Návštěvní kniha


Příspěvek:

Informace přišpendleno do
5.12.2025 23:00

REGISTRACE JE UZAVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Hanying X. Wang čtvrtek
10.6.2021 20:31

Zdravím,

neomaleně se přidávám k lovu na sourozence - preferably mezi recykláty či nováčky O:) Mám sepsáno něco málo jak o Hanovi, tak o jeho rodině, vůbec se ale nebráním dalším případným nápadům jak naši potenciální storyline vylepšit či posunout dál - naopak je vítám s otevřenou náručí!

Domluva přes discord (Omegablob#9930), budu se těšit (͡° ͜ʖ ͡°)


Orion I. Gray 3.6.2021

Nazdárek,

tady (ne)nováčkovi už jsem psal, teda, ale napíšu to i tady do éteru; já příbuzný sháním. Teda, spíš tak trochu nabízím, mám hrubě načrtnutej rodokmen, takže by to chtělo důkladnou domluvu. Takže, kdyžtak pište na discordu (napoleon born2party#1667). Salut.


Ishika Samuels 31.5.2021

Hola, domluvit to rozhodně jde (a naopak, bez domluvy by to nešlo). Držím pěsti, ať najdeš!


(ne)nováček, co čeká na otevření registrace 31.5.2021

Přísahám, že sem píšu naposledy.
No pokud by někdo měl zájem o toho příbuzného, tak se můžeme domluvit na discordu (Cassconie#1315).


(ne)nováček, co čeká na otevření registrace 31.5.2021

Jako budoucí nováček se chci zeptat, je možné si udělat postavu, která by byl/byla příbuzná k další postavě?
Nemusí to být, hned sourozenec, ale třeba například vzdálený příbuzný. Je možné se s někým takhle domluvit? Mám si počkat, až budu mít postavu vytvořenou? Anebo se můžu poptat nějak dopředu?


Odpověď 27.5.2021

Registrace trvá ani ne pár minut, hned po ní je možné si prohlédnout první lokalitu, kterou je Londýn. A podle prohlídky, jak to tady funguje, se můžeš rozhodnou, jestli chceš registraci dokončit (dodělat vstupní test) a nastoupit do školy, nebo to vzdáš. Studium můžeš ukončit i potom, stačí se nepřihlašovat, nic se nestane, nikdo ti nevynadá.


Vilma Brown 27.5.2021

Dobrý den, mohla bych se zeptat, tato škola mě velice zaujala a měla bych dotaz zda je možnost přihlásit se třeba ajko návštěvník s omezenou funkcí a prohlédnout si vaší školu či, pokud bych brala že je přihlášení už uzavřené, předem děkuji za zpětnou vazbu, Vilma Brown


Bruce F. Abberfield 26.5.2021

Ahoj!

Taková přihláška bohužel neexistuje. Můžeš však své postavě pořídit mazlíčka aniž bys to kamkoliv psala. Stačí si ho vymyslet a je to. Pohybovat se s ním na chatu jde pak jedna báseň, stačí na něj reagovat svou vlastní postavou a počiny mazlíčka si jako hráčka představovat v hlavě. (Kam to běžíš? *Křikne za Mourkem a rovnou se za ním rozeběhne.*)


Fiona Wolfová 18.5.2021

Ahojky, existuje nějaká přihláška na mazlíčka? Děkuji za odpověď


Sinéad J. MacKenna 16.5.2021

Já myslím, že to klidně můžeš poslat. Ony se ti odpovědné osoby ozvou s dalším postupem :).


(ne)veterán 16.5.2021

Ahoj! Po delší době jsem zase propadla zapálení pro HOCZ a ráda bych se sem vrátila, jelikož jsem si školou ale již prošla ze strany studenta, ráda bych se hlásila na profesora. Má cenu přihlášku posílat už teď, či je lepší vyčkat na prázdniny, až se profesoři (snad) budou shánět? :) Mám už sepsanou postavu, výklad o Bezoáru a vůbec všechno, co je potřeba. :D


Edward T. Frank 21.4.2021

Pro nespokojeného studenta:

Na tvou ostrou kritiku, jsem zareagoval ostrou podporou systému, se kterým jsem spokojený. I protože se řídím tím pořekadlem, na hrubý pytel hrubou záplatu.

Psal jsem podporu profesorům, nikoliv urážení tvé neznámé osoby, ale pokud si chceš vyhledávat informace mezi řádky, tak by sis tam měl vyhledat tu radu, která je mířená tvé osobě. A to, že máš psát sám za sebe, psát o konkrétních případech a v první řadě napsat těm dotyčným osobám. Je to totiž vážně lepší, než to co provádíš tady v návštěvní knize.


Callahan Erst 21.4.2021

Jak řešit problémy, edice kalahan (kdyžtak mě někdo opravte, mluvím z vlastní zkušenosti):

  1. zvolit osobu, která je způsobilá k tomu, aby to vyřešila. (Volitelný krok 0: pokud nevím, která to je, ozvat se jakémukoli profesorovi, který poradí, případně se mi doptá dál, pokud to sám neví.)
  2. Dotyčné osobě napsat konstruktivně (ideálně bez výrazů jako "líní", "neschopní", a podobně - tím neříkám, že jsi je použil, anonyme, ale jsou tací, kteří to dělají, a kvůli tomu to pak schytá i jen o fous ostřejší komentář - a slízne to i s úroky), s čím mám problém. Ideálně zahrnout i možné řešení, s kterým bych byl spokojen.
  3. Prodebatovat návrh, pokusit se dojít ke kompromisu, který by vyhovoval oběma stranám.

