Školní aktuality | Neherní


2020 | 2019 | 2018 | 2017
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005


Dorothy Tayltrott | 31.12.2019 0:50
Víkend v Prasinkách V + další akce

Vážení studenti a obyvatelé hradu,

blíží se nám poslední letošní víkend v Prasinkách, který bude 18. 5. až 19. 5. 2097 (// 4. 1. 2020 a 5. 1. 2020). Do Prasinek můžete vyrazit, pokud jste minimálně ve třetím ročníku, máte povolení podepsané zákonnými zástupci a nemáte žádný trest. Chovejte se slušně!

Živelný souboj

Den před víkendem v Prasinkách, tedy 17. 5. (3. 1.) proběhne další ukázka kouzelnického souboje, tentokrát se budete moci blíže podívat na souboj pomocí živlů, který předvedou absolventky naší školy. Pro některé z vás to tedy může být ukázka, co můžete dokázat po několika letech tréninku. Souboj začne na famfrpálovém hřišti v 19:00.

Bahenní bitva

Pokud se nechcete či nemůžete účastnit víkendu v Prasinkách, pak vás zvu na akci vedenou profesorkou Almearová. Této akce se může účastnit kdokoliv! Jakkoliv starý student i profesor. Využijte, že zima je už pryč a můžete zase řádit venku. Více informací se můžete dočíst ZDE.

Za vedení,
Dorothy Tayltrott
Wolfgang Magnussen | 27.12.2019 22:44
Důležité oznámení

Vážení obyvatelé hradu,

přicházím k vám s velice vážnou zprávou.

Na famfrpálovém hřišti se před nějakou dobou nepohodly dvě studentky, jedna z nich byla kapitánka havraspárského famfrpálového týmu – Abigail Haney. Hádka skončila tím, že slečna Haney druhé přítomné slečně zlomila nos.

Slečna Haney byla v minulém roce podmínečně vyloučena za otravu mrzimorského jídla laxativem a byla poučena, že za další přestupek proti školnímu řádu či zákonům může být ze školy vyloučena, proto bylo na její prohřešek nahlíženo mnohem přísněji. K ublížení se přiznala, její vinu potvrdili i přítomní svědkové.

Dne 17. 4. 2097 byla ve večerních hodinách slečna Haney z naší školy skutečně vyloučena. Spousta z vás určitě ví, co po vyloučení ze Školy čar a kouzel v Bradavicích před složením zkoušek NKÚ nastane: na Ministerstvu kouzel slečně Haney zlomili hůlku a tím jí zakázali používat magii. Zraněná slečna provokovala, proto je potrestána rovněž, ovšem ne tak přísně.

Apeluji na vás, vážení studenti naší školy, přemýšlejte nad svými skutky. Važte svá rozhodnutí. Zvláště pokud už jste jednou za chybný krok zaplatili velkou cenu. Nenechte si zničit budoucnost tím, že se nedokážete poučit.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Dorothy Tayltrott | 17.12.2019 1:27
Vyhodnocení Velikonoc

Vážení studenti a zaměstnanci školy,

dnes je 2. 4. 2097, což znamená konec školního velikonočního honu. Doufám, že kdo se alespoň trochu snažil, ten minimálně jedno vajíčko našel. A vzhledem k tomu, že bylo celkem sesbíráno neuvěřitelných 268 vajíček (bez těch speciálních na akcích), předpokládám, že máte dostatek čokolády minimálně do konce týdne.

Někteří z vás však byli šikovnější než jiní, proto jim právoplatně patří místo v tabulce vítězů a titul Vajcolovec.

1. místoCallahan Erst76 vajíček
2. místoClaudia Pearl Montgomery58 vajíček
3. místoMadison Mayer48 vajíček

Na krásném 4. místě se umístila slečna May Flower, která našla 32 vajíček.

Vítězům i úspěšným lovcům gratuluji, jistě se brzy uvidíme u dalších aktivit.

Za StR,
Dorothy Tayltrott

// Na chatu bylo hledání vajíček odehráno 85x plus 4 speciální akce k tomu. Skvělý výsledek, chválím všechny, co se zapojili!
Virginia L. Griffin | 16.12.2019 19:40
Bradavičník v prodeji!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2097/01

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání další číslo vámi jistě nejoblíbenějšího školního časopisu za výbornou cenu v tomto školním roce.

Časopis pro vás celý rok připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pan Maximilian Rowe je vždy připravený z vás udělat nováčky v redakci, takzvané mrhličky. Starší studenti, kteří by se chtěli stát redaktory, nechť kontaktují pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Dorothy Tayltrott | 12.12.2019 0:22
Víkend v Prasinkách IV + Velikonoce

Milí studenti a zaměstnanci školy,

máme tu už čtvrtý víkend v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 30. 3. 2097 do neděle 31. 3. 2097 (//nonRPG: 14. 12. 2019 do 15. 12. 2019).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Velikonoce

Ráda bych vás také upozornila na Velikonoce, které pro vás letošní rok připravila Studentská rada ve spolupráci se skřítky. Od 28. 3. 2097 až do 1. 4. 2097 máte možnost ve škole najít nějaké čokoládové vajíčko. Vajíčka jsou očarována tak, aby na ně nefungovalo kouzlo Accio, takže se o to ani nepokoušejte. A vajíčka, která ukradnete z kuchyně, se nepočítají.
Svoje výsledky můžete zapsat na pergamen na nástěnce školy. Nesnažte se podvádět, přijdeme na to!

Přeji hodně zábavy,
Dorothy Tayltrott

// Od pátku 13. 12. 2019 do pondělí 16. 12. 2019 (včetně) můžete hrát hledání vajíček na různých chatech. Kde jsou skutečně vajíčka schovaná, najdete vždy v popisku daného chatu, můžete však zkoušet hledat i jinde. Více informací najdete ZDE.
Dorothy Tayltrott | 26.11.2019 16:20
Valentýn

Vážení hradní obyvatelé,

jistě jste si všimli, že dnes slavíme Den svatého Valentýna. Vzhledem k tomuto svátku bych vás chtěla požádat, abyste se chovali ještě lépe než v jiné dny, neradi bychom dnes rozdávali tresty.

V rámci šíření pozitivních myšlenek jsme v klubovně zařídili valentýnskou schránku, nebojte se ji využít. Výzdobu ve škole prosím neničte, pokud si však budete chtít nějakou květinu vzít, vezměte. Rovněž se nebojte ochutnat čokoládu ve Velké Síni.

Na nástěnce školy můžete rovněž hlasovat v anketě (//systémová anketa o trochu výše), vítězná kluběnka dostane o mnoho lepší večeři než jiné a bude po jeden celý den mazlena a nošena po pozemcích.

Dorothy Tayltrott
Dorothy Tayltrott | 22.11.2019 21:17
Víkend v Prasinkách III

Vážení studenti,

přišel čas již třetího letošního víkendu v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 9. 2. 2097 do neděle 10. 2. 2097 (//nonRPG: 23. 11. 2019 do 24. 11. 2019).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

V rámci blížícího se svátku svatého Valentýna nabídlo květinářství a Medový ráj v Prasinkách naší škole množství různých brigád, na které se můžete přihlásit. Nabídku najdete ve druhém patře, odměnu vyplatí profesorka Tayltrott.

