Školní aktuality | Neherní


2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005


Charles Silencius Watcherson | 6.5.2021 16:01
Africká návštěva naší školy

Vážení obyvatelé hradu,

tento školní rok jsme přivítali v Bradavické škole čar a kouzel studenty z institucí Nový Kruval, Valšebnyj puť a Fiktivní Univerzity Nutného Univerzálního Vědění. Ani jedna z těchto škol nebyla oficiálně nominována k účasti v Merlinově Poháru. Až Salemsko-Ipswichská akademie z USA dokázala prostřednictvím svého reprezentanta vytáhnout meč z kamene u jezera a nominovat se tím k účasti na Merlinově Poháru, který proběhne na našich pozemcích již příští školní rok.

Tato škola ovšem nebyla poslední, která se bude pokoušet meč vytáhnout. V následujících dnech očekáváme příjezd Kouzelnické školy Heartiness, jejíž sídlo se nachází daleko v jižní Africe. Přesný čas jejich příjezdu ještě neznáme, ale očekávat je můžeme v odpoledních hodinách dne 1. 3. 2100, a to na nádvoří školy.

Delegace bude, dle svého zvyku na cestách, ubytována ve stanech umístěných na břehu jezera. Tyto stany a tábořiště bez dovolení nenavštěvujte, opět vám připomínám, abyste dbali na slušné chování.

Stejně jako posledně platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád, se kterým byli předem seznámeni. Na neznalost se nelze vymluvit, a to ani v případě, že jim užití metody, která je na našem území nelegální, dovolíte vy. Rovněž však počítejte s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány a posuzovány přísněji.

Za vedení,

Charles Silencius Watcherson
Cornelia Morley | 30.4.2021 16:35
Nové číslo Bradavičníku 00/01

Bradavičník 2100/01

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Bruce F. Abberfield | 25.4.2021 22:40
Valentýn 2100 + Víkend v Prasinkách

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi představit vám událost následujících dnů. Od zítřejšího rána, konkrétně od osmi hodin, budete mít možnost zapojit se do valentýnských výzev, které vám mohou donést velice zajímavé odměny. //Soutěž probíhá od pondělí 26. 4. (08:00 hodin) do pátku 30. 4. (23:59.)// Mezi hlavními cenami je například obrovský dort, magikytara, či koště. Níže naleznete listinu úkolů. Za každý splněný úkol získáte srdíčko a za určitý počet srdíček na svátek samotného Valentýna vám bude zpřístupněno kolo štěstí. Ty budou tři + jedno profesorské. Každé je na jiné úrovni odměn. Výpis odměn naleznete pod úkoly.

Využijte této příležitosti k učinění hradních stěn krásnějším místem. Je spoustu možností, jak učinit někoho šťastným. Valentýn není jedinou příležitostí, je snad spíše berličkou, které se můžeme zachytit při tápání. Všechny krásné věci, které učiníte, budou odměněny nejen cenou, ale i dobrým pocitem. K dispozici vám dále bude valentýnská schránka ve Velké síni, kam můžete házet vzkazy. A to nejen soutěžní.

Současně s tím náleží říct ještě poslední informaci, kterou je oznámení Víkendu v Prasinkách. Jedná se o dny 13. a 14. 2. 2100 (//1. 5. 2021 a 2. 5. 2021). Chovejte se slušně a buďte za branou nejpozději ve 21:00.

Valentýnská schránka
Valentýnská výzva
S přáním příjemného zážitku,
Charles Silencius Watcherson | 22.4.2021 20:34
Další návštěva našeho Hradu

Vážení obyvatelé hradu,

na podzim jsme přivítali na území Bradavické školy čar a kouzel studenty z instituce Nový Kruval a Valšebnyj puť. Ani jedna z těchto škol nebyla oficiálně nominována k účasti v Merlinově Poháru.

V následujících dnech k nám zavítají delegace z Fiktivní Univerzity Nutného Univerzálního Vědění, známé pod zkratkou FUNUS, až z Brazílie, a zástupci Salemsko-Ipswichské akademie z USA, kteří snad již získali všechna potřebná povolení od Ministerstva kouzel Velké Británie.

Očekávat je můžete v odpoledních hodinách dne 18. 1. 2100, zdrží se až do 21. 1. 2100. Pokud máte zájem uvítat na hradě Salemsko-Ipswichskou akademii, kontaktujte profesorku Morley, která se tohoto úkolu zhostila. Obě delegace budou ubytovány v prostorách Hradu, konkrétně ve Velké věži.

