Školní aktuality | Neherní

Jakého původu je vaše postava? (celkem 523)
Kouzelnického
Mudlovského
Smíšeného
Dorothy Tayltrott | 27.11.2020 23:12
Víkend v Prasinkách III

Vážení studenti,

máme tu další víkend v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 14. 2. 2099 do neděle 15. 2. 2099 (//nonRPG: 28. 11. 2020 do 29. 11. 2020).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít celý víkend každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Využijte valentýnské slevy v květinářství a nakupte nějaké pěkné dárky pro lidi, které máte rádi. Otevřeno má i Medový ráj.

Za profesorský sbor,
Dorothy Tayltrott
Dorothy Tayltrott | 5.11.2020 12:05
Oslava Nového roku

Vážení studenti a zaměstnanci,

přišel čas oslav konce roku a vítání roku nového. Ve středu 31. 12. 2098 (// v sobotu 7. 11. 2020) se večer sejdeme ve Velké věži v učebně astronomie.

Součástí oslav bude také jedinečná možnost přespat mimo svůj pokoj (pouze však v učebně, nikoliv kdekoliv na hradě), na místě bude vše potřebné zajištěno. Nemusíte se ani bát, že byste nestíhali večeři, ve věži bude dost jídla i pití.

Těšíme se na vás,
Dorothy Tayltrott


Hrát se bude na třech chatech: Velká věž, Svět a Místnost. Popisky chatů budou nahozeny cca kolem čtvrté, tak si to předem prosím alespoň trochu projděte, ať se cca orientujete, kde co je.

Přicházet můžete od čtyř až klidně do druhého dne. Půlnoc bude posunutá, v RPG se na proslov a přiťuknutí budeme chystat od 20:45, abychom měli čas na ohňostroj a dohrávání čehokoliv, co vás bude bavit. Zhruba ve 21:00 by tedy měla nastat půlnoc. Toto hlavní dění bude na chatu Svět.
Dorothy Tayltrott | 30.10.2020 13:01
Nové číslo Bradavičníku

Bradavičník 2098/05

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. Časopis sice stojí o něco více, vysvětlení však najdete právě na jedné z prvních stránek.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení. Nebojte se přečíst nějaký článek mamince, případně si udělejte pěkné místečko pod vánočním stromečkem.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 28.10.2020 15:27
Vánoce 2098

Vážení zaměstnanci a studenti,

po trzích v Prasinkách se přiblížily Vánoce.

Letos připadají vánoční prázdniny na období od 23. 12. 2098 do 4. 1. 2099 (//nonRPG: od 30. 10. 2020 do 10. 11. 2020). V první den vánočních prázdnin budou v ranních hodinách na nádvoří přichystány kočáry, které vás přepraví do Prasinek, z vesnice můžete dále vlakem pokračovat do Londýna (a kamkoliv jinam) za svými rodinami.

Pro ty studenty, kteří se rozhodnou zůstat na škole, bude ve večerních hodinách 24. 12. 2098 (//nonRPG: 31. 10. 2020 19:00) připravena vánoční hostina ve Velké síni. Druhý den možná najdete ve Velké síni dárky.

Co se týče dárků, znovu vás upozorňuji, že všechno záleží na vašem chování. Ačkoliv studenti Zmijozelu a dalších několik aktivistů, které tímto chválím a děkuji jim (prozatím jen takto), naplnili naši klubovnu polštářky, jiní naopak zaneřádili Velkou síň slimáky, a zničili tak všechno jídlo, porušili večerku v Prasinkách, případně si vysloužili tresty naprostými hloupostmi (například drzostí vůči Studentské radě).

Za celý profesorský sbor i zaměstnance školy vám přeji krásné vánoční svátky plné příjemných chvil. Doufám, že ve škole zůstanou pouze ti jedinci, kteří nehodlají náš hrad (a profesorský sbor) provokovat. Během Vánoc totiž může v některých případech sílit magická moc, a proto se nemusí vyplatit hrad pokoušet.


Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Dorothy Tayltrott | 23.10.2020 19:11
Vánoční trhy

Vážení studenti,

blíží se Vánoce, začínají přípravy na velký úklid, kouzelníci shánějí přání, dárky a přemýšlejí, kde budou trávit svátky. Při této příležitosti se každoročně objevují v Prasinkách vánoční trhy, na které můžete i letos jít.

Výlety se uskuteční ve dnech 13. a 14. 12. 2098 (// o víkendu 24. a 25. 10. 2020).
Prasinky mohou navštívit v sobotu 13. 12. i studenti prvního stupně, v neděli bude brána otevřená pouze studentům od třetího ročníku výše s povolením (jako jakékoliv jiné Prasinky). Pokud se chcete jako studenti prvního stupně výletu účastnit, sejdeme se v sobotu 9:00, 13:00 a 17:00 na nádvoří. Jestliže sraz nestihnete, nedostanete se z pozemků školy! Výjimku mají studenti, kteří v některém stánku obsluhují.

Jde o poslední školní akci před vánočními prázdninami, proto vás prosím, abyste nedělali hlouposti. Nikdo z vás nechce způsobit, že do školy nedojdou každoroční vánoční dárky, nebo budeme muset kontaktovat vaše rodiče.

Spoléhám také na StR, která má za úkol pomoci s dozorem.

Děkujeme za pochopení,
Dorothy Tayltrott

// Časy srazů jsou pouze RPG, vy jako hráči se můžete do Prasinek dostat přes celý den. Pokud by to někomu nešlo, ozvěte se prosím. Studenti prvního stupně chodí v RPG pouze v tyto časy, proto hrajte, že je profesorský dozor (Dorothy, školník, šafář) dovedl na náměstí, kde dostali studenti rozchod.

Můžete tedy hrát něco jako "vyloupne se zpoza stánku...", nebo "vyjde zpoza rohu", čímž vstoupíte na chat. Studenti prvního stupně mají rozchod nejpozději do 20:00, v RPG se však do školy mohou s dozorem vracet každou celou hodinu. V Prasinkách mohou být klidně celý den. V osm hodin večer budou všichni mladší studenti svoláni a odvedeni zpět. Odchody z hradu se kontrolují, na náměstí je v RP neustále přítomný dozor a není tedy možné, že by někdo utekl (ztratil se).

Všichni studenti prvního stupně se mohou pohybovat pouze na náměstí, pokud je někdo najde v nějakém podniku, budou mít problém. Stejně jako když je dozor uvidí odcházet samotné. Starší studenti mají pravidla jako vždy. Trhy najdete na náměstí (lavičky) v Prasinkách.

Nezapomeňte na to, že prváci a druháci se ven dostanou pouze v sobotu.Ukaž starší