Školní aktuality | Neherní


2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005


Bruce F. Abberfield | 24.11.2021 10:41
Valentýn 2101 + Prasinkový víkend

Vážení studenti, kolegové.

Zima rychle přišla a ještě rychleji odchází. Blíží se svátky zamilovaných. I letos nás čeká možnost trávit dny lásky pospolu a uvědomění že láska má nespočet podob. Dovolte mi tedy představit vám plány následujících dnů.

Letos se o program spojený s Valentýnem postarali profesoři, pracovníci školy a nadšenci z řad absolventů. Budete mít možnost navštěvovat různá stanoviště a plnit úkoly, soutěžit nebo se předhánět v nejprapodivnějších aktivitách všeho druhu a zjevu. Pořadatelé jednotlivých soutěžních aktivit váš výkon budou hodnotit kytičkami, kterých můžete na jednom stanovišti získat až 10. Zda vám bude výsledek sdělen nebo se jej dozvíte až v následujících dnech, to už je v rukách vyhlašovatelů. //Soutěž probíhá od pátku 26. 11. do neděle 28. 11.//

Co se odměn týká, budou. Jen ne na očích. Snažte se, bojujte, tentokráte bez vědomí co vás může potkat. Kytičky lze přitom získat i mimo soutěžní úkoly. Účastnit se mohou i studenti a profesoři zahraničních škol, pokud chtějí.

K dispozici vám je i tento rok valentýnská schránka ve Velké síni, kam můžete házet vzkazy.

Současně s tím náleží říct ještě poslední informaci, kterou je oznámení Víkendu v Prasinkách. Jedná se o dny 12. a 13. 2. 2101 (//27. 11. 2021 a 28. 11. 2021). Jde o první Prasinkový víkend po dlouhé době. Chovejte se proto slušně, za branou školy buďte nejpozději ve 21:00 a vyvarujte se porušování školního řádu. Bude-li některý z úkolů valentýnských oslav zvolen právě do prostředí Prasinek, smějí je navštívit i studenti bez povolení, studenti prvních a druhých ročníků nevyjímaje. Jedinou návštěvou však bude pouze cesta nutná k účasti na akci a cesta zpáteční. Žádné trajdání po všech čertech. Plně za vás bude zodpovídat organizátor.

Valentýnská schránka
Valentýnské soutěžení
S přáním příjemného zážitku,

Cornelia Morley | 12.11.2021 19:54
Nové číslo Bradavičníku 01/01

Bradavičník 2101/01

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhej a pošli sovu s adresátem Ezra Pearce.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 7.11.2021 14:53
PRVNÍ ÚKOL MERLINOVA POHÁRU

Vážení šampioni, páni ředitelé a zástupci ředitelů, ctěný profesorský sbore a milí studenti,

dovoluji si Vás jménem Ministerstva kouzel Velké Británie upozornit na blížící se první úkol Merlinova poháru, který proběhne, jak stanovily exaktní numerologické výpočty pracovníků Odboru záhad podpořené odborným výkladem nekonečných statí magického práva pracovníků Odboru mezinárodní kouzelnické spolupráce, v úterý 11. 1. 2101 přesně od 12:00 hodin. Pan ředitel Watcherson v tento den velkoryse ruší odpolední vyučování, oběd se bude podávat dříve.

Pro diváky je vyčleněn zabezpečený prostor na tribunách u břehu jezera, vyvarujte se prosím pozorování dění prvního úkolu odjinud, než z tohoto designovaného místa. Tribuny, okolí i dění celého dne budou zabezpečeny ve spolupráci s pracovníky Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů, nezavdejte jim příčinu k nikým nevyžádanému sporu.

Návštěvníci z vnějšku Hradu jsou povinni nahlásit svou účast sovou na Sekretariát školy, a to minimálně polovinu poloviny obvyklého měsíčního cyklu před konáním samotné akce. Vstupovat na pozemky mohou návštěvníci pouze hlavní branou s okřídlenými kanci (žádní okřídlení kanci ovšem nejsou na tribunách povoleni), tam musí projít bezpečnostní kontrolou svých hůlek a dalšího magického vybavení. Upozorňujeme kouzelníky, že létající koberce jsou zakázány i na pozemcích Bradavické školy čar a kouzel.

Do Nového roku přeji já i celé Ministerstvo kouzel Velké Británie, včetně poodboru předvídání kouzelnických katastrof, Vám všem a především šampionům Merlinova poháru hodně sil, pevnou vůli a rozum v hrsti.

V Londýně dne 1. 1. 2101
Ameline SalamanderLusaka P. Monrovia | 6.11.2021 22:31
Rekonstrukce skleníků dokončena

Vážené obyvatelky a obyvatelé hradu,
je mou milou povinností vám oznámit, že došlo k zdárnému ukončení přestavby školních skleníků, která začala na začátku letních prázdnin. Celý proces zpomalilo zatmění slunce, během kterého došlo k poničení některých skleníků. V těch nyní naleznete tři hlavní části – skleník tropický, plodový a běžný. Navštívit můžete také arboretum, které jistě neušlo vaší pozornosti v blízkosti Zapovězeného lesa.

Zároveň máte možnost nově využívat prostor kupole, kde můžete za dodržení jistých pravidel relaxovat, studovat či pečovat o rostliny. Je to místo opravdu kouzelné, a tak vám doporučuji zajít si jej prozkoumat.

za profesory bylinkářství
Lusaka Monrovia
Bruce F. Abberfield | 1.11.2021 16:56
Nový rok & vyhodnocení soutěže

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi pozvat vás na rozloučení se s rokem 2100 a následné přivítání roku 2101. Jde o jedinečné datum, proto si vyžaduje jedinečné oslavy. V prostorech Velké Síně bude připravena hostina. Přijďte přesně ve 22:00, rozhodně ne později. Brány Velké síně se zavřou přesně ve 22:30. //Herně bude tento čas přizpůsoben toku hry. Pokud se opozdíte, neposílejte vaši postavu do prostor vstoupením do Síně. Hrajte jako by tam byla celou dobu. Hra bude začínat v 18:00, rpg bude půlnoc časově posunuta.//

Tématem letošního roku je Proměna. Dresscode není povinný, zkuste si ale na sebe vzít něco černého. Chovejte se slušně po celou dobu, nepouštějte prostory Velké síně a bavte se. Místa budete mít letos určena. Naleznete je pod vlastní jmenovkou. //S ohledem na program a přípravy je k letošnímu roku nabízen zasedací pořádek (klik) do něhož můžete svou postavu napsat. Na daném místě pak nalezne svou jmenovku. Moc nám touto nepatrnou drobností pomůžete.//

Pokud plánujete oslavovat Nový rok jinde než s námi, myslete na stále platící večerku. Ta je neměnná.

S přáním příjemného zážitku,


Milí spolužiaci, vážený profesorský zbor,

v mene Študentskej rady by som sa vám chcel poďakovať za zapojenie sa do našej Vianočnej súťaže. Niesla sa v duchu dobrej nálady, nostalgie a hlavne veľkého talentu, ktorý preukázalo 28 účastníkov. Tvorili ste, lúštili, kreslili a zdobili, a my veríme, že každý sa našiel aspoň v jednej kategórii. Snažili sme sa zachovať vianočnú tématiku, aby sme si spríjemnili posledné dni na hrade, a dúfame, že sa nám to aj podarilo.

Konkurencia bola veľká, vybrali sme však tie najlepšie vypracovania podľa uváženia Študentskej rady. Diela boli ukryté pod rúškom anonymity, preto veríme, že nikto sa nebude cítiť ukrivdený či sklamaný. Výhercom gratulujeme, rovnako ako aj všetkým účastníkom a ďakujeme, že sa nebáli ukázať svoj talent.

Vyhodnotenie nájdete na nástenke Študentskej rady, diela sú vystavené v každej kategórii zvlášť.

Za Študentskú radu,
Xander Jac Byrne
(predseda StR)
Bruce F. Abberfield | 18.10.2021 9:49
Vánoční soutěž, trhy a prázdniny 2100

Vážení studenti, kolegové,

co nevidět napadne první sníh. V úkolech máme první nenápadné přání pod stromeček a s dostatečným předstihem je tudíž na místě seznámit vás s plány následujících týdnů.

Dnešním dnem startuje Vánoční soutěž Studentské Rady.
Ta se nese ve jménu darování. Pokud získáte nějakou z výher, máte možnost ji darovat jakékoliv osobě rukou anonymního doručovatele, aniž by se dotyčný kdy dozvěděl, že šlo o vás. Kouzlo Vánoc ale není jen o dárcích. Je o zážitcích a pomoci, o vzpomínkách, sdílení okamžiku a pohodě s těmi, na kterých nám záleží nejvíce. Užijte si soutěže, bavte se a oslavujte časy, při kterých můžete být s přáteli. Pravidla soutěže naleznete na nástěnce Studentské Rady (klik.) v pátém patře, kde se také můžete ptát na jakékoliv otázky (klik.) Konec soutěže připadá na den odjezdu vlaku.