Co se týká Salemsko-Ipswichské akademie, Američané mají poměrně zajímavý přístup k hůlkám a mají velice přísné zákony, které s držením hůlek souvisejí. Doporučuji vám tedy, abyste využili příležitost a zkusili od nich něco zjistit. Třeba vám to pomůže lépe vyplnit nedávno vyhlášenou soutěž, kterou tímto připomínám. FUNUS je známý svými bohatými znalostmi na poli přírodní magie, jejich studenti se vyznají hlavně v mineralogii, což je obor, který na naší škole potkáte pouze okrajově v předmětech jako je kouzelnické léčitelství.

Stejně jako minule platí, že pokud by se vám na chování našich návštěvníků cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád a náš zákoník, se kterým byli předem seznámeni. Na neznalost se nelze vymluvit. Rovněž však počítejte s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány a posuzovány přísněji.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson
Bruce F. Abberfield | 16.4.2021 18:32
Nový rok

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi pozvat vás na rozloučení se s rokem 2099 a následné přivítání roku 2100.

Všichni jste srdečně zváni dne 31. 12. 2099 (//17. 4. 2021//) a to od 22:00 (//19:00, rpg bude půlnoc časově posunuta//) v prostorách astronomické věže (//chat: velka_vez.//)

Tématem letošních oslav je spojení kouzelnického umění vyučovaného na naší škole. S tím se váže povinný dresscode. Oblečte se tak, jak by se měl kouzelník oblékat při zvláštních příležitostech. Pokud si nebudete vědět rady, kontaktujte mou osobu. Jakékoliv dotazy ohledně oblečení vám rád zodpovím. Na oslavy si, prosím, přineste také své hůlky.

Pokud plánujete oslavovat Nový rok jinde, než v astronomické věži, myslete na stále platící večerku. Ta je neměnná. Výjimky se nepřipouštějí. Oslava v astronomické věži bude napříč tomu probíhat do ranních hodin.

S přáním příjemného zážitku,
Charles Silencius Watcherson | 12.4.2021 15:07
Vaše svědomí

*Toto oznámení přišlo i všem studentům, kteří jsou o prázdninách doma. Přiznání profesorům je nabízeno skrze sovy. Informace z prvního odstavce chybí zcela.*

Vážení obyvatelé hradu,

připomínám, že dnes večer (18:00) máte možnost pomoci skřítkům s úklidem nádvoří, a udělat tak dobrý skutek a poděkovat našim zaměstnancům za celoroční práci. Brzy dostanete informace o chystané oslavě, která vás čeká při příležitosti vítání roku 2100.

Rád bych vás však tímto příspěvkem upozornil, že na Nový rok je magie silnější a ještě více nevyzpytatelná a svědomí má v našem prostředí větší roli, než na jakou jste nejspíše zvyklí z mudlovských domácností.

Pokud máte tedy pocit, že v současném rozpoložení nemůžete do nového roku vstoupit v klidu a připraveni, využijte tiché chodby a volný čas profesorů, abyste se zbavili toho, co vás tíží. Přiznání bývá polehčující okolnost a jistě je lepší vyřešit svůj problém s profesorem či členem Studentské rady, kterého si zvolíte, než se zaměstnancem Ministerstva, zvláště pokud jsou vaše činy horší než lehké přestupky školního řádu.

Pravděpodobně si nejste vědomi závažnosti některých činů, kterých se dopustíte. V novém roce se tedy budeme se sborem zabývat jak vám předat některé základy, o kterých jsem si myslel, že jsou minimálně v povědomí každého kouzelníka od určitého věku. Ale mýlil jsem se, opět někteří z vás ukázali, že si nevědí, co je to respekt. A zrovna v tomto případu nemluvím o respektu k autoritám, ale k základním kouzelnickým právům.

Ti z vás, kteří do této kategorie nespadají, mají jedinečnou možnost ostatní poučit. Ti, kteří zastávají jiný názor, mají však také možnost se vyjádřit. Na sekretariátu najdete nově vyhlášenou soutěž, která se zabývá hůlkami, které jsou tak pevnou součástí nás samých, že někteří očividně zapomínají, jak moc jsou důležité. Přečtěte si zadání, zapřemýšlejte. Budeme rádi za vaše názory, zkušenosti a postřehy, které mohou jiným pomoci s vnímáním hranic, které nemají překračovat.

Za vedení,
Charles Silencius Watcherson
Bruce F. Abberfield | 7.4.2021 23:25
Vánoční prázdniny 2099

Vážení studenti, kolegové,

tak jste se dočkali. Tolik očekávané Vánoce a s nimi spojené prázdniny jsou zde. Letos připadají na období od 23. 12. 2099 do 4. 1. 2100 (//od 9. 4. 2021 do 21. 4. 2021//). V první den vánočních prázdnin, tedy dvacátého třetího prosince, budou v ranních hodinách na nádvoří přistaveny kočáry, které vás bez problémů přepraví do Prasinek. Dále budete pokračovat vlakem pokračovat do Londýna a odtud za svými blízkými.