(// V případě, že si chcete jednu brigádu i odehrát, můžete se v sobotu 23. zastavit od 16:30 na chatu Místnost, kde bude další možnost přivýdělku. Zúčastnit se můžete i později, dokud bude přítomný dozor. Této odehrané brigády se mohou účastnit pouze studenti starší třetího ročníku, protože v RPG bude v Prasinkách!
Užívejte svobody, chovejte se slušně a opět přineste něco mladším spolužákům! Náplň odehrávané brigády se nemusí shodovat s brigádou, na které bude postava systémově přihlášena... bude to aktivita ještě k tomu, proto plat navíc.)

Za profesorský sbor,
Dorothy Tayltrott
Dorothy Tayltrott | 12.11.2019 17:38
Kouzelnické souboje na hřišti

Vážení studenti,

tímto příspěvkem vás zvu na první letošní školní akci, kde se dozvíte více o umění kouzelnických soubojů a jako bonus budete moct jeden profesorský souboj sledovat. Všichni zájemci se mohou 21. 1. 2097 (// 16. 11. 2019) dostavit v 18:00 na famfrpálové hřiště. Ještě před akcí si zopakujte slušné chování.

Těšíme se na vás,
Dorothy Tayltrott

*Později během dne nějaký vtipálek pod vzkaz připíchl letáček.*
Dorothy Tayltrott | 5.11.2019 22:01
Den svatého Silvestra na hradě

Vážení studenti,

ráda bych vás pozvala na oslavy konce roku 2096. Sejdeme se v pondělí 31. 12. 2096 na břehu jezera. U jezera budeme mít speciální vyhřívané místo, proto se nemusíte bát, že budeme mrznout.

Dále bych vás chtěla poprosit, abyste mi posílali zpětnou vazbu na Vánoce. Můžete posílat svoje názory na výzdobu, dárky, večeři, divadlo, soutěž (teď už i s kvízem), zkrátka povídání o čemkoliv, co jste v průběhu Vánoc na škole zažili.

Těším se na vás,
Dorothy Tayltrott
Dorothy Tayltrott | 3.11.2019 17:51
Silvestr mimo hrad

Na nástěnce visí nový letáček, laděný do barvy nejtemnější modři s bílým textem. Vlastně on už tolik nově nevypadá – má ohlé rohy a vybělená místa u krajů, ale text je stále ještě čitelný.

Cesta sebepoznání

Milí kouzelníci, milé čarodějky, mladí, staří i důstojní!

Máte zájem poznat sami sebe? Objevit, co je vaší silnou stránkou, přiznat si, co je vaší slabou stránkou, a posunout se ve svém životě o pražec dále? Pak vězte, že nyní nastává ten nejlepší čas pro rozvíjení vaší osobnosti a zdokonalování se, s čímž vám pomůže jedinečný šamanský mistr prostřednictvím magické energie vycházející z prastarého astrologického vědění.

Přidejte se k nám na Cestu sebepoznání, kterou stejně jako každý rok i letos procházíme i my – spolek Šamani uzavřeného kruhu archetypálních teorií, a povzneste se s námi na další úroveň. Cesta sebepoznání začíná přesně dvanáct dní před koncem kalendářního roku a vyvrcholí již tradičním novoročním rituálem, během kterého krátce nahlédneme i do emocionálních vln následujícího roku.

Vy se k nám můžete přidat v kterýkoliv den, zůstat třeba jen chvilku a rozjímat s námi, anebo se každý z dvanácti dní vracet – je to jen na vás. Naleznete nás v malebném okolí Godrikova dolu, v místě prosyceném magií a otevřeném vašim nejniternějším pocitům.

Po slavnostním ukončení na svatého Silvestra bude pro všechny účastníky připravena hostina.
Wolfgang Magnussen | 31.10.2019 17:11
Vánoční prázdniny 2096

Drazí obyvatelé hradu,

Vánoce a s nimi všemi očekávané prázdniny jsou konečně tady! Letos připadají na období od 23. 12. 2096 do 3. 1. 2097 (//nonRPG: od 1. 11. 2019 do 10. 11. 2019). V první den vánočních prázdnin budou v ranních hodinách na nádvoří přichystány kočáry, které vás přepraví do Prasinek, z vesnice můžete dále vlakem pokračovat do Londýna za svými rodinami.

Pro ty studenty, kteří se rozhodnou zůstat na škole, je ve večerních hodinách 24. 12. 2096 (//nonRPG: 2. 11. 2019 18:00, přicházejte tedy pokud možno o trochu dříve) připravena vánoční hostina. Při večeři nám dramatický kroužek předvede svoje představení Ledová královna. Přijďte se podívat!

V průběhu dalších dnů bude probíhat výzdoba hradu, nezapomeňte odevzdat i mezikolejní vánoční soutěž o nejlepší vánoční sochu. Konec roku oslavíme společně 31. 12. 2096, další informace se dozvíte brzy.

Za celý profesorský sbor i zaměstnance školy vám přeji krásné vánoční svátky plné příjemných chvil.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,
Wolfgang Magnussen
Virginia L. Griffin | 30.10.2019 8:54
Bradavičník v prodeji!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2096/04

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání další číslo vámi jistě nejoblíbenějšího školního časopisu za výbornou cenu v tomto školním roce.

Časopis pro vás celý rok připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pan Maximilian Rowe je vždy připravený z vás udělat nováčky v redakci, takzvané mrhličky. Starší studenti, kteří by se chtěli stát redaktory, nechť kontaktují pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Dorothy Tayltrott | 29.10.2019 23:14
Vánoční soutěž

Milí studenti!

Ráda bych vás tímto způsobem upozornila na školní soutěž, která byla vyhlášena na sekretariátu. Další informace vám předají členové StR. Přikládám seznam úkolů, detaily najdete na sekretariátu TADY.

Seznam úkolů
1. Vánočně vyzdobit společenskou místnost
2. Uklidit na nějaké chodbě v hradu
3. Odevzdat školní vánoční soutěž o nejlepší sochu
4. Účastnit se koulovačky (mimo nádvoří)
5. Postavit sněhuláka někde na pozemcích školy
6. Napsat vánoční příběh
7. Vymyslet vánoční koledu
8. Ozdobit vánoční perníčky
9. Navrhnout vánoční sladkost
10. Vzít si na sebe vánoční svetr
11. Dát vánoční pohlednici nějakému skřítkovi
12. Napsat dopis Otci Vánoc
13. Obdarovat nějakého pracovníka Bradavic
14. Vyplnit vánoční kvíz
15. Dát si pár kolejních předsevzetí

Odměny pro vás mohou být jistě zajímavé! Tak vzhůru do toho!

Dorothy Tayltrott
Dorothy Tayltrott | 25.10.2019 0:07
Víkend v Prasinkách II. – Vánoční trhy

Vážení studenti,

přišel čas druhého letošního víkendu v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 15. 12. 2096 do neděle 16. 12. 2096 (//nonRPG: 26. 10. 2019 do 27. 10. 2019)

Tentokrát budou v Prasinkách vánoční trhy, kde můžete nakoupit spoustu dárků, materiálu na jejich případnou výrobu a určitě zde bude také spousta teplého pití k zahřátí a dobrého jídla. Vezměte si tedy s sebou nějaký ten galeon!