Za pár dní nás dále čekají Vánoční trhy.
I letos se můžeme těšit na stánky na nádvoří, kde každá z kolejí představí svá díla. Přestože není povoleno opustit školu a nakoupit v Prasinkách, bude možné pořídit sobě a svým nejbližším něco pěkného právě zde. V sobotu 11. 12. ráno (23. 10. a 24. 10. 2021) budou i s obsluhou připraveny na nádvoří školy. K dispozici vám bude i katalog, který můžete poslat svým známým. Pokud by si něco z výrobků školy přáli, nechť vás kontaktují a pošlou peníze. Vy jim posléze výrobek kupte a pošlete. Stánky zde budou stát až do nedělního večera.

Očekáváme, že se budete i na nádvoří chovat jak se sluší a patří. Je to přece práce vás a vašich spolužáků. Proto mějte úctu a myslete na slušné vychování. Loni jste se nepředvedli ve zrovna hezkém světle.

Vánoční prázdniny 2100
V neposlední řadě se také blíží pro některé již vytoužené Vánoce a s nimi spojené prázdniny. Letos připadají na období od 23. 12. 2100 do 2. 1. 2101 (//od 29. 10. 2021 do 8. 11. 2021//). V první den vánočních prázdnin, tedy dvacátého třetího prosince, budou v ranních hodinách na nádvoří přistaveny kočáry, které vás bez problémů přepraví do Prasinek. Dále budete pokračovat vlakem pokračovat do Londýna a odtud za svými blízkými.

Pro všechny, kteří se na hradě rozhodnou přes prázdniny setrvat, bude v následující den, 24. 12. 2100 (//30. 10. 2021; 19:00//) přichystána společná vánoční hostina.

Co se týká průběhu oslav konce roku, dozvíte se je brzy.

Ať už budete Vánoce trávit doma, nebo ve škole, odpočívejte, užívejte svátků a buďte s těmi, které máte nejraději.

Krásné Vánoce.
Bruce F. Abberfield | 10.10.2021 15:12
Vyhlášení šampionů Merlinova poháru a Salemský bál

Milí spolužáci, vážení profesoři,

srdečně Vás všechny zveme na výjimečnou společenskou událost, totiž Salemský bál. Večer bude uveden vyhlášením šampionů letošního klání Merlinova poháru, na což bude navazovat pestrý doprovodný program. Užijme si tento kouzelný čas společně!

Připojte se k nám ve čtvrtek 25. 11. 2100 // 16. 10. 2021 od 18:00 ve Velké síni.

Dresscode: formální kouzelnické róby

Vaši salemští kolegové
Cornelia Morley | 6.10.2021 18:48
Nové číslo Bradavičníku 00/04

Bradavičník 2100/04

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhej a pošli sovu s adresátem Ezra Pearce.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Bruce F. Abberfield | 24.9.2021 0:00
Předvečer všech svatých 2100

Vážení studenti, kolegové,

po špičkách, očekáván ale přesto tajemný až mrazí, přichází k nám jeden z nejtajemnějších svátků kouzelnického světa. Dovolte mi vás pozvat na programy s Halloweenem spojené. V nadcházejícím týdnu se můžete zapojit do akcí, které budou probíhat v tréninkové místnosti. Tam na vás bude čekat soubor iluzionistů, kteří vám vykouzlí naprosto jedinečné a neopakovatelné zážitky. Budete-li chtít z jakéhokoliv důvodu opustit místnost, záchranné slovo zní: PRSTENEC. Vše zakončíme na nádvoří školy. Sejdeme se ve 21:00. (//4. 10. 2021; 19:00 hodin)

Umožnění zápisu je letos opatřeno novými pravidly. Dostatečně se jejich soupisu věnujte, aby nedošlo k nějakému omylu. V průběhu následujících dní můžete sledovat přibývající plánované programy. Zapsat se nesmíte, pergamen bude odemčen až nadejde ten pravý čas. Nechť si již s předstihem užijete trochu toho adrenalinu. Vždy si pečlivě přečtěte požadavky a zvažte vaše schopnosti. Předejdeme vzájemnému zklamání.

Příjemnou zábavu,
Charles Silencius Watcherson | 21.9.2021 16:32
Zahájenie prihlasovania šampiónov Merlinovho poháru

Vážení obyvatelia hradu,

ako som už avizoval na zahájení školského roku, čaká nás čas plný prekvapení. Čo by vás ale nemalo zaskočiť, je fakt, že sa k nám počas tohto akademického roka pripoja naši priatelia – konkrétne študenti a profesori inštitúcií, ktoré boli nominované do boja o Merlinov pohár.
Askejský inštitút čar a kúziel a Salemsko-Ipswichskú akadémiu privítame už 14. 10. 2100 (//v nedeľu 26. 9. 2021 o 19:00 vo Veľkej sieni//). Okrem oficiálneho privítania bude súčasťou aj zahájenie prihlasovania šampiónov.

Očakávam od vás slušné správanie a úctu, ktorú si naši zahraniční hostia zaslúžia.

Môžem vás ubezpečiť, že naši kolegovia boli oboznámení nielen s pravidlami bradavického školského poriadku, ale tiež so zákonmi britskej čarodejníckej spoločnosti, na ktorých dodržiavanie bude počas Merlinovho pohára dozerať samotné Ministerstvo kúzel Veľkej Británie.

Verím, že našu školu budete budete reprezentovať na najvyššej možnej úrovni.

Za vedenie
Charles Silencius Watcherson
Bruce F. Abberfield | 15.9.2021 17:28
Asistentská výpomoc

Vážení studenti,
dovolte mi seznámit vás s novinkou, která vznikla na základě loňské veřejné porady Studentské Rady.

V loňském roce se někteří z vás mohli na hodinách setkat s některými svými spolužáky ze strany Studentské Rady. Tito studenti měli možnost přihlásit se do asistentské výpomoci profesorům, kteří nabídli své třídy, představili podmínky a navrhli určitý zisk. Profesoři si posléze mezi kandidáty vybrali své pomocníky na základě důvodů, které jim adepti sepsali. Spolupráce byla až na drobné výjimky vynikající pro všechny strany, proto se asistentská výpomoc rozšiřuje dál. Mezi vás.

Přihlásit se smějí studenti od druhého ročníku výše, kteří splňují podmínky sepsané na přiloženém pergamenu. Mějte na paměti, že z této spolupráce není lehké vycouvat a přihlášením se dáváte současně slib, že chcete a v případě vybrání budete vzorně plnit své nové povinnosti. Někteří žáci v loňském roce vynikli natolik, že v letošním roce u tentýž kantorů pokračují. Je jen na vás a vaší práci, co vám vlastně spolupráce přinese.

Pokud pak nejsou vámi vysněné třídy vyhlášeny, zkuste se obrátit přímo na jednotlivé profesory. Svět je pln možností a otevřený upřímnému zájmu.
//Klíčem úspěchu je komunikace. Pokud vaše postava nesplňuje požadavky, nemůže se oficiálně přihlásit, prosím, nepřidělávejte nám práci a nepokoušejte se zapisovat. Zkuste místo toho své štěstí u vámi vybraných konkrétních vyučujících. Možná jsou zavřené dveře, ale okno může být pootevřené.//

Přihlašujte se s rozumem a přemýšlejte nad vlastní motivací. Přeji mnoho úspěchu.

PODMÍNKY A FORMULÁŘCharles Silencius Watcherson | 13.9.2021 19:22
Dramatický krúžok

Vážení študenti, milí kolegovia,

i tento rok sa môžete stať súčasťou Dramatického krúžku.
Krúžok funguje pod vedením absolventky, nádejnej čaroherečky, Eleny Dehoro. Na ňu môžete smerovať svoje sovy.
Bližšie informácie sa dočítate v letáku.
Charles Silencius Watcherson | 5.9.2021 21:32
Systémový zápis na predmety

Vážení študenti,

systémový zápis na predmety pre školský rok 2100/2101 bol práve spustený. Venujte prosím pozornosť textu nižšie. Odporúčame tiež prečítať si Průvodce pro studenty, ktorý bol všetkým študentom zaslaný.


Cornelia Morley | 5.9.2021 21:28
Nábor do Bradavičníku!