Pro všechny, kteří se na hradě rozhodnou přes prázdniny setrvat, bude v následující den, 24. 12. 2097(//10. 4. 2020 19:00//) přichystána společná vánoční hostina.

Protože si o Vánocích musíme pomáhat, shodli jsme se se Studentskou Radou, že obdarujeme dárkem naše milé skřítky a pomůžeme jim s úklidem sněhu. Největší sněhovou kalamitu očekáváme z noci 25. na 26. prosince. Vezměte si proto na sebe teplé oblečení a připojte se k nám v Krabičkový den ve 14:30 (//12. 4. 2020 18:00//) na nádvoří. Odměna je samozřejmá.

Co se týká průběhu oslav konce roku 2099, dozvíte se je brzy.

Ať už budete Vánoce trávit doma, nebo ve škole, odpočívejte, užívejte svátků a buďte s těmi, které máte nejraději.

Krásné Vánoce.
Bruce F. Abberfield | 2.4.2021 15:00
Víkend v Prasinkách + Vánoční trhy

Vážení studenti, kolegové,

ve vzduchu voní jehličí a jmelí, pozemky zapadají sněhem a studenti do úkolů nenápadně připisují svá tajná přání. To znamená jediné. Vánoce se kvapem blíží. S nimi samozřejmě i pověstné trhy v Prasinkách. K letošnímu roku připadly trhy na druhý prasinkový víkend. Budete tedy mít možnost (pakliže získáte povolení od rodičů) opustit brány školy a vydat se na nákup dárečků, koštování vánočních čajů a ochutnávek cukroví.

Brány budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 5.12. a v neděli 6.12. (//nonRPG: 3. 4. 2021 a 4. 4. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně třeťáků. Pro všechny studenty, kteří opustí školu se záminkou navštívit trh, platí dvojnásobný vykřičník. Chovejte se slušně, dodržujte školní řád a reprezentujte školu. Pokud se dozvíme jedinou stížnost, naplánujeme vám příští rok návštěvu Prasinek zcela mimo trhy. Dejte si také pozor na zkrácenou dobu pobytu mimo hrad. Zaměstnanci školy vás budou čekat u brány nejpozději ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane, budeme nuceni informovat ministerstvo kouzel.

První stupeň nemá návštěvu trhů povolenou. Důvody hledejte za lumpárnami mezi stánky v loňském roce. Přesto bude možné pořídit sobě a svým nejbližším něco pěkného. Každá ze čtyř kolejí si totiž připravila stánek. V sobotu ráno budou i s obsluhou připraveny na nádvoří školy. K dispozici vám bude i katalog, který můžete poslat svým známým. Pokud by si něco z výrobků školy přáli, nechť vás kontaktují a pošlou peníze. Vy jim posléze výrobek kupte a pošlete. Stánky zde budou stát až do nedělního večera.

Očekáváme, že se budete i na nádvoří chovat jak se sluší a patří. Je to přece práce vás a vašich spolužáků. Proto mějte úctu a myslete na slušné vychování.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Cornelia Morley | 28.3.2021 14:23
Nové číslo Bradavičníku 99/05

Bradavičník 2099/05

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na slečnu Claudii Grace Hamilton.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 24.3.2021 11:59
Informace o událostech následujících týdnů

Vážení obyvatelé hradu,

od mého posledního příspěvku ohledně dění, které nás čeká a nemine – tedy pořádání Merlinova Poháru ve školním roce 2100/2101 – uběhl více než měsíc. Nyní je nám již známá celá řada podrobnějších informací, a proto je čas informovat i vás.

Díky znakům vyrytým na kameni u břehu jezera víme, které školy byly do poháru nominovány. Mým úkolem je tedy vyjmenovat vám šest škol, jejichž zástupci k nám v tomto školním roce dorazí, aby se pokusili zmocnit v rámci nominačního rituálu jednoho z mečů, a stali se tak účastníky.

Nominované školy

  • Askejský Institut čar a kouzel (Island)
  • Fiktivní Univerzita Nutného Univerzálního Vědění (Brazílie)
  • Heartiness (Jihoafrická republika)
  • Nový Kruval (Lotyšsko)
  • Salemsko-Ipswichská Akademie (USA)
  • Valšebnyj puť (Rusko)

I když to pro hostitelskou školu nemusí být samozřejmé, nominována je i naše Škola čar a kouzel v Bradavicích. Vzhledem ke znamením, kterých se nám v tomto i minulém školním roce dostalo, je mým osobním (a tedy nepotvrzeným) odhadem, že vybrané školy budou tři.

