AktualityBellamy J. Archibald | 17.9.2017 17:53
Víkend v Prasinkách I.

Hezký den, obyvatelé hradu,

rád bych vám oznámil, že se uskuteční první víkend v Prasinkách v tomto školním roce, tedy od soboty 11.10. 2092 do neděle 12. 10. 2092 (//nonRPG: 23. 9. 2017 do 24. 9. 2017).

Klasicky, povolený vstup mají jen třetí ročníky a výše s povolením rodičů. Večerka platí, do desíti hodin budou všichni v hradě, bude se to kontrolovat. Nezapomínejte, že i v Prasinkách pro vás platí pravidla stanovená školním řádem, tak se dle něj chovejte.

Za profesorský sbor,
Bellamy J. Archibald
Bellamy J. Archibald | 14.9.2017 18:28
Kroužek vaření

2. 10. 2092 v 19:00 proběhne pod vedením profesora Reida historicky první kroužek vaření, na kterém si budete moci osvojit základy přípravy zajímavých sezónních jídel, jež si následně budete moci odnést s sebou a pochlubit se jimi kamarádům.

Vítáni jsou starší i mladší studenti.

Kroužek se bude dále konat každý měsíc. Pro více informací sledujte nástěnku v pátém patře. Sejdeme se v kuchyni! (zástěry nebo starší oblečení s sebou!)
Torn Austin Duncan | 3.9.2017 19:04
Bradavičník č. 2092/03

Na nástěnce se nachází nový pergamenový arch popsaný tmavě modrým inkoustem.

BRADAVIČNÍK 2092/03

Milí studenti!
Na pultech Stormgardeho sháněk (4. patro) můžete nyní najít dvanácté číslo vámi zajisté nejoblíbenějšího školního plátku v ceně prakticky nedosahující nákladů výroby. Třetí číslo Bradavičníku roku 2092 právě opustilo redakční tiskárnu!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Chtěli byste mezi ně patřit? Máte štěstí, slečna Madeleine Maria Mallory nabírá jak redaktory, tak mrhlíky (redaktory na zkoušku) – neváhejte poslat sovy jejím směrem.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce hodní, jistě vám ho ochotně podepíší. K dostání opět u pana Stormgarda.

Na redakční nástěnce můžete zanechat různé povzbuzující odkazy i náměty na články, najdete ji v pátém patře. Přeji vám spousty pozitivních zážitků při čtení.

Torn Austin Duncan
Torn Austin Duncan | 2.9.2017 1:46
Autogramiáda v Prasinkách

Všude možně visí menší upoutávka týkající se autogramiády pokračování knihy S vetřem o závod II.
Bellamy J. Archibald | 30.8.2017 2:17
Začátek roku 2092/93
Každého studenta vyhledá školní sova a doručí mu ruličku pergamenu, na pergamenu se po odrolování dočtete následující informace – samozřejmě nechybí ani oficiální hlavička s erbem bradavické školy čar a kouzel.

Vážení studenti!

Prázdniny se blíží ke svému konci a mou povinností je Vás seznámit se základními předpoklady ke spokojené cestě do nového školního roku.

Poslední spěšný vlak z Londýna do Prasinek a zároveň expres pro nově nastupující studenty do prvních ročníků odjíždí v pondělí 01. 09. 2091 (pátek 1. 09. 2017) z nástupiště 9 a ¾ londýnského nádraží King’s Cross v 15.00, do cílové stanice vlakového nádraží v Prasinkách dorazí přesně v 17.00.

Po příjezdu mají všichni noví studenti zajištěno ubytování v ubytovně Carlotty Pinkstone s jídlem i na druhý den. Studenti vyšších ročníků mají již tradičně zamluvené pokoje v hostinci U Tří košťat – na své náklady.

Ve středu (neděle 3. 09. 2017) pak proběhne samotný přesun do bradavického hradu. Studenti vyšších ročníků budou mít sraz ve 14.30 na náměstí v Prasinkách, kde budou k přesunu na hrad připraveny kočáry tažené testrály. Nováčky čeká nezapomenutelná plavba loďkami přes bezpečné jezero do Bradavic, kde se bude konat Zahajovací slavnost včetně zařazení do koleje. Sraz bude v 15.00; 17.00 a 19.00 na náměstí v Prasinkách.

Všichni studenti si jsou povinni zakoupit potřebné pomůcky k výuce a připomínám, že mezi povolenými druhy zvířat k chovu na hradě patří pouze kočka, sova, ropucha, krysa nebo kluběnka!

Přeji Vám ničím nenarušenou cestu do začátku nového školního roku.

podepsán Wolfgang Magnussen
Ředitel školy čar a kouzel v BradavicíchUkaž starší