Návštěvní knihaPříspěvek:


Informace přišpendleno do
6.12.2025 5:00

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce).

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Henry S. Mearton 21.8.2023

Ahoj,

Obecně je hocz hodně jaké si ho uděláš, takové ho máš. Opravdu nutné je jenom udělat cca 6 úkolů za rok, aby postava prošla do dalšího ročníku, přičemž půlka budou určitě testy (ze základů magie).

Hrát se dá libovolně, většinou je cca jednou měsíčně školní akce a koleje se snaží jednou za dva týdny o kolejní, tam ale hodně záleží. Jednou týdně bývají kroužky, třeba famfrpál. Na nic z toho už pak člověk ale nemusí (i když je to větší sranda). A vždycky je možnost jen tak najít spoluhráče a vylízt na chat.


Čas 21.8.2023

Zdravím! Zvažuju přihlášku a chtěla bych se zeptat, jak je hra cca časově náročná? Je nutné hrát denně? Děkuji.


Kúpim súrodenca 1.8.2023

Ahoj. Za dávnych čias sa tu dohadovali súrodenci, tak idem skúsiť. Ak by ste potrebovali zahrať súrodenca, rada sa toho ujmem. Preferencie nemám, skúsenosti mám, záruka prežitia. Discord: jennieswifie


Lothar Galadhon 17.7.2023

Žasnem, že toto ešte funguje... zažité krásne chvíle ako Draco Elesar (2005-2007) a neskôr Lothar Galadhon. Nech sa vám všetkým darí :) !


Tarn Wack 9.7.2023

Mít studentskou postavu elfa možné normálně není.

Prvním z důvodů je ten, že elfové na hocz jsou podobní spíše těm z Pratchettovy Zeměplochy, ne ze světa Zaklínače nebo dokonce vznešeným Tolkienovým elfům.
Elf by tedy lidskou školou pohrdal a první roky jeho studia by byly jenom o to do něj dostat, že přesvědčit někoho ať si nechá sežrat duši výměnou za hezký třpytivý kouzlíčko, není zrovna oukej.

Druhým důvodem je, že elfi magie je výrazně odlišná od té lidské. A Bradavice by elfímu studentovi nebyly schopné poskytovat adekvátní vzdělávání. Pro elfa, který by z nějakého důvodu žil mezi lidmi, by bylo lepší domácí vzdělávání.

A neposledním důvodem je politika, smlouvy a dohody mezi lidmi a elfy. A po posledním incidentu, který se odehrál na posledním larpu, si dají všichni majzla aby něco neporušili tím, že by elfa vzali na lidskou školu, resp. se elf na lidskou školu nebude hlásit. (Pomineme teď, že na Bradavice se upe nehlásí, ale Bradavice si studenty vybírají sami a je to velmi komplikovaná magie, která by elfa samovolně nepřijala)


Anonym 7.7.2023

Ahoj chtel bych mit elfa, je to mozny?


Gideon Thackery 10.3.2023

Zápis se teprve chystá :) Snad už každou chvílí.


Ametis Filo 10.3.2023

Ahoj, chvíli jsem nebyla na hocz, tak nevím, už byl zápis a utek mi a nebo teprve bude? Díky.


TG 4.3.2023

Ach, to je vzpomínek :)

Upřímně vážně koukám, že HOCZ stále funguje! Je to asi 18 let, co jsem zde pobýval, nejdříve jako student a později profesor... a vážně bych nečekal, že po tak dlouhé době naleznu stránku stále fungující a aktivní - good job!

Náhled do kartotéky také přináší závan nostalgie - a vážně mě udivuje, kolik jmen si pamatuju, když už je to přes 15 let..


Margarita E. Garza 28.2.2023

Diskorďáku, napiš mi na kontakt v kartě a hodím ti pozvánku, ať to tu nevisí pro spammery :)


Diskorďák 25.2.2023

Ahoj, existujou teď nějaký hozc servery mimo kolejních? Můžete někdo hodit pozvánku? Dííík!


Tarn Wack 29.12.2022

Thomasi, k dospělé postavě se člověk musí propracovat.
Naprostá většina postav tu začíná jako 11leté děti, které právě nastupují do Bradavic a až vylezou ze školy, jsou teprva dospělí.

Jediný způsob, jak si založit rovnou dospělou postavu, je založit si profesora. Ale nedoporučujeme založení profesorů někomu, kdo nezná hocz z pohledu studenta.
(Pak jsou tu ještě CP, ale to je něco trochu jiného).

Většina hocz se navíc točí kolem školy, pokud zrovna nejsou letní prázdniny, takže hraní v Prasinkách ani není moc zajímavé, když tam nikdo jiný nehraje. Občané (vystudované postavy) sice existují, ale jejich výskyt na chatech je spíše sporadický.


Thomas 29.12.2022

Hola hej, musí se nutně na každou registraci čekat? Co když chci hrát dospělého v běžném kouzelnickém světě, jít do Prasinek na pivo a hrát právě teď v tuto chvíli? :D


Catalina Luna Espósito 16.10.2022

A mimo hůlku s hábitem je potřeba projít i Tutorialem. 😉