V následujícím měsíci nás čeká příjezd prvních dvou škol, konkrétně ruské Valšebnyj puti dne 1. 12. 2099 (31. 3. 2021) a poté lotyšského Nového Kruvalu, který dorazí 3. 12. 2099 (1. 4. 2021). Ohledně příjezdu dalších škol probíhá vyjednávání především na půdě Ministerstva kouzel.

Zástupci ze vzdálenější ze škol budou pro vás studenty setkáním s velmi odlišnou kouzelnickou kulturou, ale využijte možnost navázat kontakty a seznámit se i se zástupci Kruvalu.

Chovejte se k návštěvníkům slušně a nepobízejte studenty k porušování školního řádu. V jejich školách jsou obvykle udělovány přísnější tresty za mnohem mírnější přestupky než porušení večerky. Pokud by se vám cokoliv nezdálo, kontaktujte vedení školy, protože studenti cizích škol jsou povinni dodržovat právě náš školní řád (a náš zákoník), se kterým budou předem seznámeni. Na neznalost se tedy nelze vymluvit. Rovněž však musíte počítat s tím, že i vaše prohřešky budou sledovány přísněji.

// Pořadatelé MP by vás rádi seznámili s nově vytvořeným PLACE MERLINOVA POHÁRU, kde budete postupně nacházet všechny informace, které by vás k celému kouzelnickému klání a dění okolo něj mohly zajímat.
Bruce F. Abberfield | 21.3.2021 11:48
Noc Guye Fawkese

Vážení studenti, kolegové,

jeden svátek střídá druhý a coby škola tradiční a výběrová, je takřka naší povinností vás s ním seznámit. Svátkem Guye Fawkese si připomínáme události z roku 1605, při kterých král Jakub I. přežil pokus o atentát ze strany katolických šlechticů. Guy Fawkes byl právě tou osobou, na jejíž bedrech odpočívala příprava výbušniny a která selhala pohotovým zásahem členů parlamentu. K pátému listopadu se rozdělávají ohně a figurka zrádce je, coby oslava přežití krále, upalována. My si tento svátek však nepřipomeneme upalováním (a chraň vás ruka Merlinova, jestli se dozvím opak,) připomeneme si jej ohňostrojem, který se k oslavám přidal začátkem dvacátého století.

Na školních pozemcích bude odpalován 5. listopadu (//23.3.//) od 20:00. Dívat se můžete z oken hradu, nádvoří, nebo jiného libovolného místa pozemků, stihnete-li se vrátit před večerkou, která platí bez výjimek. (//Ohňostroj bude k vidění na chatech nádvoří, Velká věž a klubovna. RPG však samozřejmě bude možnost jej pozorovat i z jiných částí hradu a na celých pozemcích.//)

Škola má pro vás sice již připraven oficiální výjev ohňostroje, zbývá ale dostatek prostoru pro vaše přání. Pokud tedy chcete jedinečným způsobem pozdravit své přátele, vyjádřit city, či snad udělat radost sami sobě, vhoďte návrh do schránky připevněné při mé pracovně nejpozději do rána téhož dne. (//Do 22.3., 23:59.//) Pokusím se udělat vše, co bude v mých silách, abych vaše touhy naplnil a zajistil vysněnou podívanou. Abyste ale nebyli zklamaní, nezapomeňte vylíčit vaši představu. Že byste rádi pozdravili kamaráda, je sice hezké, ale pěknější bude, připíšete-li, jakým přesně výjevem toho chcete dosáhnout.

S přáním příjemného zážitku,
Bruce F. Abberfield | 15.3.2021 22:51
Slavnost Všech svatých 2099

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi zvěstovat příchod jednoho z nejdramatičtějších svátků tohoto roku a pozvat vás na programy s tím spojené. V nadcházejícím týdnu se můžete zapojit do akcí, které budou probíhat v tréninkové místnosti. Tam na vás bude čekat soubor iluzionistů, kteří vám vykouzlí naprosto jedinečné a neopakovatelné zážitky. Budete-li chtít z jakéhokoliv důvodu opustit místnost, záchranné slovo zní: KALEIDOSKOP. Třešničkou na dortu oslav bude pak večeře ve Velké síni. Ta je letos věnovaná poloprůhledným obyvatelům hradu. Chovejte se uctivě a myslete na slušné vychování. V síni se sejdeme ve 21:00. (//19:00 hodin)

Pro zápis na program v tréninkové místnosti využijte formulář níže. Pečlivě si přečtete požadavky a zvažte vaše schopnosti. Předejdeme vzájemnému sklíčení a nočním můrám.

