Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Timothy F. Humphrey úterý
7.8.2018 17:02

Stačí, ak budeš napríklad v Kotli a prepíšeš si to za rovná sa na godrikuv_dul.


... úterý
7.8.2018 16:49

Prosím, prosím, jak se dostanu na chat godrikův důl? Musím se nějak přesunout? Díky!


-...- úterý
7.8.2018 12:05

Děkuju.


Timothy F. Humphrey úterý
7.8.2018 12:04

Myslím, že sa za to nestrieľa. Aj ja to tak píšem.


-...- úterý
7.8.2018 12:03

Ahoj, je v pořádku hrát, že jsou z kotle na příčnou dveře? Já vím, že tam je ten vchod, ale je to vysloveně špatně, když se napíše „otevře dveře a vejde do lokálu z příčné ulice"?


Timothy F. Humphrey úterý
7.8.2018 9:21

jak, napíš niekomu o hru, neboj sa napísať aj starším. ^^
Prípadne sa pripoj k šedivým, ktorý už already na chate hrajú.


Kamarád No.1 úterý
7.8.2018 7:40

No tak v reálným životě stačí být trochu milý


jak pondělí
6.8.2018 23:24

Jak si mám najít kamarády, neumím to...


AP pondělí
6.8.2018 13:37

Chlapci sice rostou pomaleji a déle, ale i pro ně platí sendvičový graf růstu, takže je třeba počítat s tím, že u některých je 10 cm za rok celkem reálné.
A už v dnešní době startuje puberta u dětí mnohem dřív, což je mimochodem taky naprosto individuální parametr, kterým nelze měřit všechny.


Samara Flame sobota
4.8.2018 14:35

Já jsem měla opačný problém. Bála jsem se, že mi neschválí mou "malou" postavu. Uvádí se zde, že "průměrná výška jedenáctiletého dítěte je kolem 145 cm". V době nástupu do prvního ročníku měla moje postava jen 140 cm a to jí mělo být za dva měsíce dvanáct. Ale vyšlo to bez problémů. :) S těmi "hraničními věkovými dětmi" může být potíž, když lidé předpokládají, že většinu prváku vám je jedenáct. Trochu to, podle mě, může vést k nedorozumění.


London N. Grey sobota
4.8.2018 11:26

Akosi netuším, na čo reagovať, pretože som to vysvetlila argumentami na základe reálnej biológie a priebehu rastu. Ak tie niekomu neprídu ako dostatočné, tak netuším, čo iné by malo byť. Výnimočne vysokých chlapcov, ktorí poskytli dostatočné vysvetlenie a logiku, tu máme niekoľko, môže to byť Tern, Timothy či Phillip Gray. Ako vidieť ale na grafe, percentil je v takých prípadoch skutočne vysoký, takže takí nemôžu byť všetci. :) Nevyberáme na základe toho, kto je náš kamarát, ale na základe toho, ako si to dokáže podložiť. A to nie je žiadna mágia.


Lorraine S. Warrow sobota
4.8.2018 11:23

Ono by bylo lepší místo toho snažit se vrhat špínu na ty, co si dávají práci s tím, aby opravili všechny ty popisky, ať už šedivých či barevných, se prostě s daným popiskářem domluvit. Koneckonců, u komentářů popisků na to máš okýnko. Ale holt, líná huba, nebo spíš v tomhle případě ruka, holý neštěstí...


Zvědavec sobota
4.8.2018 11:16

Tak lidi, kterých se to týká si všimli. A co říct, odpověď je zcela nedostačující, nebo spíš, dostačuje těm, který si tady ještě toho bratříčkování nevšimli. Ale budiž, je to tak mluvit do zdi, lepších argumentů se asi nedočkám, tak to raději budeme považovat za uzavřené.

A mimochodem, to nebylo stěžování! Ani v nejmenším. To vypadá opravdu jinak. Tak se hned neciťte dotčení.


London N. Grey sobota
4.8.2018 11:09

Záleží od celkového vývinu. Ako schvaľovači vidíme staré popisky, vidíme staré komentáre, takže presne vieme, ako veľmi tí ľudia môžu alebo nemôžu rásť, za aký čas a aké na to majú dôvody. Pokiaľ niekto príde ako prvák a hneď má najvyššiu možnú hranicu, ktorú povoľujeme (ak nepovie, že má nejakú rastovú poruchu ako nadbytok somatotropínu alebo tak, to by sa potom riešilo inak), logicky môže byť ten postup potom aj ďalej výraznejší (schvaľovaná klasika je podrásť tak 5 cm za rok). Pokiaľ má teda v prváku 155, povedzme, potom za celý čas môže do tých dvoch metrov veľmi jednoducho dorásť.

U chlapcov je to potom ešte špeciálnejšie, pretože rastú dlhšie ako dievčatá, ktorým sa ten rast zastaví tak v 15, 16, väčšinou. Mužské pohlavie to má predĺžené, takže sa môže stále vyťahovať aj v 20. O to viac nedáva zmysel, aby jedenásťročný chlapec, u ktorého puberta iba štartuje, za rok o tých 10 podrástol. Bez nejakého špeciálneho vysvetlenia ohľadom jeho (ne)zdravia, predkov a pod. Stačí napísať v komentároch, ak sa o niečo také jedná, ostatne na to tam sú. Nie sa sťažovať tu v návštevke, kde si to nie všetci (povolaní) všimnú. :)

Na vysvetlenie si môžete pozrieť aj rastový graf chlapcov, s ktorým spolupracujeme.

Ďalším spomaľovačom rastu by najmä u chlapcov mal byť potom ten šport, keď si už v 11 dávajú do popisov atletickú vyšportovanú postavu a pod., ale to väčšinou nechávam(e) preplávať, no. :)


Timothy F. Humphrey sobota
4.8.2018 11:03

Well, z 11 na 12 rokov narásť o desať centimetrov je argument dobrý. :D Neviem, kam sa treba v prvých ročníkoch ponáhľať s výškou, keď sú ešte deti.

Niečo podobné ako vzťahy, peace out. ^^