Školní aktuality | Neherní


2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005


Charles Silencius Watcherson | 4.3.2021 18:19
Systémový zápis na předměty

Vážení studenti,

systémový zápis na předměty pro školní rok 2099/2100 byl právě spuštěn. Věnujte pozornost textu níže, ať nejste v průběhu roku překvapení. Také doporučujeme pročíst Průvodce pro studenty, který byl všem studentům zaslán.
Bruce F. Abberfield | 3.3.2021 12:22
Víkend v Prasinkách I

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit první víkend v Prasinkách tohoto roku. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 26. 9. a samozřejmě také v neděli 27. 9. (//nonRPG: 6. 3. 2021 a 7. 3. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně čerstvých třeťáků. Prasinkový víkend se sice netýká žáků druhého a prvního ročníku, ale ani tací nemusí zoufat, počasí na víkend vypadá velice slibně a starší kamarádi jistě budou té lásky a něco vám přinesou.

Studentům splňujícím podmínky výše dále nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu vesnice. Myslete na důvěru vašich nejbližších pokaždé, když vás napadne nějaká lumpárna.

Důsledkem událostí z minulého roku jsem dále pověřen vám zopakovat, že je večerka pobytu mimo hrad zkrácena o jednu hodinu. Nově vás budou zaměstnanci školy čekat u brány nejpozději ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane, budeme bohužel nuceni informovat ministerstvo kouzel. Nesnažte se proto o zbytečné problémy, ze kterých již nevede cesty zpět. Rozhodně to nestojí za to. I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Charles Silencius Watcherson | 1.3.2021 15:03
Důležité informace o událostech posledních dnů

Jak jste si jistě všimli (o informovanost se postaraly nejen noviny mimo školu, ale dokonce i Bradavičník), od závěrečné slavnosti minulého roku se začaly objevovat netypické (v té době) nevysvětlitelné úkazy. Vzhledem k tomu, že již vím, o co se jedná, rád bych vás touto cestou uklidnil a informoval o současné situaci.

Kouzelnické školy po celém světě mezi sebou různě soutěží, jak jste byli svědkem například při Poháru kapitánů. Před více než třiceti lety Bradavice hostily takzvaný Merlinův pohár, což je velká událost opředená legendami. Při každém pořádání tohoto turnaje se objevují v hostitelské škole různá znamení. Právě v Bradavicích jimi jsou hořící strom na břehu jezera a také meče, které jsou na místě k vidění i teď.

Upozorňuji tedy, že nejde o žádný útok, žádné označení místa pro pořádání černých rituálů, znak, že se tu rodí kapustňáci, a podobně (opravdu nestíhám sledovat, co vše jste si stihli vymyslet a rozšířit mezi spolužáky), ale jde o důkaz toho, že Bradavická škola čar a kouzel bude v roce 2100/2101 místem, kde se odehraje turnaj mezi třemi kouzelnickými školami na oslavu velkého Merlina.

Jaké školy to budou?
To v současné době nedokážu říct ani já, ani žádný jiný ředitel. Můžeme předpokládat nominaci zhruba šesti škol, jejichž názvy snad včas odhalí další znamení. Během roku se společně dozvíme názvy soutěžících škol pomocí speciálních rituálů. Všechny informace vám budou průběžně předávány, jakmile nadejde vhodný čas.

Momentálně tedy nabádám k uklidnění a pozornosti, protože znamení bývají tři (tři blesky na závěrečné slavnosti byly součástí hořícího stromu). Věnujte se výuce, protože je možné, že své dovednosti a znalosti budete brzy ukazovat více lidem, než profesorovi při zkoušení.

Ačkoliv nevíme, zda někdo z vás bude soutěžit, zcela jisté je, že příští rok bude na naší škole rušno. Pozici hostitele totiž nemůžeme odmítnout, a tak je tato věc stoprocentní.

Za školu,
Cornelia Morley | 27.2.2021 18:53
Nové číslo Bradavičníku 99/04

Bradavičník 2099/04

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Edwarda Franka.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.


