Aktuality
Řídíte se při tvorbě popisu postavy tabulkou průměrných výšek uvedenou v Informacích k tvorbě popisu? (celkem 324)
Ano, postavu dělám vyšší
Ano, postavu dělám nižší
Ano, postavu dělám vysokou přesně podle tabulky
Neřídím se jí
Dorothy Tayltrott | 7.10.2019 21:07
Shrnutí akce na Guye Fawkese 2096

Na večer noci Guye Fawkese jste mohli být svědky umělecké performace StR s ohňostrojem, kterému předcházelo zmizení bodovacích hodin z hradu o den dříve. Během představení byly hodiny studentskou radou zničeny. Na chvíli jste tak mohli být ne rozděleni do čtyř kolejí, ale součástí jednoho celku, jedné koleje, chcete-li.

Ačkoli je vše zase při starém a bodovací hodiny jsou na svém místě, nezapomínejte na to, že vždy jste součástí jednoho celku. Vzpomeňte na společné pozvednutí hůlky a vzdání holdu, vzpomeňte na společné chvíle strávené se členy vaší koleje, ale i jiných kolejí.

Děkujeme všem, kteří se zapojili, jen přišli, nebo se alespoň zajímali, co se děje, když se dostavit nemohli.

Děkujeme, že jste v Bradavicích s námi,

StR

PS: Zničené hodiny byly falešné.Doplňujeme proslov StR v plném znění:

Jistě neuniklo vaší pozornosti, že bodovací hodiny včera zmizely. A jistě neuniklo vaší pozornosti, že loňským školním rokem otřásly mezikolejní nepokoje. Válka, chcete-li.
Už od dob zakladatelů je naše škola rozdělena do čtyř kolejí. Studenti jsou rozděleni do čtyř kolejí. Byly doby, kdy toto rozdělení hrálo větší roli, byly doby, kdy menší. Všechny rozbroje v naší, ale i v mudlovské společnosti se odrážely i v dění zde v Bradavicích a v některých dobách hrálo rozdělení do kolejí a mnohem větší roli, než jste mohli poznat v loňském roce. Vždy se ale nakonec všechny koleje sešly v jedné místnosti a společně pojedly a oslavily společné chvíle a společné cíle.
Během Halloweenu jste mohli spolupracovat ve skupinách, různě namíchaní napříč kolejemi. U každého jídla se setkáváme, napříč kolejemi v jedné síni. Do hodin spolu chodíte bez ohledu na kolejní příslušnost. V krizových dobách dovedete společně spolupracovat a neřešíte, kdo do jaké koleje patří.
Hodiny, které zmizely, se dají považovat za symbol tohoto rozdělení a jednoty zároveň; každá kolej se snaží sbírat body a být lepší, než ty ostatní, ale všichni tím směřují ke společnému cíli - podávat ty nejlepší výkony, naučit se toho co nejvíce, rozvíjet se, připravit se pro další a plnohodnotný život.

Nezapomínejte, že i když jste rozděleni do kolejí, jste stále všichni studenti jedné školy a členy jedné společnosti. Nenechte rozdíly mezi vámi aby byly překážkou ve spolupráci. Nechte je, ať jsou zdrojem vzájemného poznání a porozumění. Buďte hrdí na svou kolej, ale buďte hrdí i na to, že jste všichni studenti v Bradavicích.
Dorothy Tayltrott | 6.10.2019 12:26
Bodovací hodiny a StR akce


Vážení obyvatelé hradu,

nevím, komu se to podařilo toho docílit, ale zmizely nám bodovací hodiny. Jde o velice cenný artefakt, který je zde mnoho let a má na naší škole jednu z nejvýznamnějších funkcí. Proto vás prosím, abyste je vrátili. Kdokoliv je někam odebral, prosím ho, aby je navrátil v původním stavu.

Udělat tak můžete během právě této speciální akce, kdy budeme všichni venku. Bodovací hodiny tak můžete vrátit na svoje původní místo, aniž by vás kdokoliv viděl a byli jste trestáni. Pokud po této akci nebudou hodiny na místě, začne být krádež bodovaček řešena s Ministerstvem kouzel.

Dorothy Tayltrott a Wolfgang Magnussen
Dorothy Tayltrott | 4.10.2019 15:37
Halloween 2096

Vážení studenti,

ráda bych vás tímto pozvala na školní akci, která bude 31. 10. 2096. Sejdeme se v tréninkové místnosti, abyste si tuto zábavu užili. Na břehu jezera budou celý den připraveny i menší neorganizované aktivity, do kterých se můžete zapojit.

Ať už se zúčastníte jakéhokoliv programu, záchranným heslem, když už nebudete chtít pokračovat, je MEDÚZA. Pokud budete chtít skončit, nahlas řekněte toto slovo a budete odvedeni.

Dorothy Tayltrott

// Organizaci této akce je lehčí vysvětlit nonRPG. Celý program se odehrává v sobotu 5. 10. 2019.

