Neherní aktuality | Školní

Jakého původu je vaše postava? (celkem 279)
Kouzelnického
Mudlovského
Smíšeného
Sebastian Halliwill | 28.7.2020 0:23
Žákovská oceněnění za rok 2097/2098

Vážení a milí studenti,

vaše vysvědčení byla právě rozšířena o žákovská ocenění za uplynulý rok. Zkontrolujte si tedy vaše vysvědčení, abyste zjistili, zda jste i vy byli oceněni.

Seb
Sebastian Halliwill | 19.7.2020 23:42
Vzdělávání kouzelníků ve světě

Vážení a milí!

Přicházím za vámi s žádostí o pomoc o dovypracování našich reálií, konkrétně vzdělávacích institucí.

Některé ze škol, které existují v našem světě, nejsou v takovém stavu jako ty ostatní. Chybí zde to, co může člověk studovat, jakým způsobem být přijat a tak dále. Stávající informace je tedy třeba rozšířit a zpřehlednit. A co vy víte, třeba i vaše postavy půjdou jednou studovat na vámi vypracovanou instituci.

Všechny zaktualizované informace budou převedeny na hocz v podobě knihy, která i vám, kteří nemáte přístup k wiki, může pomoct s plánováním budoucnosti pro vaše postavy. Nebo třeba minulosti rodinných příslušníků.

K zapojení se není třeba mít přístup k wiki, veškeré informace budou poskytnuty. V případě zájmu mě kontaktujte, ať už sovou, nebo na discordu! (Kontakt je v kartě)

Tak zatím!
Sebastian Halliwill | 27.5.2020 10:27
Nástěnka sekretariátu

Na sekretariátu nám přibyla nová nástěnka. Na nástěnku budou postupně přidávány nejrůznější informace, v současnosti zde máme například přehled pracoven profesorů, možné pracovní příležitosti pro plnoleté studenty (v rámci školy) a také výsledky několika grafických soutěží.

Seb
Dorothy Tayltrott | 22.5.2020 23:48
Fantastická zvířata a kde je najít

Milí spoluhráči!

Rády bychom vám touto cestou oznámily, že se nám povedlo dokončit nové přepracované vydání knihy Fantastická zvířata a kde je najít. Nový item se jmenuje Fantastická zvířata a kde je najít – nové vydání a byl naskladněn do školního obchodu, do Prasinek i na Příčnou ulici.

V novém vydání najdete rozepsané informace o tvorech, některé dopsané informace pouze chyběly v knihách, jiné byly nově domyšleny. Některé drobnosti byly změněny, rovněž se na stránkách nacházejí dosud nepopsaní tvorové. V knize nejsou cíleně všechna stvoření kouzelnického světa, protože se chystají další texty.

Přejeme spoustu nových zážitků s magizoologií,
Ella a Luc

PS: Za každou zpětnou vazbu budeme moc rády, stačí nám napsat!
Sebastian Halliwill | 13.5.2020 19:38
Hůlkový dotazník

Ahoj,

tak jako se mágové ze všech našich magických univerzit pouštějí do nejrůznějších výzkumů, pouštíme se do jednoho takového i my. Vzali jsme si za cíl, pokud nám to vyjde, obohatit hoczácké reálie o stručnou charakteristiku hůlkových jader. Pro tento výzkum však potřebujeme vaši pomoc. Slibujeme, že tím ztratíte maximálně pár minut.

Proč vaši pomoc potřebujeme?
Zaprvé, jak víme, hůlka má s charakterem kouzelníka společného mnohé. Hůlka si vybírá kouzelníka právě na základě toho, jaký je uvnitř, anebo jaký má potenciál být. Čím více dat posbíráme, tím relevantnější závěry z toho budeme schopni vyvodit, a třeba se dostaneme i ke svému cíli – a tím je nabídnout ostatním hráčům další vodítka, která mohou použít při vývoji charakteru své postavy.
Zadruhé chceme tento výzkum založit čistě na reáliích a postavách HOCZ. Z původního světa HP se chceme, pokud možno, odrazit pouze minimálně.

Z mnoha důvodů chceme tento výzkum provést převážně anonymní cestou. Křišťálová stěna tak zůstane (skoro) neporušena a informace nebudeme poskytovat třetím stranám. V dotazníku je sice možnost se ke své odpovědi přiznat, využijte ji však jen v případě, že k tomu máte dobrý důvod. My totožnost postav znát nepotřebujeme.

Zároveň prosíme, abyste byli v odpovědích co nejvíce objektivní. To znamená, na otázku ohledně charakteru shrnout spravedlivým dílem světlé i stinné stránky povahy. Nemusíte se rozepisovat detailně, ale čím šířeji, plošněji to pojmete, tím víc nám pomůžete.

Co pro výzkum potřebujeme vědět:
1) věk a pohlaví postavy
2) hlavní charakterové rysy (stručný popis)
3) jakou má hůlku (dřevo, jádro, délka)
4) kolikátá hůlka to je, případně info o hůlkách předchozích (dřevo, jádro, délka)

To, že bude mít výzkum nějaký relevantní výsledek, není jisté. Vynasnažíme se ovšem pracovat se všemi daty, která nám poskytnete. Pokud na něco přijdeme, zveřejníme to a vám to na charakter postavy nebude sedět, nebude to nutně znamenat, že se ve výzkumu stala chyba – pouze to, že máme buďto obecně příliš málo informací, anebo je vaše postava tou výjimkou, která potvrzuje pravidlo. (Ne, na žádná pravidla si tu nehrajeme, hůlky jsou natolik intuitivní věc, že žádná pravidla obvykle nemají – to nám ale nebrání ve snaze najít v tom všem alespoň nějaký systém.)

Věříme, že tenhle malý počin dokážeme dotáhnout do konce a přispět tak dalším střípkem informací k hernímu světu.

Dafné R. Aaron-Ventta & Sophia Rodriguez

Odkaz na dotazníkUkaž starší