AktualityVirginia L. Griffin | 16.6.2019 17:30
Speciální číslo!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2096/02

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání speciální číslo vámi oblíbeného školního časopisu za skvělou cenu. Původně mělo další číslo vyjít až v dalším roce, pro letošek jsme ale udělali ještě jedno číslo.

Časopis pro vás celý rok připravovali aktivní, nadšení a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Posily pro letošek už nehledáme, ale jestli byste chtěli patřit k tomuto unikátnímu týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pánové Maximilian Rowe a Shawn A. Morley jsou vám k dispozici pro vaše otázky.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Wolfgang Magnussen | 12.6.2019 19:54
PŘÍJEZD KOMISE + CELOŠKOLNÍ SETKÁNÍ

Krásný den, milí studenti, profesoři a jiní obyvatelé hradu.

Vzhledem k událostem posledních dní je potřeba oznámit dvě skutečnosti. Každý z vás jistojistě zaznamenal hradní nepokoje, případně byl jejich svědkem nebo dokonce obětí. Proto se první oznámení týká celoškolního setkání, na kterém bude povinná účast pro každého studenta i profesora. Bude se zde řešit nejen incident s Mrzimorem, profesorkou Severin, taktéž ale i celkový viník nepokojů a co jsem z toho vyvodil. Setkání se bude konat již tuto sobotu (RL neděle 16.6.2019), od 19:30 ve Velké Síni. Omluveni budou pouze ti s vážnými zdravotními důvody.

Druhá událost je o něco slavnostnější, proto vás rovnou upozorním, že od této chvíle nebudou žádné výstřelky tolerovány, jelikož s námi naší hosté vydrží až do konce zkouškového období. Ať už na celoškolním setkání, při příjezdu zkouškové komise či dokonce mezi vyučováním nebo po něm, očekávám vzorné vystupování. Je čas ukázat, že na Bradavické škole čar a kouzel studují samí rozumní a vychovaní lidé.

Zkoušková komise z Ministerstva přijede tento pátek (RL sobota 15.6.2019), přivítáme ji společně velkolepou slavnostní večeří od 19:30 ve Velké síni. Nejen, že od vás očekávám hojnou účast a správné chování, ale taktéž i dokonale upravené uniformy.

Doporučuji především zkouškovým ročníkům dávat pozor, aby každý student věděl, co a kdo ho bude čekat u zkoušek. Hodně štěstí.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Wolfgang Magnussen | 31.5.2019 15:05
OZNÁMENÍ ŘEDITELE ŠKOLY

Na školní nástěnce se objeví dlouhý a především nepřehlédnutelný vzkaz, skoro jako kdyby byl nějak začarován, protože nikdo nedokáže projít okolo bez toho, aby se zastavil a začetl se.

Milí obyvatelé hradu a především studenti.

Byl bych rád, kdybyste teď všichni zpozorněli a přečetli si tento vzkaz. Každý z vás jistě zaznamenal nepokoje šířící se v poslední době hradem. Déle jsem se to snažil přehlížet a čekal na dobu, kdy daní aktéři přijdou k rozumu a dojde k vzájemnému pochopení. Místo toho to zašlo za únosnou hranici; studenti se zde hašteří jako stádo divokých mantichor a nikdo s tím, alespoň tak to některým připadá, nedělá.

Celé to začalo jedním obviněním. Mrzimorští měli okopírovat stromek od Havraspáru. Můžu vás s klidným svědomím ujistit, že k ničemu takovému nedošlo. Výhra Mrzimoru proto nebude anulována, stejně tak ani přičtené body. Byl bych rád, pokud by z hradu zmizely manifesty, protimanifesty a taktéž i jakékoliv urážlivé nápisy. Každý takový další čin, kdy bude jeden člověk urážet druhého či mu dokonce ubližovat, budu hodnotit jako nejen porušení školního řádu, ale jako porušení mého nařízení, tudíž bude každý takový přestupek řešen přímo se mnou. A věřte mi, že neodejdete s pouhým písemným trestem. Stejně tak se v mých očích bude hodnotit i poničení školního majetku.

Až do teď jsem byl na své studenty i kolegy převážně hrdý a nebál jsem se všude představovat jako zdejší ředitel. Byl bych tedy rád, kdyby mé nynější zklamání bylo nejen krátkodobé, ale také poslední.

Taktéž doufám, že se každý jednotlivec zamyslí nad svými dosavadními činy a přehodnotí je. Omluvit se nahlas je sice těžké, ale chvályhodné.

Přeji příjemný zbytek dne.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Arien Severin | 26.5.2019 14:47
Víkend v Prasinkách IV.

Hezký den, obyvatelé hradu,

rádi bychom Vám oznámili, že se uskuteční čtvrtý víkend v Prasinkách v tomto školním roce, tedy od soboty 7. 4. 2096 do neděle 8. 4. 2096 (//nonRPG: 25. 5. 2019 do 26. 5. 2019).

Klasicky, povolený vstup mají jen třetí ročníky a výše s povolením rodičů. Večerka platí, do desíti hodin budou všichni v hradě, bude se to kontrolovat.

Nezapomínejte, že i v Prasinkách pro vás platí pravidla stanovená školním řádem, tak se dle něj chovejte.

Za profesorský sbor,
profesorský sbor
Wolfgang Magnussen | 23.5.2019 18:23
Den otevřených dveří marodky C. Pinkstone

K oslavě padesáti let po znovuotevření marodky C. Pinkstone po rozsáhlé rekonstrukci jsou pro vás o víkendu 7. až 8. 4. (//25., 26.5.) uspořádány dny otevřených dveří.

Kromě prohlídek volných prostorů marodky s krátkou přednáškou o nových lékařských objevech je připraven také Escape room, sada místností s úkoly, ze které se máte za úkol během jedné hodiny dostat. Přijďte získat nové znalosti i zážitky. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet hůlkovou i bezhůlkovou první pomoc.

Těšíme se na vaši návštěvu,
pracovníci marodky C. PinkstoneUkaž starší