Školní | Neherní aktualityCirilla J. Frost | 1.9.2022 19:10
Nové chaty

Ahoj,

jelikož se blíží konec letních prázdnin, tak vám přinášíme nové chaty, které na vás budou další prázdniny čekat. První z nich, kterého se týká největší změna, najdete v Merlinově akademii – posezení u fontány. Prefixem tohoto chatu je =park a je přístupný pouze z Londýna.

Nádvoří Merlinovy akademie je podle nás nejjednodušší místo pro vymýšlení důvodů, proč by se tam vaše postavy mohly nacházet (návštěva kavárny, hledání/vracení knih, přednáška, čtení něčeho, jde za rodiči, chce čerpat inspiraci,...). Na místě najdete i popisek a lze se tam pohybovat neomezeně.

Rovněž došlo k otevření několika chatů v různých lokací, aby je šlo využívat všeobecně a ne pouze na jednom místě. Tyto chaty nazýváme nespecifikované.

Prefixy nespecifikovaných chatů:

  • kemp – nově přístupné ze všech lokací
  • more – nově přístupné ze všech lokací
  • obchod – nový chat přístupný ze všech lokací

Těšíme se na vaše hry příští prázdniny a doufáme, že podpoří i občanské dění.

RPG Správa
Lilith Serpenth | 14.8.2022 16:23
Zkoušková stipendia

Milí hráči,

ti z vás, jejichž postavy ve školním roce 2101/2102 skládaly zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos nárok na zkouškové stipendium, novinkou ovšem je, že o něj nemusíte žádat. Techničtí dobrovolníci se totiž chystají zprovoznit fungování stipendií automaticky.

Podmínky pro uznání stipendia zůstávají stejné jako jindy:

Ke zkouškovému stipendiu za NKÚ potřebujete alespoň ze čtyř předmětů hodnocení Vynikající, či Nad očekávání.

K získání stipendia za zkoušky OVCE vám postačí alespoň tři Vynikající, nebo Nad očekávání.

Všechny ostatní známky získané nad rámec požadovaného minima mohou být libovolné. Celková výše stipendia se počítá z množství absolvovaných zkoušek a v nich dosažených výsledků.

Užívejte léta!
Lilith Serpenth
Dorothy Tayltrott | 9.8.2022 19:28
Ovocné téma pro konec prázdnin

Milí spoluhráči,

za RPG správu bych vám ráda představila téma, kterého se budou týkat některé hocz aktivity následující týdny. Více informací najdete na tomto místě (klik), kde je také odkaz na nástěnku, která vás bude informovat o různých příležitostech.

Téma je otevřeno každému, kdo má zájem se zapojit (ať už ve vlastních hrách, hrách pro ostatní či aktivitách mimo chaty). Kontakty, pokud si chcete cokoliv zjistit a ověřit, najdete rovněž na dané nástěnce. Prozatím je vyhlášena soutěž o herní odměnu, v následujících dnech vás také čeká informace o plánované hře a první informační okénko, které vám předá kousek našich reálií, co můžete využívat.

NÁSTĚNKA

Těšíme se na vás a rádi si přečteme, jak se vám do svých hocz dnů podaří téma zapojit!
Luc
Cirilla J. Frost | 4.7.2022 21:02
RPG Školka 2102

Ahoj,

pomalu ale jistě se nám blíží další registrace a s ní i další ročník RPG školky. Stejně jako každý rok i letos máte možnost přiložit ruku k dílu (i studenti!). Detaily najdete zde.

Budu se těšit na všechny dobrovolníky!

Kirin
Bruce F. Abberfield | 26.6.2022 17:53
Děkovníček

Vážení a milí spoluhráči.

Školní rok nám skončil a je na čase nasednout na vlak a vrhnout se do víru prázdninového dění. Než se tak ale stane, dovolte mi představit vám novinku, která s trochou štěstí vetká čtenářům úsměv na rty, přidá něco málo motivace, či třeba připomene, že nezáleží na tom, jestli jsme velkým zvířetem v Radě Školy, či předškoláčkem s první postavou. Všichni co tu jsme, jsme totiž existující hráči s reálným životem a na projektu jsme proto, že jsme tu rádi. Pojďme si to tudíž udělat ještě hezčí.

V levém sloupci menu se od dnešního dne nachází kolonka Děkovníček. Najdete ji v Nápovědě, konkrétně úplně dole. (Protože to nejpěknější si přece necháváme nakonec.) Užití nástěnky je sice vysvětlené v její hlavičce a snad i názvu, ale abychom si to shrnuli ještě jednou, jde o místo vyhrazené děkování a pochvale.

V Děkovníčku můžete pochválit své spoluhráče a kamarády za to, že tu pro vás jsou, můžete pochválit svého oblíbeného profesora za pěkné výklady. Můžete poděkovat za praktické i za hezký obrázek v nějakém tom places, či třeba za rychlé a pohotové schválení žádosti. Můžete ocenit něčí práci, můžete vyzvednout kolej, můžete poděkovat za práci hráči, který plánuje prchnout do reálného světa. Můžete cokoliv, co druhého zahřeje a potěší. Prosím, zdržte se sarkasmu a ironie, zdržte se čehokoliv, co by mohlo rozesmutnit někoho dalšího. Nedělejme z Děkovníčku místo závisti nebo výsměchu, dovolte mu držet se původního záměru a ponechte jej jen tomu krásnému.

Pamatujte, že nemusíte děkovat jen prostřednictvím topicu. Nebojte se otevřít chat (nebo i sovu!) toho, komu by patřilo nějaké to milé slovíčko, a napište mu to. Nic by se nemělo brát jako samozřejmost. I malé a obyčejné děkuju totiž může mít obrovitou moc.

LindseyUkaž starší