Školní aktuality | Neherní

Máte během pandemie Covid-19 více volného času, nebo méně? (celkem 403)
Více.
Méně.
Nepociťuji rozdíl.
Chci se zbavit ankety na jiných účtech, aniž bych znevážil/a její výsledky.
Lilith Serpenth | 23.2.2021 20:37
Zkouškové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Lilith Serpenth


Cornelia Morley | 23.2.2021 8:48
Nábor do Bradavičníku!

Bradavičník, nábor do školní redakce | Píšeš rád? Zajímáš se o dění kolem sebe? Máš spoustu nápadů? | Tak to ti u nás bude dobře. Přidej se k nám! | Tak neváhej a pošli sovu Paige Stafford!
Bruce F. Abberfield | 22.2.2021 14:28
Vzdělávací akce u jezera

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vás po náročných okamžicích začátku roku pozvat dne 4. 9. 2099 v hodinách odpoledních (24. 2. 2021; 17:30) na poklidnou vzdělávací přednášku u Černého jezera.

Oliheň se po delší době opět více předvádí studentům. Své o tom vědí zejména první ročníky, kterým se mírumilovný tvor zdejších vod ukázal při tradiční první cestě na hrad. Co vše o ní víme a nevíme? Přijďte si poslechnout krátkou přednášku o tomto tvorovi, získat zajímavé informace o jeho původu a významu pro hrad, nebo se jen pobavit s přáteli pod širým nebem na velice zdravém čistém vzduchu. Přednášku povedou vážený pan profesor Adalwin Ackermann a vážená paní profesorka Nolwazi Zulu Shephard.

Nezapomeňte, že bude po celou dobu akce platit školní řád.
Charles Silencius Watcherson | 17.2.2021 16:28
Začátek školního roku 2099/2100 + letní úkol

Během dnešního dne vyhledá každého studenta školní sova, která mu přinese ruličku pergamenu. Kdo rozlomí bradavickou pečeť, objeví oficiální hlavičku s erbem školy a následující informace.

Vážení studenti,

blíží se začátek školního roku, proto si prosím přečtěte informace o odjezdu do školy a zahajovací slavnosti. Pokyny si prosím zapamatujte a v dané dny se jimi řiďte.

V pondělí 31. 8. 2099 (// sobota 20. 2. 2021) vyjíždí z londýnského nádraží King's Cross speciální Bradavický expres, který všechny studenty i jejich profesorský dozor doveze do Prasinek. Expres najdete na nástupišti 9 a ¾. Vlak podle jízdního řádu odjíždí v 15:00, cesta trvá přibližně dvě hodiny. Nezapomeňte si s sebou jízdenky.
(// Studenti prvního ročníku mají své jízdenky v majetku, studenti vyšších ročníků je dostanou zítra, tedy ve čtvrtek.)

Po příjezdu do kouzelnické vesnice Prasinky budou prváci školním šafářem odvedeni na ubytovnu Carlotty Pinkstone, kde mají zdarma zajištěný nocleh. Vyšší ročníky mají tradičně zamluvené pokoje v hostinci U Tří košťat, kde je možné se také navečeřet. V Prasinkách stále platí zákaz kouzlení neplnoletých kouzelníků, nezapomeňte na to. Využijte volný čas a zúčastněte se například některé prohlídkové trasy (nabídku najdete v Kulturním domě), případně si prohlédněte radnici.

Druhý den, tedy 1. 9. 2099 (// neděle 21. 2. 2021), se otevře školní brána.
Na studenty vyšších ročníků budou jako tradičně čekat na Hengistově náměstí (// lavičky na náměstí) v 15:00 kočáry. Kdo přijde pozdě, jde pěšky i se všemi věcmi. Prváci mají sraz rovněž na tomto náměstí, zaměstnanci školy je vyzvednou v 15:30 a poté také v 17:00 a následně je převezou přes Bradavické jezero do školy.
Zavazadla si vezměte pouze na náměstí, odtud budou do školy přepravena jinými způsoby než vy samotní. Ve škole poté proběhne samotná zahajovací slavnost, jejíž součástí je také zařazování nových studentů do kolejí.

Zkontrolujte si, že máte veškeré školní pomůcky a osobní potřeby.

Dbejte na svou bezpečnost a slušné chování. Někdy jdou tyhle dvě složky dohromady a při porušení jedné dojde k porušení druhé.


Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Lilith Serpenth | 4.2.2021 22:32
Prospěchové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth

Dochází ke změně e-mailu!Ukaž starší