Vzhledem k této příležitosti budou mít studenti prvního stupně možnost Prasinky navštívit. Pokud se chcete výletu účastnit, sejdeme se v sobotu 16:30 na nádvoří, odcházet budeme zhruba kolem 17:00. Pokud sraz nestihnete, nedostanete se z pozemků školy!
(// Pokud můžete až později a chtěli byste se účastnit, můžete se přidat rovnou v Prasinkách s tím, že budete hrát, že jste odešli se skupinou. Odchod z Prasinek bude před desátou hodinou, vzhledem k tomu, že v RPG budete na seznamu, není možné, aby se postava po desáté hodině večerní v Prasinkách vyskytovala.)

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít celý víkend každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Za profesorský sbor,
Dorothy Tayltrott

Mimochodem! Máte posledních pár dnů, abyste vyplnili jídelníčkovou soutěž a získali tak body do poháru, tak to udělejte, než budou prázdniny!
Dorothy Tayltrott | 7.10.2019 21:07
Shrnutí akce na Guye Fawkese 2096

Na večer noci Guye Fawkese jste mohli být svědky umělecké performace StR s ohňostrojem, kterému předcházelo zmizení bodovacích hodin z hradu o den dříve. Během představení byly hodiny studentskou radou zničeny. Na chvíli jste tak mohli být ne rozděleni do čtyř kolejí, ale součástí jednoho celku, jedné koleje, chcete-li.

Ačkoli je vše zase při starém a bodovací hodiny jsou na svém místě, nezapomínejte na to, že vždy jste součástí jednoho celku. Vzpomeňte na společné pozvednutí hůlky a vzdání holdu, vzpomeňte na společné chvíle strávené se členy vaší koleje, ale i jiných kolejí.

Děkujeme všem, kteří se zapojili, jen přišli, nebo se alespoň zajímali, co se děje, když se dostavit nemohli.

Děkujeme, že jste v Bradavicích s námi,

StR

PS: Zničené hodiny byly falešné.Doplňujeme proslov StR v plném znění:

Jistě neuniklo vaší pozornosti, že bodovací hodiny včera zmizely. A jistě neuniklo vaší pozornosti, že loňským školním rokem otřásly mezikolejní nepokoje. Válka, chcete-li.
Už od dob zakladatelů je naše škola rozdělena do čtyř kolejí. Studenti jsou rozděleni do čtyř kolejí. Byly doby, kdy toto rozdělení hrálo větší roli, byly doby, kdy menší. Všechny rozbroje v naší, ale i v mudlovské společnosti se odrážely i v dění zde v Bradavicích a v některých dobách hrálo rozdělení do kolejí a mnohem větší roli, než jste mohli poznat v loňském roce. Vždy se ale nakonec všechny koleje sešly v jedné místnosti a společně pojedly a oslavily společné chvíle a společné cíle.
Během Halloweenu jste mohli spolupracovat ve skupinách, různě namíchaní napříč kolejemi. U každého jídla se setkáváme, napříč kolejemi v jedné síni. Do hodin spolu chodíte bez ohledu na kolejní příslušnost. V krizových dobách dovedete společně spolupracovat a neřešíte, kdo do jaké koleje patří.
Hodiny, které zmizely, se dají považovat za symbol tohoto rozdělení a jednoty zároveň; každá kolej se snaží sbírat body a být lepší, než ty ostatní, ale všichni tím směřují ke společnému cíli - podávat ty nejlepší výkony, naučit se toho co nejvíce, rozvíjet se, připravit se pro další a plnohodnotný život.

Nezapomínejte, že i když jste rozděleni do kolejí, jste stále všichni studenti jedné školy a členy jedné společnosti. Nenechte rozdíly mezi vámi aby byly překážkou ve spolupráci. Nechte je, ať jsou zdrojem vzájemného poznání a porozumění. Buďte hrdí na svou kolej, ale buďte hrdí i na to, že jste všichni studenti v Bradavicích.
Dorothy Tayltrott | 6.10.2019 12:26
Bodovací hodiny a StR akce


Vážení obyvatelé hradu,

nevím, komu se to podařilo toho docílit, ale zmizely nám bodovací hodiny. Jde o velice cenný artefakt, který je zde mnoho let a má na naší škole jednu z nejvýznamnějších funkcí. Proto vás prosím, abyste je vrátili. Kdokoliv je někam odebral, prosím ho, aby je navrátil v původním stavu.

Udělat tak můžete během právě této speciální akce, kdy budeme všichni venku. Bodovací hodiny tak můžete vrátit na svoje původní místo, aniž by vás kdokoliv viděl a byli jste trestáni. Pokud po této akci nebudou hodiny na místě, začne být krádež bodovaček řešena s Ministerstvem kouzel.

Dorothy Tayltrott a Wolfgang Magnussen
Dorothy Tayltrott | 4.10.2019 15:37
Halloween 2096

Vážení studenti,

ráda bych vás tímto pozvala na školní akci, která bude 31. 10. 2096. Sejdeme se v tréninkové místnosti, abyste si tuto zábavu užili. Na břehu jezera budou celý den připraveny i menší neorganizované aktivity, do kterých se můžete zapojit.

Ať už se zúčastníte jakéhokoliv programu, záchranným heslem, když už nebudete chtít pokračovat, je MEDÚZA. Pokud budete chtít skončit, nahlas řekněte toto slovo a budete odvedeni.

Dorothy Tayltrott

// Organizaci této akce je lehčí vysvětlit nonRPG. Celý program se odehrává v sobotu 5. 10. 2019.

V průběhu dne máte možnost se zúčastnit různých menších akcí na třech různých chatech. Připraveno je více vypravěčů, kteří se vám postarají o program, který bude na každém chatu jiný. Můžete se tedy zúčastnit i více her.

Pro lehčí práci jsme připravili tabulky, kdy budou vypravěči přítomni. Vzhledem k tomu, že lepší jsou hry v menších skupinkách, rádi bychom vás poprosili, abyste se předzapsali na různé časy, kdy budete přítomni. Omezení každého času je zatím na pět osob, pokud máte zájem se účastnit hry, i když je před vámi už zapsáno pět lidí, zapište se za ně jako náhradník. Véčko může říct, že se můžete zúčastnit (vaše jméno podbarví zeleně), že vás může být více než pět. Zapisovat se můžete nejpozději do začátku hry.

Míst je dostatek, může se stát, že budou v daný čas zapsaní pouze dva lidé na dvou chatech. V takovém případě vás spojíme na jeden chat, dáme vám to vědět. Pokud už jste se předtím na daném chatu zúčastnili nějaké hry, hra bude jiná. Časy jsou určené hlavně pro start hry, hra může skončit o něco dříve, neměla by však končit o více jak 15 minut později. Hry, na které se nikdo nezapíše, logicky neproběhnou, ale chtěli jsme vám dát co nejvíce možností se účastnit. Pokud bude potřeba, uvolníme pro program i další chat.

