Školní | Neherní aktualityCirilla J. Frost | 18.11.2023 19:27
Je nám devatenáct + change log

Ahojte,

rok se s rokem sešel a opět je načase oslavit výročí HOCZ, kterému včera bylo devatenáct let. Je to opravdu dlouhá doba a my jsme nesmírně vděční za to, že to tady spolu všichni zvládáme a pevně věříme, že nás takových výročí bude na HOCZ čekat ještě mnoho. A co víc, příští rok nás čekají velkolepé kulatiny, takže se určitě můžete těšit na velkou jízdu!

Mimo jiné se s vámi chceme ale podělit o pár změn, které nás na HOCZ v blízké budoucnosti čekají.

Změna domény
Bohužel už nemáme v rukou “vlastnictví” naší aktuální domény hocz.org. Ta nám vyprší na konci března příštího roku. Rozhodli jsme se proto, že se přesuneme na novou doménu, a to hocz.cz. Technici už několik měsíců usilovně pracují na přípravě všeho potřebného k úplnému přesunu.
Další související technikálie jako např. tmp odkazy, hocz maily a podobně jsou v řešení, o všem dostanete s dostatečným předstihem detailnější informace.

Odkazy na obrázky
Už delší dobu tady máme takový nešvar v podobě používání obrázků na HOCZ z discordu (uživatel si na discordu pošle nějaký obrázek, zkopíruje si jeho discordový odkaz a ten použije např. při tvorbě itemu/placu). Tomuto fungování bude brzy konec.
Discord od 15. 12. zavádí nové fungování odkazování na obrázky. Přesněji součástí odkazů nově bude parametr, který bude určovat jeho datum expirace, po kterém se sám obnoví. V praxi to znamená to, že po vypršení odkazu si na daný obrázek discord sám vygeneruje nový (tudíž přímo na discordu se pro uživatele nic nezmění), přirozeně vám ale link, který použijete například u itemu nebo placu přestane fungovat, protože po tomto obnovení jednoduše přestane existovat.
Důrazně vás tedy upozorňujeme na to, abyste pro tyto účely nepoužívali obrázky nahrané na discordu. Použijte TMP (viz občanská příručka) a soubor si nahrajte tam. Po 15. 12. vám to už nebude fungovat. Do té doby na relevantních místech připíšeme upozornění, aby se na to nezapomnělo.

Hraní zdar!

Triumvirát
Tern Warren | 1.11.2023 22:07
Nová nástěnka k žádostem na Správu

Ahojte,

jelikož jsou celkem časté dotazy, co už je na žádost na Správu a s čím se může normálně hrát, zakládáme na toto téma rovnou nástěnku, kde můžete konkrétní dotazy pokládat. Případné drobné žádosti tak i případně vyřešíme zrychleně, nebo poradíme co je potřeba k dořešení.

Pokud budete nástěnku aktivně používat, může tam i celkem přehledně vykrystalizovat, co vlastně nějaké to schvalování potřebuje a co jsou drobnosti jenom na odkývnutí.

Na větší žádosti je pořád v platnosti návod jak psát žádost, případně je možné se dál ptát po discordech členů Správy, pokud nechcete pokládat dotazy veřejně a možná anonymita nástěnky nestačí.

Odkazy na nástěnku najdete ve výše uvedeném návodu, na stránce Správy a možná bude přidán ještě na další relevantní místa. A taky ho máte tady (klik) :)

A používejte tlačítko Sledovat, je to skvělá fičura na všech nástěnkách.

Za Správu
Ternová
Cirilla J. Frost | 22.10.2023 22:14
Nábor do Správy RPG

Ahoj všem,

na vědomí se dává, že byl vyvěšen náborový inzerát do Správy RPG. Pokud máte zájem se podílet na vedení a posouvání projektu kupředu, neváhejte se přihlásit – i studenti! Detaily najdete zde (klik).

Budeme se těšit na vaše přihlášky!

Kirin
Cirilla J. Frost | 6.10.2023 21:08
Narozeninový sraz

Cork – Česká Třebová

16. – 19. 11.

Narozeninový sraz nesmí chybět! A letos si uděláme výlet do trochu jiných míst, než jsme zvyklí – do České Třebové.

Můžete se těšit na zcela dobrovolný program včetně oslavy a příjemně strávený prodloužený víkend. Bližší informace najdete na stránkách srazů (klik), kde se můžete i přihlásit.

Budu se na vás těšit!

Kirin
Tess O. Cont | 10.9.2023 20:43
Brampton

Na stránkách srazů (klik) je možnost přihlašovat se (a potom přijet) na další sraz pod hlavičkou hocz pořádaný mou maličkostí. Čeká nás krásná klubovna v Zábřehu. Momemtálně je sice jediná známá položka programu celosrazové bingo, inspirace ovšem přichází ve vlnách.

Předpokládaný začátek momentálěn v 18 hod (je ještě potřeba domluvit s klubovnou, defintiivní informace jsou vždy na srazech).

Moc ráda se s co nejvíce z vás potkám!

PS: pokud vás napadnou nějaké časté věci, co se na srazech vyskytují, můžete je připsat do srazového binga...Ukaž starší