Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Informace přišpendleno do
20.2.2020 0:00

REGISTRACE JE UZAVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Diel M. Tarkin včera
27.3.2017 23:45

»Temnovidec:
Divný na tom není nic... tempo herního času není stálé a mění se... podle potřeby... někdy se herní datum přes noc posune o dva dny... někdy o tři... někdy jenom o jeden jediný... je to dáno tím, jak některé herní data přiřazujeme reálnám datům, která našim potřebám vyhovují lépe, tedy velké akce na víkendy.

Konec tohoto školního roku je nastavený tak, aby více-méně odpovídal konci reálnýho školního roku...
No a pak nám nezbývá, než čekat, až skončí prázdniny, protože přes léto se jezdí na dovolený, tábory, k moři a kdo ví kam ještě, takže se čeká, až začne příští školní rok.


»Tern Warren:
Neplánuje... zaprvé to, jak funguje Sluníčkoměr, je založeno na moc jednoduchém principu, aby to dokázalo pracovat s něčím jako je počasí... a zadruhé to opravdu to slouží jenom pro přehled, od kdy a do kdy je herně denní světlo.
To že to má "vymakanou" grafickou stránku je proto, aby to vypadalo zajímavě a lákavě a lidi si toho všímali a líbilo se jim to ;-)


:P včera
27.3.2017 20:04

Zkratka BRIG znamená, že je dotyčný momentálně na brigádě.

Další mohou být:
OK (Pohodka, je na HOCZku)
PROPAD (Zanedbával školu, a to se nedělá! Myslete na budoucnost svých postav!)
BAN (Je v blázinci, dělal to, co neměl)
BRIG (brigádka, nemůže se přihlásit, pokud "pořadatel" brigády neudělá výjimku)

Mám pocit, že už toho víc není. Kdyžtak mě ostatní hráči doplní... :)


Temnovidec včera
27.3.2017 20:01

Nejsem si jistá, jestli to dobře chápu, takže se radši ještě jednou blbě zeptám.. Jedny prázdniny inRPG budou trvat dva RL měsíce? Není to divný? :D


Kartotéka včera
27.3.2017 19:44

Ahoj,
Zajímalo by mě, co v kartotéce znamená stav Brig a jaké všechny stavy tam mohou být zapsány popřípadě nějaké jejich vysvětlení.


Tern Warren včera
27.3.2017 18:36

Není v plánu k okénku (do okénka) přidat i aktuální počasí?
I když vzhledem k lokaci... asi je vždy hnusně a nevlídně.
Tak nic, beru dotaz zpět.


Juliana M. Stacey včera
27.3.2017 17:59

Písané je, že podmienečáky sa môžu žiadať do 26. 12. 2091 (//9. 4. 2017.) Predpokladám teda, že až niekedy potom. Vieš, aby ich nahodili všetkým naraz a tak :)


___ včera
27.3.2017 15:11

Kdy mi bude přiznán podmínečný zápis?


Puf předevčírem
26.3.2017 15:56

Ach, konečně zase odkaz na okénko! <3


Diel M. Tarkin předevčírem
26.3.2017 14:19

Čas v průběhu jednotlivého dne ubíhá zcela normálně a nedochází k žádnému zhušťování ani posunu. Deset hodin dopoledne je deset hodin dopoledne a čtyři hodiny odpoledne téhož dne jsou skutečně čtyři hodiny odpoledne téhož dne. Kvůli hrám trvajícím dlouho do noci se ovšem i herní kalendář s úderem půlnoci posune o obvyklý normální jeden den, nicméně kolem čtvrté hodiny ranní je přepočítáváno herní datum, kdy se kalendář náhle posune o jeden až tři dny dopředu. Pro udržení si přehledu slouží herní datum, které je umístěno přímo pod hodinami v levém sloupci.

Největší komplikace ze zrychleného času spočívá v uvědomování si, jaká je roční doba herně, kdy například v období reálného ledna a února je herně vlastně léto. Zatímco za okny chumelí a od půl páté je tma, herně je vedro a slunce svítí až do devíti večer. Naopak třeba na přelomu reálného března a dubna, kdy se venku otepluje, příroda se zelená a den se prodlužuje, herně je zima, vánoce na krku, všude spousta sněhu a od pěti odpolene je na školních pozemcích tma.

ZDE je k nahlédnutí takové zjednodušené schéma plynutí herního času.

Jako další pomůcku ohledně plynutí času tu máme Sluníčkoměr Pomyslný výhled z okna, který se vždy přizpůsobuje tomu, jaká část roku herně je, a podle toho se pak za oknem rozednívá a stmívá.

Když si jej rozkliknete, dostanete se na velký sluníčkoměr, který skutečně nabízí výhled z okna na krajinu, kde se krom svítání a rozednění mění i sama krajina podle roční doby.


Nathan R. Drew předevčírem
26.3.2017 13:20

Přesně tak. :) Nejde ani tak o ten čas, jako spíše o ten datum a den pod nimi.


Anonymní zvídálek předevčírem
26.3.2017 13:10

Ahojky! :)
Mám takovej dotááázeček. Ty hodiny tam vpravo teda ukazují, jaký je čas InRPG?


Diel M. Tarkin sobota
25.3.2017 20:25

Pro většinu lidí zůstává skutečná podstata relikvií skryta... včetně toho, že by kdy mohly být reálné.


Zvědavá anonymní holčina se vrací! sobota
25.3.2017 18:49

A ještě jeden dotaz :D Myslím, že už to tu dááávno mohlo zaznít, ale jak je to s Relikviemi smrti? Věří se v ně, i když je hůlka zlomená a kámen ztracený? (pokud jsem to někomu spoilnula jakože asi ne tak promiň :D)


Phillip Jose Gray sobota
25.3.2017 14:54

To je ale ohromná škoda! :D