Školní aktuality | Neherní2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017
2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011
2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | 2005


Lilith Serpenth | 1.7.2022 17:48
Prospěchové stipendium 2102

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2101/2102 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth
Ryan T. Kelsey | 24.6.2022 17:38
Bradavičník 2102/02

Bradavičník 2102/02
Bruce F. Abberfield | 23.6.2022 19:06
Druhé kolo hlasování

Vážení studenti, kolegové,
abychom dostatečně ocenili i ty, kteří mezi zdmi Hradu pobývali před námi, dovolte mi tímto dnem spustit také hlasování o Králi a Královně občanské kategorie.

Na následujícím seznamu naleznete jména těch osob, které již přislíbili účast při letošním Absolventském plese. Mezi jmény vyberte dvojici, která by nést žezlo a reprezentovat absolventy/bývalé profesory. Hlasování samozřejmě není povinné, na bývalých funkcích nezáleží. Dle čeho budete hlasovat, to je na vás.

Hlasovat je možné do //25. 6.; 19:00//

Přejít k volběBruce F. Abberfield | 16.6.2022 22:41
Absolventský ples 2102, vyhlášení Korunovace

Vážení studenti, drazí kolegové,
jak už to tak bývá, i tento školní rok došel svému konci.

Je na čase se proto náležitě rozloučit. Slavnost bude k letošnímu roku na pozemcích školy, kde se můžete setkat s bývalými studenty a profesory. Závěrečná slavnost nás totiž čeká v podobě absolventského plesu. Tématem jsou optické jevy ve zcela surové a základní formě, bez pomyslného užití hůlky.

Ples nás čeká o víkendu, tedy 29. 6. 2102 (// 25. 6. 2022). Oficiální zahájení bude 19:15 //břeh jezera//, venkovní prostory s patřičnou výzdobou však budou otevřeny již od 18:00. Právě od 18:00 se rovněž otevře školní brána pro zvané.

Na plese není nutné mít uniformu, přesto si dejte záležet na odění. Tématu se nutně držet nemusíte, dbejte ale na to, abyste nepůsobili jako trpaslíci, co právě opustili záhonky.

Během závěrečné slavnosti bude předaný školní pohár a také dostanete vaše vysvědčení. Můžete se těšit na občerstvení, koncert, tematickou výzdobu i tombolu.

Ke slavnosti se váže také korunovace Králů a Královen ročníků. Výhercům náleží první tanec; vždy po výherních dvojicích. Pokud se nemůžete z nějakého důvodu dostavit zavčasu, korunu po vás pro večer převezme následovník. //Pokud se tak stane, prosím, kontaktujte mne, ať s tím počítáme a zavčasu dáme vědět dalšímu hráči.//Stejně jako tanec. A ano, je povinný. Výsledky naleznete na seznamu níže. Pakliže se někde objevila remíza, pak si svou polovičku zvolí vítěz. Touto cestou zvoleným gratuluji.

Po skončení plesu, tedy ve tři hodiny ráno, budou muset všichni naši hosté opustit pozemky Bradavického hradu, a to bez výjimky. Následující den vás budou čekat na nádvoří kočáry do Prasinek, poté následuje vlak do Londýna. //Kočáry letos odehrávané nebudou, vlak je na herní účasti dobrovolné.//

V Londýně se chovejte tak, abychom se s vámi po prázdninách znovu viděli. Nezapomínejte přitom na zákaz kouzlení.
S přáním příjemného zážitku,

PLES 2102
Bruce F. Abberfield | 12.6.2022 21:12
Volba Krále a Královny

Vážení studenti, kolegové,
dovolte mi spustit hlasování o Králi a Královně ročníku a profesorského sboru.

Mezi řadami svými a řadami svých profesorů, vyberte dvojici, která by měla svou kategorii zastoupit a reprezentovat. Hlasování není povinné. Dle čeho budete hlasovat, to je na vás. Mějte však na paměti, že zástupci s největším počtem hlasů budou titulováni, náležitě oceněni a coby vybraný vzor, stanou se tvářemi svého ročníku/sboru.

Hlasovat je možné do //16. 6.; 21:00//

Přejít k volběCharles Silencius Watcherson | 8.6.2022 20:01
Príjazd skúškovej komisie a skúškové obdobie 2102

Vážení obyvatelia hradu,

vo štvrtok 8.6.2102 (//11.6.2022) dorazí skúšková komisia z Ministerstva kúziel. Ide o čarodejníkov svetovej úrovne, ktorí sa budú venovať testovaniu znalostí študentov piateho a siedmeho ročníka.

