Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Kitty McSamson 11.7.2007

J.M.G: mimochodem.. nedělám to proto, že budu prefektkou, ale proto, že se to tu bude hodit. Jestli 4 koleje a jejich označení chápe každej imbecil, tak to nevím, protože loni se tu lidé ptali, kolik je kolejí a jak jsou značené. jsou to odpovědi na otázky, na které se zde loni lidé ptali. Samozřejmě, tagy, a caps se užívají rpto, aby se něco zvýraznilo. A samozřejmě.. zbytečnosti že každý můe mít jednu postavu si sice lidé mohou přečíst v registraci, ovšem mulťáctví se vyskytovalo, vyskytuje a bude vyskytovat stále. Zbylé věci už tu řekli rizoto a karry. Nemám slov


Kitty McSamson 11.7.2007

Ano, ano, to jsem v pololetí psala já, tuším že v nudné hodině informatiky. A jak říká Karry, Lukas to tu potom přišpendlil mým jménem a vyšokoval mě tím, že mi za to dal body.


Salazar Draken 11.7.2007

Jenže tohle myslím nepsala Kitty, jen kopírovala co napsal Goldy. Aspoň podle toho jak to uvedla. Takže v případě, že nadáváš J.M.G. na ni, nadáváš na ředitele školy. A já pochybuji, že v případě, když by to znovu napsal on a přilepil, že by se nějaká negativita z tvé strany ozvala.
Já na tom vidím sice dpobře sepsaný článek který poradí všem, jenže zároveń je to k ničemu, když to není přilepené nahoru;)


Thesida M. Blacková 11.7.2007

no jo Kittuš, my víme :P
Luci.. tolik demokracie? xD


Kitty McSamson 11.7.2007

JÁ VÍM, TYHLE OTRAVNÉ KECY TU VISELY I LONI. OVŠEM MAJÍ V SOBĚ NĚCO MÁLO CO BY VÁS MOŽNÁ ZAJÍMALO, ANIŽ BYSTE SEHLOUPĚ PTALI, COŽ STEJNĚ BUDETE!

VZHLEDEM K NEUSTÁLÝM DOTAZŮM NOVÁČKŮ JSEM SE ROZHODLA SEPSAT VŠEOBECNÝ SEZNAM OTÁZEK NOVÁČKŮ A JEJICH ODPOVĚDÍ. Určitě to zde bude zase zaházeno mnoha mnoha příspěvky, ale alespoň malý pokus by tu byl. A určitě se vám to nebude chtít číst, ale pro ty, co by rádi znali odpověď na své otázky jsou zde takové všeobecné odpovědi.

1. Jak je to zde s kolejemi:
Koleje jsou na HO 4 stejně jako v knihách HP. Každá kolej má svou barvu a členové koleji mají jméno označené svou barvou. Mrzimorští jsou žlutě, Zmijozelští zeleně, Havraspárští modře a Nebelvírtští červeně. To ovšem nejsou všechny barvy které lze na HO potkat u zabarvení lidí. Dále jsou totiž nováčci šedě a po zařazení se přebarví na barvu své koleje. Občané, budoucí, či minulí profesoři jsou označení růžově. A profesoři jsou bílou barvou. Ovšem kromě profesorů jsou bílou barvou i školník (Tomas J. Zelenka) a ministr kouzel (Derek Hastur). Dále šedivou barvou bývá znázorněn i Vypravěč, který popisuje podrobněji situace, či se pomocí vypravěče dělají questy (příběhy). A šedivou barvou také můžou být různí živočichové, či postavy, jež jsou užity pro quest (příběh). Ještě jedna barvička se nám na HO vyskytla, která tu loni nebyla, a to cizinci. Ti jsou označení fialově.

2. Jak poznám prefekta
Na pobertově plánku (sloupeček vlevo kde je ukázáno kdo je přihlášen) jsou odkazy na studenty (do nich lze nahlédnout jen po přihlášení). Někteří studenti mají za svým jménem značku (plusko, nebo mřížku). Tu si tam ti lidé nenavolili jako příponu za jméno (to se nesmí) ale byla jim přidána po tom co byli zvoleni za prefekta či primuse. Každá kolej má po jednom primusovi a po čtyřech prefektech, které vybírají kolejní ředitelé. Primusové mají za jménem mřížku, prefekti plusko. Již jsem navázala na kolejní ředitele, ti nemají žádné speciální označení, tudíž čtyři profesory do čtyř kolejí snad budete schopni si zapamatovat.

