Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Lily Edwards 16.9.2019

Jak zjistím kdy se koná hodina, na kterou jsem zapsaná? Včera jsem prošvihla létání, jelikož jsem nevěděla že se má ta hodina konat.


Ella Winchesterová 16.9.2019

Jsem si sem zrovna šla postěžovat, že se tu letos vůbec neřešil zápis a je to pěkná nuda, ale už jste mi to tu stihli zkazit. Hrůza. Tak nic.


Tern Warren 15.9.2019

Davine, od třeťáku už není žádný předmět povinný, jako byly Základy magie.
Musíš mít alespoň jeden povinně volitelný předmět.


Davin Armitage 15.9.2019

Ahoj, jen mám jednu otázku, co si povinně musím zapsat ve třeťáku za předmět? Díky.


Nathan R. Drew 12.9.2019

A dá se o ceně debatovat?


Ishika Samuels 12.9.2019

Ne, díky.


Alan 12.9.2019

Would you be interested in advertising that costs less than $49 per month and delivers hundreds of people who are ready to buy directly to your website? Please send me a reply here: lily5885mil@gmail.com to get more info.


Gus 11.9.2019

Are You interested in an advertising service that charges less than $49 monthly and sends hundreds of people who are ready to buy directly to your website? Please send me a reply here: lily5885mil@gmail.com and I'll send more details.


Zvířátká 10.9.2019

Díky moc za odpověď. :-)


Lindsey Prise 10.9.2019

U nás třeba není problém se optat kolejního a získat "povolení." :D bude to určitě individuální.


Diel M. Tarkin 10.9.2019

Bradavice jsou internární školou a je plně v její kompetenci, jaká zvířata svým studentům dovolí nebo nedovolí. Tak to mají všechny internátní školy, internáty, koleje... které takovýmito seznamy dávají najevo, jaké z obvyklých a běžných zviřátek svým studentům povolují a naopak neuvedením do seznamu, jaká z obvyklých si nepřejí. A to je princip používaný i v mudlovském světě, není na něm nic překvapivého nebo neobvyklého.

Bradavický seznam zviřátek obsahuje nejobvyklejší zviřátka, které mladí kouzelníci a čarodějky nejběžněji chovají. To znamená kočku, sovu, žábu nebo kluběnku. Je to součástí toho, že kouzelnická společnost a kultura je postavená na trochu odlišném žebříčku hodnot a má svoje vlastní pojetí toho, co je normální a běžné.

Doporučení č.1 Hraj kouzelnického studenta naplno, užívej si svoji sounáležitost s jedinečným a fantastickým světem kouzel. Zamýšlenou součástí herního prožitku je žít se svojí postavou v odlišném světě, než je ten obyčejný mudlovský okolo nás.

Doporučení č.2 Pokud je tvoje postava mudlovského původu (oba rodiče jsou nekouzlící mudlové), hraj kouzelnického studenta naplno, užívej si fantastičnosti světa, v němž tvá postava žije a užívej si její údiv nad všemi těmi odlištnostmi, kterými se kouzelnický svět odlišuje od těch obyčejných, všedních a nudných mudláren okolo nás.

Doporučení č.3 Můžeš herně jménem své postavy na vedení školy zaslat žádost, že by sis přála mít s sebou na hradě zviřátko, které není na povoleném seznamu... a užívej si naplno život na škole čar a kouzel v Bradavicích, ať už netrpělivé očekávání tvé postavy na rozhodnutí školy, vychvalování vedení školy do nebes za schválení, nebo naopak její proklínání při neschválení.

Dodatek k doporučením č.1 Celou tuhle otázku převeď na chaty a užívej si hru, nech svoji postavu žít. Pokud se chceš seznamu povolených zviřátek divit, div se mu před spolužákama. Pokud chceš si poslat žádost, vyraž s tím nejdřív na chaty a zajímej se herně, jestli je nějaká možnost jak seznam obejít, nechej si poradit od starších spolužáků, od prefektů, nebo od svého kolejního.

Dodatek k doporučením č.2 Užívej si fantastického života na čarodějné bradavické škole ve světě kouzel.


Ishika Samuels 10.9.2019

Plus jsou to všechno magická zvířata.
Na druhou stranu taky z toho vyplývá, že si každý může přivézt jedno zvíře (někde mi to tak znělo) a na to hodně postav taky z vysoka kašle, takže...


Zverimex 10.9.2019

To vymyslela jistá J. K. Rowling.


Zvířátká 10.9.2019

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, kdo vymyslel to, že na hrad si student může vzít pouze sovu, žábu, krysu či kočku. Proč si nemůže vzít třeba křečka, morče, ježka, činčila a podobně. Jako že je mi jasný, že někteří si propašují svého zvířecího mazlíčka za každou cenu. Jen mi to nepřijde úplně fér.

Když srovnám mudlovské děti a kouzelnické děti, tak je rozdíl pouze v tom, že ty kouzelnické jsou více omezené ohledně této situace. A zajímalo by mě proč.


Diel M. Tarkin 9.9.2019

Svět se využívá pro různé questy, kolejní akce a výpravy, kde pro potřeby připraveného příběhu pro hráče se někdy navštěvují roztodivná místa... která svůj chat nemají a nepotřebují. Aby nedocházelo ke konfliktům takovýchhle velkých akcí (kdy pak narychlo vymýšlet náhradní řešení je náročný) existuje přehled rezervací, který právě potřebují nejvíce vidět ti, kteří takovéhle akce a aktivity organisují a plánují.

Pokud malá skupinka studentů chce například hrát, jak si ve své ložnici rozbalují vánoční dárky... tak tam prostě přijdou a pokud bude prázdno, začnou hrát. A nějaké rezervace řešit nepotřebují. A kdyby nešťastnou náhodou s jejich hrou kolidovala nějaká plánovaná akce... ten, kdo ji vede, si stejně s předstihem před akcí přijde upravit popisek chatu a když tam takovouhle skupinku studentů zastihne, dá jim vědět, že potřebuje, aby hru nějak rychle dohráli a chat opustili, protože ho potřebuje na dlouho plánovanou akci. Případně studenti najdou už připravený popisek chatu už když tam přijdou a to jim napoví, že tam brzo bude se něco dít a že by nebyl dobrý nápad tam začít hrát vlastní hru.

Debatka sama má podobu diskusnho fóra, kde je mnoho rozličných témat týkajících se chodu celého HOCZ. Od systémových záležitostí, přes různé věci okoloy výuky a studentstva, nebo reálie našeho světa, až po plánování různých akcí a slavností.