Privítanie s riaditeľom a členmi profesorského zboru prebehne tento rok bez prítomnosti študentov. Po ubytovaní bude možnosť stretnúť sa s komisármi na pikniku, ktorý sa bude konať na Brehu jazera o 19:00. Čaká vás možnosť osobne sa s nimi porozprávať, nadviazať kontakty, dozvedieť sa niečo zaujímavé z oblastí, v ktorých sú experti, či urobiť si dobré meno.

Skúškové obdobie
V sobotu 10.6 začína skúškové obdobie. Harmonogram skúšok dostanú všetci študenti skúškových ročníkov. Mladších študentov dôrazne žiadam, aby sa v prízemí pohybovali v tichosti.
Skúšanie, ktoré prebieha vonku (LET, POKT) bude vopred nahlásené na bráne metlobalového ihriska a bráne školských stajní a kotercov. V časoch, keď tam budú prebiehať skúšky, sa v daných oblastiach nevyskytujte.

Hromadné testovanie prebieha v učebni číslo 11.

Všetkým študentom, ktorých čakajú skúšky, prajem veľa šťastia,
Ryan T. Kelsey | 4.6.2022 21:26
Bradavičník 2102/01

Bradavičník 2102/01

Vážení čtenáři,
dovolte mi vyhlásit, že na policích Stormgardeho sháněk ve 4. patře, naleznete zbrusu nové číslo Bradavického časopisu z dílny našich talentovaných redaktorů a mrhliček. Poněkud zpožděné vydání - chybu ovšem nehledejte na straně našich pisálků, korektorů případně obálkáře, vše padá na moji přeplněnou hlavu.

V případě jakéhokoli problému (gramatické chyby, které nadělá neposlušný knihtisk hlašte korektorům!) se neváhejte ozvat,
Ryan Kelsey
Bruce F. Abberfield | 3.6.2022 23:47
Víkend v Prasinkách III.

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit třetí víkend v Prasinkách. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 27. 5. a samozřejmě také v neděli 28. 5. (//nonRPG: 4. 6. 2022 a 5. 6. 2022).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně. Studentům splňujícím podmínky nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu. Chovejte se slušně, uctivě a nezapomeňte na večerku. Ta je ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu.

I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Bruce F. Abberfield | 20.5.2022 7:28
Velikonoce 2102

Vážení studenti, kolegové,

ani jsme se nenadáli a máme tu Velikonoce. I letos bude možnost vyhrát něco hezkého a hodnotného, aby to ale bylo zadarmo, to rozhodně ne. Již v tuto neděli budete moci odhalit vaše strategické smýšlení při hře, která bude probíhat od brzkého rána do té chvíle, než bude vůbec co vyhrávat.

Pravidla nejsou nikterak složitá. Důležité je snad jen zachovat si chladnou hlavu, vzít rozum do hrsti a především pak mít při své straně štěstí.

POKYNY


Uvidíme se v neděli.

//Níže nalezneš NonRpg dodatek://
Bruce F. Abberfield | 8.5.2022 0:14
Lunární Nový rok

Vážení spolužáci, drazí profesoři a další obyvatelé hradu,

ruku v ruce s letošním svátkem zamilovaných, nás čeká v nejbližších dnech Čínský Nový rok (nebo též svátky jara, jarní festival, lunární Nový rok), který se tradičně slaví v jihovýchodní Asii, zejména pak v Číně. Přijměte tuto pozvánku k nadýchání se atmosféry a vstoupení do světa jiné kultury, která vás čeká nejen uvnitř hradu, ale také venku na pozemcích. Zastavte se u oltářů, nakupte si zajímavé předměty z východu, zahrajte si hry nebo soutěžte o hodnotné ceny. Ve Velké Síni na vás čekají pokrmy typické pro Asii, které nás budou provázet po celou dobu trvání této akce. Vězte však, že tyto svátky jsou zejména o mezilidských vazbách, které je potřeba posilovat a těšit se z nich.

