Návštěvní kniha

Nick:

Příspěvek:
Informace přišpendleno do
5.12.2025 23:00

REGISTRACE JE UZAVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Cordelia B. Hawtrey předevčírem
7.4.2020 23:25

A nedalo by se to řešit tak, že ty neschválené články bez "štemplu" by prostě měly něco jako disclaimer, že se to nemá herně používat? Protože když už je možnost někomu napsat, ať mi zkopíruje článek z wiki, tak nevím jaký je rozdíl v tom ji zpřístupnit. Zjednodušilo by to podle mě spoustu věcí + ulehčilo práci schránce důvěry.


Callahan Erst předevčírem
7.4.2020 15:47

Máš bejt železobetonová, to by si na tě každej netrouf.


Křišťálová stěna předevčírem
7.4.2020 14:51

A pak jsem tu já, což ne každý chápe.


Laurence C. Lemming pondělí
6.4.2020 21:26

Přístup na Wiki pro studenty je zrádný, protože většina článků je v různém stádiu vývoje a nemá oficiální štempl "schváleno", takže je leckdy těžké zorientovat se v tom, s čím může člověk počítat. To, co oficiálně schváleno je, se snažíme dávat hráčům přímo na Hocz, ale jde to samozřejmě pomalu...


Prófa pondělí
6.4.2020 14:01

Wiki k něčemu pro hráče je, já osobně ji využívám na pravidelné bázi a mrzí mě, že mám dojem, že už jsem vše četla a nemám neomezené možnosti čerpání zdrojů nápadů. :D

Podle mého názoru by na ni měli mít studenti přístup rovnocenně, tzn. ne jen proto, že už mají občanskou postavu nebo kamaráda s přístupem na ni. Ideálně teď, ne v nedohledné budoucnosti. Vidím v tom i velký potenciál v jejím rozvoji. Máme tady totiž řadu aktivních studentů, kteří mají pouze studentskou postavu, ale také mají nápady, dostatek kreativity a schopnost rešerše (!!!), aby mohli zpracovat ledajaké zajímavé téma, do kterého se řadě členů širšího vedení nebo kolegů z řad občanů třeba dvakrát nechce. :)

Osobně si myslím, že i žádosti na rpg správu by měly být podmíněny nějakým přispěním společnému dílu, třeba právě na wiki (dle možností a schopností žadatele), ale to je na jinou debatu.


Janee S. C. Ravensmith sobota
4.4.2020 16:15

Mudlové x Kúzelníci: Ak býva v mudlovskom meste tak môže, avšak nemôže kúzliť, respektíve môže kúzliť len tak, aby to nebolo nápadné.


Mudlové X kouzelníci sobota
4.4.2020 14:06

Jak je to s tím bydlením. Může kouzelnická rodina mít za sousedy mudly?


Kejchal pátek
3.4.2020 14:57

Aspoň je se nač těšit. Ne že by nám ale k něčemu byla, že...


Rýpal pátek
3.4.2020 13:29

Ne že by nám ta wiki k něčemu byla, když nejaktivnější část hráčstva (tj. studenti) na ni nemůže.


Goldy pátek
3.4.2020 12:27

Na HOCZ mě baví propracovaný a smysluplný svět. Ano, má to svoje chyby, přináší to nějaká omezení pro hráče a bohužel se nevyužívá pro vytváření dobrodružství tak, jak by si zasloužil. Ale zároveň nabízí spoustu příležitostí, jednotný rámec úvah, možnost věci smysluplně propojovat a budovat a občas (když se poštěstí) s nimi i hrát.

Možná je to tím, že jsem se na tvorbě HOCZ světa tak úzce podílel, ale jinde mi tohle chybí (nebo mi pojetí nevyhovuje). Hrát na chatech se dá kdekoliv (a kdyby na to přišlo, tak třeba na sociálních sítích) a rozdíly v provedení (co přijde do hvězdiček a jestli se píše v první či třetí osobě) mi nepřijdou důležité a směrodatné pro role-playing.

Už dlouho jsem pravda aktivně konkurenci (ne nutně se stejným HP námětem) nezkoušel (času je už málo a pořád ho ubývá) a je mi jasné, že s hraním jsme už dost možná pozadu (nakolik jsem dřív v tomto HOCZ viděl jako průkopníka), stejně jako vím, že systémově a obsahově (co se různých miniher a další náplně týče) značně pokulháváme, ale myslím, že svět máme stále nejkomplexnější. Nemyslím, že by třeba jiný projekt měl wiki, která má už takřka tisíc stránek (931 obsahových stránek, respektive 4 449 včetně přesměrování, diskuzí a jiných neobsahových stránek) ;)


Nick středa
1.4.2020 11:59

Hocz only


Ella Winchesterová sobota
28.3.2020 19:09

...a to se nám určitě přičítá k dobru!


Callahan Erst sobota
28.3.2020 18:49

Mně to jinde vyhovovalo víc, na hocz mě nicméně zavál fakt, že ještě neumřelo.


Hoczák sobota
28.3.2020 9:32

Odchovalo mě HOCZ. Nedokážu si představit slohovky na chatu, myšlenky, nebo podobné trdloviny. Takže mi to nikde jinde nevyhovovalo a nešlo stejně, jako tady.