Školní aktuality | NeherníMiranda Maybo | 28.9.2023 18:51
Halloweensky víkend

Vážení a milí,

Halloweenský víkend nabízí v letošním roce možnost zúčastnit se kouzelnických profesních praxí mimo školu ve specializovaných vzdělávacích centrech, rezervacích nebo přímo v terénu. Tyto praxe budou probíhat přes celou sobotu a neděli 31. 10 - 1. 11. 2104 (//nonrpg probíhají pouze v sobotu 30. 9. 2023) a umožňují studentům poznat nová místa a získat další zkušenosti. Vypsané profesní praxe tak nabízí možnost vyzkoušet si v reálném prostředí situace a jejich řešení ze zvoleného oboru. Cílem tohoto programu není dobrodružná cesta se strašidly a dýněmi, ale poznání a vzdělání. Podmínkou je podepsaný souhlas zákonným zástupcem.

První stupeň má možnost zúčastnit se tzv. Všeobecných kouzelnických praxí (VKP), které proškolí jejich dosavadní znalosti a bystrý úsudek. Studenti dalších ročníků jsou vyzváni k tomu, aby si vybírali předměty, kterými se chtějí v budoucnu profilovat, případně je nejvíce zajímají (pokud jsou takové předměty k dispozici). Maximálně je možné se zúčastnit dvou praxí, ale vězte, že půjde o náročný program. Nevhodné a nereprezentativní chování bude trestáno vypovězením z konkrétní praxe přítomným profesorským dozorem. Naopak dobré výkony mohou být oceněny oficiálním certifikátem, který může pomoci při výběru dalšího povolání či studia.

Milovníci tradiční zábavy v podobě strašidelných akcí si přijdou na své po praxích v nedělní večer (//nonrpg probíhají celou neděli 1. 10. 2023). Tréninková místnost otevře své dveře iluzionistům, kteří pro vás připraví dobrodružné a strašidelné scény. Každá je jedinečná, každá poskytne jiný zážitek, ale vždy je potřeba myslet na to, že jde o fiktivní scénu. Přesto je možné ze hry odstoupit hlasitým vyřčením hesla "kákoš", pokud bude prožitek například až moc intenzivní. Hry jsou konstruované, aby zabavily a procvičily vaše znalosti, nejsou zde pro nebezpečné aktivity, na které si v reálném prostředí netroufnete. Pokud dojde k nevhodnému chování, např. útočení po spolužácích nebo záměrnému kažení prožitku ostatním, bude takový student ze hry vykázán.

Shi? Tak si užijte zábavu a hodně štěstí!
Gideon Thackery | 21.9.2023 20:00
Soubojnický klub

Drazí přátelé,

dovolte mi, abych Vás touto cestou seznámil s mým záměrem zprovoznění soubojnického klubu. Vedení školy bylo tak hodné, že nám poskytlo prostředky pro revitalizování prostorů, které jsou nyní plně připraveny pro nové nadšence tohoto kouzelnického umění.

Soubojnický klub se bude scházet v prostorách hradního sklepení jednou týdně. V tomto roce mohou svou přihlášku poslat studenti, kteří mají splněný předmět OPČM3 a to nejhůře na známku chvalitebnou. Své přihlášky prosím doručte do mé pracovny v šestém patře. Podotýkám, že do soubojnického klubu budou přijati pouze studenti s bezproblémovým chováním a čistým notýskem.
Miranda Maybo | 20.9.2023 19:12
Spolek na obnovu gramotnosti

Vážení študenti,

rada by som vám dala na známosť, že pán Timothy Aiko si pre vás pripravil Spolok na obnovu gramotnosti. Bližšie informácie, rovnako ako možnosť prihlásiť sa nájdete na nástenke SPOG.

Tešíme sa na vašu účasť
Miranda Maybo | 14.9.2023 17:02
Víkend v Prasinkách I.

Vážení študenti a kolegovia,

rada by som vám oznámila, že nasledujúci víkend, v sobotu 20.9. a v nedeľu 21.9.2104 (//nonRPG: 16. 9. 2023 a 17. 9. 2023), prebehne prvý víkend v Prasinkách.

Návšteva Prasiniek je povolená každému študentovi od tretieho ročníku vyššie, ktorému nechýba povolenie podpísané zákonnými zástupcami.

Brány sa otvoria ráno o siedmej, do desiatej večer musia byť všetci naspäť na hrade.
Pamätajte, že aj v Prasinkách ste povinní dodržiavať školský poriadok.

Prajem všetkým príjemný zvyšok týždňa,
Charles Silencius Watcherson | 13.9.2023 20:38
Systémový zápis na predmety

Vážení študenti,

systémový zápis na predmety pre školský rok 2104/2105 bol práve spustený. Venujte prosím pozornosť textu nižšie. Odporúčame tiež prečítať si Průvodce pro studenty, ktorý bol všetkým študentom zaslaný.Ukaž starší