Bruce F. Abberfield | 27.2.2021 13:20
Botky jako ze škatulky

Jste na škole krátce a ještě si tak úplně nerozumíte s kouzly? Nebo snad žádná kouzla neumíte? Povedlo se vám naštvat skřítku, která se vám stará o stav školní uniformy? Chcete oslnit spolužáky a hlavně profesory dokonalým stavem svých bot? Tak přesně pro vás je tu náš seminář Botky jako ze škatulky.

Čáry a kouzla nejsou všechno, proto na to půjdeme nekouzelnickou metodou. Akce je tedy primárně určena pro studenty prvního ročníku, kteří se teprve budou s magií seznamovat. Nicméně uvítáme i studenty z vyšších ročníků, kteří si moc nerozumí s užitkovými kouzly. Kartáčů i krému na boty máme v zásobě i v době krize dost.

Těší se na vás Charly Coureyová a Tarabas Amaro.
Cornelia Morley | 25.2.2021 15:50
Kroužek přežití

Vážení studenti,

rozhodla jsem se pro založení nového kroužku, konkrétně kroužek přežití. Pokud vás zajímá, jak přežít v přírodě magicky, co dělat, pokud havarujete s koštětem, či snad, jak poznat, kteří tvorové nám hodlají ublížit, nebo které rostliny můžeme sníst, právě pro vás je tento kroužek určený.

V případě vašeho zájmu je nutné se předem zapsat, že máte zájem dorazit!

Kdo se chce kroužku zúčastnit, musí být minimálně ve třetím ročníku! //Kroužek je odehrávací a docházka se zapisuje. Pokud víte, že čas mít nebudete, prosím, neberte místo těm, kteří by čas hrát měli.

Zápisovou listinu najdete ve třetím patře na nástěnce kroužku přežití. //Odkaz také ZDE.
Lilith Serpenth | 23.2.2021 20:37
Zkouškové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Lilith Serpenth


Cornelia Morley | 23.2.2021 8:48
Nábor do Bradavičníku!

Bradavičník, nábor do školní redakce | Píšeš rád? Zajímáš se o dění kolem sebe? Máš spoustu nápadů? | Tak to ti u nás bude dobře. Přidej se k nám! | Tak neváhej a pošli sovu Paige Stafford!
Bruce F. Abberfield | 22.2.2021 14:28
Vzdělávací akce u jezera

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vás po náročných okamžicích začátku roku pozvat dne 4. 9. 2099 v hodinách odpoledních (24. 2. 2021; 17:30) na poklidnou vzdělávací přednášku u Černého jezera.

Oliheň se po delší době opět více předvádí studentům. Své o tom vědí zejména první ročníky, kterým se mírumilovný tvor zdejších vod ukázal při tradiční první cestě na hrad. Co vše o ní víme a nevíme? Přijďte si poslechnout krátkou přednášku o tomto tvorovi, získat zajímavé informace o jeho původu a významu pro hrad, nebo se jen pobavit s přáteli pod širým nebem na velice zdravém čistém vzduchu. Přednášku povedou vážený pan profesor Adalwin Ackermann a vážená paní profesorka Nolwazi Zulu Shephard.

Nezapomeňte, že bude po celou dobu akce platit školní řád.
Charles Silencius Watcherson | 17.2.2021 16:28
Začátek školního roku 2099/2100 + letní úkol

Během dnešního dne vyhledá každého studenta školní sova, která mu přinese ruličku pergamenu. Kdo rozlomí bradavickou pečeť, objeví oficiální hlavičku s erbem školy a následující informace.

Vážení studenti,

blíží se začátek školního roku, proto si prosím přečtěte informace o odjezdu do školy a zahajovací slavnosti. Pokyny si prosím zapamatujte a v dané dny se jimi řiďte.

