Školní aktuality | Neherní
Bruce F. Abberfield | 16.6.2021 0:01
Veřejná porada

Vážení studenti, kolegové,

je mi potěšením pozvat vás na veřejnou poradu Studentské Rady, která bude probíhat v prostorách Velké síně, a kam jsou zváni všichni bez ohledu na ročník, pohlaví, kolej nebo kabinet.

Jedinou podmínkou je slušné chování, poctivě upravená uniforma (či hábit) a schopnost slušného vyjadřování se. Studenti, kteří by chtěli jakýmkoliv způsobem vyrušovat, zlobit, či jinak cíleně kazit průběh porady, budou vykázáni a nevylučuji ani možnost bodových ztrát. Važte si možnosti a chovejte se slušně a reprezentativně.

Můžete si také připravit vlastní náměty k řešení, samozřejmě logické a v souladu se školním řádem. Společně je prodiskutujeme. Čekat vás budeme 20. 6. od 19:00. Délka porady se bude odvíjet od jejího průběhu. Odhadem ale čekejte ukončení okolo 21:00. Přicházet můžete i v během zasedání.

Za Studentskou Radu,
Charles Silencius Watcherson | 11.6.2021 9:41
Příjezd zkouškové komise a zkouškové období 2100

Vážení obyvatelé hradu,

v sobotu 12. 6. 2100 (//12. 6. 2021) dorazí zkoušková komise z Ministerstva kouzel, tedy patnáct kouzelníků světové úrovně, kteří se budou věnovat testování znalostí studentů pátého a sedmého ročníku. Tentokrát nejde o studenty z cizí školy, ale zkouškovou komisi, která má vliv na vaši budoucnost.

Přivítání proběhne formou hostiny, sraz je tedy 19:30 ve Velké síni, komisaři dorazí kolem osmé hodiny. Vzhledem k tomu, že tu s námi budou pobývat po celou dobu zkouškového období, očekávám od vás chování podle školního řádu. Nevhodné chování a oblečení nebude tolerováno, naopak bude přísně trestáno.

I když náhodou nepatříte ke zkouškovým ročníkům, důrazně vás upozorňuji, abyste to nekazili starším spolužákům. I vás čeká nejspíše stejná zkoušková komise a mohu vám prozradit, že komisaři mají vynikající paměť. V síni vás čeká možnost promluvit si s komisaři, navázat kontakty a udělat si dobré jméno.

Zkouškové období
V pondělí 14. 6. poté začne zkouškové období. Harmonogram zkoušek dostanou studenti zkouškových ročníků, mladší studenty žádám, aby se v přízemí pohybovali tiše. Zkoušení, které probíhá venku (POKT, LET), bude předem nahlášeno na bráně na famfrpálové hřiště a bráně školních kotců a stájí. V těchto dobách se prosím v dané oblasti nevyskytujte.

Hromadné testování poté probíhá v učebně 11. Pohybujte se tedy v přízemí co nejtišeji. Učebna je sice opatřena ochrannými kouzly a chodbu budou hlídat dozorující profesoři a nezkouškoví členové StR, bez vzájemné spolupráce celé školy to však nepůjde.

Všem studentům, které čekají zkoušky, přeji hodně štěstí,
Bruce F. Abberfield | 28.5.2021 23:46
Víkend v Prasinkách IV.

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit poslední letošní víkend v Prasinkách. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 24. 5. a samozřejmě také v neděli 25. 5. (//nonRPG: 29. 5. 2021 a 30. 5. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně. Studentům splňujícím podmínky nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu. Chovejte se slušně, uctivě a nezapomeňte na večerku. Ta je ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane... – ostatně to už všichni víte.

I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Charles Silencius Watcherson | 26.5.2021 20:38
Poslední návštěva naší školy

Vážení obyvatelé hradu,

tuto sobotu přivítáme poslední zahraniční návštěvu –⁠ Askejský Institut čar a kouzel. Příjezd delegace můžeme očekávat 24. 4. 2100, přičemž večer přesně v 19:00 se uskuteční jejich nástup do Velké síně. Poté se přesunou ke břehu jezera, kde proběhne rituál tahání meče, který má sice už teď jasný výsledek, avšak stále se sluší hosty uvítat. Ti následně školu opustí.

Je na místě připomenout, že Island je magicky i kulturně specifické místo s velmi svébytnou kouzelnickou komunitou.

Ačkoliv neočekávám žádné zádrhely, stejně jako vždy platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo nebo se vás nebo někoho z vašich spolužáků osobně dotkla některá z jejich častých poznámek, vysvětlete návštěvě, že se tyto poznámky nesetkávají v moderním světě, kde žijí inteligentní kouzelníci (včetně naší školy), s pochopením. V případě konfliktu zůstaňte maximálně zdvořilí, jak se na inteligentní kouzelníky sluší, a kontaktujte vedení školy.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson


Cornelia Morley | 26.5.2021 20:28
Nové číslo Bradavičníku 00/02

Bradavičník 2100/01

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.Ukaž starší