3. Kdy se otevře registrace
Registrace by měla být otevřená během prázdnin, tudíž nemyslím tím hned červenec, ale klidně může být otevřená i poslední dva týdny v srpnu! Spíše počítejte se zdržením. Po registraci se z nově registrovaných stanou nováčci alias předškoláci a budete značení šedě. Budete se moci pohybovat pouze po Prasinkách a k dispozici vám bude 40 galeonů. Tj. hodně a na učební pomůcky vám to určitě vyjde, jako všem, pokud si peníze neutratíte za hlouposti. Takže snad nebudou žádné dotazy po registraci kdy budou brigády (kde si lze vydělat pár drobných) a že nemáte peníze. Peněz mít budete požehnaně.

4. Které předměty jsou v prvním ročníku
Jako hlavní předmět, kterým musíte projít abyste postoupili do dalšího ročníku jsou základy magie. Ještě bych mohla upozornit že v prvním ročníku jsou předměty povinné, povinně volitelné a volitelné. Ty jsou při zápisech značeny barvami: povinný červeně, povinně volitelný je žlutý a volitelný je zeleně. Kromě základů magie jsou na HO v prváku tyto předměty: Kouzelné formule, přeměňování, úvod do péče o kouzelné tvory, obrana proti černé magii, létání, bylinkářství, úvod do věštění, magické symboly, lektvary, dějiny čar a kouzel. Ve druhém ročníku jsou tytéž předměty a od třetího ročníku a výše si lze nabrat více předmětů. Na každý předměty bývá několik tříd (většinou)

5. Upozornění v rámci chatu:
Smajlící jsou zakázaní. Závorky jsou zakázané. Je toho mnoho zakázaného, a takový ten hlavní výčet můžete nalézt v pravidlech, či v možnostech chatu (levý sloupec, nápověda). Dále bych chtěla upozornit že DISKUZE NENÍ CHAT protože jak se stávalo loni si to mnozí studenti pletli a chatovali, či spamovali. Sice existují takové dá se říci polochaty, což jsou diskuse, kde se normálně chatuje a už se nikdo nesnaží to napravit. Takovým polochatem je nemocnice svatého munga. Občas si předškoláci dělají chat i z ubytovny, ale tam alespoň loni viselo upozornění ohledně chatů a diskusí, které vám tu te’d dávám. Musím ale říci, že to jen málo studentíků respektovalo. Jak se říká, snaha marná. A také lze upozornit na Roweninu kletbu, tj. to, že když nějaký student projeví milostné vztahy k jinému (mám dojem že jakýkoli student) – či milostné vztahy studenta k profesorovi! Se trestají nějakým tělesným postižením, či se zavírají do nemocnice svatého munga. Také je zakázáno psát odkazy. To mohou dělat pouze učitelé a jedině v rámci příběhu.

6. Kouzla na ochranu hradu
Pokud tedy je mi známo, na hradě nefunguje elektřina. Takže žádné, walkmany, žádná extra elektronika. Dá se přeci bavit i bez ní, ne? (pro jistotu nebudu uvádět příklady, to se nováčci ostatně doví během svého působení na HO). Dále se nelze přemisťovat do hradu ani ven z něj. A protidrogové a protialkoholické kouzlo snad působí samo o sobě. Drogy se vám změní na nepoužitelný prach a alkohol jen na neškodné pití s chutí alkoholu, ale nikoli s účinky. Byť toto kouzlo není zahrnuto i v Prasinkách, na chatu u tří košťat na to vždy někdo dohlíží, ať učitelé, hostinský, či pravidel dbalí studenti.