Bavte se,
Bruce F. Abberfield | 9.3.2021 14:24
Dramatický kroužek

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi uvést zpět Dramatický kroužek. V letošním roce pod vedením nadějné začínající čaroherečky a bývalé studentky Mrzimorské koleje, Eleny Dehoro. Náborové setkání proběhne 9. 10 v učebně číslo 503. Pokud vás láká divadelní kariéra, chcete zakusit nové možnosti a poznat vzdálenější magická umění divadelních scén, či snad jen vylepšit vaše herecké výkony při výmluvách večerky a simulace na ošetřovně (a to vřele doporučuji), jistě neváhejte využít jedinečné možnosti rozkvětu.
Kontaktní osobou je slečna Cordelia Hawtrey. //Rpg kontakt, odpovědnou osobou je NonRpg Elena Dehoro.//

Vřele zváni jsou i členové profesorského sboru.

Připomínám, že seznam všech kroužků najdete na sekretariátu ve druhém patře.
Bruce F. Abberfield | 6.3.2021 0:00
Profesorská akce

Vážení studenti,

Pokud se dokážete chovat tak, jako se studenti výběrové školy chovat mají, pak jste srdečně zváni k ukázce schopností a dovedností vašich profesorů.
Dostavte se dne 28.9. v 15:00 na školní famfrpálové hřiště a povzbuďte své favority. Nečeká je procházka růžovým sadem. //pondělí 8.3. v 18:30 na chatu svět.//
Program nečekejte. Ten znají snad jen vyučující jasnovidectví.

Akce je připravená především pro profesory. Studenti se budou účastnit jen a pouze jako diváci.
Charles Silencius Watcherson | 4.3.2021 18:19
Systémový zápis na předměty

Vážení studenti,

systémový zápis na předměty pro školní rok 2099/2100 byl právě spuštěn. Věnujte pozornost textu níže, ať nejste v průběhu roku překvapení. Také doporučujeme pročíst Průvodce pro studenty, který byl všem studentům zaslán.
Bruce F. Abberfield | 3.3.2021 12:22
Víkend v Prasinkách I

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit první víkend v Prasinkách tohoto roku. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 26. 9. a samozřejmě také v neděli 27. 9. (//nonRPG: 6. 3. 2021 a 7. 3. 2021).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně čerstvých třeťáků. Prasinkový víkend se sice netýká žáků druhého a prvního ročníku, ale ani tací nemusí zoufat, počasí na víkend vypadá velice slibně a starší kamarádi jistě budou té lásky a něco vám přinesou.

Studentům splňujícím podmínky výše dále nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu vesnice. Myslete na důvěru vašich nejbližších pokaždé, když vás napadne nějaká lumpárna.

Důsledkem událostí z minulého roku jsem dále pověřen vám zopakovat, že je večerka pobytu mimo hrad zkrácena o jednu hodinu. Nově vás budou zaměstnanci školy čekat u brány nejpozději ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu. Pokud se tak nestane, budeme bohužel nuceni informovat ministerstvo kouzel. Nesnažte se proto o zbytečné problémy, ze kterých již nevede cesty zpět. Rozhodně to nestojí za to. I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Charles Silencius Watcherson | 1.3.2021 15:03
Důležité informace o událostech posledních dnů

Jak jste si jistě všimli (o informovanost se postaraly nejen noviny mimo školu, ale dokonce i Bradavičník), od závěrečné slavnosti minulého roku se začaly objevovat netypické (v té době) nevysvětlitelné úkazy. Vzhledem k tomu, že již vím, o co se jedná, rád bych vás touto cestou uklidnil a informoval o současné situaci.

Kouzelnické školy po celém světě mezi sebou různě soutěží, jak jste byli svědkem například při Poháru kapitánů. Před více než třiceti lety Bradavice hostily takzvaný Merlinův pohár, což je velká událost opředená legendami. Při každém pořádání tohoto turnaje se objevují v hostitelské škole různá znamení. Právě v Bradavicích jimi jsou hořící strom na břehu jezera a také meče, které jsou na místě k vidění i teď.

Upozorňuji tedy, že nejde o žádný útok, žádné označení místa pro pořádání černých rituálů, znak, že se tu rodí kapustňáci, a podobně (opravdu nestíhám sledovat, co vše jste si stihli vymyslet a rozšířit mezi spolužáky), ale jde o důkaz toho, že Bradavická škola čar a kouzel bude v roce 2100/2101 místem, kde se odehraje turnaj mezi třemi kouzelnickými školami na oslavu velkého Merlina.