Tak se zapisujte a v daný čas, kde jste zapsaní, se dostavte na příslušný chat. Zapisujte se ZDE.

Ve Velké síni budete mít k dispozici speciální jídelníček. Na břehu jezera budou menší aktivity, když bude mít zrovna někdo čas, bude tam rovněž vypravěčovat. Všechny vás prosíme, abyste se v průběhu hry zabývali hrou a ničím jiným, protože kolik toho z připraveného programu stihnete, záleží na vaší rychlosti.
Dorothy Tayltrott | 1.10.2019 22:49
Dramatický kroužek

V případě otázek kontaktujte studentku Elenu S. Dehoro.Dorothy Tayltrott | 30.9.2019 0:50
Aktivity ve škole

Vážení studenti a další obyvatelé hradu,

ráda bych vás upozornila na několik možností, jak trávit svůj volný čas v této škole. Na mnohé z nich jste již přišli sami, některé jsou však nové, proto si alespoň v rychlosti tento pergamen prohlédněte.

Určitě si projděte školní řád, pokud jste tak ještě neudělali, abyste zjistili, co vlastně můžete a nesmíte dělat. Zajímavým čtením je také studijní řád, abyste nebyli překvapení na konci roku.

Ve druhém patře kromě studijního oddělení s vždy usměvavou tajemnicí školy najdete také různé brigády, na kterých si můžete přivydělat, když se vám povede nějakou urvat. Brigády jsou zadávány celoročně, podle potřeby, nejsou nijak pravidelné. Vedle nástěnky s brigádami je nástěnka soutěží, kde se právě objevila nová soutěž, která může ovlivnit, jak budete jíst příští rok. A to si přece nechcete nechat ujít.

Kromě různých inzerátů najdete v pátém patře i klubovnu, ve které na nástěnce najdete kromě informací o probíhajících kroužcích nové úkoly školní minisoutěže o nejrůznější odměny. Tato soutěž probíhá letos poprvé a jestli se bude opakovat, záleží na vaší aktivitě. Mimochodem, chystá se další nový kroužek, tak buďte ve střehu.

V pátém patře najdete na další nástěnce také důležité informace od StR a sami sem můžete StR nějaký nápad či otázku napsat. Studentská rada pro vás plánuje pár zajímavých aktivit, tak se nechte překvapit a moc je nevysilujte řešením porušování školního řádu. O všech dotazech StR ví a zodpoví je (i když třeba trochu později).

Možná jste si všimli, že se na nádvoří objevily stojany na kola. O jejich využívání budete brzy informováni, vše momentálně řeším s určitými členy StR a dalšími dobrovolníky, kteří se v této věci angažují. O nic nepřijdete.

Účastnit se můžete také famfrpálových tréninků a různých kolejních akcí a soutěží, o kterých vás jistě informovali starší studenti vaší koleje a samotný ředitel koleje.

Jakékoliv nápady můžete psát jakémukoliv profesorovi, ocením ale, když je budete psát hlavně mé osobě, případně i na nástěnku pana ředitele.

V nejbližších dnech se na této nástěnce objeví také informace o chystaném Halloweenu (Předvečer všech svatých), nebojte, nezapomněli jsme na vás. Také informace o dalších školních akcích se budou objevovat zde. A zápisy z nich v Deníku akcí, který si stále můžete koupit ve 4. patře, případně ho získat v minisoutěži v klubovně.

A připomínám, že vstup do kuchyně je zakázaný! Pokud si myslíte, že ty zástupy, co tam denně chodí, nevidíme, tak se pletete.

Vážně, sledujte tuto nástěnku, ať vám nic neuteče!
Dorothy Tayltrott
Virginia L. Griffin | 27.9.2019 23:24
První číslo Bradavičníku v tomto školním roce!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2096/03

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání první číslo vámi jistě nejoblíbenějšího školního časopisu v tomto školním roce za výbornou cenu.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pan Maximilian Rowe je vždy připravený z vás udělat nováčky v redakci, takzvané mrhličky. Starší studenti, kteří by se chtěli stát redaktory, nechť kontaktují pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin


Dorothy Tayltrott | 27.9.2019 15:31
Víkend v Prasinkách I

Vážení studenti,

konečně vám můžu oznámit, že přišel čas prvního letošního víkendu v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat v sobotu 20. 10. 2096 a v neděli 21. 10. 2096 (//nonRPG: 28. 9. 2019 a 29. 9. 2019).

Vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Brány se ráno otevřou v sedm, do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Užívejte svobody, chovejte se slušně a přineste něco mladším spolužákům!

Za profesorský sbor
Dorothy Tayltrott
Dorothy Tayltrott | 19.9.2019 21:14
Deník akcí

Vážení studenti,

ráda bych vás pomocí tohoto textu informovala, že v našem školním obchodě (4. patro) přibyl nový předmět – Deník akcí 2096/2097. V tomto deníku najdete různé informace o proběhlých školních akcích. Všechny deníky jsou stejné a do všech budu postupně doplňovat další informace (vždy po uběhnutí akce), proto se nelekejte zatím prázdných stránek.

Pokud máte zájem do deníku přispět svým textem, kontaktujte mě prosím a já do něj vaše zážitky přidám. V současné době není možné, aby do deníku přispíval kdokoliv jiný. Deník si můžete vylepšovat nálepkami a různými podobnými vymoženostmi, aniž byste tím narušili cizí deník.

Cena je minimální, částkou přispějete na další podobné novinky. Deník najdete v kategorii knihy.

Dorothy Tayltrott,
správce studentských záležitostí

// Pokud nemáte peníze, nezoufejte. Postaráme se, aby měl každý možnost si na deník vydělat.
Dorothy Tayltrott | 17.9.2019 13:37
Nábor do celoškolního kroužku// Kroužek se po zbytek roku bude konat každou druhou středu. Sledujte i nástěnku v klubovně.Torn Austin Duncan | 14.9.2019 15:12
Zápis pro školní rok 2096/97 byl (pro)spuštěn!

Vážení studenti bradavické kamenitosti!

Počínaje tímto oznámením byl spuštěn zápis na předměty pro školní rok 2096/2097. Věnujte pozornost následujícím pokynům (viz. níže).

Před samotným zapsáním předmětů doporučuji důkladně si přečíst průvodce pro studenty.
Virginia L. Griffin | 11.9.2019 22:25
Bradavičník chce tebe!

Ano, slyšíte dobře. Bradavičník, naše důležité školní noviny, opět otevírají dveře redakce pro nováčky. Je pro tebe škrábání brku po papíře uchu lahodící zvuk, inkoust je tvou voňavkou a deadliny tě k smrti nevyděsí?

Pak stačí následovat postup!

Pokud jsi prváček, či druháček, napiš mému zástupci (Maxmilian Rowe), který s tebou domluví termín popovídání. Najdete důvod, proč se chceš stát naší mrhličkou a domluvíte spolupráci.
Pokud jsi na druhém, či třetím stupni, ozvi se mi sovou (Shawn A. Morley). Opět spolu domluvíme ideální datum a čas pro pokec.

