Školní aktuality | Neherní
Bruce F. Abberfield | 16.4.2021 18:32
Nový rok

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi pozvat vás na rozloučení se s rokem 2099 a následné přivítání roku 2100.

Všichni jste srdečně zváni dne 31. 12. 2099 (//17. 4. 2021//) a to od 22:00 (//19:00, rpg bude půlnoc časově posunuta//) v prostorách astronomické věže (//chat: velka_vez.//)

Tématem letošních oslav je spojení kouzelnického umění vyučovaného na naší škole. S tím se váže povinný dresscode. Oblečte se tak, jak by se měl kouzelník oblékat při zvláštních příležitostech. Pokud si nebudete vědět rady, kontaktujte mou osobu. Jakékoliv dotazy ohledně oblečení vám rád zodpovím. Na oslavy si, prosím, přineste také své hůlky.

Pokud plánujete oslavovat Nový rok jinde, než v astronomické věži, myslete na stále platící večerku. Ta je neměnná. Výjimky se nepřipouštějí. Oslava v astronomické věži bude napříč tomu probíhat do ranních hodin.

S přáním příjemného zážitku,
Charles Silencius Watcherson | 12.4.2021 15:07
Vaše svědomí

*Toto oznámení přišlo i všem studentům, kteří jsou o prázdninách doma. Přiznání profesorům je nabízeno skrze sovy. Informace z prvního odstavce chybí zcela.*

Vážení obyvatelé hradu,

připomínám, že dnes večer (18:00) máte možnost pomoci skřítkům s úklidem nádvoří, a udělat tak dobrý skutek a poděkovat našim zaměstnancům za celoroční práci. Brzy dostanete informace o chystané oslavě, která vás čeká při příležitosti vítání roku 2100.

Rád bych vás však tímto příspěvkem upozornil, že na Nový rok je magie silnější a ještě více nevyzpytatelná a svědomí má v našem prostředí větší roli, než na jakou jste nejspíše zvyklí z mudlovských domácností.

Pokud máte tedy pocit, že v současném rozpoložení nemůžete do nového roku vstoupit v klidu a připraveni, využijte tiché chodby a volný čas profesorů, abyste se zbavili toho, co vás tíží. Přiznání bývá polehčující okolnost a jistě je lepší vyřešit svůj problém s profesorem či členem Studentské rady, kterého si zvolíte, než se zaměstnancem Ministerstva, zvláště pokud jsou vaše činy horší než lehké přestupky školního řádu.

Pravděpodobně si nejste vědomi závažnosti některých činů, kterých se dopustíte. V novém roce se tedy budeme se sborem zabývat jak vám předat některé základy, o kterých jsem si myslel, že jsou minimálně v povědomí každého kouzelníka od určitého věku. Ale mýlil jsem se, opět někteří z vás ukázali, že si nevědí, co je to respekt. A zrovna v tomto případu nemluvím o respektu k autoritám, ale k základním kouzelnickým právům.

Ti z vás, kteří do této kategorie nespadají, mají jedinečnou možnost ostatní poučit. Ti, kteří zastávají jiný názor, mají však také možnost se vyjádřit. Na sekretariátu najdete nově vyhlášenou soutěž, která se zabývá hůlkami, které jsou tak pevnou součástí nás samých, že někteří očividně zapomínají, jak moc jsou důležité. Přečtěte si zadání, zapřemýšlejte. Budeme rádi za vaše názory, zkušenosti a postřehy, které mohou jiným pomoci s vnímáním hranic, které nemají překračovat.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson
Bruce F. Abberfield | 7.4.2021 23:25
Vánoční prázdniny 2099

Vážení studenti, kolegové,

tak jste se dočkali. Tolik očekávané Vánoce a s nimi spojené prázdniny jsou zde. Letos připadají na období od 23. 12. 2099 do 4. 1. 2100 (//od 9. 4. 2021 do 21. 4. 2021//). V první den vánočních prázdnin, tedy dvacátého třetího prosince, budou v ranních hodinách na nádvoří přistaveny kočáry, které vás bez problémů přepraví do Prasinek. Dále budete pokračovat vlakem pokračovat do Londýna a odtud za svými blízkými.

Pro všechny, kteří se na hradě rozhodnou přes prázdniny setrvat, bude v následující den, 24. 12. 2097(//10. 4. 2020 19:00//) přichystána společná vánoční hostina.

Protože si o Vánocích musíme pomáhat, shodli jsme se se Studentskou Radou, že obdarujeme dárkem naše milé skřítky a pomůžeme jim s úklidem sněhu. Největší sněhovou kalamitu očekáváme z noci 25. na 26. prosince. Vezměte si proto na sebe teplé oblečení a připojte se k nám v Krabičkový den ve 14:30 (//12. 4. 2020 18:00//) na nádvoří. Odměna je samozřejmá.

Co se týká průběhu oslav konce roku 2099, dozvíte se je brzy.

Ať už budete Vánoce trávit doma, nebo ve škole, odpočívejte, užívejte svátků a buďte s těmi, které máte nejraději.

Krásné Vánoce.
Bruce F. Abberfield | 2.4.2021 15:00
Víkend v Prasinkách + Vánoční trhy

Vážení studenti, kolegové,

ve vzduchu voní jehličí a jmelí, pozemky zapadají sněhem a studenti do úkolů nenápadně připisují svá tajná přání. To znamená jediné. Vánoce se kvapem blíží. S nimi samozřejmě i pověstné trhy v Prasinkách. K letošnímu roku připadly trhy na druhý prasinkový víkend. Budete tedy mít možnost (pakliže získáte povolení od rodičů) opustit brány školy a vydat se na nákup dárečků, koštování vánočních čajů a ochutnávek cukroví.

Brány budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 5.12. a v neděli 6.12. (//nonRPG: 3. 4. 2021 a 4. 4. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně třeťáků. Pro všechny studenty, kteří opustí školu se záminkou navštívit trh, platí dvojnásobný vykřičník. Chovejte se slušně, dodržujte školní řád a reprezentujte školu. Pokud se dozvíme jedinou stížnost, naplánujeme vám příští rok návštěvu Prasinek zcela mimo trhy. Dejte si také pozor na zkrácenou dobu pobytu mimo hrad. Zaměstnanci školy vás budou čekat u brány nejpozději ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane, budeme nuceni informovat ministerstvo kouzel.

První stupeň nemá návštěvu trhů povolenou. Důvody hledejte za lumpárnami mezi stánky v loňském roce. Přesto bude možné pořídit sobě a svým nejbližším něco pěkného. Každá ze čtyř kolejí si totiž připravila stánek. V sobotu ráno budou i s obsluhou připraveny na nádvoří školy. K dispozici vám bude i katalog, který můžete poslat svým známým. Pokud by si něco z výrobků školy přáli, nechť vás kontaktují a pošlou peníze. Vy jim posléze výrobek kupte a pošlete. Stánky zde budou stát až do nedělního večera.

Očekáváme, že se budete i na nádvoří chovat jak se sluší a patří. Je to přece práce vás a vašich spolužáků. Proto mějte úctu a myslete na slušné vychování.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Cornelia Morley | 28.3.2021 14:23
Nové číslo Bradavičníku 99/05

Bradavičník 2099/05

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.Ukaž starší