Neherní aktuality | Školní
Tern Warren | 18.5.2021 22:30
Nová projektová soutěž

Dovoluji si upozornit na novou projektovou soutěž.
Má sice trochu šibeniční termín (protože léto je za rohem), ale pokud se formát osvědčí, bude vypsána další pro (více)semestrální kurzy.
Merlinově akademii zdar!
Laurence C. Lemming | 16.4.2021 12:10
Nábor redaktorů do Denního Věštce

Vážené hráčky, vážení hráči,

redakce Denního Věštce shání nové nadšence do svých řad. Neherně se může zapojit každý, kdo by se na tvorbě novin rád podílel, a to jak psaným slovem, tak jinými kreativními činnostmi. Krom dobrého pocitu z rozvoje projektu a vlastní kreativity bohužel z této práce neplynou žádné odměny (což neznamená, že by se nedaly nějaké vymyslet!).

Jedná se o nonRP záležitost. Pro dospělé postavy (občany či profesory) nebo starší studenty je zde však možnost vymyslet i herní spolupráci (dlouhodobou, nebo alespoň nárazovou). Vše záleží na individuální domluvě.

Zájemci nechť prosím pro kontakt využijí mou sovu nebo Discord Hadrian#1666.
Tern Warren | 10.3.2021 0:22
Projektová soutěž a další obrázky

Proběhlo další kolo projektové soutěže o obrázky k itemům. Tentokrát se účastnilo 6 hráčů: Wilhelmina Anna Richter (od které jsme vybrali a použili 31 ikonek), Niama Ireth Saskie (8), Aaron Breathnach(10), Ella Winchesterová (11), Berta L. Blur (32) a Lennox Headley (33) a obohatili hocz o skvělých 125 obrázků. Mimo soutěž dodal dalších 16 itemových obrázků (převážně fuseklí) Maciej T. Way.

Krom toho se i nesoutěžně dělaly obrázky pro knížku Fantastická zvířata a kde je najít – nové vydání. Autory obrázků jsou Ella, Olivia Bloodworth, Bruce F. Abberfield, Tern a Dáda.
Některá ze zvířat v knížce ještě chybí a může se jich kdokoliv ujmout :)

Děkujeme všem zúčastněným za to, že děláte projekt hocz hezčím.
Pokud někdo další chcete svým výtvarným (nebo i jiným) nadáním přispět, neváhejte se ozvat nebo i rovnou něco vytvořit!

Také přibyl k trojjazyčnému slovníku nový slangový slovníček, který by mohl nováčkům pomoci se zorientovat v nonkové komunikaci.
William C. Cairo | 28.2.2021 12:26
Technické novinky 2021

Milí spoluhráči,
jak si někteří z vás už stihli všimnout, do nového školního roku jsme HOCZ nadělili pár neherních, technických novinek. Zkusím je v tomto příspěvku alespoň stručně shrnout.

  • Všichni hráči dostali k dispozici dvě úplně nové pomůcky: Deníček postavy a Pamatováček. Z názvu obou lze, myslím, výstižně poznat, k čemu mají sloužit. V počátku toho umí nemnoho, ale v průběhu školního roku se budou učit plno nových věcí, takže rozhodně doporučujeme sledovat, kam se budou vyvíjet.
  • Stejně tak i RPG Kalendář se začíná rozrůstat a čekají ho velké změny. Už v tento moment přerostl hranice HOCZ a umí se usídlit ve vašich mobilech a počítačích, abyste nikdy nepřišli o žádné důležité události v RPG.
  • V nastavení postavy na vás čeká nový druh popisku - Charakteristika. Jedná se o vnitřní popis povahy, manýrů, zájmů a strachů a dalších informací o Vaší postavě, které nejsou běžně vidět. Tento popis je zcela dobrovolný, nebude veřejně přístupný ostatním hráčům (a proto nebude ani podléhat kontrole při úpravách), ale vypravěči do něj mohou kdykoli nahlédnout a zařídit se dle něj. Například Vaší postavě vyjít na ruku, nebo neherně zhodnotit, jak dobře hrajete to, co jste si vymysleli.
  • Panel Vstupní brány vpravo dostal zjednodušený design, aby se v něm nemnožila náhodná varování, a také hezké ikonky pro přehlednost. Moc děkujeme Elle Winchesterové za jejich nakreslení!
  • Kapitáni famfrpálových družstev, jako odměnu za vytrvalý přínos svým kolejím, obdrželi krásné lesklé odznáčky, aby je každý na první pohled poznal. Pokud jste na škole noví a nevíte, co který odznak znamená, stačí na něj najet myší.
  • Chat má dvě nové kosmetické změny - přepínač zarovnání textu a užitečné odkazy v lístečcích.

Začátkem roku změny rozhodně nekončí. HOCZ vylepšujeme a rozšiřujeme průběžně, ale tento školní rok chceme zkusit koordinovanější přístup.
Proto se letos budeme soustředit hlavně na další vylepšování a rozšiřování těchto nových funkcí. Vás tedy prosíme, mějte oči na stopkách a posílejte nám chyby a feedback.
Kontakt na online pomoc najdete na titulní stránce při odhlášení. Případně můžete využít i komentáře zde, pod novinkou.

A pokud jste zvědaví na podrobnosti a plány do budoucna, můžete pokračovat pod rozklikem.
Kristoff Bryce Shrewd | 13.2.2021 17:39
nonRPG informace ke krizi

Připravili jsme pro vás shrnutí nejdůležitějších informací k probíhající finanční krizi. Jedná se o nonRPG text, ze kterého můžete vycházet při hraní za vaše postavy.

K nalezení je ZDE.

Kris & SinUkaž starší