Školní aktuality | Neherní

Jakého původu je vaše postava? (celkem 514)
Kouzelnického
Mudlovského
Smíšeného
Charles Silencius Watcherson | 28.10.2020 15:27
Vánoce 2098

Vážení zaměstnanci a studenti,

po trzích v Prasinkách se přiblížily Vánoce.

Letos připadají vánoční prázdniny na období od 23. 12. 2098 do 4. 1. 2099 (//nonRPG: od 30. 10. 2020 do 10. 11. 2020). V první den vánočních prázdnin budou v ranních hodinách na nádvoří přichystány kočáry, které vás přepraví do Prasinek, z vesnice můžete dále vlakem pokračovat do Londýna (a kamkoliv jinam) za svými rodinami.

Pro ty studenty, kteří se rozhodnou zůstat na škole, bude ve večerních hodinách 24. 12. 2098 (//nonRPG: 31. 10. 2020 19:00) připravena vánoční hostina ve Velké síni. Druhý den možná najdete ve Velké síni dárky.

Co se týče dárků, znovu vás upozorňuji, že všechno záleží na vašem chování. Ačkoliv studenti Zmijozelu a dalších několik aktivistů, které tímto chválím a děkuji jim (prozatím jen takto), naplnili naši klubovnu polštářky, jiní naopak zaneřádili Velkou síň slimáky, a zničili tak všechno jídlo, porušili večerku v Prasinkách, případně si vysloužili tresty naprostými hloupostmi (například drzostí vůči Studentské radě).

Za celý profesorský sbor i zaměstnance školy vám přeji krásné vánoční svátky plné příjemných chvil. Doufám, že ve škole zůstanou pouze ti jedinci, kteří nehodlají náš hrad (a profesorský sbor) provokovat. Během Vánoc totiž může v některých případech sílit magická moc, a proto se nemusí vyplatit hrad pokoušet.


Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Dorothy Tayltrott | 23.10.2020 19:11
Vánoční trhy

Vážení studenti,

blíží se Vánoce, začínají přípravy na velký úklid, kouzelníci shánějí přání, dárky a přemýšlejí, kde budou trávit svátky. Při této příležitosti se každoročně objevují v Prasinkách vánoční trhy, na které můžete i letos jít.

Výlety se uskuteční ve dnech 13. a 14. 12. 2098 (// o víkendu 24. a 25. 10. 2020).
Prasinky mohou navštívit v sobotu 13. 12. i studenti prvního stupně, v neděli bude brána otevřená pouze studentům od třetího ročníku výše s povolením (jako jakékoliv jiné Prasinky). Pokud se chcete jako studenti prvního stupně výletu účastnit, sejdeme se v sobotu 9:00, 13:00 a 17:00 na nádvoří. Jestliže sraz nestihnete, nedostanete se z pozemků školy! Výjimku mají studenti, kteří v některém stánku obsluhují.

Jde o poslední školní akci před vánočními prázdninami, proto vás prosím, abyste nedělali hlouposti. Nikdo z vás nechce způsobit, že do školy nedojdou každoroční vánoční dárky, nebo budeme muset kontaktovat vaše rodiče.

Spoléhám také na StR, která má za úkol pomoci s dozorem.

Děkujeme za pochopení,
Dorothy Tayltrott

// Časy srazů jsou pouze RPG, vy jako hráči se můžete do Prasinek dostat přes celý den. Pokud by to někomu nešlo, ozvěte se prosím. Studenti prvního stupně chodí v RPG pouze v tyto časy, proto hrajte, že je profesorský dozor (Dorothy, školník, šafář) dovedl na náměstí, kde dostali studenti rozchod.

Můžete tedy hrát něco jako "vyloupne se zpoza stánku...", nebo "vyjde zpoza rohu", čímž vstoupíte na chat. Studenti prvního stupně mají rozchod nejpozději do 20:00, v RPG se však do školy mohou s dozorem vracet každou celou hodinu. V Prasinkách mohou být klidně celý den. V osm hodin večer budou všichni mladší studenti svoláni a odvedeni zpět. Odchody z hradu se kontrolují, na náměstí je v RP neustále přítomný dozor a není tedy možné, že by někdo utekl (ztratil se).

Všichni studenti prvního stupně se mohou pohybovat pouze na náměstí, pokud je někdo najde v nějakém podniku, budou mít problém. Stejně jako když je dozor uvidí odcházet samotné. Starší studenti mají pravidla jako vždy. Trhy najdete na náměstí (lavičky) v Prasinkách.

Nezapomeňte na to, že prváci a druháci se ven dostanou pouze v sobotu.
Dorothy Tayltrott | 16.10.2020 21:50
Víkend v Prasinkách II

Vážení studenti,

přišel čas druhého letošního víkendu v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 29. 11. 2098 do neděle 30. 11. 2098 (//nonRPG: 17. 10. 2020 do 18. 10. 2020).