Pokud se chcete zapojit do soutěžení, můžete si na schodišti ulovit zadání úkolů v přivázanách pytlíčcích a získat za jejich splnění lotosky. Ty zastupují body a budou se pak od poloviny festivalu moct využít k vybrání odměn formou házení kroužků na styl mudlovské střelnice. Speciální odměna navíc k tomuto všemu pak čeká toho, kdo nasbírá nejvíce lotosků za celou akci. Ty lze mimo soutěžení získat také v přípravených hrách na nádvoří. Pečlivě si však přečtěte pravidla, za podvádění mohou být lotosky strženy!

Mimo jiné nás také čekají tématické miniakce, na které můžete dorazit oděni v hanfu nebo yukatě, jež jsou k dostání ve stánku.

První miniakce se koná //úterý 10.5. od 19:00// na břehu jezera, kde se můžete těšit na velkolepý ohňostroj. Druhá miniakce nás zavede do kuchyně //čtvrtek 12.5. od 19:00; chat místnost//, kde budeme připravovat měsíční koláčky. Poslední třetí miniakce bude v duchu Festivalu luceren, který ukončuje oslavy Nového roku. Sejdeme se opět na břehu jezera //sobota 14.5. od 19:30//.

Na sekretariátu na vás čeká také soutěž, v rámci níž můžete vytvořit vlastní dekorace k této události.

Poznejte jinou kulturu na vlastní kůži letos v Bradavicích //od 8.5. do 15.5. 23:59//!

Za Studentskou radu,
Wei Y. Liang a Yan H. Liang
Bruce F. Abberfield | 2.5.2022 12:23
Oznámení

Vážení studenti,
dovolte mi seznámit vás se skutečnostmi uplynulého měsíce.

Jak jste se již nepochybně doslechli, na území Velké Británie došlo k úniku neznámého množství kouzelných tvorů a zvířat. Situaci se věnují články v Bradavičníku a Denním věštci. Apeluji tímto na vás, abyste se nezaobírali nedůvěryhodnými zdroji a pomluvami. Bradavická škola čar a kouzel se striktně staví proti černému trhu, pašerákům a obchodům s tvory. Pokud by se mezi studenty objevil kdokoliv, kdo by si snad pomyslel, že je legrace zapojit se do protiprávní činnosti, budou tito kouzelníci a čarodějky tvrdě potrestáni.

Připomínám vám také, abyste se v případě setkání s kouzelným tvorem, jehož neznáte, obrátili na náležité autority. Na území školy jsou jimi členové Studentské Rady a profesoři.

Tímto dnem je dále otevřena možnost navrhnout jméno okřídlenému hříběti, s nímž jste se setkali o Vánocích. Příslušný formulář naleznete ve Vstupní síni.
Ryan T. Kelsey | 25.4.2022 15:10
Bradavičník 2101/05

Bradavičník 2101/05

Vážení čtenáři,
dovolte mi oznámit, že na policích Stormgardeho sháněk ve 4. patře, naleznete zbrusu nové číslo Bradavického časopisu z dílny našich talentovaných redaktorů a mrhliček. Máme tu další rok a pokud se toužíte na chvíli vymanit z víru svých (ještě prázdninových radovánek) studijních povinností, neváhejte otevřít stránky našeho školního plátku!

Připomínám existenci speciálního pořadače. Naši pilní redaktoři, kteří v tomhle čísle ukázali neuvěřitelný nadšení pro věc a sílu, budou moc rádi za zpětnou vazbu. (Ne v podobě školních trestů.) Obzvlášť naše nová obálkářská opora v podobě pana Weie Lianga si zaslouží minimálně z mé strany obrovskou pochvalu, neboť stvořil (nejenom) tuto krásnou obálku. Stejně tak bych chtěl tímto způsobem sklonit poklonu nejenom našim perným pisálkům, ale i korektorům, kteří pracují na výsledné podobě časopisu neuvěřitelně tvrdě navzdory faktu, jak snadno se jejich úsilí přehlédne. Děkuji za vaši zapálenou práci. Velmi si jí ceníme.

V případě nějakého problému se neváhejte ozvat,
Ryan Kelsey

NonRPG dodatek: Pokud nebudete vlastníkem předmětu a Bradavičník/pořadač si nepořídíte do inventáře postavy u Otta, nebudou vám bohužel fungovat.
Bruce F. Abberfield | 21.4.2022 1:02
Vítání roku 2102

Vážení studenti, kolegové,

dovolte mi pozvat vás na rozloučení se s nezapomenutelným rokem 2101 a následné přivítání roku 2102. Tentokráte se sláva odehraje na pozemcích školy. Konkrétně při Černém jezeře. Datum je jasný. //břeh jezera; 23. 4. 2022// Začátek akce předpokládejte na 21:00 //19:00; půlnoc bude systémově posunuta//

Prosím, oblečte se úměrně zimní vycházce. Na místě bude teplo, cestou však nikoliv. Dresscode není povinný, do tématu oslav se však trefíte zvolením barev studených, zejména bílé. Přineste si hůlku.

