Školní aktuality | NeherníBruce F. Abberfield | 8.5.2022 0:14
Lunární Nový rok

Vážení spolužáci, drazí profesoři a další obyvatelé hradu,

ruku v ruce s letošním svátkem zamilovaných, nás čeká v nejbližších dnech Čínský Nový rok (nebo též svátky jara, jarní festival, lunární Nový rok), který se tradičně slaví v jihovýchodní Asii, zejména pak v Číně. Přijměte tuto pozvánku k nadýchání se atmosféry a vstoupení do světa jiné kultury, která vás čeká nejen uvnitř hradu, ale také venku na pozemcích. Zastavte se u oltářů, nakupte si zajímavé předměty z východu, zahrajte si hry nebo soutěžte o hodnotné ceny. Ve Velké Síni na vás čekají pokrmy typické pro Asii, které nás budou provázet po celou dobu trvání této akce. Vězte však, že tyto svátky jsou zejména o mezilidských vazbách, které je potřeba posilovat a těšit se z nich.

Pokud se chcete zapojit do soutěžení, můžete si na schodišti ulovit zadání úkolů v přivázanách pytlíčcích a získat za jejich splnění lotosky. Ty zastupují body a budou se pak od poloviny festivalu moct využít k vybrání odměn formou házení kroužků na styl mudlovské střelnice. Speciální odměna navíc k tomuto všemu pak čeká toho, kdo nasbírá nejvíce lotosků za celou akci. Ty lze mimo soutěžení získat také v přípravených hrách na nádvoří. Pečlivě si však přečtěte pravidla, za podvádění mohou být lotosky strženy!

Mimo jiné nás také čekají tématické miniakce, na které můžete dorazit oděni v hanfu nebo yukatě, jež jsou k dostání ve stánku.

První miniakce se koná //úterý 10.5. od 19:00// na břehu jezera, kde se můžete těšit na velkolepý ohňostroj. Druhá miniakce nás zavede do kuchyně //čtvrtek 12.5. od 19:00; chat místnost//, kde budeme připravovat měsíční koláčky. Poslední třetí miniakce bude v duchu Festivalu luceren, který ukončuje oslavy Nového roku. Sejdeme se opět na břehu jezera //sobota 14.5. od 19:30//.

Na sekretariátu na vás čeká také soutěž, v rámci níž můžete vytvořit vlastní dekorace k této události.

Poznejte jinou kulturu na vlastní kůži letos v Bradavicích //od 8.5. do 15.5. 23:59//!

Za Studentskou radu,
Wei Y. Liang a Yan H. Liang
Bruce F. Abberfield | 2.5.2022 12:23
Oznámení

Vážení studenti,
dovolte mi seznámit vás se skutečnostmi uplynulého měsíce.

Jak jste se již nepochybně doslechli, na území Velké Británie došlo k úniku neznámého množství kouzelných tvorů a zvířat. Situaci se věnují články v Bradavičníku a Denním věštci. Apeluji tímto na vás, abyste se nezaobírali nedůvěryhodnými zdroji a pomluvami. Bradavická škola čar a kouzel se striktně staví proti černému trhu, pašerákům a obchodům s tvory. Pokud by se mezi studenty objevil kdokoliv, kdo by si snad pomyslel, že je legrace zapojit se do protiprávní činnosti, budou tito kouzelníci a čarodějky tvrdě potrestáni.

Připomínám vám také, abyste se v případě setkání s kouzelným tvorem, jehož neznáte, obrátili na náležité autority. Na území školy jsou jimi členové Studentské Rady a profesoři.

Tímto dnem je dále otevřena možnost navrhnout jméno okřídlenému hříběti, s nímž jste se setkali o Vánocích. Příslušný formulář naleznete ve Vstupní síni.
Ryan T. Kelsey | 25.4.2022 15:10
Bradavičník 2101/05

Bradavičník 2101/05

Vážení čtenáři,
dovolte mi oznámit, že na policích Stormgardeho sháněk ve 4. patře, naleznete zbrusu nové číslo Bradavického časopisu z dílny našich talentovaných redaktorů a mrhliček. Máme tu další rok a pokud se toužíte na chvíli vymanit z víru svých (ještě prázdninových radovánek) studijních povinností, neváhejte otevřít stránky našeho školního plátku!