Připomínám, že jinak vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít celý víkend každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Vzhledem k vaší bezpečnosti se doporučuji do hradu vrátit ještě před stmíváním.

Za profesorský sbor,
Dorothy Tayltrott
Charles Silencius Watcherson | 13.10.2020 16:11
Něco za něco

Vážení studenti,

v prvních měsících svého působení V Bradavicích jsem si všiml jistých potíží s úctou ke školnímu majetku. Rád bych vás upozornil, že vybavení školy je tu často více let, než kolika se vy můžete bez Kamene mudrců dožít. Vydrželo stovky studentů před vámi a mělo by vydržet i stovky studentů po vás.

Rovněž vás upozorňuji na to, že vybavení se dokáže samo bránit. Vzpomeňte si, jak se najednou v zemi objevila díra, když jste běželi po chodbě, nebo vás od sebe odstrčilo brnění, když jste na něj chtěli nalepit žvýkačku.

Ve světě probíhá krize, to snad ani nemusím připomínat, a proto je velice zarážející, že si ničíte věci, když hrozí, že nebudou nahrazeny novými. A když budou nahrazeny, pak je dost možné, že přijdete o jiné výhody. A to i kvůli tomu, že neukázněným studentům je potřeba věnovat čas, který bychom jinak mohli věnovat například přípravě školních akcí.

Kašnu s mýdlovými tvory vám odpustím. Počmárané schodiště řešit zpětně nebudu. Všechny nepravdivé (i pravdivé) nápisy byly odstraněny a obrazy pečlivě hlídají, kdo se na schodišti zdržuje. Mají pokyn nahlásit případné cestující s křídami a podobnými psacími potřebami (ne, profesory spěchající na výuku nemyslím) školníkovi, který následně případné pokusy o zmatení noh studentů i zaměstnanců vyřeší.

Netoleruji však krádeže. Před nějakou dobou z Velké síně někdo odnesl příbory. Jestliže se do týdne dostanou příbory zpět, dostanete za to odměnu. Nezáleží na tom, zda příbory vrátí viník, nebo je někdo zakoupí a věnuje nové, případně pokud někdo ví, kde se příbory nacházejí, případně je vrátí na místo někdo, kdo ví, kde se nacházejí. Příbory můžete anonymně zanechat před ředitelnou, na sekretariátu, také ve Velké síni. Rovněž je možné je odevzdat jakémukoliv skřítkovi.

V klubovně byly také zničeny polštáře. Ačkoliv prošly čištěním, rozhodl jsem se, že když chcete přidělávat práci, budete muset i pracovat. A proto vás vyzývám, abyste klubovnu naplnili novými polštářky. Můžete je koupit či vyrobit, stačí je poté zanechat v klubovně.

Předpokládám, že vás zajímá, co dostanete, jestliže se objeví příbory a polštáře. V průběhu Předvečeru všech svatých jsem se účastnil několika programů, jedince z poslední skupiny jsem osobně vyzkoušel, jak se umí bránit a jak umí útočit.

Zjistil jsem, že máte spoustu mezer. Zastávám však názor, že by se každý měl zlepšovat, a proto vám nabízím tuto možnost. Vraťte, co jste vzali, a pokuste se v dohledné době nic nezničit a já vám za to dám možnost se naučit nová kouzla pod mým vedením. Na tom, co se chcete naučit, se budete podílet, poslední skupina na Předvečeru už nějaká témata nastínila, ale možnost vyjádřit se bude mít každý (stejně jako má každý možnost napravit vzniklé škody). Nabídka se nevztahuje jen na kletby a obranu.

Budu čekat, jak s touto nabídkou, či spíše možností, naložíte.


Charles Silencius Watcherson
ředitel školy

// Případné návraty/věnování příborů mi prosím pro jistotu pište sovou, je totiž možné, že mi v dění na hradě utečou. Stejně tak pište ohledně polštářů. S polštáři je potřeba hrát, je tedy nutné polštář do klubovny zanést a v příspěvku ho popsat a následně poslat na ředitele sovu s datem hry. Na e-mail tayltrott@hocz.org můžete zaslat případnou grafickou podobu polštáře, případné obrázky budou následně vloženy do popisku klubovny. Tvorbu polštářků můžete klidně pojmout jako studentské/kolejní akce.
Dorothy Tayltrott | 6.10.2020 20:08
Bradavičník 2098/04

*Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě modrým inkoustem.*

Bradavičník 2098/04

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové (letošní první!) číslo školního časopisu za výbornou cenu.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.Ukaž starší