Bradavičník, nábor do školní redakce | Píšeš rád? Zajímáš se o dění kolem sebe? Máš spoustu nápadů? | Tak to ti u nás bude dobře. Přidej se k nám! | Tak neváhej a pošli sovu s adresátem <a href=send.php?toid%5B%5D=27927>Ezra Pearce</a>!
Cornelia Morley | 3.9.2021 16:16
Kroužek přežití

Vážení studenti,

rozhodla jsem se pro pokračování kroužku přežití. Kroužek loni doufám předal něco alespoň někomu, tudíž to bude co k čemu. Nejde o opakování loňského kurzu, jde zas o něco nového. Pokud vás zajímá, jak přežít na ledovci, či snad jak se vymanit ze spoutání, je tento kroužek právě pro vás.

V případě vašeho zájmu je nutné se předem zapsat, že máte zájem dorazit!

Kdo se chce kroužku zúčastnit, musí být minimálně ve třetím ročníku! //Kroužek je odehrávací a docházka se zapisuje. Pokud víte, že čas mít nebudete, prosím, neberte místo těm, kteří by čas hrát měli.

Zápisovou listinu najdete ve třetím patře na nástěnce kroužku přežití. //Odkaz také ZDE.

//Vstupem na kroužek vás varuji, že se dějí různé zajímavé věci. Pro zvědavce, loni nám jednu studentku kousl medvěd do zadku, či studenti byli v jednu ráno vytaženi (skoro násilím) z postelí a přemístěni přenášedlem, aniž by je někdo předem varoval. Hry mohou být postavám nepříjemné, ale nikdy to nepřekročí míru, vždy je tu domluva mezi hráči. Toto upozornění je jen pro vás, hráče, abyste se bezhlavě nehnali do něčeho, co vám třeba není příjemné. Je to kroužek přežití, ne kroužek hrajeme si na pískovišti.


Bruce F. Abberfield | 3.9.2021 9:49
Oznámení studentům

Vážení studenti, kolegové,

Na vědomost se dává, že se během zatmění školní kluběnky prokousaly na svobodu. Kde se pohybují nevíme, pokud byste ale nějakou nalezli, či snad případně měli podezření, kde by mohly být, kontaktujte prosím profesorku Montmorency. Bez ochrany a péče dlouho nepřežijí. Je třeba je najít dřív, než je nalezne predátor. Do klecí nic neházejte a nepokoušejte se mříže opravit. Již na tom usilovně pracujeme.

Dále je třeba seznámit vás se smutnou zprávou. V brzkých ranních hodinách dne 6. 9. 2100 nás navždy opustil a odcválal k nebeským branám hipogryf Dukát. Následkem smrti bylo stresové vypětí v pokročilém věku (38 let.) Pokud se s ním budete chtít rozloučit, přijďte dnes v 19:00 k chýši šafáře //19:00; chýše (klik.)// Proběhne náležitý pohřeb. Místo květin doneste raději obrázky, udělaly by mu větší radost.

Práce na očistě hradu stále probíhají. Hrozí zvýšené riziko úrazu, hleďte pod nohy a dávejte na sebe pozor. Pokud by přetrvávaly jakékoliv zdravotní potíže způsobené zatměním, navštivte ošetřovnu.

Za vedení,
Bruce F. Abberfield | 30.8.2021 0:34
Úplné zatmění Slunce

Vážení studenti, milí kolegové,

Anglii čeká po více než čtyřech stech letech zcela jedinečný a neopakovatelný úkaz. Kouzelnická i mudlovská společnost bude již tento týden svědky úplného zatmění Slunce, které nastane 4.9. 2100 ve tři hodiny a pět minut odpoledne. //2.9. 2021; 19:00//

Pro tento den máte omluveny veškeré školní i mimoškolní aktivity, prosím, zvolte si klidový režim. Předpokládáme, že mnozí z vás mohou blížící se úkaz cítit již více dní dopředu, zejména osoby citlivější. Nejde o žádnou ostudu, magii každý vnímáme jinak. Následky budou ve vší pravděpodobnosti taktéž přetrvávat. Nenechte se zmást vlastní myslí a domnělými schopnostmi.

Doporučujeme všem, aby vzácné chvíle maxima úkazu trávili společně s námi ve Velké věži (klik.) Bude zde ošetřovatelský dozor a dočkáte se odborných vysvětlení. Pokud se chcete věnovat zatmění sami, najděte si alespoň společnost. Blížící se chvilky se vás dotknou způsobem, který vám nemusí být doposud vůbec znám. Zatmění v žádném případě nepozorujte bez ochranných pomůcek. Mohli byste si trvale poškodit zrak. Ve Stormgardeho sháňkách naleznete speciální brýle, které si můžete zakoupit za minimální cenu. Pokud byste měli se sehnáním problémy, obracejte se na kabinet číslo 123.

Znovu opakuji. V žádném případě nepodceňte bezpečnost. Zdraví máme jen jedno. Komukoliv by situace nedělala dobře, obracejte se na dospělé osoby ve vašem okolí, případně na členy Studentské Rady. Ti vás odkáží dále.

Přejeme vám tímto mnoho hladký průběh a doufáme, že se s vámi uvidíme,
&

//rozklikni ↓ //Charles Silencius Watcherson | 24.8.2021 20:09
Začiatok školského roku 2100/2101

Počas dňa navštívi každého z bradavických študentov sova. Tá so sebou nesie zapečatenú ruličku pergamenu. Po zlomení pečate čitateľa víta oficiálna hlavička s erbom školy.

Vážení študenti,

blíži sa začiatok školského roku. Nižšie v liste nájdete všetky potrebné pokyny a informácie. V správny čas sa nimi preto riaďte.

V sobotu 31.8.2100 (//sobota 28.8.2021) bude odchod Bradavického expresu z londýnskej stanice King's Cross. Vlak vyráža z nástupišťa 9 a ¾ a je to priamy spoj z Londýna do Prasiniek. Vlak vyráža o 15:00 (//hra pre záujemcov začne už o 14:00) a cesta trvá približne dve hodiny. Nezabudnite si zo sebou vziať cestovné lístky.
(//Študenti prvého ročníku majú svoje lístky v majetku, študenti vyšších ročníkov ich dostanú vo štvrtok.)

Po príjazde budú študenti prvého ročníka odvedení šafárom na ubytovňu Carlotty Pinkstone, kde majú už tradične zaistené ubytovanie. Študenti vyšších ročníkov majú ubytovanie zabezpečené v hostinci U Tří košťat. V hostinci je možné sa i navečerať.

Pripomínam, že aj v Prasinkách platí zákaz čarovania neplnoletým čarodejníkom.

Nasledujúci deň, 1.9.2100 (//nedeľa 29.8.2021), sa otvoria školské brány.
Študenti vyšších ročníkov sa do hradu dostanú z Hengistovho námestia (//lavičky na náměstí) o 15:00, kde na nich budú čakať koče. Tí, ktorí budú meškať, cestu absolvujú pešo aj so všetkými svojimi vecami.
Študenti prvého ročníka majú zraz rovnako na Hengistovom námestí. Tam si ich zamestnanci školy vyzdvihnú o 17:30 a následne prevezú cez Bradavické jazero do školy. Vaša batožina bude prepravená iným spôsobom, stačí si ju preto iba priniesť na námestie.

V škole následne prebehne zahajovacia slávnosť (//približný začiatok o 18:30) a zaraďovanie nových študentov do jednotlivých fakúlt. Študenti vyšších ročníkov môžu čas od príjazdu na hrad do začiatku zahajovacej slávnosti využiť na úpravu svojho zovňajšku do reprezentatívneho stavu.

Pre odchodom do školy si skontrolujte, že vlastníte všetky potrebné školské pomôcky a veci osobnej potreby.

Nezabúdajte na pravidlá slušného správania a tiež na svoju bezpečnosť.


Charles Silencius Watcherson
riaditeľ školy
Lilith Serpenth | 13.8.2021 19:04
Zkouškové stipendium 2100

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2099/2100 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Lilith Serpenth
Lilith Serpenth | 28.6.2021 19:23
Prospěchové stipendium 2100

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2099/2100 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth
Cornelia Morley | 27.6.2021 9:55
Nové číslo Bradavičníku 00/03

Bradavičník 2100/03

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 20.6.2021 18:50
Závěrečná slavnost 2100


ZÚČASTNIT SE PLESU

Vážení obyvatelé hradu,

školní rok se blíží ke svému konci, a proto musíme vyřešit organizaci závěrečné slavnosti. Ta letos proběhne formou absolventského plesu, jehož tématem budou živly.

Ples proběhne po víkendu, tedy 28. 6. 2100 (// 26. 6. 2021). Oficiální zahájení bude 19:45, venkovní prostory s patřičnou výzdobou však budou otevřeny již od 18:00. Právě od 18:00 se rovněž otevře školní brána, aby nás mohli navštívit i pozvaní absolventi a bývalí profesoři Bradavic. K těm se chovejte po celou dobu večera slušně, nikdy nevíte, kdy je potkáte mimo pozemky.