A jakmile sovu pošleš, stačí jen čekat na odpověď!

Je důležité umět pracovat se slovy a nebát se termínů odevzdání.

Rádi přivítáme všechny!

Těším se na naše shledání,

Shawn Morley


Emily Delaney | 11.9.2019 10:16
Zkouškové stipendium 2096

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2095/2096 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Emily Delaney
Wolfgang Magnussen | 27.8.2019 10:40
Začátek školního roku 96/97

Každého studenta vyhledá školní sova a doručí mu ruličku pergamenu. Na pergamenu se po odrolování student dočte následující informace – samozřejmě nechybí ani oficiální hlavička s erbem bradavické školy čar a kouzel.

Dobrý den, vážení studenti,

toto jsou základní informace k odjezdu do Bradavic.

Jsme téměř na konci prázdnin, což znamená, že se nám pomalu blíží cesta zpátky do školy. Níže jsou vypsané základní instrukce a informace o Bradavickém expresu a přepravě z Prasinek do hradu. Starší studenti už všechno vědí, ale ani jim opakování neuškodí.

Dne 1. 9. 2096 (//nonRPG: sobota 31. 8. 2019) vyjíždí Bradavický expres z londýnského nádraží King's Cross a míří do Prasinek. Stanovený odjezd je v 15:00, plánovaný příjezd do cílové stanice je pak v 17:00.

Po příjezdu budou prváčci odvedeni na ubytovnu Carlotty Pinkstone, kde mají zajištěný nocleh. Vyšší ročníky mají tradičně zamluvené pokoje v hostinci U Tří košťat.

Následující den, tedy 2. 9. 2096 (//nonRPG: neděle 1. 9. 2019), proběhne samotný přesun do hradu. Studenti vyšších ročníků budou mít sraz ve 14:30 na náměstí v Prasinkách, kde na ně budou čekat kočáry. Nováčky pak čeká plavba loďkami přes jezero do Bradavic, kde bude probíhat Zahajovací slavnost včetně zařazení do kolejí. Sraz bude v 15:00 a 17:00 na Hengistově náměstí v Prasinkách (// chat lavičky na náměstí).

Všechny Vás upozorňujeme, abyste si zkontrolovali, zda máte veškeré školní pomůcky a Vaše osobní potřeby.

Šťastnou cestu!

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Dorothy Tayltrott | 25.8.2019 9:44
Odpoledne na Příčné

*Po zdech kouzelnického Londýna, na stolech jeho podniků a někdy i na kostkách jeho ulic se objevily následující plakáty:*
Torn Austin Duncan | 22.8.2019 17:03
Autogramiáda knihy POTIONES ELEMENTORUM

Na Příčné ulici a poblíž obchodu Krucánky a Kaňoury visí několik letáčků, na kterých je pozvánka na autogramiádu.

Na samotné autogramiádě budou někteří z autorů, tudíž Vám knihu podepíší. Zároveň je tato kniha povinnou pomůcku při studiu lektvarů pro třetí ročník v Bradavicích.
Faith Brooks | 13.8.2019 21:55
OTEVŘENÍ NOVÉHO OBCHODU NA PŘÍČNÉ

*Všude po Londýně se nachází letáčky, zvoucí na letošní mimořádné otevření nového obchodu Lockwell na Příčné.*
Julien T. Robbespiere | 5.8.2019 10:13
Čtení na prázdniny? A co takhle Denní Věštec?

Letošní prázdninový Denní Věštec spatřil světlo světa!

A nabízí toho více, než spoustu. Dočtete se v něm o výsledcích britské famfrpálové ligy i mistrovství světa, přinášíme vám netradiční pohled na témata, která pálí studenty v Bradavicích, ale také horoskop, který vám napoví, jak se během léta chovat.

A pro tvořivé a zkoumavé duše máme soutěže, ze kterých snad skoro nikdo neodejde s prázdnou!

Tak utíkejte k nejbližšímu novinovému stánku a Věštce si pořiďte. K dostání u všech dobrých knihkupců po celé Velké Británii!
Faith Brooks | 24.7.2019 2:11
ZAKONČENÍ MS VE FAMFRPÁLE 2096

ZAKONČENÍ MS VE FAMFRPÁLE 2096

Na vědomost se dává, že zápas mezi ANGLIÍ a ŠVÉDSKEM o 3. místo se bude konat ve středu 25.7.2096 (//pozor, v nonRPG je to středa 24.7.2019) od 19:30.

A zápas mezi FRANCIÍ a AUSTRÁLIÍ o 1. místo bude probíhat nakonec v pátek 27.7.2096 (//v nonRPG je to pátek 26.7.2019) též od 19:30.

Brány stadionu budou otevřeny již od 18:00, aby se mohli všichni v klidu dostavit a připravit se na velkolepou událost. Tak dorazte! Všichni jste zváni.
Faith Brooks | 11.7.2019 0:05
MISTROVSTVÍ SVĚTA VE FAMFRPÁLU 2096

*Všude po Londýně ale i jinde po světě se nachází letáčky, zvoucí na letošní MS*

// Letošní Mistrovství světa se bude konat v rozmezí od 12.7. - 25.7., všechny potřebné informace naleznete u lístků, které již brzy najdete v londýnských obchodech.
Diel M. Tarkin | 6.7.2019 13:51
Hola hola, Žabinec volá!

Tímto jsou zváni všichni studenti, kteří nemají plavecké oprávnění a rádi by si chtěli zaplavat v Černém jezeře, k účasti plaveckého kurzu k opravněnému osvědčení.

První lekce se koná 15. 7. 2096 (15. 7. 2019) od 18 hodin v plaveckém bazénu Žabinec (chat Svět).

Podmínka je mít vystudovaný ZM1 a doporučujeme vzít si s sebou vysvědčení a od lékaře potvrzení, kde bude napsáno, že netrpíte inkontinencí a panickým strachem z vody.
Emily Delaney | 30.6.2019 9:12
Prospěchové stipendium 2096

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2095/2096 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Emily Delaney
Dorothy Tayltrott | 28.6.2019 22:09
Konec školního roku

Vážení obyvatelé hradu,

konec školního roku oslavíme jako každý rok závěrečnou hostinou. Na slavnosti bude rovněž předán školní pohár a také dostanete vaše vysvědčení. Slavnost se bude konat ve Velké síni v pátek 29. 6. 2096 (//nonRPG: sobota 29. 6. 2019) v 20:00. Dorazte slušně oblečeni.

V sobotu 30. 6. 2019 (//nonRPG: neděle 30. 6. 2019) ve 13:00 budou na nádvoří přichystané kočáry, které vás odvezou do Prasinek. Pokud odjezd zmeškáte, musíte se do Prasinek dopravit pěšky. V Prasinkách bude připraven Bradavický expres, který vás zaveze zpět do Londýna.

Užijte si prázdniny, chraňte zdraví (svoje i ostatních), občas si přečtěte nějaké poznámky a hlavně si odpočiňte. S těmi, co již své studium úspěšně ukončili a do Bradavic se nevrátí, se loučíme a přejeme vám ty největší úspěchy ve vašich životech.