Pokud plánujete oslavovat Nový rok jinde než s námi, myslete na stále platící večerku. Ta je neměnná. Výjimku mají pouze studenti přítomni na oficiálních oslavách, a to pouze v prostorech jich vyhrazených.

S přáním příjemného zážitku,
Bruce F. Abberfield | 7.4.2022 22:15
Vánoční trhy a prázdniny 2101

Vážení studenti, kolegové,

ani jsme se nenadáli a máme tu první sníh. Je tudíž na místě seznámit vás s plány následujících týdnů.

Za pár dní nás dále čekají Vánoční trhy. I letos se můžeme těšit na stánky na nádvoří, kde každá z kolejí představí své výtvory, nápady, pěkná slova a dozajista také spoustu zábavy. V sobotu 10. 12. ráno (9. 4. a 10. 4. 2022) budou i s obsluhou připraveny na nádvoří školy. K dispozici vám bude i katalog, který můžete poslat svým známým a kamarádům. Pokud by si něco z výrobků školy přáli, nechť vás kontaktují a zašlou daný finanční obnos. Vy jim posléze výrobek kupte a pošlete. Stánky zde budou stát až do nedělního večera.

Prosím, myslete při účasti na trzích na své spolužáky. Neničte ničí práci, neničte ničí nadšení. Buďte slušní, respektující a přející.

Vánoční prázdniny
V neposlední řadě se také blíží vytoužené Vánoce a s nimi spojené prázdniny. Letos připadají na období od 23. 12. 2101 do 2. 1. 2101 (//od 15. 04. 2022 do 25. 04. 2022//). V první den vánočních prázdnin, tedy dvacátého třetího prosince, budou v ranních hodinách na nádvoří přistaveny kočáry, které vás bez problémů přepraví do Prasinek. Dále budete pokračovat vlakem pokračovat do Londýna a odtud za svými blízkými.

Pro všechny, kteří se na hradě rozhodnou přes prázdniny setrvat, bude v následující den, 24. 12. 2100 (//16. 04. 2022; 19:00//) přichystána společná vánoční hostina.

Co se týká průběhu oslav konce roku, informace se vám dostanou brzy.

Ať už budete Vánoce trávit doma, nebo ve škole, odpočívejte, užívejte svátků a buďte s těmi, které máte nejraději.

Krásné Vánoce.
Ryan T. Kelsey | 27.3.2022 18:27
Nové číslo Bradavičníku 04/01

Bradavičník 2101/04

Vážení čtenáři,
dovolte mi vyhlásit, že na policích Stormgardeho sháněk ve 4. patře, naleznete zbrusu nové číslo Bradavického časopisu z dílny našich talentovaných redaktorů a mrhliček. Máme tu další školní rok a pokud se toužíte na chvíli vymanit z víru svých studijních povinností, neváhejte otevřít stránky našeho školního plátku!

Jak mi bylo sděleno v redakci, k Bradavičníku se váže i speciální pořadač, takže pokud toužíte po smysluplném roztřídění případně sbíráte jednotlivá čísla, doporučujeme jej pořídit, jedná se o neuvěřitelného pomocníka při organizování ložnice. Minimálně uzříte, kdyby se vám někdo rozhodl nějaké vzácné číslo ukrást a použít ho jako podložku pod rozklinkanou postel! Zároveň by vám mohl být užitečným pomocníkem při plnění možných (budoucích) soutěží. Budeme rádi za zpětnou vazbu, ať už na redaktorské nástěnce případně můžete nasměrovat sovu přímo autorovi případně našemu skvělému šéfredaktorovi Ezrovi D. Pearcovi.

V případě nějakého problému (to, že se vám zamlžily brýle případně vám v noci spolubydlící zapomněli svítit, se nepočítá) se neváhejte ozvat,
Ryan Kelsey

NonRPG dodatek: Pokud nebudete vlastníkem předmětu a Bradavičník/pořadač si nepořídíte do inventáře postavy u Otta, nebudou vám bohužel fungovat.
Bruce F. Abberfield | 26.3.2022 14:19
Víkend v Prasinkách II.