Ačkoliv na plese nemusíte mít školní uniformu, je zadaný dresscode: spřízněný živel. Pro ty, kteří živel neobjevili, pak platí oblíbený živel. Mimochodem, pokud je to země, pan šafář počítá s trháním lučního kvítí kolem jeho chýše.

Během závěrečné slavnosti bude předaný školní pohár a také dostanete vaše vysvědčení. Můžete se těšit na skvělé občerstvení, koncert i tematickou výzdobu.

(klikněte na obrázek pro jeho zvětšení)

Po skončení plesu, tedy ve tři hodiny ráno, budou muset všichni naši hosté opustit pozemky Bradavického hradu, a to bez výjimky. Dne 29. 6. 2100 (//nonRPG neděle 27. 6. 2021) vás budu čekat na nádvoří v 10:00, abychom se do oběda dostali do Prasinek (// odhadovaná doba hry je do 12:30). Právě z Prasinek, z nádraží, pojede poté vlak do Londýna.

V Londýně reprezentujte školu tak, abychom nemuseli v srpnu řešit žádná disciplinární řízení. Nezapomínejte na zákaz kouzlení pro neplnoleté studenty a vyhýbejte se všem nebezpečným situacím, které byste nemuseli zvládnout vlastními silami.

Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Bruce F. Abberfield | 16.6.2021 0:01
Veřejná porada

Vážení studenti, kolegové,

je mi potěšením pozvat vás na veřejnou poradu Studentské Rady, která bude probíhat v prostorách Velké síně, a kam jsou zváni všichni bez ohledu na ročník, pohlaví, kolej nebo kabinet.

Jedinou podmínkou je slušné chování, poctivě upravená uniforma (či hábit) a schopnost slušného vyjadřování se. Studenti, kteří by chtěli jakýmkoliv způsobem vyrušovat, zlobit, či jinak cíleně kazit průběh porady, budou vykázáni a nevylučuji ani možnost bodových ztrát. Važte si možnosti a chovejte se slušně a reprezentativně.

Můžete si také připravit vlastní náměty k řešení, samozřejmě logické a v souladu se školním řádem. Společně je prodiskutujeme. Čekat vás budeme 20. 6. od 19:00. Délka porady se bude odvíjet od jejího průběhu. Odhadem ale čekejte ukončení okolo 21:00. Přicházet můžete i v během zasedání.

Za Studentskou Radu,
Charles Silencius Watcherson | 11.6.2021 9:41
Příjezd zkouškové komise a zkouškové období 2100

Vážení obyvatelé hradu,

v sobotu 12. 6. 2100 (//12. 6. 2021) dorazí zkoušková komise z Ministerstva kouzel, tedy patnáct kouzelníků světové úrovně, kteří se budou věnovat testování znalostí studentů pátého a sedmého ročníku. Tentokrát nejde o studenty z cizí školy, ale zkouškovou komisi, která má vliv na vaši budoucnost.

Přivítání proběhne formou hostiny, sraz je tedy 19:30 ve Velké síni, komisaři dorazí kolem osmé hodiny. Vzhledem k tomu, že tu s námi budou pobývat po celou dobu zkouškového období, očekávám od vás chování podle školního řádu. Nevhodné chování a oblečení nebude tolerováno, naopak bude přísně trestáno.

I když náhodou nepatříte ke zkouškovým ročníkům, důrazně vás upozorňuji, abyste to nekazili starším spolužákům. I vás čeká nejspíše stejná zkoušková komise a mohu vám prozradit, že komisaři mají vynikající paměť. V síni vás čeká možnost promluvit si s komisaři, navázat kontakty a udělat si dobré jméno.

Zkouškové období
V pondělí 14. 6. poté začne zkouškové období. Harmonogram zkoušek dostanou studenti zkouškových ročníků, mladší studenty žádám, aby se v přízemí pohybovali tiše. Zkoušení, které probíhá venku (POKT, LET), bude předem nahlášeno na bráně na famfrpálové hřiště a bráně školních kotců a stájí. V těchto dobách se prosím v dané oblasti nevyskytujte.

Hromadné testování poté probíhá v učebně 11. Pohybujte se tedy v přízemí co nejtišeji. Učebna je sice opatřena ochrannými kouzly a chodbu budou hlídat dozorující profesoři a nezkouškoví členové StR, bez vzájemné spolupráce celé školy to však nepůjde.

Všem studentům, které čekají zkoušky, přeji hodně štěstí,
Bruce F. Abberfield | 28.5.2021 23:46
Víkend v Prasinkách IV.

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit poslední letošní víkend v Prasinkách. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 24. 5. a samozřejmě také v neděli 25. 5. (//nonRPG: 29. 5. 2021 a 30. 5. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně. Studentům splňujícím podmínky nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu. Chovejte se slušně, uctivě a nezapomeňte na večerku. Ta je ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane... – ostatně to už všichni víte.

I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Charles Silencius Watcherson | 26.5.2021 20:38
Poslední návštěva naší školy

Vážení obyvatelé hradu,

tuto sobotu přivítáme poslední zahraniční návštěvu –⁠ Askejský Institut čar a kouzel. Příjezd delegace můžeme očekávat 24. 4. 2100, přičemž večer přesně v 19:00 se uskuteční jejich nástup do Velké síně. Poté se přesunou ke břehu jezera, kde proběhne rituál tahání meče, který má sice už teď jasný výsledek, avšak stále se sluší hosty uvítat. Ti následně školu opustí.

Je na místě připomenout, že Island je magicky i kulturně specifické místo s velmi svébytnou kouzelnickou komunitou.

Ačkoliv neočekávám žádné zádrhely, stejně jako vždy platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo nebo se vás nebo někoho z vašich spolužáků osobně dotkla některá z jejich častých poznámek, vysvětlete návštěvě, že se tyto poznámky nesetkávají v moderním světě, kde žijí inteligentní kouzelníci (včetně naší školy), s pochopením. V případě konfliktu zůstaňte maximálně zdvořilí, jak se na inteligentní kouzelníky sluší, a kontaktujte vedení školy.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson


Cornelia Morley | 26.5.2021 20:28
Nové číslo Bradavičníku 00/02

Bradavičník 2100/02

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Bruce F. Abberfield | 19.5.2021 0:49
Velikonoce 2100

Vážení studenti, kolegové,

nadešly Velikonoce. S těmi se pojí již tradiční soutěž připravená členy Studentské rady s menší výpomocí skřítků. Od 25. do 31. 3. včetně se koukejte pod nohy, ať nezašlápnete některé čokoládové vajíčko, které vám může přinést odměnu. Pokud jich bude dostatek, stanete se vítězi a získáte prestižní cenu. Vajíčka si letos můžete směnit u skřítka Bonzy, který vám je v případě zájmu vymění za vajíčka perníková nebo želé vajíčka. Na vajíčka nefunguje kouzlo Accio a vejce kradená, či jakýmkoliv jiným neprávem a podvody získaná, se do soutěže počítat nebudou.

Svoje výsledky můžete zapisovat na pergamen nástěnky školy. Při zapisování nezapomeňte, že žádná lež nezůstane utajena.

Za krásný Valentýn vám dám nápovědu změny letošního ročníku. Má být krásné počasí.
Přeji mnoho zdaru při lovu,
Bruce F. Abberfield | 13.5.2021 19:24
Částečné zatmění Slunce

Vážení studenti, milí kolegové,

čeká nás jedinečný úkaz. Již tento týden budeme svědky částečného zatmění Slunce, které nastane 10. 3. 2100 v 09:37 hodin. Budete pro tuto příležitost uvolněni z konce ranní hodiny, pokud nějakou máte. Nezneužijte toho. Pakliže chcete vzácné chvíle strávit společně, budeme vás čekat na nádvoří v 09:20. Zde také obdržíte speciální brýle. Pokud plánujete sledovat zatmění sami, použijte brýle s filtrem, které budou k této příležitosti k dostání ve Stormgardeho sháňkách. V žádném případě nepodceňte bezpečnost. Zdraví máme jen jedno.

Těšíme se na vás, případně přejeme neopakovatelné chvíle,
&
Charles Silencius Watcherson | 6.5.2021 16:01
Africká návštěva naší školy

Vážení obyvatelé hradu,

tento školní rok jsme přivítali v Bradavické škole čar a kouzel studenty z institucí Nový Kruval, Valšebnyj puť a Fiktivní Univerzity Nutného Univerzálního Vědění. Ani jedna z těchto škol nebyla oficiálně nominována k účasti v Merlinově Poháru. Až Salemsko-Ipswichská akademie z USA dokázala prostřednictvím svého reprezentanta vytáhnout meč z kamene u jezera a nominovat se tím k účasti na Merlinově Poháru, který proběhne na našich pozemcích již příští školní rok.

