AktualityBellamy J. Archibald | 16.3.2017 23:32
Halloween 2091

Drazí obyvatelé hradu,

rád bych vás touto cestou ve jménu školy pozval na společnou večeři v rámci oslav Předvečera všech svatých, která se bude konat zítra ve Velké Síni, od 19:30. Dobrovolný dress code jsou kostýmy, vystoupí i školní sbor. Bude zajištěno nejen výborné pohoštění, také pohodová atmosféra. Tak si to s námi přijďte užít.

Za profesorský sbor,
Bellamy J. Archibald
Wolfgang Magnussen | 12.3.2017 23:34
Zápis pro školní rok 2091/92

Vážené osazenstvo Bradavic,

od dnešního odpoledne je spuštěn zápis pro školní rok 2091/2092. Věnujte prosím pozornost následujícím pokynům.

Studenti prvního stupně (1. a 2. ročník) jsou povinni si zapsat:

  • Základy magie (v seznamu jsou zapsány červeně),
  • minimálně jeden povinně-volitelný předmět pro svůj aktuální ročník
    (v seznamu zapsány žlutě).

Bez jejich splnění student nepostoupí do dalšího ročníku. Pozor, můžete si zapsat nevystudované předměty nižších ročníku, ale tyto se nebudou počítat mezi povinné. Příklad: Student druhého ročníku musí složit povinně-volitelný předmět stejného (v tomto případě druhého) ročníku tj. např. ZM2 a KF2. Kombinace ZM2 a KF1 podmínky nesplňuje. Pokud už máte podmínku splněnou můžete si nižší ročníky zapsat jako bonus.

Studenti druhého a třetího stupně (3. ročník a výše) si musí zapsat:

  • minimálně jeden povinně-volitelný předmět pro svůj aktuální ročník
    (v seznamu zapsány žlutě).

Zde platí stejná pravidla pro kombinace, jak je uvedeno výše. V případě nejasností kontaktujte sekretariát.

Kromě tohoto naleznete v nabídce také předměty volitelné (zapsány zeleně). V nabídce jsou i semináře (zapsány modře), které jsou většinou úzce specializované a trvají jeden rok.

Semináře pro nadcházející rok jsou:

  • Cestovatelský seminář (ročník: 5., předpoklad: KF4),
  • Transformace (ročník: 6., předpoklad: P NKÚ),
  • Speciální kurz přemisťování (ročník: 7., předpoklad: žádný).

Zapisovat se na předměty můžete na Sekretariátu školy ve druhém patře, nezapomeňte však na to, že pro zapsání většiny předmětů potřebujete mít v majetku i určité pomůcky. Pokud jste si nestihli vše pořídit již v Londýně, máte možnost navštívit ve čtvrtém patře obchod Stormgardeho snadné sháňky.

Pokud se vám minulý rok nevyvedl podle vašich představ, můžete využít žádosti o podmínečný zápis. Můžete je posílat na studijní oddělení či přímo tajemnici školy, kterou je pro tento rok Caitlyn Emelia MacMorris až do Vánoc (9. 4. 2017)!

Po spuštění zápisu se může stát, že je o předmět takový zájem, že pro vás již není v třídě místo. V takovém případě prosím kontaktujte Sekretariát – Studijní oddělení, obratem se o navýšení kapacity postaráme. Prosíme o jistou dávku trpělivosti při vyřizování jednotlivých žádostí, ať se jedná o navýšení kapacity či o podmínečný zápis.

Za vedení Bradavic

Wolfgang Magnussen
Caitlyn Emelia MacMorris | 11.3.2017 15:44
Zkouškové stipendium 2091

Vážení studenti, drazí absolventi,

Ti z Vás, kteří se ve školním roce 2090/2091 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Caitlyn Emelia MacMorris
Bellamy J. Archibald | 10.3.2017 20:26
Víkend v Prasinkách I.

Hezký den, obyvatelé hradu,

rád bych vám oznámil, že se uskuteční první víkend v Prasinkách v tomto školním roce, tedy od soboty 20.10. 2091 do neděle 21. 10. 2091 (//nonRPG: 11. 3. 2017 do 12. 3. 2017).

Klasicky, povolený vstup mají jen třetí ročníky a výše s povolením rodičů. Večerka platí, do desíti hodin budou všichni v hradě, bude se to kontrolovat.

Za profesorský sbor,
Bellamy J. Archibald
Virginia L. Griffin | 2.3.2017 0:12
Nové číslo Bradavičníku v prodeji!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný temně rudým inkoustem.

Bradavičník 2091/04

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že na pultech Stormgardeho sháněk (4. patro) je nyní k dostání další číslo školního časopisu za cenu sotva pokrývající výrobní náklady.

Pokud jste součástí našeho bradavického kolektivu pouze krátce, vězte, že jde o časopis připravovaný studenty. Nejde o nějaký uzavřený spolek, jehož členy poznáte dle netypicky ohnuté manžety či pírka v knoflíkové dírce, nýbrž o poměrně otevřené seskupení hledající podobně zapálené duše.

Slečna Freya O. Cavea a mezera mezi prahem a redakčními dveřmi přijímají vaše články a nabírají redaktory na zkoušku, takzvané mrhličky. Na ročníku nezáleží.

Jestliže netrpíte spisovatelskými ambicemi (třebaže nepochybně můžete přispívat minimálně fotografiemi), můžete alespoň okolí ohromovat svou oddaností k tomuto plátku a rozsáhlostí vaší sbírky. K tomu byl vytvořen speciální pořadač (opět k zakoupení u místního dealera tiskovin, pana Stormgarda), jehož desky vám na přání zajisté mileráda podepíše celá redakce.

Žádosti o podpis zanechte na redakční nástěnce, kde samozřejmě lze vyjádřit i slova podpory, pohanět poslední vydání či dát náměty na články. Redakční nástěnku naleznete v patře pátém, kde se nachází i klubovna se schránkou připravenou uschovat vaše trápení. Profesor Duncan zaznamenal pokles usoužených psaníček, tedy se na něj, respektive jeho schránku, nebojte obrátit. O jeho diskrétnosti nelze pochybovat!

Lidé, čtěte!
Fenella A. LufkinováUkaž starší