Neříkám, že je to nějaký ultimátní návod, který musí vždycky vyjít... ale většinou mi zabral. Ono hlavně to potom odstraní ta nedorozumění ("vyznělo to ostřeji, než jsem chtěl", etc).
Další věc, co se s tím nutně pojí, je to, že i kdyby ti teď někdo chtěl odpovědět privátně a pořešit to s tebou, nemůže. A tím pořešit nemyslím "seřvat tě na tři doby jak psa, co se dovoluješ se ozvat", ale fakt... pořešit. Viz bod 3. Ono se s těma profákama fakt dá docela dobře mluvit, když za nima člověk jde s dobrou vůlí.


Nespokojený student 21.4.2021

Pokud jsem svou stížností ohledně nevyhlášených soutěží někoho urazil - omlouvám se.

Přišel jsem s prostou otázkou, která se týkala toho, zda je na to nějaký systém, zda se to nějak hlídá či nikoliv. Zda má profesor neomezeně času na vyhlášení soutěže. V žádném případě jsem tím nemínil, aby někdo soutěže přestal dělat, aby mu to ublížilo nebo to vyvolalo inspekci toho, zda jsou studenti nebo profesoři důležitější.

Ovšem dostalo se mi sebeobhajující odpovědi od samotného ředitele, ve které si lízal vlastní rány, a kde sdělení nebylo zcela spojené s pravdou. Bohužel opravdu se dlouho nic nedělo a pak se běhm pár dní všechno stihlo vyhodnotit, ale ta hluchá doba mezitím nebyla vyplněná ani hlasováním, ani ničím jiným. Rozumím, že dotyčný nemá třeba čas, možnosti, ostatně pak stačí jen napsat krátké vyjádření, že z nonrpg důvodů není čas. Můžu se i zeptat o radu, pomoc. Můj návrh na společný soutěžní email byl hlavně z důvodu, aby se mohlo těmto mezerám nějakým způsobem pomoci. Neměl jsem v úmyslu nikoho urazit. Ostatně i z toho důvodu jsem to zmiňoval jako obecný problém, protože to není jeden člověk, jedna soutěž, jeden týden nebo jeden problém. Stalo se to nesčetněkrát a já se pak sám sebe ptal, zda je to vlastně takto normální. Mám se snažit to změnit nebo mlčet?

Nečekal jsem až takové reakce, že by se kvůli někomu, kdo se ozve s nějakou nespokojeností na projektu, ozvou lidi, že už soutěže nebudou, že aktivní hra nebude. Proč tak radikální řešení pro jednu kritiku? Podal jsem i možnosti řešení, když se to nestíhá. Poukázání na všeobecný problém je jedna věc a ač uznávám vlastní chybu v tom, že to nebylo řečené nejjemnějším způsobem, je nutné, aby z druhé strany přišly sebelítostivé obhajoby, uražené komentáře a hraní na city, jak nevidíme, že jsou profesoři aktivní? Nebo pro změnu se do mě pustí student, že jsem nesmírně arogantní a hrdinský, protože jsem anonym? Promiňte, ale kde je v takovém příspěvku nějaká rada, jak problém vyřešit? Kromě zpětného vysloveného urážení mé osoby?

Nikomu jsem nenadával. Vyjádření mé nespokojenosti možná nebylo nejdiplomatičtější a za své nevhodné formulování slov jsem se omluvil.

Promiňte, nemyslím to opravdu teď zle ani v nejmenším, ale pokud jsem opravdu tolik ublížil tím, co jsem řekl, tak je mi to líto. Neshodneme se a to je v pořádku. Na to máme každý právo.

Pokuste se pochopit tu druhou stránku věci, někdo se (ač dobrovolně) snažil něco vytvořit, vydat ze sebe a čeká nějaké ohodnocení, výsledek. V takovém případě, pokud to u mnoha soutěží trvá týdny i měsíce, než se k tomu dopracujeme, si daný zúčastněný opravdu připadá naprosto nedůležitě. Věřím, že ten pocit známe všichni.

Má původní zpráva a myšlenka nebyla míněná jako útok k nikomu konkrétnímu, pouze jsem poukázal na stav, který se poslední měsíce a možná i roky děje. Opravdu to někdy dlouho trvá a některé lidi to pak mrzí. Psát každému jednotlivci zvlášť, když je to všeobecný problém, mi tak nepřišlo jako nejvhodnější řešení.

Rád bych se však nepřel o tom, kdo je lepší. To mi nepřijde jako vhodná debata, protože ten projekt funguje jako celek, jeden bez druhého fungovat nemůže. Jen bychom se měli naučit naslouchat tomu, co kdo říká bez toho, abychom se urazili a házeli si horký brambor.

Jakožto nespokojený student jsem nešel příkladem, přiznávám se a za to se omlouvám. Pokud byl můj příspěvek pochopen až takto násilně, tak vězte, že tak nebyl míněn. Myslím, že je toto téma možné zavřít, pokud s tím všichni souhlasíte. Nechci totiž nikoho dalšího (třebaže omylem) znovu urazit nebo někomu ublížit. Vypadá to, že to nikam nepovede.

Ještě jednou se omlouvám a opravdu jsem tím nechtěl nikomu ublížit a způsobit konec soutěží nebo pocity méněcennosti. Neměl jsem v úmyslu trollit (opravdu jsem to vnímal jako všeobcný problém) a opravdu je mi líto, že to někoho ranilo tímto způsobem.

Pokud jsem v tomto příspěvku někoho urazil znovu, tak je mi líto, už není v mých silách vyjádřit se slušněji.