Za vedení
Dorothy Tayltrott
Virginia L. Griffin | 16.6.2019 17:30
Speciální číslo!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2096/02

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání speciální číslo vámi oblíbeného školního časopisu za skvělou cenu. Původně mělo další číslo vyjít až v dalším roce, pro letošek jsme ale udělali ještě jedno číslo.

Časopis pro vás celý rok připravovali aktivní, nadšení a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Posily pro letošek už nehledáme, ale jestli byste chtěli patřit k tomuto unikátnímu týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pánové Maximilian Rowe a Shawn A. Morley jsou vám k dispozici pro vaše otázky.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Wolfgang Magnussen | 12.6.2019 19:54
PŘÍJEZD KOMISE + CELOŠKOLNÍ SETKÁNÍ

Krásný den, milí studenti, profesoři a jiní obyvatelé hradu.

Vzhledem k událostem posledních dní je potřeba oznámit dvě skutečnosti. Každý z vás jistojistě zaznamenal hradní nepokoje, případně byl jejich svědkem nebo dokonce obětí. Proto se první oznámení týká celoškolního setkání, na kterém bude povinná účast pro každého studenta i profesora. Bude se zde řešit nejen incident s Mrzimorem, profesorkou Severin, taktéž ale i celkový viník nepokojů a co jsem z toho vyvodil. Setkání se bude konat již tuto sobotu (RL neděle 16.6.2019), od 19:30 ve Velké Síni. Omluveni budou pouze ti s vážnými zdravotními důvody.

Druhá událost je o něco slavnostnější, proto vás rovnou upozorním, že od této chvíle nebudou žádné výstřelky tolerovány, jelikož s námi naší hosté vydrží až do konce zkouškového období. Ať už na celoškolním setkání, při příjezdu zkouškové komise či dokonce mezi vyučováním nebo po něm, očekávám vzorné vystupování. Je čas ukázat, že na Bradavické škole čar a kouzel studují samí rozumní a vychovaní lidé.

Zkoušková komise z Ministerstva přijede tento pátek (RL sobota 15.6.2019), přivítáme ji společně velkolepou slavnostní večeří od 19:30 ve Velké síni. Nejen, že od vás očekávám hojnou účast a správné chování, ale taktéž i dokonale upravené uniformy.

Doporučuji především zkouškovým ročníkům dávat pozor, aby každý student věděl, co a kdo ho bude čekat u zkoušek. Hodně štěstí.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Wolfgang Magnussen | 31.5.2019 15:05
OZNÁMENÍ ŘEDITELE ŠKOLY

Na školní nástěnce se objeví dlouhý a především nepřehlédnutelný vzkaz, skoro jako kdyby byl nějak začarován, protože nikdo nedokáže projít okolo bez toho, aby se zastavil a začetl se.

Milí obyvatelé hradu a především studenti.

Byl bych rád, kdybyste teď všichni zpozorněli a přečetli si tento vzkaz. Každý z vás jistě zaznamenal nepokoje šířící se v poslední době hradem. Déle jsem se to snažil přehlížet a čekal na dobu, kdy daní aktéři přijdou k rozumu a dojde k vzájemnému pochopení. Místo toho to zašlo za únosnou hranici; studenti se zde hašteří jako stádo divokých mantichor a nikdo s tím, alespoň tak to některým připadá, nedělá.

Celé to začalo jedním obviněním. Mrzimorští měli okopírovat stromek od Havraspáru. Můžu vás s klidným svědomím ujistit, že k ničemu takovému nedošlo. Výhra Mrzimoru proto nebude anulována, stejně tak ani přičtené body. Byl bych rád, pokud by z hradu zmizely manifesty, protimanifesty a taktéž i jakékoliv urážlivé nápisy. Každý takový další čin, kdy bude jeden člověk urážet druhého či mu dokonce ubližovat, budu hodnotit jako nejen porušení školního řádu, ale jako porušení mého nařízení, tudíž bude každý takový přestupek řešen přímo se mnou. A věřte mi, že neodejdete s pouhým písemným trestem. Stejně tak se v mých očích bude hodnotit i poničení školního majetku.

Až do teď jsem byl na své studenty i kolegy převážně hrdý a nebál jsem se všude představovat jako zdejší ředitel. Byl bych tedy rád, kdyby mé nynější zklamání bylo nejen krátkodobé, ale také poslední.

Taktéž doufám, že se každý jednotlivec zamyslí nad svými dosavadními činy a přehodnotí je. Omluvit se nahlas je sice těžké, ale chvályhodné.

Přeji příjemný zbytek dne.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Arien Severin | 26.5.2019 14:47
Víkend v Prasinkách IV.

Hezký den, obyvatelé hradu,

rádi bychom Vám oznámili, že se uskuteční čtvrtý víkend v Prasinkách v tomto školním roce, tedy od soboty 7. 4. 2096 do neděle 8. 4. 2096 (//nonRPG: 25. 5. 2019 do 26. 5. 2019).

Klasicky, povolený vstup mají jen třetí ročníky a výše s povolením rodičů. Večerka platí, do desíti hodin budou všichni v hradě, bude se to kontrolovat.

Nezapomínejte, že i v Prasinkách pro vás platí pravidla stanovená školním řádem, tak se dle něj chovejte.

Za profesorský sbor,
profesorský sbor
Wolfgang Magnussen | 23.5.2019 18:23
Den otevřených dveří marodky C. Pinkstone

K oslavě padesáti let po znovuotevření marodky C. Pinkstone po rozsáhlé rekonstrukci jsou pro vás o víkendu 7. až 8. 4. (//25., 26.5.) uspořádány dny otevřených dveří.

Kromě prohlídek volných prostorů marodky s krátkou přednáškou o nových lékařských objevech je připraven také Escape room, sada místností s úkoly, ze které se máte za úkol během jedné hodiny dostat. Přijďte získat nové znalosti i zážitky. Návštěvníci si také budou moci vyzkoušet hůlkovou i bezhůlkovou první pomoc.

Těšíme se na vaši návštěvu,
pracovníci marodky C. Pinkstone
Virginia L. Griffin | 18.5.2019 9:21
Nové číslo Bradavičníku!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2096/01

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání další číslo vámi jistě nejoblíbenějšího školního časopisu za výbornou cenu v tomto školním roce.

Časopis pro vás celý rok připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pan Maximilian Rowe je vždy připravený z vás udělat nováčky v redakci, takzvané mrhličky. Starší studenti, kteří by se chtěli stát redaktory, nechť kontaktují pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Wolfgang Magnussen | 27.4.2019 19:12
Víkend v Prasinkách III.

Hezký den, obyvatelé hradu,

rád bych vám oznámil, že se uskuteční třetí víkend v Prasinkách v tomto školním roce, tedy od soboty 11. 02. 2096 do neděle 12. 02. 2096 (//nonRPG: 27. 4. 2019 do 28. 4. 2019).

Klasicky, povolený vstup mají jen třetí ročníky a výše s povolením rodičů. Večerka platí, do desíti hodin budou všichni v hradě, bude se to kontrolovat.