Jaké školy to budou?
To v současné době nedokážu říct ani já, ani žádný jiný ředitel. Můžeme předpokládat nominaci zhruba šesti škol, jejichž názvy snad včas odhalí další znamení. Během roku se společně dozvíme názvy soutěžících škol pomocí speciálních rituálů. Všechny informace vám budou průběžně předávány, jakmile nadejde vhodný čas.

Momentálně tedy nabádám k uklidnění a pozornosti, protože znamení bývají tři (tři blesky na závěrečné slavnosti byly součástí hořícího stromu). Věnujte se výuce, protože je možné, že své dovednosti a znalosti budete brzy ukazovat více lidem, než profesorovi při zkoušení.

Ačkoliv nevíme, zda někdo z vás bude soutěžit, zcela jisté je, že příští rok bude na naší škole rušno. Pozici hostitele totiž nemůžeme odmítnout, a tak je tato věc stoprocentní.

Za školu,
Cornelia Morley | 27.2.2021 18:53
Nové číslo Bradavičníku 99/04

Bradavičník 2099/04

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Edwarda Franka.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.


Bruce F. Abberfield | 27.2.2021 13:20
Botky jako ze škatulky

Jste na škole krátce a ještě si tak úplně nerozumíte s kouzly? Nebo snad žádná kouzla neumíte? Povedlo se vám naštvat skřítku, která se vám stará o stav školní uniformy? Chcete oslnit spolužáky a hlavně profesory dokonalým stavem svých bot? Tak přesně pro vás je tu náš seminář Botky jako ze škatulky.

Čáry a kouzla nejsou všechno, proto na to půjdeme nekouzelnickou metodou. Akce je tedy primárně určena pro studenty prvního ročníku, kteří se teprve budou s magií seznamovat. Nicméně uvítáme i studenty z vyšších ročníků, kteří si moc nerozumí s užitkovými kouzly. Kartáčů i krému na boty máme v zásobě i v době krize dost.

Těší se na vás Charly Coureyová a Tarabas Amaro.
Cornelia Morley | 25.2.2021 15:50
Kroužek přežití

Vážení studenti,

rozhodla jsem se pro založení nového kroužku, konkrétně kroužek přežití. Pokud vás zajímá, jak přežít v přírodě magicky, co dělat, pokud havarujete s koštětem, či snad, jak poznat, kteří tvorové nám hodlají ublížit, nebo které rostliny můžeme sníst, právě pro vás je tento kroužek určený.

V případě vašeho zájmu je nutné se předem zapsat, že máte zájem dorazit!

Kdo se chce kroužku zúčastnit, musí být minimálně ve třetím ročníku! //Kroužek je odehrávací a docházka se zapisuje. Pokud víte, že čas mít nebudete, prosím, neberte místo těm, kteří by čas hrát měli.

Zápisovou listinu najdete ve třetím patře na nástěnce kroužku přežití. //Odkaz také ZDE.
Lilith Serpenth | 23.2.2021 20:37
Zkouškové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Lilith Serpenth


Cornelia Morley | 23.2.2021 8:48
Nábor do Bradavičníku!

Bradavičník, nábor do školní redakce | Píšeš rád? Zajímáš se o dění kolem sebe? Máš spoustu nápadů? | Tak to ti u nás bude dobře. Přidej se k nám! | Tak neváhej a pošli sovu Paige Stafford!
Bruce F. Abberfield | 22.2.2021 14:28
Vzdělávací akce u jezera

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vás po náročných okamžicích začátku roku pozvat dne 4. 9. 2099 v hodinách odpoledních (24. 2. 2021; 17:30) na poklidnou vzdělávací přednášku u Černého jezera.

Oliheň se po delší době opět více předvádí studentům. Své o tom vědí zejména první ročníky, kterým se mírumilovný tvor zdejších vod ukázal při tradiční první cestě na hrad. Co vše o ní víme a nevíme? Přijďte si poslechnout krátkou přednášku o tomto tvorovi, získat zajímavé informace o jeho původu a významu pro hrad, nebo se jen pobavit s přáteli pod širým nebem na velice zdravém čistém vzduchu. Přednášku povedou vážený pan profesor Adalwin Ackermann a vážená paní profesorka Nolwazi Zulu Shephard.

Nezapomeňte, že bude po celou dobu akce platit školní řád.
Charles Silencius Watcherson | 17.2.2021 16:28
Začátek školního roku 2099/2100 + letní úkol

Během dnešního dne vyhledá každého studenta školní sova, která mu přinese ruličku pergamenu. Kdo rozlomí bradavickou pečeť, objeví oficiální hlavičku s erbem školy a následující informace.