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit druhý víkend v Prasinkách. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 12. 11. a samozřejmě také v neděli 13. 11. (//nonRPG: 26. 3. 2022 a 27. 3. 2022).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně. Studentům splňujícím podmínky nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu. Chovejte se slušně, uctivě a nezapomeňte na večerku. Ta je ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu.

I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Bruce F. Abberfield | 14.3.2022 22:51
Předvečer všech svatých 2101

Vážení studenti, milí kolegové.

Po špičkách, ukryt pod rouškou husté tmy a záludných temných snů, blíží se k nám kvapným krokem Předvečer všech svatých.

O víkendu, konkrétně 29. a 30. 10. 2101 //19. 3., 20. 3. 2022//, si na Hradě připomeneme počátky svátku zvaného Halloween. Ten je dílem Keltů, kteří na znamení prolínání světa živých a mrtvých trávili temnou noc okolo ohně, v blízkosti svých nejbližších a dlouhé hodiny krátili předčítáním pohádek, vyprávěním děsivých příběhů a samozřejmě také dlabáním dýní. Ty měly mrtvé navést při úsvitu zpět do říše zemřelých.

Kdo se o víkendu osmělí vyklouznout zpod pokrývky, dozajista narazí na nejeden mystický příběh, na kouzla a magii, děsivá dobrodružství, tajemná setkání. Mějte oči otevřené a uši na šťopkách. Ty nejpozornější z vás dost možná bude čekat odměna.

Příjemnou zábavu,
Lilith Serpenth | 13.3.2022 23:42
Zkouškové stipendium 2101

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2100/2101 skládali zkoušky NKÚ nebo OVCE, mají i letos možnost zažádat o udělení zkouškového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

Za Radu školy,
Lilith Serpenth
Bruce F. Abberfield | 10.3.2022 21:02
Debatní kroužek

Vážení studenti, kolegové,
dovolte nám seznámit vás s debatním kroužkem.

Správný kouzelník je v moderní společnosti schopen ubránit své zájmy nejen magií, ale také dovedností komunikace. Potenciál rozvoje argumentačních schopností je přitom snad jen základem, který vám můžeme nabídnout. Setkáte se s širokou paletou řečnických, etických, morálních a mnohdy až kontroverzních otázek, ke kterým budete muset přistoupit s hlavou čistou a ledovým klidem. Čeká vás obhajování názorů, za kterými sami ani nemusíte stát, zkouška pochopení, trpělivosti a schopností rychlých úvah. Docházka není povinná, základem je pouze přislíbení účasti daného termínu. Kroužek bude probíhat v prostorech Velké věže a to každé //úterý v 19:00.//

Informační schůzka proběhne již příští týden //15. 3. 19:00, chat: Velká věž //

Pokud zvažujete svou účast během roku, využijte prosím zápisový formulář přišpendlený níže //zde (klik)//
&
Bruce F. Abberfield | 8.3.2022 23:23
Asistentská výpomoc pro rok 01/02

Vážení studenti,
dovolte mi vyhlásit nové kolo výběru asistentů do aktivní výuky.

Již v minulých letech se někteří z vás mohli na hodinách setkat se svými spolužáky. Tito studenti byli vybráni do asistentské výpomoci profesorům na základě splnění podmínek a vlastních nabídek. Celá spolupráce začíná nabídkou tříd, ve kterých mohou studenti pracovat, zadáním očekávání i zisku a pokračuje studentskou reakcí na základě splnění očekávání a přislíbení pomoci. Závěr pak patří výběru. Profesoři si mezi kandidáty své pomocníky vybírají především na základě důvodů, které jim adepti sepisují.

Přihlásit se smějí studenti od druhého ročníku výše, kteří splňují podmínky sepsané na přiloženém pergamenu. Mějte na paměti, že z této spolupráce není lehké vycouvat a přihlášením se dáváte současně slib, že chcete a v případě vybrání budete vzorně plnit své nové povinnosti. Někteří žáci v loňském roce vynikli natolik, že v letošním roce u tentýž kantorů pokračují. Je jen na vás a vaší práci, co vám vlastně spolupráce přinese.

