Aktuality

Preferujete v chatu odkazy, které se otevírají na nové kartě, nebo ty, které se otevřou ve stejné kartě, v jaké je chat? (celkem 208)
Na nové kartě.
Ve stejné kartě.
Je mi to jedno.
Skrýt anketu na dalších účtech bez znehodnocení výsledků.
Wolfgang Magnussen | 2.4.2020 14:45
Vánoční prázdniny 2097

Drazí obyvatelé hradu,

Vánoce a s nimi všemi očekávané prázdniny jsou konečně tady! Letos připadají na období od 23. 12. 2097 do 5. 1. 2098 (//nonRPG: od 3. 4. 2020 do 14. 4. 2020). V první den vánočních prázdnin budou v ranních hodinách na nádvoří přichystány kočáry, které vás přepraví do Prasinek, z vesnice můžete dále vlakem pokračovat do Londýna za svými rodinami.

Pro ty studenty, kteří se rozhodnou zůstat na škole, je ve večerních hodinách 24. 12. 2097 (//nonRPG: 4. 4. 2020 18:00) připravena vánoční hostina. Druhý den možná najdete ve Velké síni dárky.

V průběhu dalších dnů bude probíhat výzdoba hradu, letos neběží žádná vánoční soutěž, čas věnujte společným akcím a vypracovávání jiných soutěží a bonusů, hlavně si odpočiňte od úkolů. Konec roku oslavíme společně 31. 12. 2097, další informace se dozvíte brzy.

Za celý profesorský sbor i zaměstnance školy vám přeji krásné vánoční svátky plné příjemných chvil.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,
Wolfgang Magnussen
Dorothy Tayltrott | 30.3.2020 15:51
Pohár kapitánů

Vážení studenti a obyvatelé hradu,
po snad úspěšných vánočních nákupech přicházím s další zprávou. Do Velké síně byla k dnešnímu dni umístěna schránka Poháru kapitánů, kterého se letos naše škola se vší hrdostí účastní.

Jedná se o famfrpálovou soutěž tří škol uspořádanou na motivy dříve udržované mezinárodní soutěže, nebezpečným Pohárem tří kouzelníků. Bradavice byly vybrány jako hostující škola, což znamená, že na jaře dalšího roku budeme mít čest poskytnout naše hřiště Oxfordské akademii a Krásnohůlkám. Tyto školy, stejně jako my, vyberou své nejlepší letce, kteří na naší půdě svedou sérii zápasů ve famfrpálu, po nichž vítěz zvedne nad hlavu nádhernou trofej.

Na vás se nyní obracíme s tím nejdůležitějším. Aby byly Bradavice rovnocenným soupeřem, vybrali vaši čtyři kapitáni, kteří jsou automaticky členy hlavní soustavy, rovněž své nejlepší hráče famfrpálových týmů, kteří jsou nyní postaveni před vás. Škola musí sestavit družstvo hodné reprezentace, družstvo, které snad zaručí, že dokážeme zvítězit, či alespoň dostatečně vzdorovat elitám ostatních škol.

Vyberte tudíž na každou pozici jedno jméno, které napíšete na hlasovací list. Nemusíte sice nijak vysvětlovat svou volbu, ale pevně věřím, že tuto příležitost nevezmete na lehkou váhu. Všichni hráči jsou vybíráni pečlivě a v nominacích jsou zapsáni po mnohých úvahách.

Na základě vašeho hlasování se mohou hráči dostat do základní sestavy, či zastoupit Bradavice v pozici náhradníka, kdyby nemohli členové hlavní soustavy z jakéhokoliv důvodu nastoupit. Žáci s nejvyšším počtem hlasů budou schváleni vedením školy a následně proběhne oficiální vyhlášení družstva.

Na hlasování máte měsíc (// do 16. 4. 2020). Nemusíte se tedy obávat, že byste nestihli vhodit své hlasovací listy včas kvůli prázdninám. Schránka bude v síni i během nich. Nepokoušejte se schránku nijak zničit, poškodit nebo zneuctít, protože je chráněna silnými kouzly. Možná sabotáž hlasování znamená přestupek proti školnímu řádu a bude trestána. Hlasy nelze vzít zpět, zvažte tedy své rozhodnutí pečlivě.