Nezapomínejte, že i v Prasinkách pro vás platí pravidla stanovená školním řádem, tak se dle něj chovejte.

Za profesorský sbor,
Wolfgang Magnussen
Dorothy Tayltrott | 13.4.2019 10:37
Oslava Nového roku

Vážení obyvatelé hradu,

dnes, tedy 31. 12. 2095, máte možnost oslavit s námi konec letošního roku a přivítat rok nový. Sraz je v osm večer ve Velké síni, čeká nás spousta jídla, drinků, tanec a pak určitě ohňostroj!

Těšíme se na vás,
Dorothy Tayltrott

// RPG půlnoc proběhne dříve než o reálné půlnoci. Ohňostroj a přelom roku bude v deset hodin.
Wolfgang Magnussen | 5.4.2019 21:05
Vánoční prázdniny 2095

Drazí obyvatelé hradu,

Vánoce a s nimi všemi již očekávané prázdniny se neúprosně blíží. Ty letos připadají na období od 23. 12. 2095 do 3. 1. 2096 (//nonRPG: od 06. 04. 2019 do 14. 04. 2019). V první den vánočních prázdnin budou v ranních hodinách přichystány kočáry na nádvoří hradu, které vás přepraví do Prasinek, z vesnice můžete dále vlakem pokračovat do Londýna za svými rodinami.

Pro ty studenty, kteří se rozhodnou zůstat na škole, je připravena vánoční hostina ve večerních hodinách 24. 12. 2095 (//nonRPG: 06. 04. 2019 od 20:00).

Pomyslným zakončením prázdnin pak budou oslavy Nového roku, tradičně od 31. 12. 2095 do 1. 1. 2096 (//nonRPG: 13. 04. 2019 do 14. 04. 2019 ), případný program bude včas oznámen zde na nástěnce školy. Těšte se minimálně na novoroční oslavu spojenou s velkolepým ohňostrojem.

Za celý profesorský sbor i zaměstnance školy vám přeji krásné vánoční svátky plné příjemných chvil.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,
Wolfgang Magnussen

PS: Změny v programu vyhrazeny. Sledujte pravidelně nástěnku školy.
Dorothy Tayltrott | 30.3.2019 9:01
Víkend v Prasinkách II

Vážení studenti,

přišel čas druhého letošního víkendu v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 10. 12. 2095 do neděle 11. 12. 2095 (//nonRPG: 30. 3. 2019 do 31. 3. 2019).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Užívejte svobody, chovejte se slušně a opět přineste něco mladším spolužákům!

Za profesorský sbor,
Dorothy Tayltrott
Virginia L. Griffin | 20.3.2019 17:43
Nové číslo Bradavičníku

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2095/04

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání další číslo vámi oblíbeného školního časopisu za skvělou cenu.

Časopis pro vás celý rok připravují aktivní, nadšení a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto unikátnímu týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pan Maximilian Rowe je vždy připravený z vás udělat nováčky v redakci, takzvané mrhličky. Starší studenti, kteří by se chtěli stát redaktory, nechť kontaktují pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Wolfgang Magnussen | 16.3.2019 12:28
Výzdoba hradu na Halloween 2095

Vážení studenti, skřítci nás tento rok s nadšením do výzdoby Halloweenu poněkud překvapili. Slabším povahám doporučujeme zůstávat ve společenských místnostech – pokud se tedy tam nevyřádili naopak Vaši kolejní ředitelé.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Torn Austin Duncan | 5.3.2019 20:50
Zápis pro školní rok 2095/96 byl spuštěn!

(z)Vážení studenti bradavické kamenitosti!

Počínaje tímto oznámením byl spuštěn zápis na předměty pro školní rok 2095/2096. Věnujte pozornost následujícím pokynům (viz. níže).

Před samotným zapsáním předmětů doporučuji důkladně si přečíst průvodce pro studenty.


Julien T. Robbespiere | 5.3.2019 10:31
Říjnový Denní Věštec i ve vašem stánku!

Říjnové číslo Denního Věštce k dostání už dnes!

Je to tady, pánové a dámy, je to tady. Září se nám objevilo a spolu s ním také nové číslo našeho milovaného plátku - Denního Věštce!
Ano, dámy a pánové, je to tak! Denní Věštec je opět zpátky! Na jeho stránkách se dočtete zajímavosti z domova, světa, kultury i sportu! A pro ty pověrčivé z vás, máme taky horoskop!
K dostání u všech dobrých knihkupců po celé Velké Británii. Dokonce i v Bradavicích!

Za celou redakci Denního Věštce Vás zdraví a příjemné čtení přeje,
Lukas Martin Moore, zástupce šéfredaktorky.


Emily Delaney | 5.3.2019 9:58
Zkouškové stipendium 2095

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2094/2095 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Emily Delaney
Dorothy Tayltrott | 1.3.2019 19:09
Víkend v Prasinkách I.

Vážení studenti,

konečně vám můžu oznámit, že přišel čas prvního letošního víkendu v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 8. 10. 2095 do neděle 9. 10. 2095 (//nonRPG: 2. 3. 2019 do 3. 3. 2019).

Vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Užívejte svobody, chovejte se slušně a přineste něco mladším spolužákům!

Za profesorský sbor,
Dorothy Tayltrott
Virginia L. Griffin | 23.2.2019 17:32
Bradavičník na pultech!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2095/03

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání první číslo vámi jistě nejoblíbenějšího školního časopisu za výbornou cenu v tomto školním roce.

Časopis pro vás celý rok připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, pan Maximilian Rowe je vždy připravený z vás udělat nováčky v redakci, takzvané mrhličky. Starší studenti, kteří by se chtěli stát redaktory, nechť kontaktují pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. Griffin
Julien T. Robbespiere | 18.2.2019 14:04
Zářijové číslo Denního Věštce i na vašich stáncích

Zářijové číslo Denního Věštce k dostání už dnes!

Je to tady, pánové a dámy, je to tady. Září se nám objevilo a spolu s ním také nové číslo našeho milovaného plátku - Denního Věštce!
Ano, dámy a pánové, je to tak! Denní Věštec je zpátky! Na jeho stránkách se dočtete zajímavosti z domova, světa, kultury i sportu! A pro ty pověrčivé z vás, máme taky horoskop!
K dostání u všech dobrých knihkupců po celé Velké Británii. Dokonce i v Bradavicích!

Za celou redakci Denního Věštce Vás zdraví a příjemné čtení přeje,
Lukas Martin Moore, zástupce šéfredaktorky.
Wolfgang Magnussen | 15.2.2019 17:05
Začátek školního roku 95/96

Každého studenta vyhledá školní sova a doručí mu ruličku pergamenu, na pergamenu se po odrolování dočtete následující informace – samozřejmě nechybí ani oficiální hlavička s erbem bradavické školy čar a kouzel.

Dobrý den, drazí studenti,

toto jsou základní informace k odjezdu do Bradavic.

Jsme téměř na konci prázdnin, což znamená, že se nám pomalu blíží cesta zpátky do školy. Níže jsou vypsané základní instrukce a informace o Bradavickém expresu a přepravě z Prasinek do hradu. Starší studenti jistě už ví, ale ani jim opakování neuškodí.