Pokud pak nejsou vámi vysněné třídy vyhlášeny, zkuste se obrátit přímo na jednotlivé profesory. Svět je plný možností a otevřený upřímnému zájmu.
//Klíčem úspěchu je komunikace. Pokud vaše postava nesplňuje požadavky a nemůže se oficiálně přihlásit, prosím, nepřidělávejte nám práci a nepokoušejte se zapisovat. Zkuste místo toho své štěstí u vámi vybraných konkrétních vyučujících. Možná jsou zavřené dveře, ale okno může být pootevřené.//

Přihlašujte se s rozumem a přemýšlejte nad vlastní motivací a časovými dispozicemi. Seznam se může měnit, sledujte jej proto pečlivě.
Přeji mnoho úspěchu.

PODMÍNKY A FORMULÁŘBruce F. Abberfield | 5.3.2022 12:04
Víkend v Prasinkách

Vážení studenti a kolegové,

dovolte mi vyhlásit první letošní víkend v Prasinkách. Brány školy budou pro studenty druhého a třetího stupně otevřené v sobotu 17. 9. a samozřejmě také v neděli 18. 9. (//nonRPG: 5. 3. 2022 a 6. 3. 2022).

Vstup je povolen každému od třetího ročníku výš, a to včetně. Studentům splňujícím podmínky nesmí chybět povolení podepsané rodiči, kteří podepsáním stvrdili vaši (a samozřejmě jejich) plnou odpovědnost za návštěvu. Chovejte se slušně, uctivě a nezapomeňte na večerku. Ta je ve 21:00. Na minutu přesně. Do desáté večerní budou již všichni studenti uvnitř hradu.

I mimo zdi naší školy pro vás stále platí povinnost dodržovat školní řád.

S přáním pěkného zbytku týdne,
Charles Silencius Watcherson | 1.3.2022 15:32
Systémový zápis na predmety

Vážení študenti,

systémový zápis na predmety pre školský rok 2101/2102 bol práve spustený. Venujte prosím pozornosť textu nižšie. Odporúčame tiež prečítať si Průvodce pro studenty, ktorý bol všetkým študentom zaslaný.
Ryan T. Kelsey | 23.2.2022 17:13
Nábor do BradavičníkuCharles Silencius Watcherson | 14.2.2022 21:23
Začiatok školského roku 2101/2102

Vážení študenti,

blíži sa začiatok školského roku. Nižšie v liste nájdete všetky potrebné pokyny a informácie. V správny čas sa nimi preto riaďte.

Odchod do Bradavic bude 30.8.2101 (//piatok 18.2.2022) z londýnskej stanice King's Cross. Vyrážať sa bude z nástupišťa 9 a ¾ a je to priamy spoj z Londýna do Prasiniek. Spoj vyráža o 18:00 (//hra pre záujemcov začne už o 17:30) a cesta trvá približne dve hodiny. Nezabudnite si zo sebou vziať cestovné lístky.
(//Študenti prvého ročníku majú svoje lístky v majetku, študenti vyšších ročníkov ich dostanú čoskoro.)

Po príjazde budú študenti prvého ročníka odvedení šafárom na ubytovňu Carlotty Pinkstone, kde majú už tradične zaistené ubytovanie. Študenti vyšších ročníkov majú ubytovanie zabezpečené v hostinci U Tří košťat. V hostinci je možné sa i navečerať.

Pripomínam, že aj v Prasinkách platí zákaz čarovania neplnoletým čarodejníkom.

Nasledujúci deň, 31.8.2101 (//sobota 19.2.2022) bude nasledovať voľný deň v Prasinkách. Môžete ho využiť na posledné nákupy, spoznávanie dedinky, či zúčastniť sa pripraveného programu. (//Bližšie informácie dostanete čoskoro.)

Následne sa 1.9.2101 (//nedeľa 20.2.2022), sa otvoria školské brány.
Študenti vyšších ročníkov sa do hradu dostanú z Hengistovho námestia (//lavičky na náměstí) o 15:00, kde na nich budú čakať koče. Tí, ktorí budú meškať, cestu absolvujú pešo aj so všetkými svojimi vecami.
Študenti prvého ročníka majú zraz rovnako na Hengistovom námestí. Tam si ich zamestnanci školy vyzdvihnú o 17:30 a následne prevezú cez Bradavické jazero do školy. Vaša batožina bude prepravená iným spôsobom, stačí si ju preto iba priniesť na námestie.