Tato škola ovšem nebyla poslední, která se bude pokoušet meč vytáhnout. V následujících dnech očekáváme příjezd Kouzelnické školy Heartiness, jejíž sídlo se nachází daleko v jižní Africe. Přesný čas jejich příjezdu ještě neznáme, ale očekávat je můžeme v odpoledních hodinách dne 1. 3. 2100, a to na nádvoří školy.

Delegace bude, dle svého zvyku na cestách, ubytována ve stanech umístěných na břehu jezera. Tyto stany a tábořiště bez dovolení nenavštěvujte, opět vám připomínám, abyste dbali na slušné chování.

Stejně jako posledně platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád, se kterým byli předem seznámeni. Na neznalost se nelze vymluvit, a to ani v případě, že jim užití metody, která je na našem území nelegální, dovolíte vy. Rovněž však počítejte s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány a posuzovány přísněji.

Za vedení,

Charles Silencius Watcherson
Cornelia Morley | 30.4.2021 16:35
Nové číslo Bradavičníku 00/01

Bradavičník 2100/01

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Bruce F. Abberfield | 25.4.2021 22:40
Valentýn 2100 + Víkend v Prasinkách

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi představit vám událost následujících dnů. Od zítřejšího rána, konkrétně od osmi hodin, budete mít možnost zapojit se do valentýnských výzev, které vám mohou donést velice zajímavé odměny. //Soutěž probíhá od pondělí 26. 4. (08:00 hodin) do pátku 30. 4. (23:59.)// Mezi hlavními cenami je například obrovský dort, magikytara, či koště. Níže naleznete listinu úkolů. Za každý splněný úkol získáte srdíčko a za určitý počet srdíček na svátek samotného Valentýna vám bude zpřístupněno kolo štěstí. Ty budou tři + jedno profesorské. Každé je na jiné úrovni odměn. Výpis odměn naleznete pod úkoly.

Využijte této příležitosti k učinění hradních stěn krásnějším místem. Je spoustu možností, jak učinit někoho šťastným. Valentýn není jedinou příležitostí, je snad spíše berličkou, které se můžeme zachytit při tápání. Všechny krásné věci, které učiníte, budou odměněny nejen cenou, ale i dobrým pocitem. K dispozici vám dále bude valentýnská schránka ve Velké síni, kam můžete házet vzkazy. A to nejen soutěžní.

Současně s tím náleží říct ještě poslední informaci, kterou je oznámení Víkendu v Prasinkách. Jedná se o dny 13. a 14. 2. 2100 (//1. 5. 2021 a 2. 5. 2021). Chovejte se slušně a buďte za branou nejpozději ve 21:00.

Valentýnská schránka
Valentýnská výzva
S přáním příjemného zážitku,
Charles Silencius Watcherson | 22.4.2021 20:34
Další návštěva našeho Hradu

Vážení obyvatelé hradu,

na podzim jsme přivítali na území Bradavické školy čar a kouzel studenty z instituce Nový Kruval a Valšebnyj puť. Ani jedna z těchto škol nebyla oficiálně nominována k účasti v Merlinově Poháru.

V následujících dnech k nám zavítají delegace z Fiktivní Univerzity Nutného Univerzálního Vědění, známé pod zkratkou FUNUS, až z Brazílie, a zástupci Salemsko-Ipswichské akademie z USA, kteří snad již získali všechna potřebná povolení od Ministerstva kouzel Velké Británie.

Očekávat je můžete v odpoledních hodinách dne 18. 1. 2100, zdrží se až do 21. 1. 2100. Pokud máte zájem uvítat na hradě Salemsko-Ipswichskou akademii, kontaktujte profesorku Morley, která se tohoto úkolu zhostila. Obě delegace budou ubytovány v prostorách Hradu, konkrétně ve Velké věži.

Co se týká Salemsko-Ipswichské akademie, Američané mají poměrně zajímavý přístup k hůlkám a mají velice přísné zákony, které s držením hůlek souvisejí. Doporučuji vám tedy, abyste využili příležitost a zkusili od nich něco zjistit. Třeba vám to pomůže lépe vyplnit nedávno vyhlášenou soutěž, kterou tímto připomínám. FUNUS je známý svými bohatými znalostmi na poli přírodní magie, jejich studenti se vyznají hlavně v mineralogii, což je obor, který na naší škole potkáte pouze okrajově v předmětech jako je kouzelnické léčitelství.

Stejně jako minule platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád a náš zákoník, se kterým byli předem seznámeni. Na neznalost se nelze vymluvit. Rovněž však počítejte s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány a posuzovány přísněji.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson
Bruce F. Abberfield | 16.4.2021 18:32
Nový rok

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi pozvat vás na rozloučení se s rokem 2099 a následné přivítání roku 2100.

Všichni jste srdečně zváni dne 31. 12. 2099 (//17. 4. 2021//) a to od 22:00 (//19:00, rpg bude půlnoc časově posunuta//) v prostorách astronomické věže (//chat: velka_vez.//)

Tématem letošních oslav je spojení kouzelnického umění vyučovaného na naší škole. S tím se váže povinný dresscode. Oblečte se tak, jak by se měl kouzelník oblékat při zvláštních příležitostech. Pokud si nebudete vědět rady, kontaktujte mou osobu. Jakékoliv dotazy ohledně oblečení vám rád zodpovím. Na oslavy si, prosím, přineste také své hůlky.

Pokud plánujete oslavovat Nový rok jinde, než v astronomické věži, myslete na stále platící večerku. Ta je neměnná. Výjimky se nepřipouštějí. Oslava v astronomické věži bude napříč tomu probíhat do ranních hodin.

S přáním příjemného zážitku,
Charles Silencius Watcherson | 12.4.2021 15:07
Vaše svědomí

*Toto oznámení přišlo i všem studentům, kteří jsou o prázdninách doma. Přiznání profesorům je nabízeno skrze sovy. Informace z prvního odstavce chybí zcela.*

Vážení obyvatelé hradu,

připomínám, že dnes večer (18:00) máte možnost pomoci skřítkům s úklidem nádvoří, a udělat tak dobrý skutek a poděkovat našim zaměstnancům za celoroční práci. Brzy dostanete informace o chystané oslavě, která vás čeká při příležitosti vítání roku 2100.

Rád bych vás však tímto příspěvkem upozornil, že na Nový rok je magie silnější a ještě více nevyzpytatelná a svědomí má v našem prostředí větší roli, než na jakou jste nejspíše zvyklí z mudlovských domácností.

Pokud máte tedy pocit, že v současném rozpoložení nemůžete do nového roku vstoupit v klidu a připraveni, využijte tiché chodby a volný čas profesorů, abyste se zbavili toho, co vás tíží. Přiznání bývá polehčující okolnost a jistě je lepší vyřešit svůj problém s profesorem či členem Studentské rady, kterého si zvolíte, než se zaměstnancem Ministerstva, zvláště pokud jsou vaše činy horší než lehké přestupky školního řádu.

Pravděpodobně si nejste vědomi závažnosti některých činů, kterých se dopustíte. V novém roce se tedy budeme se sborem zabývat jak vám předat některé základy, o kterých jsem si myslel, že jsou minimálně v povědomí každého kouzelníka od určitého věku. Ale mýlil jsem se, opět někteří z vás ukázali, že si nevědí, co je to respekt. A zrovna v tomto případu nemluvím o respektu k autoritám, ale k základním kouzelnickým právům.

Ti z vás, kteří do této kategorie nespadají, mají jedinečnou možnost ostatní poučit. Ti, kteří zastávají jiný názor, mají však také možnost se vyjádřit. Na sekretariátu najdete nově vyhlášenou soutěž, která se zabývá hůlkami, které jsou tak pevnou součástí nás samých, že někteří očividně zapomínají, jak moc jsou důležité. Přečtěte si zadání, zapřemýšlejte. Budeme rádi za vaše názory, zkušenosti a postřehy, které mohou jiným pomoci s vnímáním hranic, které nemají překračovat.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson
Bruce F. Abberfield | 7.4.2021 23:25
Vánoční prázdniny 2099

Vážení studenti, kolegové,

tak jste se dočkali. Tolik očekávané Vánoce a s nimi spojené prázdniny jsou zde. Letos připadají na období od 23. 12. 2099 do 4. 1. 2100 (//od 9. 4. 2021 do 21. 4. 2021//). V první den vánočních prázdnin, tedy dvacátého třetího prosince, budou v ranních hodinách na nádvoří přistaveny kočáry, které vás bez problémů přepraví do Prasinek. Dále budete pokračovat vlakem pokračovat do Londýna a odtud za svými blízkými.

