Školní aktuality | Neherní
Charles Silencius Watcherson | 5.12.2021 20:21
DRUHÝ ÚKOL MERLINOVA POHÁRU

Milí šampioni, vážení zástupci účastnických škol, milý profesorský sbore a ctění studenti,

jménem Ministerstva kouzel Velké Británie Vás uctivě upozorňuji na blížící se druhý úkol Merlinova poháru. Jak doporučily výsledky numerologického a astrologického výzkumu příslušných orgánů Ministerstva kouzel Velké Británie, bude se konat v úterý 22. 3. 2101 přesně od 12:00 hodin. //V sobotu 11. 12. 2021 od 18:30, pro přesnější rozpis akce vizte níže.// Pan ředitel Watcherson se opět velkoryse uvolil zrušit odpolední výuku. Oběd bude ve Velké síni k dispozici výjimečně již od 11 hodin.

Tribuny budou přístupny z nádvoří Bradavické školy, kde všechny přítomné oddeleguje komentátor druhého úkolu, Mr. Flesh. Pozorování dění úkolu nebude možné z jiného místa. Tribuny i dění úkolu bude zabezpečeno pracovníky Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů.

Návštěvníci z vnějšku Hradu jsou povinni nahlásit svou účast sovou na Sekretariát školy, a to minimálně polovinu poloviny obvyklého měsíčního cyklu před konáním samotné akce. Vstupovat na pozemky mohou návštěvníci pouze hlavní branou s okřídlenými kanci (žádní okřídlení kanci ovšem nejsou na tribunách povoleni), tam musí projít bezpečnostní kontrolou svých hůlek a dalšího magického vybavení na místě. Budou poté doprovozeni až k tribunám, stejně tak z nich. Upozorňujeme kouzelníky, že létající koberce jsou zakázány i na pozemcích Bradavické školy čar a kouzel.

Jménem zainteresovaných pracovníků Ministerstva kouzel Velké Británie přeji divákům zajímavou podívanou a šampionům pevné nervy.

V Londýně dne 3. 3. 2101
Ameline SalamanderBruce F. Abberfield | 24.11.2021 10:41
Valentýn 2101 + Prasinkový víkend

Vážení studenti, kolegové.

Zima rychle přišla a ještě rychleji odchází. Blíží se svátky zamilovaných. I letos nás čeká možnost trávit dny lásky pospolu a uvědomění že láska má nespočet podob. Dovolte mi tedy představit vám plány následujících dnů.

Letos se o program spojený s Valentýnem postarali profesoři, pracovníci školy a nadšenci z řad absolventů. Budete mít možnost navštěvovat různá stanoviště a plnit úkoly, soutěžit nebo se předhánět v nejprapodivnějších aktivitách všeho druhu a zjevu. Pořadatelé jednotlivých soutěžních aktivit váš výkon budou hodnotit kytičkami, kterých můžete na jednom stanovišti získat až 10. Zda vám bude výsledek sdělen nebo se jej dozvíte až v následujících dnech, to už je v rukách vyhlašovatelů. //Soutěž probíhá od pátku 26. 11. do neděle 28. 11.//

Co se odměn týká, budou. Jen ne na očích. Snažte se, bojujte, tentokráte bez vědomí co vás může potkat. Kytičky lze přitom získat i mimo soutěžní úkoly. Účastnit se mohou i studenti a profesoři zahraničních škol, pokud chtějí.

K dispozici vám je i tento rok valentýnská schránka ve Velké síni, kam můžete házet vzkazy.

Současně s tím náleží říct ještě poslední informaci, kterou je oznámení Víkendu v Prasinkách. Jedná se o dny 12. a 13. 2. 2101 (//27. 11. 2021 a 28. 11. 2021). Jde o první Prasinkový víkend po dlouhé době. Chovejte se proto slušně, za branou školy buďte nejpozději ve 21:00 a vyvarujte se porušování školního řádu. Bude-li některý z úkolů valentýnských oslav zvolen právě do prostředí Prasinek, smějí je navštívit i studenti bez povolení, studenti prvních a druhých ročníků nevyjímaje. Jedinou návštěvou však bude pouze cesta nutná k účasti na akci a cesta zpáteční. Žádné trajdání po všech čertech. Plně za vás bude zodpovídat organizátor.

Valentýnská schránka
Valentýnské soutěžení
S přáním příjemného zážitku,

Cornelia Morley | 12.11.2021 19:54
Nové číslo Bradavičníku 01/01

Bradavičník 2101/01

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhej a pošli sovu s adresátem Ezra Pearce.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 7.11.2021 14:53
PRVNÍ ÚKOL MERLINOVA POHÁRU

Vážení šampioni, páni ředitelé a zástupci ředitelů, ctěný profesorský sbore a milí studenti,

dovoluji si Vás jménem Ministerstva kouzel Velké Británie upozornit na blížící se první úkol Merlinova poháru, který proběhne, jak stanovily exaktní numerologické výpočty pracovníků Odboru záhad podpořené odborným výkladem nekonečných statí magického práva pracovníků Odboru mezinárodní kouzelnické spolupráce, v úterý 11. 1. 2101 přesně od 12:00 hodin. Pan ředitel Watcherson v tento den velkoryse ruší odpolední vyučování, oběd se bude podávat dříve.

Pro diváky je vyčleněn zabezpečený prostor na tribunách u břehu jezera, vyvarujte se prosím pozorování dění prvního úkolu odjinud, než z tohoto designovaného místa. Tribuny, okolí i dění celého dne budou zabezpečeny ve spolupráci s pracovníky Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, nezavdejte jim příčinu k nikým nevyžádanému sporu.

Návštěvníci z vnějšku Hradu jsou povinni nahlásit svou účast sovou na Sekretariát školy, a to minimálně polovinu poloviny obvyklého měsíčního cyklu před konáním samotné akce. Vstupovat na pozemky mohou návštěvníci pouze hlavní branou s okřídlenými kanci (žádní okřídlení kanci ovšem nejsou na tribunách povoleni), tam musí projít bezpečnostní kontrolou svých hůlek a dalšího magického vybavení. Upozorňujeme kouzelníky, že létající koberce jsou zakázány i na pozemcích Bradavické školy čar a kouzel.

Do Nového roku přeji já i celé Ministerstvo kouzel Velké Británie, včetně poodboru předvídání kouzelnických katastrof, Vám všem a především šampionům Merlinova poháru hodně sil, pevnou vůli a rozum v hrsti.

V Londýně dne 1. 1. 2101
Ameline SalamanderLusaka P. Monrovia | 6.11.2021 22:31
Rekonstrukce skleníků dokončena

Vážené obyvatelky a obyvatelé hradu,
je mou milou povinností vám oznámit, že došlo k zdárnému ukončení přestavby školních skleníků, která začala na začátku letních prázdnin. Celý proces zpomalilo zatmění slunce, během kterého došlo k poničení některých skleníků. V těch nyní naleznete tři hlavní části – skleník tropický, plodový a běžný. Navštívit můžete také arboretum, které jistě neušlo vaší pozornosti v blízkosti Zapovězeného lesa.

Zároveň máte možnost nově využívat prostor kupole, kde můžete za dodržení jistých pravidel relaxovat, studovat či pečovat o rostliny. Je to místo opravdu kouzelné, a tak vám doporučuji zajít si jej prozkoumat.

za profesory bylinkářství
Lusaka MonroviaUkaž starší