V průběhu dne máte možnost se zúčastnit různých menších akcí na třech různých chatech. Připraveno je více vypravěčů, kteří se vám postarají o program, který bude na každém chatu jiný. Můžete se tedy zúčastnit i více her.

Pro lehčí práci jsme připravili tabulky, kdy budou vypravěči přítomni. Vzhledem k tomu, že lepší jsou hry v menších skupinkách, rádi bychom vás poprosili, abyste se předzapsali na různé časy, kdy budete přítomni. Omezení každého času je zatím na pět osob, pokud máte zájem se účastnit hry, i když je před vámi už zapsáno pět lidí, zapište se za ně jako náhradník. Véčko může říct, že se můžete zúčastnit (vaše jméno podbarví zeleně), že vás může být více než pět. Zapisovat se můžete nejpozději do začátku hry.

Míst je dostatek, může se stát, že budou v daný čas zapsaní pouze dva lidé na dvou chatech. V takovém případě vás spojíme na jeden chat, dáme vám to vědět. Pokud už jste se předtím na daném chatu zúčastnili nějaké hry, hra bude jiná. Časy jsou určené hlavně pro start hry, hra může skončit o něco dříve, neměla by však končit o více jak 15 minut později. Hry, na které se nikdo nezapíše, logicky neproběhnou, ale chtěli jsme vám dát co nejvíce možností se účastnit. Pokud bude potřeba, uvolníme pro program i další chat.

Tak se zapisujte a v daný čas, kde jste zapsaní, se dostavte na příslušný chat. Zapisujte se ZDE.

Ve Velké síni budete mít k dispozici speciální jídelníček. Na břehu jezera budou menší aktivity, když bude mít zrovna někdo čas, bude tam rovněž vypravěčovat. Všechny vás prosíme, abyste se v průběhu hry zabývali hrou a ničím jiným, protože kolik toho z připraveného programu stihnete, záleží na vaší rychlosti.
Dorothy Tayltrott | 1.10.2019 22:49
Dramatický kroužek

V případě otázek kontaktujte studentku Elenu S. Dehoro.
Dorothy Tayltrott | 30.9.2019 0:50
Aktivity ve škole

Vážení studenti a další obyvatelé hradu,

ráda bych vás upozornila na několik možností, jak trávit svůj volný čas v této škole. Na mnohé z nich jste již přišli sami, některé jsou však nové, proto si alespoň v rychlosti tento pergamen prohlédněte.

Určitě si projděte školní řád, pokud jste tak ještě neudělali, abyste zjistili, co vlastně můžete a nesmíte dělat. Zajímavým čtením je také studijní řád, abyste nebyli překvapení na konci roku.

Ve druhém patře kromě studijního oddělení s vždy usměvavou tajemnicí školy najdete také různé brigády, na kterých si můžete přivydělat, když se vám povede nějakou urvat. Brigády jsou zadávány celoročně, podle potřeby, nejsou nijak pravidelné. Vedle nástěnky s brigádami je nástěnka soutěží, kde se právě objevila nová soutěž, která může ovlivnit, jak budete jíst příští rok. A to si přece nechcete nechat ujít.

Kromě různých inzerátů najdete v pátém patře i klubovnu, ve které na nástěnce najdete kromě informací o probíhajících kroužcích nové úkoly školní minisoutěže o nejrůznější odměny. Tato soutěž probíhá letos poprvé a jestli se bude opakovat, záleží na vaší aktivitě. Mimochodem, chystá se další nový kroužek, tak buďte ve střehu.

V pátém patře najdete na další nástěnce také důležité informace od StR a sami sem můžete StR nějaký nápad či otázku napsat. Studentská rada pro vás plánuje pár zajímavých aktivit, tak se nechte překvapit a moc je nevysilujte řešením porušování školního řádu. O všech dotazech StR ví a zodpoví je (i když třeba trochu později).

Možná jste si všimli, že se na nádvoří objevily stojany na kola. O jejich využívání budete brzy informováni, vše momentálně řeším s určitými členy StR a dalšími dobrovolníky, kteří se v této věci angažují. O nic nepřijdete.

Účastnit se můžete také famfrpálových tréninků a různých kolejních akcí a soutěží, o kterých vás jistě informovali starší studenti vaší koleje a samotný ředitel koleje.

Jakékoliv nápady můžete psát jakémukoliv profesorovi, ocením ale, když je budete psát hlavně mé osobě, případně i na nástěnku pana ředitele.

V nejbližších dnech se na této nástěnce objeví také informace o chystaném Halloweenu (Předvečer všech svatých), nebojte, nezapomněli jsme na vás. Také informace o dalších školních akcích se budou objevovat zde. A zápisy z nich v Deníku akcí, který si stále můžete koupit ve 4. patře, případně ho získat v minisoutěži v klubovně.

A připomínám, že vstup do kuchyně je zakázaný! Pokud si myslíte, že ty zástupy, co tam denně chodí, nevidíme, tak se pletete.

Vážně, sledujte tuto nástěnku, ať vám nic neuteče!
Dorothy TayltrottUkaž starší