V pondělí 31. 8. 2099 (// sobota 20. 2. 2021) vyjíždí z londýnského nádraží King's Cross speciální Bradavický expres, který všechny studenty i jejich profesorský dozor doveze do Prasinek. Expres najdete na nástupišti 9 a ¾. Vlak podle jízdního řádu odjíždí v 15:00, cesta trvá přibližně dvě hodiny. Nezapomeňte si s sebou jízdenky.
(// Studenti prvního ročníku mají své jízdenky v majetku, studenti vyšších ročníků je dostanou zítra, tedy ve čtvrtek.)

Po příjezdu do kouzelnické vesnice Prasinky budou prváci školním šafářem odvedeni na ubytovnu Carlotty Pinkstone, kde mají zdarma zajištěný nocleh. Vyšší ročníky mají tradičně zamluvené pokoje v hostinci U Tří košťat, kde je možné se také navečeřet. V Prasinkách stále platí zákaz kouzlení neplnoletých kouzelníků, nezapomeňte na to. Využijte volný čas a zúčastněte se například některé prohlídkové trasy (nabídku najdete v Kulturním domě), případně si prohlédněte radnici.

Druhý den, tedy 1. 9. 2099 (// neděle 21. 2. 2021), se otevře školní brána.
Na studenty vyšších ročníků budou jako tradičně čekat na Hengistově náměstí (// lavičky na náměstí) v 15:00 kočáry. Kdo přijde pozdě, jde pěšky i se všemi věcmi. Prváci mají sraz rovněž na tomto náměstí, zaměstnanci školy je vyzvednou v 15:30 a poté také v 17:00 a následně je převezou přes Bradavické jezero do školy.
Zavazadla si vezměte pouze na náměstí, odtud budou do školy přepravena jinými způsoby než vy samotní. Ve škole poté proběhne samotná zahajovací slavnost, jejíž součástí je také zařazování nových studentů do kolejí.

Zkontrolujte si, že máte veškeré školní pomůcky a osobní potřeby.

Dbejte na svou bezpečnost a slušné chování. Někdy jdou tyhle dvě složky dohromady a při porušení jedné dojde k porušení druhé.


Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Lilith Serpenth | 4.2.2021 22:32
Prospěchové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth

Dochází ke změně e-mailu!
Dorothy Tayltrott | 30.1.2021 21:49
Výsledky ankety

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY PROFESORSKÉ ANKETY

ZDE

Studentská anketa
Dorothy Tayltrott | 28.1.2021 19:39
Závěrečná slavnost, odjezd do Londýna

Vážení obyvatelé hradu!

Konec školního roku je zde a jako každý rok, i letos ho slavnostně ukončíme ve Velké síni dne 29. 6. 2099 (// sobota 30. 1. 2021 od 19:30). Čeká vás vyhlášení ankety (nezapomeňte hlasovat, viz příspěvek níže, máte na to ještě pár hodin) a různá ocenění, předání školního poháru, večeře a rozdání vysvědčení.

Připomínám, že závěrečná slavnost není přehlídka nejkrásnějších šatů, přijďte v upravených uniformách... a ideálně pozitivně naladění, ať oslavujeme. Proslovy začnou zhruba ve 20:00.

O den později, tedy 30. 6. 2099 (// neděle 31. 1. 2021), se od 10:00 můžete dostat z nádvoří do Prasinek, kdo přijde později, jde sám i se zavazadly. Vlak odjíždí z Prasinek v 19:00, na nádraží King's Cross přijíždí ve 21:00. Jakmile budete v Londýně, škola za vás dva měsíce nenese odpovědnost, nezapomínejte na to, že mimo školu nesmíte do 17 let kouzlit.

Užijte si poslední dny, rozlučte se v kolejích, popřejte (nejen) profesorům pěkné prázdniny a přijďte si pro svá vysvědčení.