V škole následne prebehne zahajovacia slávnosť (//približný začiatok o 18:30) a zaraďovanie nových študentov do jednotlivých fakúlt. Študenti vyšších ročníkov môžu čas od príjazdu na hrad do začiatku zahajovacej slávnosti využiť na úpravu svojho zovňajšku do reprezentatívneho stavu.

Pre odchodom do školy si skontrolujte, že vlastníte všetky potrebné školské pomôcky a veci osobnej potreby.

Nezabúdajte na pravidlá slušného správania a tiež na svoju bezpečnosť.


Charles Silencius Watcherson
riaditeľ školy
Lilith Serpenth | 4.2.2022 17:27
Prospěchové stipendium 2101

Vážení studenti, drazí absolventi,

ti z Vás, kteří ve školním roce 2100/2101 dosáhli požadovaných nadprůměrných studijních výsledků, mají i letos možnost zažádat o udělení prospěchového stipendia. Podmínky a návod k podání žádosti naleznete níže.

S přáním krásných prázdnin,
Lilith Serpenth
Cornelia Morley | 26.1.2022 17:18
Nové číslo Bradavičníku 01/03

Bradavičník 2101/03

Vážení studenti!
Dovolte mi vám oznámit, že v Stormgardeho sháňkách (4. patro) je nyní k dostání úplně nové číslo školního časopisu. A toto číslo je doopravdy něco!

Časopis pro vás připravují aktivní a literárně nadaní studenti ve spolupráci s několika členy profesorského sboru. Jestli byste chtěli patřit k tomuto nadšenému týmu a zdá se vám, že vaše práce by byla přínosem pro školní časopis, neváhej a pošli sovu s adresátem Ezra Pearce.

Přeji vám hodně hezkých zážitků při čtení.

Cornelia Morley

NonRPG poznatek: Odkaz na Bradavičník bude fungovat až po pořízení Bradavičníku u Otty.
Charles Silencius Watcherson | 25.1.2022 20:27
Záverečná slávnosť, odjazd do Londýna

Vážení obyvatelia hradu,

školský rok sa blíži k svojmu koncu, prinášam preto informácie k organizácií záverečnej slávnosti. Tá sa tento rok bude konať 29.6.2101 (// 29. 1. 2022) už tradične vo Veľkej sieni. Oficiálne zahájenie bude o19:00.

Počas záverečnej slávnosti bude odovzdaný školský pohár, dostanete vaše vysvedčenia, budú rozdané ocenenia a tiež sa dozviete dôležité informácie do budúceho roka. Tešiť sa môžete na slávnostnú večeru. Upozorňujem vás, že aj napriek tomu, že je koniec školského roka, upravená uniforma je pre študentov povinná.

Na druhý deň, teda 30.6.2101 (// 30. 1. 2022) vás budú o 10:00 čakať na nádvorí kočiare, ktoré vás odvezú do Prasiniek. Prípadní oneskorenci pôjdu po vlastných.
Vlak odchádza z Prasiniek o 19:00, na nádražie King's Cross má príchod o 21:00.

Pripomínam zákaz čarovania pre neplnoletých študentov.

Správajte sa počas prázdnin slušne a reprezentujte školu v tom najlepšom svetle.

Charles Silencius Watcherson
ředitel školy
Charles Silencius Watcherson | 19.1.2022 19:19
ROZLUČKOVÝ SKOTSKÝ PLES

Milí spolužáci a profesoři,

k příležitosti vyvrcholení klání Merlinova poháru 2101 a jako řádné rozloučení s našimi zahraničními spolužáky jsme se rozhodli uspořádat pravý, nefalšovaný skotský ples.

Bude se konat 23. 6. 2101 // 23. 1. 2022// od 19:00 ve Velké síni. Pro zahraniční studenty bude trvat přesně do půlnoci, pak se s námi rozloučí.

Součástí večera bude vyhlášení vítězů Merlinova poháru 2101, to se odehraje kolem 20:00. Po celý večer bude k dispozici hudba k poslechu i tanci, občerstvení odrážející tradiční skotskou kuchyni a trocha kultury. V průběhu večera bude také probíhat sbírka pro skotskou organizaci cvičící osiřelé kluběnky k asistenci magicky postižených dětí.

Srdečně Vás všechny zveme ke společnému prožití báječného večera.