Za vedení školy a kapitány kolejních famfrpálových týmů,
Dorothy Tayltrott

ODKAZ NA SCHRÁNKUDorothy Tayltrott | 26.3.2020 13:59
Víkend v Prasinkách II – Vánoční trhy

Vážení studenti,

přišel čas druhého letošního víkendu v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 7. 12. 2097 do neděle 8. 12. 2097 (//nonRPG: 28. 3. 2020 do 29. 3. 2020).

Tentokrát budou v Prasinkách vánoční trhy, kde můžete nakoupit spoustu dárků, materiálu na jejich případnou výrobu a určitě zde bude také spousta teplého pití k zahřátí a dobrého jídla. Vezměte si tedy s sebou nějaký ten galeon!

Vzhledem k této příležitosti budou mít studenti prvního stupně možnost Prasinky navštívit. Pokud se chcete výletu účastnit, sejdeme se v sobotu 9:00, 13:00 a 17:00 na nádvoří. Jestliže sraz nestihnete, nedostanete se z pozemků školy!
// Časy srazů jsou pouze RPG, vy jako hráči se můžete do Prasinek dostat přes celý den díky odkazu na nádvoří, případně se proklikat přes bránu na pozemcích. Studenti v RPG chodí pouze v tyto časy, proto prosím hrajte, že je profesorský dozor (Dorothy) dovedl na náměstí, kde dostali studenti rozchod. Můžete tedy hrát něco jako "vyloupne se zpoza stánku s...", čímž vstoupíte na chat. Studenti prvního stupně mají rozchod nejpozději do 20:00, v RPG se však do školy mohou s dozorem vracet každou celou hodinu. Mohou se pohybovat pouze na náměstí, pokud je někdo najde v nějakém podniku, budou mít problém. Stejně jako když je dozor uvidí odcházet. Trhy najdete na náměstí (lavičky) v Prasinkách.

Připomínám, že jinak vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít celý víkend každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Blíží se vánoční prázdniny, tak je neohrozte tím, že budete muset rodičům sdělit, že máte nějaký průšvih.

Za profesorský sbor,
Dorothy Tayltrott
Jack R. R. Walker | 25.3.2020 11:29
Bradavičník 2097/05

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě modrým inkoustem.

Bradavičník 2097/05

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve skvělých Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání uplně nové číslo vámi absolutně nejoblíbenějšího školního časopisu za výbornou cenu.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Jack R. R. Walker
Dorothy Tayltrott | 18.3.2020 0:53
Článek v Denním Věštci

Na nástěnce se objeví další lísteček, tentokrát je pod ním však také vytržené stránka z kouzelnických novin Denní Věštec.

Vážení obyvatelé hradu!

Přicházím k vám s další zprávou. Dne 25. 9. 2097 byla na famfrpálovém hřišti otevřena nová školní tělocvična, kterou nechala škola postavit přes léto. Tělocvična je zamčená, klíče si však lze vyžádat od kteréhokoliv profesora, nebo kapitána famfrpálového týmu.

Slavnostního otevření tělocvičny se účastnila také šéfredaktorka Denního Věštce, která poté vydala článek o otevření nové místnosti. V článku je také několik rozhovorů se studenty a na konci odpovídá také ředitel školy.

Článek připojuji, ať si ho můžete přečíst.

Vstříc sportovním příležitostem,
Dorothy Tayltrott

ČLÁNEK K PŘEČTENÍ ZDE

// Place tělocvičny najdete v popisku Famfrpálového hřiště. Jde o náčrt, popis místa (tělocvična + 2 místnosti) a nový chat. V Deníku akcí je již odkaz na zpětnou vazbu. Za RPG reakce na stránku Názory studentů budeme rádi. Využívejte a užívejte!Ukaž starší