Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Informace přišpendleno do
20.2.2020 0:00

REGISTRACE JE UZAVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Diel M. Tarkin předevčírem
20.2.2018 2:01

V případě jakéhokoliv dotazu či nejasností hledejte v
1] příručka hráče - základní dokument o HOCZ
2] pravidla - stručný přehled všeho důležitého
3] možnosti chatu - jak se u nás hraje RPG
4] externí nápověda vytvořená pro nováčky


Tess Cont pondělí
19.2.2018 18:56

Úplně první věc, protože grammar nazis: nevím, dopis. Ani jedno není vyjmenované slovo.
K otázkám samotným:
Výuka probíhá až potom, co se zapíšou předměty. Herně začíná týden po zařazování, neherně je zápis asi dva týdny potom, ale to záleží na dalších věcech, takže termín není jistý.
Během zápisu si na sekretariátu zapíšete, jaké předměty chcete (minimálně základy magie a 1 další, je jedno, jaký). Ty pak uvidíte v menu Osoba, Předměty. Do předmětů zadá vyučující výklad, kde napíše, co se probírá v hodině, občas i co se děje, a z výkladu pak dostanete domácí úkoly.
Domácí úkoly jsou buď v Osoba - Notýsek, nebo blikají vpravo nahoře, pokud jsou nehotové. Vždycky můžete napsat úkol, za ten dostanete známku a za tu pak body. Občas i komentář. Přesný počet úkolů vyučující řekne sám, ale je potřeba odevzdat polovinu ze zadaných, abyste dostali známku.
Výpisky si logicky dělat nemusíte, ty hodiny budete mít celý rok k dispozici, to byla asi inRP poznámka.

Body se pak ještě dají získat pomocí různých soutěží na sekretariátu, ty to u sebe vždycky budou mít i napsané, nebo příležitostně na chatech, když se nachomýtnete u něčeho hodného ohodnocení.

A ještě jedna rada na závěr: nedokážu si představit, že tohle není někde napsané tak osmkrát. Občas je rychlejší trochu hledat, než čekat, až se někdo podívá do návštěvky (do které se vůbec dívat nemusí, protože slouží k něčemu jinému) a shodou okolností bude mít chuť i čas odepsat.


Sasha K. O'Land pondělí
19.2.2018 18:44

Jak se získávají body pro kolej, neví jak chodit na výuku a nevým kdy mám jakou hodinu. Poradí někdo?


Katherine Marquez pondělí
19.2.2018 17:15

Kde pak mám zápisky? V úvodním dopysu od sovy bylo že prý si máme zapsat zápisky.


Lindsey Prise neděle
18.2.2018 21:46

Dostaneš. Stačí si počkat do půlnoci a systém odbude svoje. Aspoň tedy myslím.


Naomi Clarabella Morsimal neděle
18.2.2018 21:31

Co když jsem nebyla v Prasinkách ani v jeden čas srazu? Dostanu se do Bradavic?


Janee S. Carwin neděle
18.2.2018 20:22

Sasha: Na predmety sa môžeš prihlásiť až sa spustí zápis. To by sa malo udiať v priebehu niekoľkých týždňov po zaraďovaní. Oznam bude na nástenke.


Sasha K. O'Land neděle
18.2.2018 20:08

Jak se mám přihlásit na přeměty?


Sinéad J. MacKenna neděle
18.2.2018 11:35

Už se pracuje na řešení ;-)


Thisbe J. Lukasiak neděle
18.2.2018 11:13

Třítečka měla asi na mysli, že stejně jako já od včerejška trčí v čekárně a čeká. :D (Já hůlku a hábit mám.) Jsem upřímně taky čekala, že budeme přesunutí přes noc, ale tak co dá dělat.


Sinéad J. MacKenna neděle
18.2.2018 10:20

Třítečko, máš nakoupen hâbit a hůlku? A týká se to jen tebe, nebo víš ještě o někom dalším? Bez jména vám ale nikdo nepomůže.


Cirilla Jane Drooven neděle
18.2.2018 9:06

Dej si postavu do čekárny. Vlak by měl vyrazit ve tři jako včera, pokud vím :)


Třítečka neděle
18.2.2018 8:16

A kdy budeme my chudáčci, co jsme vlak nestihli, přesunuti?


Janee S. Carwin neděle
18.2.2018 6:23

Sasha: Presun nováčikov do hradu je v troch časoch (15:00, 17:00, 19:00). Zraz je na námestí v Prasinkách pri lavičkách, odkadiaľ sa presuniete na loďky. Preplavíte sa cez jazero a po tejto hre budete presunutí do Veľkej siene na zaraďovaciu slávnosť, kde vás zaradia do koľají. Ak nestihneš ani jeden čas, budeš zaradená systémovo v priebehu noci a taktiež aj prepravená na hrad.