Návštěvní knihaPříspěvek:


Informace přišpendleno do
6.12.2025 5:00

REGISTRACE JE OTEVŘENA

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Tarn Wack 29.12.2022

Thomasi, k dospělé postavě se člověk musí propracovat.
Naprostá většina postav tu začíná jako 11leté děti, které právě nastupují do Bradavic a až vylezou ze školy, jsou teprva dospělí.

Jediný způsob, jak si založit rovnou dospělou postavu, je založit si profesora. Ale nedoporučujeme založení profesorů někomu, kdo nezná hocz z pohledu studenta.
(Pak jsou tu ještě CP, ale to je něco trochu jiného).

Většina hocz se navíc točí kolem školy, pokud zrovna nejsou letní prázdniny, takže hraní v Prasinkách ani není moc zajímavé, když tam nikdo jiný nehraje. Občané (vystudované postavy) sice existují, ale jejich výskyt na chatech je spíše sporadický.


Thomas 29.12.2022

Hola hej, musí se nutně na každou registraci čekat? Co když chci hrát dospělého v běžném kouzelnickém světě, jít do Prasinek na pivo a hrát právě teď v tuto chvíli? :D


Catalina Luna Espósito 16.10.2022

A mimo hůlku s hábitem je potřeba projít i Tutorialem. 😉


William Lamberti 16.10.2022

Nestačí se jenom registrovat. Abys mohla do školy nastoupit a být zařazená musíš mít i hůlku a hábit, a to tys asi neměla, tak tě zablokovali.


Katja 21.9.2022

Mohu se zeptat co znamená, když byl můj účet zablokován? Sotva jsem se registrovala a čekala jsem na zápis.


Tarn Wack 17.9.2022

Pravdo, kroť se.
Tohle napadnání ostatních není vhodné.
Bernard má navíc pravdu, fantazie má na hocz spoustu místa a prostoru, kde se může vyřádit. Třeba tvorbou nových kouzel.
Bernard by se zase mohl trochu krotit ve výrazivu, vulgarity na hocz upe nepatří.


Pravda 17.9.2022

Bernard Shaw: nemel o něčem, o čem nic nevíš.


Anonymní myš 17.9.2022

Svět se neustále vyvíjí a to i ten náš, tvořen fantazií a kouzly a nelze zakazovat jeho vývoj. Stejně jako v reálu se neustále vymýšlí a tvoří nové technologie, léčby různých onemocnění a podobně, tady se neustále vyvíjí a vytváří nová kouzla, reálie a další. Nemůžeš zakázat vývoj v žádném z těchto dvou světů. :) Za těch pár let, co tady straším, vznikla hromada nových kouzel a já tady, na veřejném topicu (byť anonymně) tleskám a smekám klobouk, byť žádný nenosím, všem autorům kouzel. Protože jsou skvělí a makají jak fretky, vymýšlejí nové věci a rozvíjejí tak fantazii i ostatním. <3


Bernard Shaw 17.9.2022

jakože... to, že si vymslíš kouzlo, ti změnší uvěřitelnost světa, kde existují kentauři, násilnický stromy a cestování stíny?

Nevím, možná proto, že je to prdel a každý kouzlo musel někdy někdo vymyslet nebo najít, Proč vymýšlet nový technologie na zisk energie, vždyť už jsou daný. Neubírá to světu na skutečnosti? Jak může někdo zkoumat subatomární částice? Nevěděl jsem, že se to dá.


Reds 17.9.2022

Prečo sa vymýšľajú kúzla. Však sú dané už. Neuberá to hre v skutočnosť. Ako môže niekto vymyslieť kúzlo ktoré bude fungovať. Nevedel som že sa to dá


Arien Severin 10.9.2022

Nevim, ale teď mi TO bude hrát celý den v hlavě, díky Waldo!


Jack Alfeck Dwaq 9.9.2022

Čo to znamená?


Waldemar Matuška 9.9.2022

Když má HOCZ discordeon
nevadí že do něj lidí míří
Hoczáci přežijí zloby a shon
i Říďa z okna zas vzhlíží
Úkoly nekoupíš za galeon
a přece všem v notýsku visí
Když má HOCZ discordeon
nezmeškáš hodiny ve velké věži
Když máš HOCZ discordeon
hned se všechno každý dozví
Hoczáci přežijí zloby a shon
posedí studenti i bílí
Úkoly nekoupíš za galeon
a přece všem v notýsku visí

Když máš HOCZ discordeon
nezmeškáš hodiny ve velké věži

Lalálalalalalalalalalá...

Úkoly nekoupíš za galeon
a přece všem v notýsku visí
Když máš HOCZ discordeon
nezmeškáš hodiny ve velké věži
Když máš HOCZ discordeon
neřešíš jak ten čas letí


Bruce F. Abberfield 5.9.2022

I občany doprovází na chatu vypravěč. Je tedy možné, že se ti podívá na životopis, zkontroluje kartu kouzel a sezná, že dané kouzlo tvá postava nemá jak umět. Někteří občané si do karet kouzel aktivně přidávají naučená kouzla, jiní je už nevyužijí, takže záleží spíše na jednotlivcích.