Jako již tradičně, 31. 8. 2095 (//nonRPG: sobota 16. 2. 2019) vyjíždí Bradavický expres z londýnského nádraží King's Cross a míří do Prasinek. Stanovený odjezd je v 15:00, plánovaný příjezd do cílové stanice je pak v 17:00.

Po příjezdu budou prvňáčci odvedeni do ubytovny Carlotty Pinkstone, kde mají zajištěné ubytování. Vyšší ročníky mají jako již tradičně zamluvené pokoje v hostinci U Tří košťat.

Následující den, tedy 1. 9. 2095 (//nonRPG: neděle 17. 2. 2019) pak proběhne samotný přesun do hradu. Studenti vyšších ročníků budou mít sraz ve 14:30 na náměstí v Prasinkách, kde na ně budou čekat kočáry. Nováčky pak čeká plavba loďkami přes jezero do Bradavic, kde bude probíhat Zahajovací slavnost včetně zařazení do kolejí. Sraz bude v 15:00, 17:00 a 19:00 na náměstí v Prasinkách.

Všechny Vás upozorňujeme, abyste si zkontrolovali, zda máte veškeré školní pomůcky a Vaše osobní potřeby.

Šťastnou cestu.

Ředitel školy čar a kouzel v Bradavicích,

Wolfgang Magnussen
Faith Brooks | 9.2.2019 14:07
Ochutnávka zmrzliny na Příčné!

*Všude po kouzelnickém Londýně se vyskytnou pozvánky na konající se akci:*
Faith Brooks | 2.2.2019 12:16
Prázdninový Denní Veštec

Prázdninový Denní Věštec spatřil světlo světa!

Neuvěřitelné se stalo uvěřitelným, neskutečné skutečným.
Ano, dámy a pánové, je to tak! Denní Věštec je zpátky! Na jeho stránkách se dočtete zajímavosti z domova, světa, kultury i sportu! A pro ty pověrčivé z vás, máme taky horoskop!
K dostání u všech dobrých knihkupců po celé Velké Británii!

Za celou redakci Denního Věštce Vás zdraví a příjemné čtení přeje,
Lukas Martin Moore, zástupce šéfredaktorky.
Bellamy J. Archibald | 28.1.2019 12:20
Druhé číslo Kouzelnického kulturníku

*V knihkupectvích po celé kouzelnické Británii a na zdech a sloupech kouzelnických částí měst a obcí se objeví následující kanárkově žluté plakáty:*

Druhé číslo Kouzelnického kulturníku, časopisu, jež vás souhrnně informuje o všem, co jste za poslední rok propásli na poli hudby, divadla, módy a mnoha dalšího (včetně osobních životů vašich oblíbených celebrit!), je právě v prodeji! Ptejte se po něm u svých knihkupců!
Emily Delaney | 27.1.2019 22:03
Prospěchové stipendium 2095

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2094/2095 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Emily Wiloughby
Bellamy J. Archibald | 19.1.2019 9:25
Víkend v Prasinkách V.

Hezký den, obyvatelé hradu,

rád bych vám oznámil, že se uskuteční pátý víkend v Prasinkách v tomto školním roce, tedy od soboty 18. 06. 2095 do neděle 19. 06. 2095 (//nonRPG: 19. 1. 2019 do 20. 1. 2019).

Klasicky, povolený vstup mají jen třetí ročníky a výše s povolením rodičů. Večerka platí, do desíti hodin budou všichni v hradě, bude se to kontrolovat. Nezapomínejte, že i v Prasinkách pro vás platí pravidla stanovená školním řádem, tak se dle něj chovejte.

Za profesorský sbor,
Bellamy J. Archibald
Bellamy J. Archibald | 16.1.2019 17:52
Absolventský ples 2095

Krásný den obyvatelé hradu,

rád bych vás všechny pozval ve jménu celé školy na již čtvrtý Absolventský ples, který se bude konat poslední školní den. Tedy 30. 6. 2095 (//nonRPG: sobota 26. 1. 2019) od 17.00 do 02.00 na pozemcích.

Pozorně si prosím přečtěte pozvánku, co byla rozeslána absolventům, a kterou ZDE (odkaz) přikládám. Jsou tam instrukce a upozornění i pro vás, především v zákazu jakéhokoliv 'pašování' absolventů na hrad, kam mají účastníci mimo studentů a současných zaměstnanců školy po celou dobu akce přísný zákaz vstupu. Zároveň přikládám i oficiální pozvánku.

Jedna ze dvou důležitých informací pro vás, studenty. Ples nebude věkově omezen, ovšem první a druhé ročníky mají večerku do 23.00 hodin. V tuhle dobu tedy žádný takto mladý student nebude pobíhat po venku, ale bude v hradě. Děkuji za pochopení.

Za druhé bych rád dodal, že po skončení plesu ve dvě hodiny ráno budou muset všichni naši hosté opustit pozemky Bradavického hradu. Ještě v ten den 1. 7. 2095 (//nonRPG 27. 1. 2019) kolem jedenácté ráno proběhne odjezd z hradu pomocí kočárů, tak to nezaspěte!

Těšíme se.

Za vedení,
Bellamy J. Archibald
Bellamy J. Archibald | 15.1.2019 22:01
Zkouškové období

Vážení obyvatelé hradu,

za celé vedení, zkoušející komisi a také studenty, kteří tento rok skládají zkoušky NKÚ či OVCE bych vás rád poprosil o větší dbaní na klid na chodbách a pořádek. Buďte kolegiální a co nejvíce svým spolužákům usnadněte probíhající zkoušky.

Všechny výtržnosti na chodbách budou hodnoceny o to přísněji.

Správce studentských záležitostí,
Bellamy J. Archibald
Torn Austin Duncan | 11.1.2019 15:41
Příjezd zkouškové komise 2095

Vážení obyvatelé hradu a i jiní tvorové,

Dne 3. 6. 2095 (//nonRPG pátek 11. 1. 2019) nás přijede navštívit ministerská zkušební komise v rámci zahájení zkouškového období. A jelikož tu s námi pobudou do konce zkoušek a někteří se s nimi seznámí i blíže, bylo by dobré je přivítat společnou večeří, která bude od 19:30 ve Velké síni. Dorazte v hojném počtu, čeká vás vynikající jídlo a snad i příjemná zábava

Rovnou upozorňuji, že nevhodné oblečení i chování budou hodnoceny o to přísněji.

Za vedení školy,
Bellamy J. Archibald
Virginia L. Griffin | 9.1.2019 19:12
Poslední letošní Bradavičník!

Nástěnku nově zdobí smetanový arch popsaný tmavě zeleným inkoustem.

Bradavičník 2095/02

Drazí studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že ve vámi oblíbených Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání poslední letošní číslo vámi velmi oblíbeného školního časopisu za výbornou cenu.

Časopis pro vás celý rok připravovali aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Zároveň je to poslední číslo pod vedením naší skvělé šéfredaktorky slečny Mallory alias Inne.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Pokud budete na členy redakce milí, jistě vám ho rádi podepíšou.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Virginia L. GriffinUkaž novější Ukaž starší