Vážení studenti,

blíží se začátek školního roku, proto si prosím přečtěte informace o odjezdu do školy a zahajovací slavnosti. Pokyny si prosím zapamatujte a v dané dny se jimi řiďte.

V pondělí 31. 8. 2099 (// sobota 20. 2. 2021) vyjíždí z londýnského nádraží King's Cross speciální Bradavický expres, který všechny studenty i jejich profesorský dozor doveze do Prasinek. Expres najdete na nástupišti 9 a ¾. Vlak podle jízdního řádu odjíždí v 15:00, cesta trvá přibližně dvě hodiny. Nezapomeňte si s sebou jízdenky.
(// Studenti prvního ročníku mají své jízdenky v majetku, studenti vyšších ročníků je dostanou zítra, tedy ve čtvrtek.)

Po příjezdu do kouzelnické vesnice Prasinky budou prváci školním šafářem odvedeni na ubytovnu Carlotty Pinkstone, kde mají zdarma zajištěný nocleh. Vyšší ročníky mají tradičně zamluvené pokoje v hostinci U Tří košťat, kde je možné se také navečeřet. V Prasinkách stále platí zákaz kouzlení neplnoletých kouzelníků, nezapomeňte na to. Využijte volný čas a zúčastněte se například některé prohlídkové trasy (nabídku najdete v Kulturním domě), případně si prohlédněte radnici.

Druhý den, tedy 1. 9. 2099 (// neděle 21. 2. 2021), se otevře školní brána.
Na studenty vyšších ročníků budou jako tradičně čekat na Hengistově náměstí (// lavičky na náměstí) v 15:00 kočáry. Kdo přijde pozdě, jde pěšky i se všemi věcmi. Prváci mají sraz rovněž na tomto náměstí, zaměstnanci školy je vyzvednou v 15:30 a poté také v 17:00 a následně je převezou přes Bradavické jezero do školy.
Zavazadla si vezměte pouze na náměstí, odtud budou do školy přepravena jinými způsoby než vy samotní. Ve škole poté proběhne samotná zahajovací slavnost, jejíž součástí je také zařazování nových studentů do kolejí.

Zkontrolujte si, že máte veškeré školní pomůcky a osobní potřeby.

Dbejte na svou bezpečnost a slušné chování. Někdy jdou tyhle dvě složky dohromady a při porušení jedné dojde k porušení druhé.


Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Lilith Serpenth | 4.2.2021 22:32
Prospěchové stipendium 2099

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2098/2099 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth

Dochází ke změně e-mailu!
Dorothy Tayltrott | 30.1.2021 21:49
Výsledky ankety

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY PROFESORSKÉ ANKETY

ZDE

Studentská anketa
Dorothy Tayltrott | 28.1.2021 19:39
Závěrečná slavnost, odjezd do Londýna

Vážení obyvatelé hradu!

Konec školního roku je zde a jako každý rok, i letos ho slavnostně ukončíme ve Velké síni dne 29. 6. 2099 (// sobota 30. 1. 2021 od 19:30). Čeká vás vyhlášení ankety (nezapomeňte hlasovat, viz příspěvek níže, máte na to ještě pár hodin) a různá ocenění, předání školního poháru, večeře a rozdání vysvědčení.

Připomínám, že závěrečná slavnost není přehlídka nejkrásnějších šatů, přijďte v upravených uniformách... a ideálně pozitivně naladění, ať oslavujeme. Proslovy začnou zhruba ve 20:00.

O den později, tedy 30. 6. 2099 (// neděle 31. 1. 2021), se od 10:00 můžete dostat z nádvoří do Prasinek, kdo přijde později, jde sám i se zavazadly. Vlak odjíždí z Prasinek v 19:00, na nádraží King's Cross přijíždí ve 21:00. Jakmile budete v Londýně, škola za vás dva měsíce nenese odpovědnost, nezapomínejte na to, že mimo školu nesmíte do 17 let kouzlit.

Užijte si poslední dny, rozlučte se v kolejích, popřejte (nejen) profesorům pěkné prázdniny a přijďte si pro svá vysvědčení.

Za vedení,
Dorothy Tayltrott

// Jízdenky na vlak budou rozdány zítra. Předškoláci už jsou v Londýně, určitě se na vás těší, tak se na ně těšte také!
Dorothy Tayltrott | 27.1.2021 19:38
Poslední číslo Bradavičníku

Bradavičník 2099/03

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání letošní poslední číslo Bradavičníku. Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení. Vezměte výtisk i svým rodičům.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Dorothy Tayltrott | 17.1.2021 23:08
Profesorská anketa 2098/99

Vážení studenti!