Za StR,
Cordelia B. Hawtrey
Charles Silencius Watcherson | 17.1.2022 18:50
TŘETÍ ÚKOL MERLINOVA POHÁRU

Milí šampioni, vážení zástupci účastnických škol, drahý profesorský sbore a ctění studenti,

jménem Ministerstva kouzel Velké Británie Vás uctivě upozorňuji na blížící se třetí a poslední úkol Merlinova poháru. Jak předurčily výsledky numerologického a astrologického výzkumu příslušných orgánů Ministerstva kouzel Velké Británie, bude se konat ve středu 22. 6. 2101 přesně od 12:00 hodin. //V sobotu 22. 1. 2022 od 18:45, pro přesnější rozpis akce vizte níže.// Pan ředitel Watcherson se opět velkoryse uvolil zrušit odpolední výuku. Oběd bude ve Velké síni k dispozici výjimečně již od 11 hodin a ve 12 hodin zmizí zcela.

Pro diváky bude tentokrát vyhrazen prostor Velké síně, odkud budou zájemci moci sledovat dění třetího úkolu, jako by stáli opodál. K dispozici bude nejen občerstvení, ale také exkluzivní stánek se suvenýry Merlinova poháru 2101. I poslední úkol bude moderovat Mr. Flesh. Vše bude samozřejmě probíhat pod drobnohledem pracovníků Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů.

Návštěvníci z vnějšku Hradu jsou povinni nahlásit svou účast sovou na Sekretariát školy, a to minimálně polovinu poloviny obvyklého měsíčního cyklu před konáním samotné akce. Vstupovat na pozemky mohou návštěvníci pouze hlavní branou s okřídlenými kanci (žádní okřídlení kanci ovšem nejsou na tribunách povoleni), tam musí projít bezpečnostní kontrolou svých hůlek a dalšího magického vybavení na místě. Budou poté doprovozeni až do Velké síně, stejně tak ven z ní. Pohyb po jiných než dezignovaných prostorách Hradu je přísně zakázán, stejně tak navazování lidského či kouzelnického kontaktu s vybavením Hradu, brnění nevyjímaje.

Jménem zainteresovaných pracovníků Ministerstva kouzel Velké Británie přeji divákům zajímavou podívanou a šampionům pevné nervy i v samotném finále.

V Londýně dne 17. 6. 2101
Ameline SalamanderCharles Silencius Watcherson | 12.1.2022 18:47
Príjazd skúškovej komisie a skúškové obdobie 2101

Vážení obyvatelia hradu,

v stredu 15.6.2101 (//15.1.2022) dorazí skúšková komisia z Ministerstva kúziel. Ide o čarodejníkov svetovej úrovne, ktorí sa budú venovať testovaniu znalostí študentov piateho a siedmeho ročníka.

Privítanie prebehne vo forme rautu. Zraz bude vo Veľkej sieni o 19:00. Komisári dorazia približne o 19:30. Čaká vás možnosť osobne sa s nimi porozprávať, nadviazať kontakty, dozvedieť sa niečo zaujímavé z oblastí, v ktorých sú experti, či urobiť si dobré meno.

Skúškové obdobie
V piatok 17.6 začína skúškové obdobie. Harmonogram skúšok dostanú študenti skúškových ročníkov, mladších študentov preto žiadam, aby sa v prízemí pohybovali v tichosti.
Skúšanie, ktoré prebieha vonku (LET, POKT) bude vopred nahlásené na bráne metlobalového ihriska a bráne školských stajní a kotercov. V časoch, keď tam budú prebiehať skúšky, sa v daných oblastiach nevyskytujte.

Hromadné testovanie prebieha v učebni číslo 11.

Všetkým študentom, ktorých čakajú skúšky, prajem veľa šťastia,
Bruce F. Abberfield | 8.1.2022 14:23
Druhá lekce tance + Prasinkový víkend

Vážení studenti, kolegové.

Dovolte mi pozvat vás na druhou lekci tance, tentokrát pod vedením profesorky Severin, jejíž kroky v duchu elegantního waltzu doprovodí pan Fontain. Místo jest stejné, tedy Velká síň. Dne //12. 1.// se sejdeme ve 20:00. Slavnostní odění, patřičná obuv a slušné vychování platí i nadále.

Současně s tím náleží říct ještě poslední informaci, kterou je oznámení Víkendu v Prasinkách. (//8. 1. 2021 a 9. 1. 2021//). Chovejte se slušně, za branou školy buďte nejpozději ve 21:00 a vyvarujte se porušování školního řádu.S přáním hezkého dne,


Ukaž starší