AktualityBellamy J. Archibald | 21.10.2017 10:51
Vánoční prázdniny

Drazí obyvatelé hradu,

Vánoce a s nimi všemi již očekávané prázdniny se neúprosně blíží. Ty letos připadají na období od 22. 12. 2092 do 3. 1. 2093 (//nonRPG: od 27. 10. 2017 do 6. 11. 2017). V první den vánočních prázdnin budou v ranních hodinách přichystány kočáry na nádvoří hradu, které vás přepraví do Prasinek, z vesnice můžete dále vlakem pokračovat do Londýna za svými rodinami.

Pro ty studenty, kteří se rozhodnou zůstat na škole, je připravena vánoční hostina ve večerních hodinách 25. 12. 2092 (//nonRPG: 29. 10. 2017 od 20:00).

Pomyslným zakončením prázdnin pak budou oslavy Nového roku, tradičně od 31. 12. 2092 do 1. 1. 2093 (//nonRPG: 4. 11. 2017 do 5. 11. 2017), případný program bude včas oznámen zde na nástěnce školy. Těšte se minimálně na novoroční oslavu spojenou s velkolepým ohňostrojem.

Za celý profesorský sbor i zaměstnance školy vám přeji krásné vánoční svátky plné příjemných chvil.

Správce studijních záležitostí,
Bellamy Archibald

PS: Změny v programu vyhrazeny. Sledujte pravidelně nástěnku školy.
Bellamy J. Archibald | 15.10.2017 19:04
Víkend v Prasinkách II.

Hezký den, obyvatelé hradu,

rád bych vám oznámil, že se uskuteční druhý víkend v Prasinkách v tomto školním roce, tedy od soboty 13.12. 2092 do neděle 14. 12. 2092 (//nonRPG: 21. 10. 2017 do 22. 10. 2017).

Klasicky, povolený vstup mají jen třetí ročníky a výše s povolením rodičů. Večerka platí, do desíti hodin budou všichni v hradě, bude se to kontrolovat.

Nezapomínejte, že i v Prasinkách pro vás platí pravidla stanovená školním řádem, tak se dle něj chovejte.

Za profesorský sbor,
Bellamy J. Archibald
Virginia L. Griffin | 4.10.2017 12:52
Nový Bradačník v prodeji!

Na nástěnce se nachází nový pergamenový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2092/04

Milí studenti!
Na pultech všemi oblíbených Stormgardeho sháněk (4. patro) můžete nyní najít další číslo vámi jistě nejoblíbenějšího školního časopisu za výbornou cenu.

Časopis pro vás pořád připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, slečna Madeleine Maria Mallory pořád přijímá vaše články a nabírá redaktory na zkoušku, takzvané mrhličky.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Bellamy J. Archibald | 1.10.2017 18:55
Halloween zrušen - hledání Fafnira

Vážení kolegové, drazí studenti,

vzhledem k neobvyklé výzdobě na hradě, která nemá pranic společného s vedením školy a je výtvorem zatím neidentifikovaného tvůrce, jsem nucen zrušit dnešní oslavu.
Náš pan školník Hreidmarr mne informoval, že právě následkem těchto taškařic došlo k nepříjemné situaci s bahenním dráčkem Fafnirem. Jak jistě studenti vyšších ročníků ví, rozrušení bahenní dráčci mohou až puknout.

Jménem vedení školy a pana Hreidmarra bych vás chtěl požádat o součinnost při jeho odchytu, který je momentálně prioritou číslo jedna.

Děkuji za spolupráci a doufám v brzké vyřešení všech problémů.

Za celé vedení,
Bellamy J. Archibald
Wolfgang Magnussen | 30.9.2017 22:14
Zápis pro školní rok 2092/93

Vážené osazenstvo Bradavic,

od dnešního odpoledne je spuštěn zápis pro školní rok 2092/2093. Věnujte prosím pozornost následujícím pokynům.

Studenti prvního stupně (1. a 2. ročník) jsou povinni si zapsat:

  • Základy magie (v seznamu jsou zapsány červeně),
  • minimálně jeden povinně-volitelný předmět pro svůj aktuální ročník
    (v seznamu zapsány žlutě).

Bez jejich splnění student nepostoupí do dalšího ročníku. Pozor, můžete si zapsat nevystudované předměty nižších ročníku, ale tyto se nebudou počítat mezi povinné. Příklad: Student druhého ročníku musí složit povinně-volitelný předmět stejného (v tomto případě druhého) ročníku tj. např. ZM2 a KF2. Kombinace ZM2 a KF1 podmínky nesplňuje. Pokud už máte podmínku splněnou můžete si nižší ročníky zapsat jako bonus.

Studenti druhého a třetího stupně (3. ročník a výše) si musí zapsat:

  • minimálně jeden povinně-volitelný předmět pro svůj aktuální ročník
    (v seznamu zapsány žlutě).

Zde platí stejná pravidla pro kombinace, jak je uvedeno výše. V případě nejasností kontaktujte sekretariát.

Kromě tohoto naleznete v nabídce také předměty volitelné (zapsány zeleně). V nabídce jsou i semináře (zapsány modře), které jsou většinou úzce specializované a trvají jeden rok.

Semináře pro nadcházející rok jsou:

  • Žertovná kouzla (ročník: 4., předpoklad: KF3),
  • Speciální kurz přemisťování (ročník: 7., předpoklad: žádný).

Zapisovat se na předměty můžete na Sekretariátu školy ve druhém patře, nezapomeňte však na to, že pro zapsání většiny předmětů potřebujete mít v majetku i určité pomůcky. Pokud jste si nestihli vše pořídit již v Londýně, máte možnost navštívit ve čtvrtém patře obchod Stormgardeho snadné sháňky.

Pokud se vám minulý rok nevyvedl podle vašich představ, můžete využít žádosti o podmínečný zápis. Můžete je posílat na studijní oddělení až do Vánoc (28. 10. 2017)!

Po spuštění zápisu se může stát, že je o předmět takový zájem, že pro vás již není v třídě místo. V takovém případě prosím kontaktujte Sekretariát – Studijní oddělení, obratem se o navýšení kapacity postaráme. Prosíme o jistou dávku trpělivosti při vyřizování jednotlivých žádostí, ať se jedná o navýšení kapacity či o podmínečný zápis.

Za vedení Bradavic

Wolfgang MagnussenUkaž starší