Školní | Neherní aktualityMariniara Montmorency | 13.4.2022 23:39
Neklasifikované předměty a jak na ně – odpověď

Vyskytl se dotaz na téma neklasifikovaných předmětů a jak k tomuto problému přistoupit v rpg. Tento text by měl ujasnit, jak to funguje v praxi a jaké máte možnosti.

Pokud během školního roku neodevzdáte dostatek úkolů, na konci dostanete na vysvědčení "neklasifikováno". Předmět vám není započítán a v příštím roce si ho můžete zapsat znovu.

Jak k tomu ale přistoupit v rpg? Chodila postava na předmět, nebo je vhodnější se tvářit, jako kdyby na něj nikdy nechodila a letos si ho zapsala poprvé?

Je to na vás. Pro toto nemáme žádné pravidlo a můžete se rozhodnout podle vlastního uvážení tak, jak to funguje pro vaší postavu. Pokud se vyskytovala ve výkladech, byla na praktické hodině či jste hráli na chatu s tím, že postava na předmět chodí, logicky můžete hrát s tím, že postava na předmět chodila a z nějakého důvodu (doplňte si sami, mohla onemocnět a nemít dostatek odchozených hodin, mohla zapomenout každý jeden úkol, mohlo se stát cokoliv jiného, co pro vaši postavu funguje) předmět nesplnila.

Naopak pokud jste s předmětem nehráli, máte větší množství neklasifikovaných předmětů, nebo pro svou postavu nedokážete najít vysvětlení, proč by předmět nesplnila, můžete hrát s tím, jakoby na něj nikdy nechodila a zapsat si ho znovu.

TLDR: Záleží na vás a na tom, jak si to se svou postavou nastavíte.

Důležité upozornění na závěr: Profesoři obvykle vyžadují omluvenky. Při vysoké absenci/nenošených omluvenkách se chodí ptát za kolejními, je potřeba to zohlednit.

Tuto informaci je možné dohledat také ve studijním řádu na sekretariatu.

Vaše Správa výuky
Derek Hastur | 1.4.2022 4:59
HOCZ Freemium model

Přicházím k vám v tomto pátečním dni se vzrušujícími novinkami. Příliš dlouho HOCZ žilo z práce a peněz dobrovolníků. Pokud má HOCZ vzkvétat musíme, jak se říká, šlapat na plyn. HOCZ se nadále neobejde bez reklam a placených funkcí. Ode dneška můžete vidět první balík připravovaných monetizačních incentiv, které budeme v průběhu dubna pilovat.

Naší hlavní prémiovou měnou jsou Přínosy, pod heslem "Někdo se vás zeptá, co jste udělali pro HOCZ a vy nevíte, co odpovědět?! Nyní máte možnost svůj přínos ukázat číselně!". Přínosy se stanou vaším nejlepším přítelem při hraní na HOCZ. Dnes si můžete prohlédnout naše výhodné balíky odměn, ale chystané jsou i drobnější transakce pokud třeba jen chcete změnit známku z úkolu, přikoupit pár galeonů nebo aktivněji hrát na chatu.

Chat je totiž nyní omezen energií. Horní limit je 10 a každý příspěvek vás stojí energii. Jedna energie se vám sama obnovuje každou půl hodinu. Změny ještě nejsou finalizované, můžete tedy zatím hrát na dluh a vyzkoušet si kolik tak asi energie na den budete potřebovat.

Samotná registrace a studium stále zůstává zdarma, alespoň prozatím. Berte to jako takový trial, ale o tom více zase někdy jindy. Zatím vychutnávejte a těšte se na kaskádu změn, která změna modelu vyvolá. A nezapomeňte o nás říct svým kamarádům. Ty dovolené se samy nezaplatí.
Arien Severin | 25.1.2022 10:11
Mechanika úkolů a náhod Merlinova Poháru

Určitě sis, pokud jsi sledoval nebo četl hry jednotlivých úkolů, všiml, že se občas šampionům na chatu nevydařilo nějaké jednoduché kouzlo. Nebo se jim jedna a tatáž věc nepovedla víckrát za sebou? A nebo tě napadlo, jak je možné, že vyhráli Bradavice a ne (doplň svou oblíbenou školu)? Jak jsme na skotském bále slíbili, tak také přinášíme informace o mechanice úkolů a náhod použité v Merlinově Poháru!

Za celým systémem her tří úkolů totiž stála mechanika založená na výpočtu součtů úspěchů a jejich průměru z jednotlivých hodů náhod (můžeš si představit hod šestistěnnou kostkou), které korespondovaly se snahou postav na chatu něco dokázat. Hráči byli pochopitelně s pravidly herní mechaniky seznámeni v předstihu.

Podobné systémy uplatňují mnohé RPG hry na hrdiny (např. Dungeons&Dragons), ten náš jsme ovšem zjednodušili a přizpůsobili tak, aby vyhovoval hernímu prostředí HOCZ. Více se dočtete po rozklikutí.
Arien Severin | 23.1.2022 18:18
Zpětná hráčská vazba ke třetímu úkolu MP

Ahoj. Po včerejším třetím a tím pádem posledním úkolu Merlinova Poháru bychom Vás, kteří byli i nebyli na místě dění herně nebo jako čtenáři, chtěli poprosit o zpětnou hráčskou vazbu jak na tento úkol, tak na celý MP!

Přijímáme ji sem přímo do sheetu, neváhejte vyplňovat, pochopitelně uvítáme recenze a připomínky S i BEZ podpisu, no hard feelings! Jen houšť, pomůže nám to při plánování dalších podobně monstrózních (i menších, nebojte) akcí.

Za akční výbor MP děkujeme a těšíme se na příště!
Dorothy Tayltrott | 22.1.2022 11:39
Černá Ostrava – sraz na východě po letech

Černá Ostrava, první sraz letošního roku, se blíží! Už v dubnu vás přivítá známá, ale ne stará, protože je opravená, skautská klubovna na Svinově.

Většina informací bude postupně zveřejňována na stránkách srazů a v události na facebooku.

Lukas M. C. RavensmithUkaž starší