Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Informace přišpendleno do
20.2.2020 0:00

REGISTRACE JE UZAVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Lindsey Prise předevčírem
18.6.2018 18:42

Většinou lze logicky odvodit, jaký přečin bude trestán a jaký nikoliv. S nadsázkou můžu tvrdit, že záleží na daném dotyčném, s kým se setkáš. Zatímco jeden ti udá trest i za odehrání nalepení žvýkačky pod stůj v síni, jiný přivře oči nad způsobením tržných ran celé jedné prvácké třídy. (Ne, že by se stalo.)

Čímž chci říct, že číst řády a pravidla je sice na místě, když něco plánuješ, ale zdravý rozum nejlépe napoví, co překračuje hranice a co nic. A tresty? Už jsem viděla kdeco. Od zamyšlení se nad kdejakou prkotinou, až po odehrávání drhnutí kotlíků. Zkrátka co si odznak, popřípadě profesor zamane.


Diel M. Tarkin předevčírem
18.6.2018 15:58

Tak nějak jsem to tušil... ale pořád zůstává ten obecný popis o tom, jak fungují tresty a prohřešky na HOCZ v externí nápovědě. A podívat se na samotná pravidla hry, ty jsou přístupná i bez přihlášení.


Kdoví kdo předevčírem
18.6.2018 14:34

Jenže je tu problém, že odkazy na školní a studijní řád nejsou neregistrovaným přístupné.


Diel M. Tarkin neděle
17.6.2018 19:35

Doporučuju navštívit tento odkaz. Tam je spousta informací o fungování HOCZ, včetně několika řádků o terstech a proviněních. Jinak potom samozřejmě za prostudování stojí školní řád a studijní řád.


Muž v modré kápi neděle
17.6.2018 17:46

Zdravím,
Měl bych otázku, jaké jsou na škole možné prohřešky, za co student může být potrestán a popřípadě jaký se dostává trest.
Děkuji


Zvědavé děťátko neděle
17.6.2018 11:01

Mockrát děkuji za zpřesnění. To se mi zamlouvá. :)


Diel M. Tarkin sobota
16.6.2018 23:37

Studium na HOCZ není nijak náročný...

Skutečný požadavek pro postup do následujícího ročníku je mít závěrečnou klasifikaci z povinného předmětu (ten je jenom jeden a jen pro první dva ročníky) a pak klasifikaci s jednoho povinně volitelného předmětu.

Z každého předmětu je za ročník nějakých 6-10 úkolů (to se liší předmět od předmětu), požadavek k získání závěrečné klasifikace je mít alespoň polovinu známek. To znamená vypracovat 3-5 úkolů z jednoho předmětu za ročník.

Z předmětů nejsou samozřejmě jenom úkoly, ale existují k nim i výklady (což tedy předpokládám, že víš), kde se nějakým tím způsoem rozebírá probíraná látka. Výklady v prvé řadě představují základní zdroj informací, který můžou pomoct při vymýšlení úkolů. Dále jsou naším způsobem, jak něco o fungování kouzelnického světa říct vám, hráčům. A v neposlední řadě jsou (společně s úkoly) součástí simulace školního prostředí a toho, jak se rozšiřují znalosti a vědomosti tvé postavy. Postava totiž umí jenom to, co je s ní vystudováno.


Ishika Samuels sobota
16.6.2018 19:39

Stačí jeden předmět z daného ročníku. Takže když se rozhodneš třeba pro obranu, tak ti vydrží až do sedmáku (i když pak se té postavě bude hledat práce dost těžko).


Zvědavé děťátko sobota
16.6.2018 19:04

Hola,
Mám takovou otázku. Slyšel jsem, co je nutné mít v první a druhém ročníku pro kalsicifikaci, ale zajímá mě, co je například nutno mít ve třeťáku a v dalších ročnících.
Aby mě ta škola nějak moc neunavila.


Kdo ví kdo pátek
15.6.2018 15:42

Koho by to napadlo. :D


Nenáhodná kolemjdoucí pátek
15.6.2018 15:04

Naopak, každým rokem to tu žije čím dál tím více! Akořát jsi pišel ve špatnou dobu - na konci RPG školního roku tady není tolik lidí jako při spuštění registrace. :D


Náhodný kolemjdoucí pátek
15.6.2018 13:51

Zdravíčko,
Zdá se mi to pouze, či to tady skutečně ještě celkem žije? Až se mi tomu nechce věřit, s tolika jinými podobnými stránkami, co jsou mrtvé.


Teoretický bratr úterý
12.6.2018 21:34
...dari napsal jsem ti na email. Doufám, že odpovíš

...dari neděle
10.6.2018 8:38

Hola hola! Hledá se bratr!

Asi je to trochu brzo, ale začala jsem s hledáním sourozence už teď. Jak lze vyčíst z předchozího řádku, jednalo by se o bratra, respektive o dvojče. Ano, možná to je mírně ohrané, ale ne všechna ta registrována dvojčátka kdy vydrží, takže se to na hradě nehromadí. Kdyby byl zájem, pište na dari.shchepkin@gmail.com pro bližší informace. :)