7. Další upozornění v rámci chatu (Caps a interpunkce)
Psaní CAPSem (velkými písmeny ať už pomocí shiftu nebo capslocku) se považuje za vyřvávání, což je přinejmenším proti pravidlům slušného chování.
Co se týče interpunkce, u vykřičníků jeden vykřičník znamená rozkaz, zvýšený hlas, tři vykřičníky velké rozrušení, hysterický jekot, u otazníků jeden otazník je standartní otázka, tři otazníky značí opravdu veliký údiv, překvapení. Na tečky se tolik nedbá, tečky oddělují věty, tři tečky značí malou pauzu ve větě. Jakékoliv použití více než tří interpunkčních znamének za sebou je naprosto neopodstatněné a považuje se za spamování.Spamováním se obecně myslí jakékoliv nadměrné rušivé zaplácávání veřejných prostranství zbytečnými, nadbytečnými, či nesmyslnými texty. Do toho se řadí jak výše zmíněná interpunkce tak třeba opakování stejné věty několikrát za sebou (samozřejmě se občas stane omyl, že) Sprostá slova se díky bohu ve větší míře zatím vůbec nevyskytla. Možná je to proto, že za takové emotivní výstřelky se obvykle posílá rovnou do AzkaBanu a to někdy i bez návratu. Kdybyste snad chtěli argumentovat tím, že je to mezi mládeží normální a moderní, tak vězte, že tady to rozhodně normální není a nikoho tím zde neohromíte, spíš si jen způsobíte problémy. Na druhou stranu pokud máte potřebu řádně peprně vyjádřit své rozhořčení nad nějakou událostí, zkuste se zamyslet a vymyslet si nějaké originální kouzelnické nadávky a né sto let ohrané nazývání pohlavními orgány a posílání dotyčných do jistých tělesných otvorů. (toto je zkopírováno ze školních upozornění, která přicházejí všem poštou, ale většině lidem se samozřejmě nechtějí číst)
Na HO je i možnost šeptání. Ovšem to užívat jen v krajní nouzi! Na soukromé hovory existují prográmky jako ICQ, Skype a podobné.
A také nehrajte za jiné postavy. Nemůžete se třeba koukat na někoho a napsat že mu je zle. Každý ovládá pouze svou postavu.

Co bych ještě mohla dodat? Něco k mulťáctví, ano to by bylo podstatné. Každý má po registraci jen jednu postavu. Nezakládejte si jich víc, na většinu případů se přijde a budete bez milosti za všechny postavy smazání. Nejprve ovšem skončíte v nemocnici svatého Munga.
Ještě bych chtěla upozornit, abyste přesně dodrželi všechny body registrace a hlavně si překontrolovali si jméno a heslo. Za jména typu: Zkouška Mikrofonu – posílá se automaticky ke svatému Mungovi, aniž by se vás někdo na něco ptal.

Myslím, že už toho bude na vaše ubohé hlavičky dost. Kdybyste přesto měli ejště nějaké dotazy, naleznete mě na ICQ (rychlosova) 309845861 (a to i když budu offline) anebo na e-mailu (externí sově) Kittush@seznam.cz
Určitě se najde mnoho lidí, kteří by Vám jistojistě pomohli. Loni tu visel jejich seznam a kontakty na ně. Pověsila bych to tu taky, ale nevím, nakolik budou i letos ochotní pomáhat.

Žádám starší studenty aby mne nekamenovali za další sáhodlouhý, ale docela bych řekla že podstatný příspěvek. Dále tytéž žádám, aby v případě komentářů na toto psali sovy aby se tento příspěvek příliš nezaplácával dalšími. Děkuji.


Kitty McSamson 11.7.2007

Luc: copak? mám ho rozšířit? :D


Lucia A. Anderson 10.7.2007

Kitty, byl bezpochyby působivý. A nejlepší bylo pod tím číst ty nové otázky. :D


Kitty McSamson 10.7.2007

Myslím, že z kupy souborů co mám v počítači vyhrabu ten, co tady Lukas loni pověsil.. otázky a odpovědi.. chjo..


Kitty McSamson 10.7.2007

punk: REGISTRACE BUDE OTEVŘENA BĚHEM PRÁZDNIN! Abyste jako prváčci mohli začít v září svůj rok.


Salazar Draken 9.7.2007

Pan ředitel zde jen řekl, v jakém případě se otevírá registrace. Nikterak jistě nemyslel, že by někdo nemohl říci svůj názor:-)


Lucia A. Anderson 9.7.2007

Myslím, pane řediteli, že jsme ve svobodné zemi. A v takové mám právo na vyjádření svého názoru.


Salazar Draken 9.7.2007

Thes, Salazar Draken is Back.. aneb, Mocné síly zla opět nabírají na síle X-D


Lukas W. Goldhair 9.7.2007

Registrace bude otevřená až na to budeme připraveni, takže posouzení přínosnosti nechte propříště na nás, prosím.


Thesida M. Blacková 9.7.2007

hej, co to tu vidím, salazar draken? vítej zpět :P


Lucia A. Anderson 9.7.2007

Pane Drakene, mám za to, že otevření registrace po dobu prázdnin by bylo pro školu přínosnější. Už jen z toho důvodu, že noví studenti by si stačili projít Prasinky, Příčnou ulici a tak dále. A také o hradě by se dozvěděli spoustu údajů prostřednictvím jeho současných obyvatel. Takhle toto zjišťování vyjde nejspíše až na září, kdy je obecně mnoho práce i bez nováčků.