Pro všechny, kteří se na hradě rozhodnou přes prázdniny setrvat, bude v následující den, 24. 12. 2097(//10. 4. 2020 19:00//) přichystána společná vánoční hostina.

Protože si o Vánocích musíme pomáhat, shodli jsme se se Studentskou Radou, že obdarujeme dárkem naše milé skřítky a pomůžeme jim s úklidem sněhu. Největší sněhovou kalamitu očekáváme z noci 25. na 26. prosince. Vezměte si proto na sebe teplé oblečení a připojte se k nám v Krabičkový den ve 14:30 (//12. 4. 2020 18:00//) na nádvoří. Odměna je samozřejmá.

Co se týká průběhu oslav konce roku 2099, dozvíte se je brzy.

Ať už budete Vánoce trávit doma, nebo ve škole, odpočívejte, užívejte svátků a buďte s těmi, které máte nejraději.

Krásné Vánoce.
Bruce F. Abberfield | 2.4.2021 15:00
Víkend v Prasinkách + Vánoční trhy

Vážení studenti, kolegové,

ve vzduchu voní jehličí a jmelí, pozemky zapadají sněhem a studenti do úkolů nenápadně připisují svá tajná přání. To znamená jediné. Vánoce se kvapem blíží. S nimi samozřejmě i pověstné trhy v Prasinkách. K letošnímu roku připadly trhy na druhý prasinkový víkend. Budete tedy mít možnost (pakliže získáte povolení od rodičů) opustit brány školy a vydat se na nákup dárečků, koštování vánočních čajů a ochutnávek cukroví.

Brány budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 5.12. a v neděli 6.12. (//nonRPG: 3. 4. 2021 a 4. 4. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně třeťáků. Pro všechny studenty, kteří opustí školu se záminkou navštívit trh, platí dvojnásobný vykřičník. Chovejte se slušně, dodržujte školní řád a reprezentujte školu. Pokud se dozvíme jedinou stížnost, naplánujeme vám příští rok návštěvu Prasinek zcela mimo trhy. Dejte si také pozor na zkrácenou dobu pobytu mimo hrad. Zaměstnanci školy vás budou čekat u brány nejpozději ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane, budeme nuceni informovat ministerstvo kouzel.

První stupeň nemá návštěvu trhů povolenou. Důvody hledejte za lumpárnami mezi stánky v loňském roce. Přesto bude možné pořídit sobě a svým nejbližším něco pěkného. Každá ze čtyř kolejí si totiž připravila stánek. V sobotu ráno budou i s obsluhou připraveny na nádvoří školy. K dispozici vám bude i katalog, který můžete poslat svým známým. Pokud by si něco z výrobků školy přáli, nechť vás kontaktují a pošlou peníze. Vy jim posléze výrobek kupte a pošlete. Stánky zde budou stát až do nedělního večera.

Očekáváme, že se budete i na nádvoří chovat jak se sluší a patří. Je to přece práce vás a vašich spolužáků. Proto mějte úctu a myslete na slušné vychování.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Cornelia Morley | 28.3.2021 14:23
Nové číslo Bradavičníku 99/05

Bradavičník 2099/05

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 24.3.2021 11:59
Informace o událostech následujících týdnů

Vážení obyvatelé hradu,

od mého posledního příspěvku ohledně dění, které nás čeká a nemine – tedy pořádání Merlinova Poháru ve školním roce 2100/2101 – uběhl více než měsíc. Nyní je nám již známá celá řada podrobnějších informací, a proto je čas informovat i vás.

Díky znakům vyrytým na kameni u břehu jezera víme, které školy byly do poháru nominovány. Mým úkolem je tedy vyjmenovat vám šest škol, jejichž zástupci k nám v tomto školním roce dorazí, aby se pokusili zmocnit v rámci nominačního rituálu jednoho z mečů, a stali se tak účastníky.

Nominované školy

  • Askejský Institut čar a kouzel (Island)
  • Fiktivní Univerzita Nutného Univerzálního Vědění (Brazílie)
  • Heartiness (Jihoafrická republika)
  • Nový Kruval (Lotyšsko)
  • Salemsko-Ipswichská Akademie (USA)
  • Valšebnyj puť (Rusko)

I když to pro hostitelskou školu nemusí být samozřejmé, nominována je i naše Škola čar a kouzel v Bradavicích. Vzhledem ke znamením, kterých se nám v tomto i minulém školním roce dostalo, je mým osobním (a tedy nepotvrzeným) odhadem, že vybrané školy budou tři.

V následujícím měsíci nás čeká příjezd prvních dvou škol, konkrétně ruské Valšebnyj puti dne 1. 12. 2099 (31. 3. 2021) a poté lotyšského Nového Kruvalu, který dorazí 3. 12. 2099 (1. 4. 2021). Ohledně příjezdu dalších škol probíhá vyjednávání především na půdě Ministerstva kouzel.

Zástupci ze vzdálenější ze škol budou pro vás studenty setkáním s velmi odlišnou kouzelnickou kulturou, ale využijte možnost navázat kontakty a seznámit se i se zástupci Kruvalu.

Chovejte se k návštěvníkům slušně a nepobízejte studenty k porušování školního řádu. V jejich školách jsou obvykle udělovány přísnější tresty za mnohem mírnější přestupky než porušení večerky. Pokud by se vám cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád (a náš zákoník), se kterým budou předem seznámeni. Na neznalost se tedy nelze vymluvit. Rovněž však musíte počítat s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány přísněji.

// Pořadatelé MP by vás rádi seznámili s nově vytvořeným PLACE MERLINOVA POHÁRU, kde budete postupně nacházet všechny informace, které by vás k celému kouzelnickému klání a dění okolo něj mohly zajímat.
Bruce F. Abberfield | 21.3.2021 11:48
Noc Guye Fawkese

Vážení studenti, kolegové,

jeden svátek střídá druhý a coby škola tradiční a výběrová, je takřka naší povinností vás s ním seznámit. Svátkem Guye Fawkese si připomínáme události z roku 1605, při kterých král Jakub I. přežil pokus o atentát ze strany katolických šlechticů. Guy Fawkes byl právě tou osobou, na jejíž bedrech odpočívala příprava výbušniny a která selhala pohotovým zásahem členů parlamentu. K pátému listopadu se rozdělávají ohně a figurka zrádce je, coby oslava přežití krále, upalována. My si tento svátek však nepřipomeneme upalováním (a chraň vás ruka Merlinova, jestli se dozvím opak,) připomeneme si jej ohňostrojem, který se k oslavám přidal začátkem dvacátého století.

Na školních pozemcích bude odpalován 5. listopadu (//23.3.//) od 20:00. Dívat se můžete z oken hradu, nádvoří, nebo jiného libovolného místa pozemků, stihnete-li se vrátit před večerkou, která platí bez výjimek. (//Ohňostroj bude k vidění na chatech nádvoří, Velká věž a klubovna. RPG však samozřejmě bude možnost jej pozorovat i z jiných částí hradu a na celých pozemcích.//)

Škola má pro vás sice již připraven oficiální výjev ohňostroje, zbývá ale dostatek prostoru pro vaše přání. Pokud tedy chcete jedinečným způsobem pozdravit své přátele, vyjádřit city, či snad udělat radost sami sobě, vhoďte návrh do schránky připevněné při mé pracovně nejpozději do rána téhož dne. (//Do 22.3., 23:59.//) Pokusím se udělat vše, co bude v mých silách, abych vaše touhy naplnil a zajistil vysněnou podívanou. Abyste ale nebyli zklamaní, nezapomeňte vylíčit vaši představu. Že byste rádi pozdravili kamaráda, je sice hezké, ale pěknější bude, připíšete-li, jakým přesně výjevem toho chcete dosáhnout.

S přáním příjemného zážitku,
Bruce F. Abberfield | 15.3.2021 22:51
Slavnost Všech svatých 2099

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi zvěstovat příchod jednoho z nejdramatičtějších svátků tohoto roku a pozvat vás na programy s tím spojené. V nadcházejícím týdnu se můžete zapojit do akcí, které budou probíhat v tréninkové místnosti. Tam na vás bude čekat soubor iluzionistů, kteří vám vykouzlí naprosto jedinečné a neopakovatelné zážitky. Budete-li chtít z jakéhokoliv důvodu opustit místnost, záchranné slovo zní: KALEIDOSKOP. Třešničkou na dortu oslav bude pak večeře ve Velké síni. Ta je letos věnovaná poloprůhledným obyvatelům hradu. Chovejte se uctivě a myslete na slušné vychování. V síni se sejdeme ve 21:00. (//19:00 hodin)

Pro zápis na program v tréninkové místnosti využijte formulář níže. Pečlivě si přečtete požadavky a zvažte vaše schopnosti. Předejdeme vzájemnému sklíčení a nočním můrám.

