Neherní aktuality | Školní

Máte během pandemie Covid-19 více volného času, nebo méně? (celkem 419)
Více.
Méně.
Nepociťuji rozdíl.
Chci se zbavit ankety na jiných účtech, aniž bych znevážil/a její výsledky.
William C. Cairo | 28.2.2021 12:26
Technické novinky 2021

Milí spoluhráči,
jak si někteří z vás už stihli všimnout, do nového školního roku jsme HOCZ nadělili pár neherních, technických novinek. Zkusím je v tomto příspěvku alespoň stručně shrnout.

  • Všichni hráči dostali k dispozici dvě úplně nové pomůcky: Deníček postavy a Pamatováček. Z názvu obou lze, myslím, výstižně poznat, k čemu mají sloužit. V počátku toho umí nemnoho, ale v průběhu školního roku se budou učit plno nových věcí, takže rozhodně doporučujeme sledovat, kam se budou vyvíjet.
  • Stejně tak i RPG Kalendář se začíná rozrůstat a čekají ho velké změny. Už v tento moment přerostl hranice HOCZ a umí se usídlit ve vašich mobilech a počítačích, abyste nikdy nepřišli o žádné důležité události v RPG.
  • V nastavení postavy na vás čeká nový druh popisku - Charakteristika. Jedná se o vnitřní popis povahy, manýrů, zájmů a strachů a dalších informací o Vaší postavě, které nejsou běžně vidět. Tento popis je zcela dobrovolný, nebude veřejně přístupný ostatním hráčům (a proto nebude ani podléhat kontrole při úpravách), ale vypravěči do něj mohou kdykoli nahlédnout a zařídit se dle něj. Například Vaší postavě vyjít na ruku, nebo neherně zhodnotit, jak dobře hrajete to, co jste si vymysleli.
  • Panel Vstupní brány vpravo dostal zjednodušený design, aby se v něm nemnožila náhodná varování, a také hezké ikonky pro přehlednost. Moc děkujeme Elle Winchesterové za jejich nakreslení!
  • Kapitáni famfrpálových družstev, jako odměnu za vytrvalý přínos svým kolejím, obdrželi krásné lesklé odznáčky, aby je každý na první pohled poznal. Pokud jste na škole noví a nevíte, co který odznak znamená, stačí na něj najet myší.
  • Chat má dvě nové kosmetické změny - přepínač zarovnání textu a užitečné odkazy v lístečcích.

Začátkem roku změny rozhodně nekončí. HOCZ vylepšujeme a rozšiřujeme průběžně, ale tento školní rok chceme zkusit koordinovanější přístup.
Proto se letos budeme soustředit hlavně na další vylepšování a rozšiřování těchto nových funkcí. Vás tedy prosíme, mějte oči na stopkách a posílejte nám chyby a feedback.
Kontakt na online pomoc najdete na titulní stránce při odhlášení. Případně můžete využít i komentáře zde, pod novinkou.

A pokud jste zvědaví na podrobnosti a plány do budoucna, můžete pokračovat pod rozklikem.
Kristoff Bryce Shrewd | 13.2.2021 17:39
nonRPG informace ke krizi

Připravili jsme pro vás shrnutí nejdůležitějších informací k probíhající finanční krizi. Jedná se o nonRPG text, ze kterého můžete vycházet při hraní za vaše postavy.

K nalezení je ZDE.

Kris & Sin
Ezechiel Mamlas | 2.2.2021 1:08
Datum narození Dereka Hastura

Vážení spoluhráči,

Nestává se často, aby se herní čas HOCZ potkal s časem reálným. Dnešní den ale patří mezi výjimky, neboť 2. února 2021 se podle historie našeho herního světa narodil Derek Hastur, který je (bude) ministrem kouzel Velké Británie už od roku 2065.

To si zaslouží oslavu! Protože ale situace trachtacím nepřeje, máme pro vás alespoň drobnou aktivitu: Na HOCZ jsou tajně ukryty čtyři Obraceče času, které vás zavedou na stránky, kde si můžete přečíst střípky myslánek, kousky životopisu Dereka Hastura a také pár neherních poznámek a vzpomínání na časy dávno minulé. Hledejte a užívejte.

Všechny informace takto získané jsou zcela neherní (a některé dokonce tajné), takže vaše postavy je povětšinou nemohou znát a nemají tak možnost je herně využít (i když mezi hráči jsou některé z nich dobře známé). Doufáme, že je přesto shledáte zajímavými.

Veškerá přání a případné dotazy, stejně jako diskuzi o objevených obracečích, směřujte do následující diskuze, kde najdete i stručné shrnutí informací o našem ministrovi.
Sebastian Halliwill | 24.9.2020 18:59
Sladké reálie

Milí spoluhráči,

na vědomost se dává, že se zpracovávají reálie ohledně bonbonů, čokolád, lízátek, cukráren a obecně všeho sladkého. Jelikož nechceme pracovat pouze s tím, co nám již dal HP lore a Medový ráj, tak Vás prosíme o spolupráci. Pokud Vaše postava či její rodina, kamarádi či náhodní známí vlastní cukrárnu, výrobnu sladkostí nebo jiný pelech sladkých neřestí, vyplňte nám prosím následující tabulku (odkaz) a pomozte tak rozvoji HOCZ.

Vřelé díky všem zúčastněným.

Mellisa N. Porter
Dorothy Tayltrott | 13.9.2020 15:01
Nová místa ve škole

Drazí spoluhráči,

během prázdnin si pro vás škola připravila několik novinek, co se týče pravého menu a popisků. Nepochybně jste již stihli některé objevit, pro jistotu však přináším ještě seznam, ať o nic nepřijdete.Ukaž starší