Studentská rada si pro vás připravila profesorskou anketu pro tento rok. Je zcela anonymní, takže se nemusíte bát ji vyplnit podle pravdy. Čas máte do 27. 6. 2099 (//28. 1. 2021 23:50), schránku najdete ve Velké síni.

Co je to mentoring?
Něco jako doučování, ale nad rámec běžné výuky, zkrátka intenzivní studium předmětu/oboru/oblasti mimo výuku. Otázku berte ve smyslu: Koho bych chtěl jako soukromého učitele, aby mě naučil něco navíc?

Není nutné zodpovědět všechny otázky, ale čím víc, tím líp!

Těšíme se na výsledky, které budou zveřejněny během závěrečné slavnosti.
Dorothy Tayltrott

SCHRÁNKA

PS: Pokud chcete profesorům něco vzkázat, můžete to udělat i touto formou, ano. Stačí vzkaz dopsat pod očíslované odpovědi.
Charles Silencius Watcherson | 14.1.2021 21:31
Příjezd zkouškové komise a zkouškové období 2099

Vážení obyvatelé hradu,

v sobotu 13. 6. 2099 (//16. 1. 2021) dorazí zkoušková komise z Ministerstva kouzel, tedy patnáct kouzelníků světové úrovně, kteří se budou věnovat testování znalostí studentů pátého a sedmého ročníku.

Přivítání proběhne formou hostiny, sraz je tedy 19:30 ve Velké síni, komisaři dorazí kolem osmé hodiny. Vzhledem k tomu, že tu s námi budou pobývat po celou dobu zkouškového období, očekávám od vás alespoň takto ke konci roku chování podle školního řádu. Nevhodné chování a oblečení nebude tolerováno, naopak bude přísně trestáno.

I když náhodou nepatříte ke zkouškovým ročníkům, důrazně vás upozorňuji, abyste to nekazili starším spolužákům. I vás čeká nejspíše stejná zkoušková komise a mohu vám prozradit, že komisaři mají vynikající paměť.

V pondělí 15. 6. poté začne zkouškové období. Harmonogram zkoušek dostanou studenti zkouškových ročníků, mladší studenty žádám, aby se v přízemí pohybovali tiše. Zkoušení, které probíhá venku (POKT, LET), bude předem nahlášeno na bráně na famfrpálové hřiště a bráně školních kotců a stájí. V těchto dobách se prosím v dané oblasti nevyskytujte.

Hromadné testování poté probíhá v učebně 11. Pohybujte se tedy v přízemí co nejtišeji. Učebna je sice opatřena ochrannými kouzly a chodbu budou hlídat dozorující profesoři a nezkouškoví členové StR, bez vzájemné spolupráce celé školy to však nepůjde.

Všem studentům, které čekají zkoušky, přeji hodně štěstí,
Dorothy Tayltrott | 5.1.2021 13:38
Nové číslo Bradavičníku

Bradavičník 2099/02

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu, které se tentokrát věnuje šíření pozitivní valentýnské atmosféry.

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhejte se obrátit na pana Shawna A. Morleyho.

K Bradavičníku patří i speciální pořadač, takže pokud jste nadšenými fanoušky a sbíráte jednotlivá čísla, vřele doporučujeme k archivování tento jedinečný kus vybavení. Neváhejte si říct o podpisy jednotlivých autorů.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Dorothy Tayltrott

NonRPG poznatek: Odkazy na Bradavičník a pořadník budou fungovat až poté, co si příslušné věci pořídíte v obchodě u Otty.
Dorothy Tayltrott | 2.1.2021 16:03
Víkend v Prasinkách V

Milí studenti a zaměstnanci školy,

máme tu poslední víkend v Prasinkách. Do Prasinek se můžete vydat od soboty 9. do neděle 10. 5. 2099 (//nonRPG: 2. 1. 2021 a 3. 1. 2021).

Připomínám, že vstup nemají povolený všichni. Do Prasinek může jít každý, kdo navštěvuje, či navštěvoval třetí ročník a má povolení podepsané zákonnými zástupci. Do desíti (večer) musí být všichni zpátky na hradě a ani mimo zdi naší školy vás neopouští povinnost dodržovat školní řád.

Připomínám, že v neděli 14. 6. 2099 je také uzavření klasifikace zkouškových ročníků. Užijte si poslední volno, nakupte si pomůcky, které ve škole nenajdete. A vzhůru na učení.

Mnoho sil,
Dorothy TayltrottUkaž starší