Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Lukas W. Goldhair 21.6.2007

Já jsem na svoje iíýy už dávno rezignoval. Ale tohle byl očividně nějaký překlep, obvykle mi dělá problém shoda přísudku s podmětem, to je děs.


Thesida M. Blacková 21.6.2007

pěkný výklad.. zatím jsem si přečetla jen závěr (btw u nás je nesnesitelně horko) :P ale možná se přinutím to přečíst celé, když mě přesvědčíte, že to stojí za to xD


Lukas W. Goldhair 21.6.2007

Omyl omyl. Vaše paraxenologické soudy mě dost baví.... tak aby jsme si v tom udělali jasno, definice rasismu, tak jak si ji víceméně pamatuju je... "víra, nauka či doktrína tvrdící, že dědičné odlišnosti mezi tak zvanými "lidskými rasami" (rozuměj etniky), určují kulturní a fyzickou úroveň rasy, často s důrazem na superioritu (tj. nadřazenost) vlastní "rasy".

Všiměte si výrazu "takzvané lidské rasy". Teorie lidských ras je totiž věcí vědeckou komunitou v současné době spíše vyvracenou. Termín lidská rasa je zaměňován právě za termín etnikum. To co totiž lidé často ve své nevědomosti považují za rasu, je právě etnikum. Proto vznikl pojem rasismus jež vedl k odsuzování různých etnik, které kromě kulturní odlišnosti vykazovali i odlišnosti fyzické.

Když už jsme u těch ras. Pokud máme lidský poddruh homo sapiens sapiens dělit do nějakých ras (jako že je to dost složité, vysvětlím následně), tak nám rozhodně nevystačí "termíny" bílí, žlutí, červení... Vývojový diagram napovídá, že náš lidský poddruh se diferencioval do těchto základních skupin: Afričan, Kavkazan, Obyvatel oceánie, Východní asiat a domorodý američan. V těchto skupinách se dá ještě vysledovat nějaká (minimální) biologická odlišnost. Přesto ne však (i když by se tak místy na první pohled u některých mohlo zdát) dostatečná k tomu, aby jsme tyto skupiny nazívali rasy. Často jde hlavně o nepatrné přizpůsobení se životnímu prostředí. Barva kůže rozhodně není rozhodující, protože přestože existuje gen určující množství melaninu, tento gen se jednoduše změní v rámci přizpůsobování během několika málo lidských generací.

Tak, zpátky k etnikům. Výmluva, že když nadávám romům, není to rasismus, protože nemají vlastní rasu (což je hloupost, protože mají minimálně jednu rasu a to lidskou), nemá šanci obstát, protože definice rasismu zahrnuje veškerou xenofobii... a xeno původně znamená ne rasa, ale "cizinec" či "odlišný" (starověká řečtina je zvláštní a mnohovýznamový jazyk)... tudíž veškerou nenávist a odpor vůči tomu co je cizí, jiné či neznámé (opět, phobos neznamená jen strach, ale ten odpor a zhnusení, který v nás ten strach potom vzbuzuje). Suma sumárum, i odsuzování etnik je xenofobní a rasistické.

Ale ať už je to tak či onak. Ať už odsuzujete romský národ, cikánskou kulturu (znáte vůbec někdo ten rozdíl... u nás těžko, leta totalitní propagandy zavinila, že tyto termíny splynuly... na západě je tomu jinak. Západní cikání zdaleka nejsou je romové), nebo jakýkoliv jinou skupinu lidí, dopouštíte se vážného zločinu proti lidskosti samé.

Rád bych vás požádal, abyste tuto trapnou a dosti neohrabanou diskuzi tímto ukončili. Zaprvé dokazujete malost našeho národa, což vcelku bolí (víte, že se o nás říká, že když se setkají dva češi, dokážou se v zájmu lámání ledů bavit o třech tématech? O počasí, politicích a romech. A to není vtip, to je realita. Mno, něco to o nás nejspíš poukazuje... například si představte jak se má cítit někdo, koho ostatní pořád (už po generace)drbou a je uznáván jako univerzální viník věcí. Nevolali by jste vy v takové situaci po nápravě? Nevyužili by jste vy v takových chvílích každou možnost, jak tenhle zvyk nabourat, jak konečně získat nějakou výhodu? ...a mi si potom začneme stěžovat, že takový člověk si stěžuje, jako by si začal sám od sebe). Zadruhé se to vůbec nehodí na tyto stránky a nerad bych, aby se další "ikognita" a "anonymové" zapojili do debaty svými "inteligentními příspěvky" a přivodili nám tak ve slušné společnosti jen nepříjemnosti.

Takže ve zkratce: laskavě se začněte bavit o počasí nebo o politicích. Jinak by mé otrávení mohlo vyústit i v apel na uzavření těchto prostor.


Blader Magicus 20.6.2007

aha...tak to potom jo rizo...


Thesida M. Blacková 20.6.2007

Welcome.. (pokud se sem ještě mrkneš), můžu si vyžádat tvé ICQ? :P


Thesida M. Blacková 20.6.2007

to je zase diskuze.. výjimečně musím souhlasit s darkem :P


Blader Magicus 20.6.2007

to není pravda rizoto...cikáni jsou rasa bílá...


Chris Krem 19.6.2007

Zdravím.....prosím, chtěl bych se zeptat, na takovou blbou otazku....kdy začnou prazdniny??? :-D


Thesida M. Blacková 19.6.2007

júú xD
smůla Jeann.. řekla jsem si dřív.. xD


Jeanny Parkerová 18.6.2007

Jé, tak to já se Jane hlásím rukama nohama xD


Jane McGuire Wales 18.6.2007

myško vyčkej tábora XD


Thesida M. Blacková 18.6.2007

tse, náhodou.. já si stěžuju Janí, mě nedrbeš xD


Jane McGuire Wales 18.6.2007

drápkama ^^


Jane McGuire Wales 18.6.2007

Darku já ráda drbu... (a zatím si nikdo na mé drbání nestěžoval XD)


Jane McGuire Wales 18.6.2007

Thes náhodou... uhm... řešení a drbání je skoro to samé XD vzhůru do toho XDD