Bavte se,
Bruce F. Abberfield | 9.3.2021 14:24
Dramatický kroužek

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi uvést zpět Dramatický kroužek. V letošním roce pod vedením nadějné začínající čaroherečky a bývalé studentky Mrzimorské koleje, Eleny Dehoro. Náborové setkání proběhne 9. 10 v učebně číslo 503. Pokud vás láká divadelní kariéra, chcete zakusit nové možnosti a poznat vzdálenější magická umění divadelních scén, či snad jen vylepšit vaše herecké výkony při výmluvách večerky a simulace na ošetřovně (a to vřele doporučuji), jistě neváhejte využít jedinečné možnosti rozkvětu.
Kontaktní osobou je slečna Cordelia Hawtrey. //Rpg kontakt, odpovědnou osobou je NonRpg Elena Dehoro.//

Vřele zváni jsou i členové profesorského sboru.

Připomínám, že seznam všech kroužků najdete na sekretariátu ve druhém patře.
Bruce F. Abberfield | 6.3.2021 0:00
Profesorská akce

Vážení studenti,

Pokud se dokážete chovat tak, jako se studenti výběrové školy chovat mají, pak jste srdečně zváni k ukázce schopností a dovedností vašich profesorů.
Dostavte se dne 28.9. v 15:00 na školní famfrpálové hřiště a povzbuďte své favority. Nečeká je procházka růžovým sadem. //pondělí 8.3. v 18:30 na chatu svět.//
Program nečekejte. Ten znají snad jen vyučující jasnovidectví.

Akce je připravená především pro profesory. Studenti se budou účastnit jen a pouze jako diváci.
Charles Silencius Watcherson | 4.3.2021 18:19
Systémový zápis na předměty

Vážení studenti,

systémový zápis na předměty pro školní rok 2099/2100 byl právě spuštěn. Věnujte pozornost textu níže, ať nejste v průběhu roku překvapení. Také doporučujeme pročíst Průvodce pro studenty, který byl všem studentům zaslán.
Bruce F. Abberfield | 3.3.2021 12:22
Víkend v Prasinkách I

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit první víkend v Prasinkách tohoto roku. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 26. 9. a samozřejmě také v neděli 27. 9. (//nonRPG: 6. 3. 2021 a 7. 3. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně čerstvých třeťáků. Prasinkový víkend se sice netýká žáků druhého a prvního ročníku, ale ani tací nemusí zoufat, počasí na víkend vypadá velice slibně a starší kamarádi jistě budou té lásky a něco vám přinesou.

Studentům splňujícím podmínky výše dále nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu vesnice. Myslete na důvěru vašich nejbližších pokaždé, když vás napadne nějaká lumpárna.

Důsledkem událostí z minulého roku jsem dále pověřen vám zopakovat, že je večerka pobytu mimo hrad zkrácena o jednu hodinu. Nově vás budou zaměstnanci školy čekat u brány nejpozději ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane, budeme bohužel nuceni informovat ministerstvo kouzel. Nesnažte se proto o zbytečné problémy, ze kterých již nevede cesty zpět. Rozhodně to nestojí za to. I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Charles Silencius Watcherson | 1.3.2021 15:03
Důležité informace o událostech posledních dnů

Jak jste si jistě všimli (o informovanost se postaraly nejen noviny mimo školu, ale dokonce i Bradavičník), od závěrečné slavnosti minulého roku se začaly objevovat netypické (v té době) nevysvětlitelné úkazy. Vzhledem k tomu, že již vím, o co se jedná, rád bych vás touto cestou uklidnil a informoval o současné situaci.

Kouzelnické školy po celém světě mezi sebou různě soutěží, jak jste byli svědkem například při Poháru kapitánů. Před více než třiceti lety Bradavice hostily takzvaný Merlinův pohár, což je velká událost opředená legendami. Při každém pořádání tohoto turnaje se objevují v hostitelské škole různá znamení. Právě v Bradavicích jimi jsou hořící strom na břehu jezera a také meče, které jsou na místě k vidění i teď.

Upozorňuji tedy, že nejde o žádný útok, žádné označení místa pro pořádání černých rituálů, znak, že se tu rodí kapustňáci, a podobně (opravdu nestíhám sledovat, co vše jste si stihli vymyslet a rozšířit mezi spolužáky), ale jde o důkaz toho, že Bradavická škola čar a kouzel bude v roce 2100/2101 místem, kde se odehraje turnaj mezi třemi kouzelnickými školami na oslavu velkého Merlina.

Jaké školy to budou?
To v současné době nedokážu říct ani já, ani žádný jiný ředitel. Můžeme předpokládat nominaci zhruba šesti škol, jejichž názvy snad včas odhalí další znamení. Během roku se společně dozvíme názvy soutěžících škol pomocí speciálních rituálů. Všechny informace vám budou průběžně předávány, jakmile nadejde vhodný čas.

Momentálně tedy nabádám k uklidnění a pozornosti, protože znamení bývají tři (tři blesky na závěrečné slavnosti byly součástí hořícího stromu). Věnujte se výuce, protože je možné, že své dovednosti a znalosti budete brzy ukazovat více lidem, než profesorovi při zkoušení.

Ačkoliv nevíme, zda někdo z vás bude soutěžit, zcela jisté je, že příští rok bude na naší škole rušno. Pozici hostitele totiž nemůžeme odmítnout, a tak je tato věc stoprocentní.

Za školu,
Cornelia Morley | 27.2.2021 18:53
Nové číslo Bradavičníku 99/04

Bradavičník 2099/04

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Edwarda Franka.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.


Bruce F. Abberfield | 27.2.2021 13:20
Botky jako ze škatulky

Jste na škole krátce a ještě si tak úplně nerozumíte s kouzly? Nebo snad žádná kouzla neumíte? Povedlo se vám naštvat skřítku, která se vám stará o stav školní uniformy? Chcete oslnit spolužáky a hlavně profesory dokonalým stavem svých bot? Tak přesně pro vás je tu náš seminář Botky jako ze škatulky.

Čáry a kouzla nejsou všechno, proto na to půjdeme nekouzelnickou metodou. Akce je tedy primárně určena pro studenty prvního ročníku, kteří se teprve budou s magií seznamovat. Nicméně uvítáme i studenty z vyšších ročníků, kteří si moc nerozumí s užitkovými kouzly. Kartáčů i krému na boty máme v zásobě i v době krize dost.

Těší se na vás Charly Coureyová a Tarabas Amaro.
Cornelia Morley | 25.2.2021 15:50
Kroužek přežití

Vážení studenti,

rozhodla jsem se pro založení nového kroužku, konkrétně kroužek přežití. Pokud vás zajímá, jak přežít v přírodě magicky, co dělat, pokud havarujete s koštětem, či snad, jak poznat, kteří tvorové nám hodlají ublížit, nebo které rostliny můžeme sníst, právě pro vás je tento kroužek určený.

V případě vašeho zájmu je nutné se předem zapsat, že máte zájem dorazit!

Kdo se chce kroužku zúčastnit, musí být minimálně ve třetím ročníku! //Kroužek je odehrávací a docházka se zapisuje. Pokud víte, že čas mít nebudete, prosím, neberte místo těm, kteří by čas hrát měli.

Zápisovou listinu najdete ve třetím patře na nástěnce kroužku přežití. //Odkaz také ZDE.
Lilith Serpenth | 23.2.2021 20:37
Zkouškové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Lilith Serpenth


Cornelia Morley | 23.2.2021 8:48
Nábor do Bradavičníku!

Bradavičník, nábor do školní redakce | Píšeš rád? Zajímáš se o dění kolem sebe? Máš spoustu nápadů? | Tak to ti u nás bude dobře. Přidej se k nám! | Tak neváhej a pošli sovu Paige Stafford!
Bruce F. Abberfield | 22.2.2021 14:28
Vzdělávací akce u jezera

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vás po náročných okamžicích začátku roku pozvat dne 4. 9. 2099 v hodinách odpoledních (24. 2. 2021; 17:30) na poklidnou vzdělávací přednášku u Černého jezera.

Oliheň se po delší době opět více předvádí studentům. Své o tom vědí zejména první ročníky, kterým se mírumilovný tvor zdejších vod ukázal při tradiční první cestě na hrad. Co vše o ní víme a nevíme? Přijďte si poslechnout krátkou přednášku o tomto tvorovi, získat zajímavé informace o jeho původu a významu pro hrad, nebo se jen pobavit s přáteli pod širým nebem na velice zdravém čistém vzduchu. Přednášku povedou vážený pan profesor Adalwin Ackermann a vážená paní profesorka Nolwazi Zulu Shephard.