Za vedení,
Dorothy Tayltrott

// Jízdenky na vlak budou rozdány zítra. Předškoláci už jsou v Londýně, určitě se na vás těší, tak se na ně těšte také!
Dorothy Tayltrott | 27.1.2021 19:38
Poslední číslo Bradavičníku

Bradavičník 2099/03

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání letošní poslední číslo Bradavičníku. Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení. Vezměte výtisk i svým rodičům.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Dorothy Tayltrott | 17.1.2021 23:08
Profesorská anketa 2098/99

Vážení studenti!

Studentská rada si pro vás připravila profesorskou anketu pro tento rok. Je zcela anonymní, takže se nemusíte bát ji vyplnit podle pravdy. Čas máte do 27. 6. 2099 (//28. 1. 2021 23:50), schránku najdete ve Velké síni.

Co je to mentoring?
Něco jako doučování, ale nad rámec běžné výuky, zkrátka intenzivní studium předmětu/oboru/oblasti mimo výuku. Otázku berte ve smyslu: Koho bych chtěl jako soukromého učitele, aby mě naučil něco navíc?

Není nutné zodpovědět všechny otázky, ale čím víc, tím líp!

Těšíme se na výsledky, které budou zveřejněny během závěrečné slavnosti.
Dorothy Tayltrott

SCHRÁNKA

PS: Pokud chcete profesorům něco vzkázat, můžete to udělat i touto formou, ano. Stačí vzkaz dopsat pod očíslované odpovědi.
Charles Silencius Watcherson | 14.1.2021 21:31
Příjezd zkouškové komise a zkouškové období 2099

Vážení obyvatelé hradu,

v sobotu 13. 6. 2099 (//16. 1. 2021) dorazí zkoušková komise z Ministerstva kouzel, tedy patnáct kouzelníků světové úrovně, kteří se budou věnovat testování znalostí studentů pátého a sedmého ročníku.

Přivítání proběhne formou hostiny, sraz je tedy 19:30 ve Velké síni, komisaři dorazí kolem osmé hodiny. Vzhledem k tomu, že tu s námi budou pobývat po celou dobu zkouškového období, očekávám od vás alespoň takto ke konci roku chování podle školního řádu. Nevhodné chování a oblečení nebude tolerováno, naopak bude přísně trestáno.

I když náhodou nepatříte ke zkouškovým ročníkům, důrazně vás upozorňuji, abyste to nekazili starším spolužákům. I vás čeká nejspíše stejná zkoušková komise a mohu vám prozradit, že komisaři mají vynikající paměť.

V pondělí 15. 6. poté začne zkouškové období. Harmonogram zkoušek dostanou studenti zkouškových ročníků, mladší studenty žádám, aby se v přízemí pohybovali tiše. Zkoušení, které probíhá venku (POKT, LET), bude předem nahlášeno na bráně na famfrpálové hřiště a bráně školních kotců a stájí. V těchto dobách se prosím v dané oblasti nevyskytujte.

Hromadné testování poté probíhá v učebně 11. Pohybujte se tedy v přízemí co nejtišeji. Učebna je sice opatřena ochrannými kouzly a chodbu budou hlídat dozorující profesoři a nezkouškoví členové StR, bez vzájemné spolupráce celé školy to však nepůjde.

Všem studentům, které čekají zkoušky, přeji hodně štěstí,
Dorothy Tayltrott | 5.1.2021 13:38
Nové číslo Bradavičníku

Bradavičník 2099/02

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu, které se tentokrát věnuje šíření pozitivní valentýnské atmosféry.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Dorothy Tayltrott | 2.1.2021 16:03
Víkend v Prasinkách V

Milí studenti a zaměstnanci školy,

máme tu poslední víkend v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 9. do neděle 10. 5. 2099 (//nonRPG: 2. 1. 2021 a 3. 1. 2021).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Připomínám, že v neděli 14. 6. 2099 je také uzavření klasifikace zkouškových ročníků. Užijte si poslední volno, nakupte si pomůcky, které ve škole nenajdete. A vzhůru na učení.

Mnoho sil,
Dorothy TayltrottUkaž starší