Školní aktuality | Neherní
Lilith Serpenth | 28.6.2021 19:23
Prospěchové stipendium 2100

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2099/2100 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth
Cornelia Morley | 27.6.2021 9:55
Nové číslo Bradavičníku 00/03

Bradavičník 2100/03

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 20.6.2021 18:50
Závěrečná slavnost 2100


ZÚČASTNIT SE PLESU

Vážení obyvatelé hradu,

školní rok se blíží ke svému konci, a proto musíme vyřešit organizaci závěrečné slavnosti. Ta letos proběhne formou absolventského plesu, jehož tématem budou živly.

Ples proběhne po víkendu, tedy 28. 6. 2100 (// 26. 6. 2021). Oficiální zahájení bude 19:45, venkovní prostory s patřičnou výzdobou však budou otevřeny již od 18:00. Právě od 18:00 se rovněž otevře školní brána, aby nás mohli navštívit i pozvaní absolventi a bývalí profesoři Bradavic. K těm se chovejte po celou dobu večera slušně, nikdy nevíte, kdy je potkáte mimo pozemky.

Ačkoliv na plese nemusíte mít školní uniformu, je zadaný dresscode: spřízněný živel. Pro ty, kteří živel neobjevili, pak platí oblíbený živel. Mimochodem, pokud je to země, pan šafář počítá s trháním lučního kvítí kolem jeho chýše.

Během závěrečné slavnosti bude předaný školní pohár a také dostanete vaše vysvědčení. Můžete se těšit na skvělé občerstvení, koncert i tematickou výzdobu.

(klikněte na obrázek pro jeho zvětšení)

Po skončení plesu, tedy ve tři hodiny ráno, budou muset všichni naši hosté opustit pozemky Bradavického hradu, a to bez výjimky. Dne 29. 6. 2100 (//nonRPG neděle 27. 6. 2021) vás budu čekat na nádvoří v 10:00, abychom se do oběda dostali do Prasinek (// odhadovaná doba hry je do 12:30). Právě z Prasinek, z nádraží, pojede poté vlak do Londýna.

V Londýně reprezentujte školu tak, abychom nemuseli v srpnu řešit žádná disciplinární řízení. Nezapomínejte na zákaz kouzlení pro neplnoleté studenty a vyhýbejte se všem nebezpečným situacím, které byste nemuseli zvládnout vlastními silami.

Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Bruce F. Abberfield | 16.6.2021 0:01
Veřejná porada

Vážení studenti, kolegové,

je mi potěšením pozvat vás na veřejnou poradu Studentské Rady, která bude probíhat v prostorách Velké síně, a kam jsou zváni všichni bez ohledu na ročník, pohlaví, kolej nebo kabinet.

Jedinou podmínkou je slušné chování, poctivě upravená uniforma (či hábit) a schopnost slušného vyjadřování se. Studenti, kteří by chtěli jakýmkoliv způsobem vyrušovat, zlobit, či jinak cíleně kazit průběh porady, budou vykázáni a nevylučuji ani možnost bodových ztrát. Važte si možnosti a chovejte se slušně a reprezentativně.

Můžete si také připravit vlastní náměty k řešení, samozřejmě logické a v souladu se školním řádem. Společně je prodiskutujeme. Čekat vás budeme 20. 6. od 19:00. Délka porady se bude odvíjet od jejího průběhu. Odhadem ale čekejte ukončení okolo 21:00. Přicházet můžete i v během zasedání.

Za Studentskou Radu,
Charles Silencius Watcherson | 11.6.2021 9:41
Příjezd zkouškové komise a zkouškové období 2100

Vážení obyvatelé hradu,

v sobotu 12. 6. 2100 (//12. 6. 2021) dorazí zkoušková komise z Ministerstva kouzel, tedy patnáct kouzelníků světové úrovně, kteří se budou věnovat testování znalostí studentů pátého a sedmého ročníku. Tentokrát nejde o studenty z cizí školy, ale zkouškovou komisi, která má vliv na vaši budoucnost.

Přivítání proběhne formou hostiny, sraz je tedy 19:30 ve Velké síni, komisaři dorazí kolem osmé hodiny. Vzhledem k tomu, že tu s námi budou pobývat po celou dobu zkouškového období, očekávám od vás chování podle školního řádu. Nevhodné chování a oblečení nebude tolerováno, naopak bude přísně trestáno.

I když náhodou nepatříte ke zkouškovým ročníkům, důrazně vás upozorňuji, abyste to nekazili starším spolužákům. I vás čeká nejspíše stejná zkoušková komise a mohu vám prozradit, že komisaři mají vynikající paměť. V síni vás čeká možnost promluvit si s komisaři, navázat kontakty a udělat si dobré jméno.

Zkouškové období
V pondělí 14. 6. poté začne zkouškové období. Harmonogram zkoušek dostanou studenti zkouškových ročníků, mladší studenty žádám, aby se v přízemí pohybovali tiše. Zkoušení, které probíhá venku (POKT, LET), bude předem nahlášeno na bráně na famfrpálové hřiště a bráně školních kotců a stájí. V těchto dobách se prosím v dané oblasti nevyskytujte.

Hromadné testování poté probíhá v učebně 11. Pohybujte se tedy v přízemí co nejtišeji. Učebna je sice opatřena ochrannými kouzly a chodbu budou hlídat dozorující profesoři a nezkouškoví členové StR, bez vzájemné spolupráce celé školy to však nepůjde.

Všem studentům, které čekají zkoušky, přeji hodně štěstí,Ukaž starší