Nezapomeňte, že bude po celou dobu akce platit školní řád.
Charles Silencius Watcherson | 17.2.2021 16:28
Začátek školního roku 2099/2100 + letní úkol

Během dnešního dne vyhledá každého studenta školní sova, která mu přinese ruličku pergamenu. Kdo rozlomí bradavickou pečeť, objeví oficiální hlavičku s erbem školy a následující informace.

Vážení studenti,

blíží se začátek školního roku, proto si prosím přečtěte informace o odjezdu do školy a zahajovací slavnosti. Pokyny si prosím zapamatujte a v dané dny se jimi řiďte.

V pondělí 31. 8. 2099 (// sobota 20. 2. 2021) vyjíždí z londýnského nádraží King's Cross speciální Bradavický expres, který všechny studenty i jejich profesorský dozor doveze do Prasinek. Expres najdete na nástupišti 9 a ¾. Vlak podle jízdního řádu odjíždí v 15:00, cesta trvá přibližně dvě hodiny. Nezapomeňte si s sebou jízdenky.
(// Studenti prvního ročníku mají své jízdenky v majetku, studenti vyšších ročníků je dostanou zítra, tedy ve čtvrtek.)

Po příjezdu do kouzelnické vesnice Prasinky budou prváci školním šafářem odvedeni na ubytovnu Carlotty Pinkstone, kde mají zdarma zajištěný nocleh. Vyšší ročníky mají tradičně zamluvené pokoje v hostinci U Tří košťat, kde je možné se také navečeřet. V Prasinkách stále platí zákaz kouzlení neplnoletých kouzelníků, nezapomeňte na to. Využijte volný čas a zúčastněte se například některé prohlídkové trasy (nabídku najdete v Kulturním domě), případně si prohlédněte radnici.

Druhý den, tedy 1. 9. 2099 (// neděle 21. 2. 2021), se otevře školní brána.
Na studenty vyšších ročníků budou jako tradičně čekat na Hengistově náměstí (// lavičky na náměstí) v 15:00 kočáry. Kdo přijde pozdě, jde pěšky i se všemi věcmi. Prváci mají sraz rovněž na tomto náměstí, zaměstnanci školy je vyzvednou v 15:30 a poté také v 17:00 a následně je převezou přes Bradavické jezero do školy.
Zavazadla si vezměte pouze na náměstí, odtud budou do školy přepravena jinými způsoby než vy samotní. Ve škole poté proběhne samotná zahajovací slavnost, jejíž součástí je také zařazování nových studentů do kolejí.

Zkontrolujte si, že máte veškeré školní pomůcky a osobní potřeby.

Dbejte na svou bezpečnost a slušné chování. Někdy jdou tyhle dvě složky dohromady a při porušení jedné dojde k porušení druhé.


Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Lilith Serpenth | 4.2.2021 22:32
Prospěchové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth

Dochází ke změně e-mailu!
Dorothy Tayltrott | 30.1.2021 21:49
Výsledky ankety

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY PROFESORSKÉ ANKETY

ZDE

Studentská anketa
Dorothy Tayltrott | 28.1.2021 19:39
Závěrečná slavnost, odjezd do Londýna

Vážení obyvatelé hradu!

Konec školního roku je zde a jako každý rok, i letos ho slavnostně ukončíme ve Velké síni dne 29. 6. 2099 (// sobota 30. 1. 2021 od 19:30). Čeká vás vyhlášení ankety (nezapomeňte hlasovat, viz příspěvek níže, máte na to ještě pár hodin) a různá ocenění, předání školního poháru, večeře a rozdání vysvědčení.

Připomínám, že závěrečná slavnost není přehlídka nejkrásnějších šatů, přijďte v upravených uniformách... a ideálně pozitivně naladění, ať oslavujeme. Proslovy začnou zhruba ve 20:00.

O den později, tedy 30. 6. 2099 (// neděle 31. 1. 2021), se od 10:00 můžete dostat z nádvoří do Prasinek, kdo přijde později, jde sám i se zavazadly. Vlak odjíždí z Prasinek v 19:00, na nádraží King's Cross přijíždí ve 21:00. Jakmile budete v Londýně, škola za vás dva měsíce nenese odpovědnost, nezapomínejte na to, že mimo školu nesmíte do 17 let kouzlit.

Užijte si poslední dny, rozlučte se v kolejích, popřejte (nejen) profesorům pěkné prázdniny a přijďte si pro svá vysvědčení.

Za vedení,
Dorothy Tayltrott

// Jízdenky na vlak budou rozdány zítra. Předškoláci už jsou v Londýně, určitě se na vás těší, tak se na ně těšte také!
Dorothy Tayltrott | 27.1.2021 19:38
Poslední číslo Bradavičníku

Bradavičník 2099/03

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání letošní poslední číslo Bradavičníku. Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení. Vezměte výtisk i svým rodičům.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Dorothy Tayltrott | 17.1.2021 23:08
Profesorská anketa 2098/99

Vážení studenti!

Studentská rada si pro vás připravila profesorskou anketu pro tento rok. Je zcela anonymní, takže se nemusíte bát ji vyplnit podle pravdy. Čas máte do 27. 6. 2099 (//28. 1. 2021 23:50), schránku najdete ve Velké síni.

Co je to mentoring?
Něco jako doučování, ale nad rámec běžné výuky, zkrátka intenzivní studium předmětu/oboru/oblasti mimo výuku. Otázku berte ve smyslu: Koho bych chtěl jako soukromého učitele, aby mě naučil něco navíc?

Není nutné zodpovědět všechny otázky, ale čím víc, tím líp!

Těšíme se na výsledky, které budou zveřejněny během závěrečné slavnosti.
Dorothy Tayltrott

SCHRÁNKA

PS: Pokud chcete profesorům něco vzkázat, můžete to udělat i touto formou, ano. Stačí vzkaz dopsat pod očíslované odpovědi.
Charles Silencius Watcherson | 14.1.2021 21:31
Příjezd zkouškové komise a zkouškové období 2099

Vážení obyvatelé hradu,

v sobotu 13. 6. 2099 (//16. 1. 2021) dorazí zkoušková komise z Ministerstva kouzel, tedy patnáct kouzelníků světové úrovně, kteří se budou věnovat testování znalostí studentů pátého a sedmého ročníku.

Přivítání proběhne formou hostiny, sraz je tedy 19:30 ve Velké síni, komisaři dorazí kolem osmé hodiny. Vzhledem k tomu, že tu s námi budou pobývat po celou dobu zkouškového období, očekávám od vás alespoň takto ke konci roku chování podle školního řádu. Nevhodné chování a oblečení nebude tolerováno, naopak bude přísně trestáno.

I když náhodou nepatříte ke zkouškovým ročníkům, důrazně vás upozorňuji, abyste to nekazili starším spolužákům. I vás čeká nejspíše stejná zkoušková komise a mohu vám prozradit, že komisaři mají vynikající paměť.

V pondělí 15. 6. poté začne zkouškové období. Harmonogram zkoušek dostanou studenti zkouškových ročníků, mladší studenty žádám, aby se v přízemí pohybovali tiše. Zkoušení, které probíhá venku (POKT, LET), bude předem nahlášeno na bráně na famfrpálové hřiště a bráně školních kotců a stájí. V těchto dobách se prosím v dané oblasti nevyskytujte.

Hromadné testování poté probíhá v učebně 11. Pohybujte se tedy v přízemí co nejtišeji. Učebna je sice opatřena ochrannými kouzly a chodbu budou hlídat dozorující profesoři a nezkouškoví členové StR, bez vzájemné spolupráce celé školy to však nepůjde.

Všem studentům, které čekají zkoušky, přeji hodně štěstí,
Dorothy Tayltrott | 5.1.2021 13:38
Nové číslo Bradavičníku

Bradavičník 2099/02

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu, které se tentokrát věnuje šíření pozitivní valentýnské atmosféry.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Dorothy Tayltrott | 2.1.2021 16:03
Víkend v Prasinkách V

Milí studenti a zaměstnanci školy,

máme tu poslední víkend v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 9. do neděle 10. 5. 2099 (//nonRPG: 2. 1. 2021 a 3. 1. 2021).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Připomínám, že v neděli 14. 6. 2099 je také uzavření klasifikace zkouškových ročníků. Užijte si poslední volno, nakupte si pomůcky, které ve škole nenajdete. A vzhůru na učení.

Mnoho sil,
Dorothy TayltrottUkaž starší