Připomínám existenci speciálního pořadače. Naši pilní redaktoři, kteří v tomhle čísle ukázali neuvěřitelný nadšení pro věc a sílu, budou moc rádi za zpětnou vazbu. (Ne v podobě školních trestů.) Obzvlášť naše nová obálkářská opora v podobě pana Weie Lianga si zaslouží minimálně z mé strany obrovskou pochvalu, neboť stvořil (nejenom) tuto krásnou obálku. Stejně tak bych chtěl tímto způsobem sklonit poklonu nejenom našim perným pisálkům, ale i korektorům, kteří pracují na výsledné podobě časopisu neuvěřitelně tvrdě navzdory faktu, jak snadno se jejich úsilí přehlédne. Děkuji za vaši zapálenou práci. Velmi si jí ceníme.

V případě nějakého problému se neváhejte ozvat,
Ryan Kelsey

NonRPG dodatek: Pokud nebudete vlastníkem předmětu a Bradavičník/pořadač si nepořídíte do inventáře postavy u Otta, nebudou vám bohužel fungovat.
Bruce F. Abberfield | 21.4.2022 1:02
Vítání roku 2102

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi pozvat vás na rozloučení se s nezapomenutelným rokem 2101 a následné přivítání roku 2102. Tentokráte se sláva odehraje na pozemcích školy. Konkrétně při Černém jezeře. Datum je jasný. //břeh jezera; 23. 4. 2022// Začátek akce předpokládejte na 21:00 //19:00; půlnoc bude systémově posunuta//

Prosím, oblečte se úměrně zimní vycházce. Na místě bude teplo, cestou však nikoliv. Dresscode není povinný, do tématu oslav se však trefíte zvolením barev studených, zejména bílé. Přineste si hůlku.

Pokud plánujete oslavovat Nový rok jinde než s námi, myslete na stále platící večerku. Ta je neměnná. Výjimku mají pouze studenti přítomni na oficiálních oslavách, a to pouze v prostorech jich vyhrazených.

S přáním příjemného zážitku,
Bruce F. Abberfield | 7.4.2022 22:15
Vánoční trhy a prázdniny 2101

Vážení studenti, kolegové,

ani jsme se nenadáli a máme tu první sníh. Je tudíž na místě seznámit vás s plány následujících týdnů.

Za pár dní nás dále čekají Vánoční trhy. I letos se můžeme těšit na stánky na nádvoří, kde každá z kolejí představí své výtvory, nápady, pěkná slova a dozajista také spoustu zábavy. V sobotu 10. 12. ráno (9. 4. a 10. 4. 2022) budou i s obsluhou připraveny na nádvoří školy. K dispozici vám bude i katalog, který můžete poslat svým známým a kamarádům. Pokud by si něco z výrobků školy přáli, nechť vás kontaktují a zašlou daný finanční obnos. Vy jim posléze výrobek kupte a pošlete. Stánky zde budou stát až do nedělního večera.

Prosím, myslete při účasti na trzích na své spolužáky. Neničte ničí práci, neničte ničí nadšení. Buďte slušní, respektující a přející.

Vánoční prázdniny
V neposlední řadě se také blíží vytoužené Vánoce a s nimi spojené prázdniny. Letos připadají na období od 23. 12. 2101 do 2. 1. 2101 (//od 15. 04. 2022 do 25. 04. 2022//). V první den vánočních prázdnin, tedy dvacátého třetího prosince, budou v ranních hodinách na nádvoří přistaveny kočáry, které vás bez problémů přepraví do Prasinek. Dále budete pokračovat vlakem pokračovat do Londýna a odtud za svými blízkými.

Pro všechny, kteří se na hradě rozhodnou přes prázdniny setrvat, bude v následující den, 24. 12. 2100 (//16. 04. 2022; 19:00//) přichystána společná vánoční hostina.

Co se týká průběhu oslav konce roku, informace se vám dostanou brzy.

Ať už budete Vánoce trávit doma, nebo ve škole, odpočívejte, užívejte svátků a buďte s těmi, které máte nejraději.

Krásné Vánoce.Ukaž starší