Návštěvní knihaPříspěvek:


Informace přišpendleno do
6.12.2025 5:00

PRO NÁVŠTĚVNÍKY:

Tato návštěvní kniha je především prostorem pro dotazy neregistrovaných a dále prostorem pro diskuze mezi návštěvníky a registrovanými účastníky. Pokud mají registrovaní hráči nějaký dotaz týkající RPG, tak mohou zavítat do Diskuze o RPG, kterou naleznou v levém sloupečku pod hlavičkou Nápověda, nebo se obrátit přímo na odpovědnou osobu (viz kontakty na úvodní stránce). Technické dotazy a připomínky prosím směrujte výhradně na Dereka Hastura.

PRO NOVÁČKY:

Před zahájením registrace (nebo samotnou vaší registrací vůbec) doporučujeme si přečíst následující odkazy: stručná pravidla a pomůcku pro tvorbu postavy. Zasláním registrace zároveň dáváte najevo svůj souhlas se stanovenými pravidly a jejich porušování může vést až k zablokování vašeho přístupu.

Doporučuje se také nastudovat základní principy a podstatu role-playingových her (odrazovým můstkem může být například článek na Wiki).

Nezapomeňte prosím, že v návštěvní knize odpovídají hráči HOCZ a ne nutně administrátoři zodpovědní za běh systému, hry, nebo výuky. I když věříme, že všichni hráči zodpovídají Vaše dotazy s nejlepším úmyslem, nemusí být jejich odpovědi vždy přesné. Pro oficiální informace vždy sledujte nástěnku školy.


DŮLEŽITÉ ODKAZY PRO HRÁČE
pravidla | možnosti chatů | studijní řád | školní řád
nápověda k postavě | pravidla popisu postavy | příručka hráče


Gideon Thackery pátek
10.3.2023 10:15

Zápis se teprve chystá :) Snad už každou chvílí.


Ametis Filo pátek
10.3.2023 10:08

Ahoj, chvíli jsem nebyla na hocz, tak nevím, už byl zápis a utek mi a nebo teprve bude? Díky.


TG 4.3.2023

Ach, to je vzpomínek :)

Upřímně vážně koukám, že HOCZ stále funguje! Je to asi 18 let, co jsem zde pobýval, nejdříve jako student a později profesor... a vážně bych nečekal, že po tak dlouhé době naleznu stránku stále fungující a aktivní - good job!

Náhled do kartotéky také přináší závan nostalgie - a vážně mě udivuje, kolik jmen si pamatuju, když už je to přes 15 let..


Margarita E. Garza 28.2.2023

Diskorďáku, napiš mi na kontakt v kartě a hodím ti pozvánku, ať to tu nevisí pro spammery :)


Diskorďák 25.2.2023

Ahoj, existujou teď nějaký hozc servery mimo kolejních? Můžete někdo hodit pozvánku? Dííík!


Tarn Wack 29.12.2022

Thomasi, k dospělé postavě se člověk musí propracovat.
Naprostá většina postav tu začíná jako 11leté děti, které právě nastupují do Bradavic a až vylezou ze školy, jsou teprva dospělí.

Jediný způsob, jak si založit rovnou dospělou postavu, je založit si profesora. Ale nedoporučujeme založení profesorů někomu, kdo nezná hocz z pohledu studenta.
(Pak jsou tu ještě CP, ale to je něco trochu jiného).

Většina hocz se navíc točí kolem školy, pokud zrovna nejsou letní prázdniny, takže hraní v Prasinkách ani není moc zajímavé, když tam nikdo jiný nehraje. Občané (vystudované postavy) sice existují, ale jejich výskyt na chatech je spíše sporadický.


Thomas 29.12.2022

Hola hej, musí se nutně na každou registraci čekat? Co když chci hrát dospělého v běžném kouzelnickém světě, jít do Prasinek na pivo a hrát právě teď v tuto chvíli? :D


Catalina Luna Espósito 16.10.2022

A mimo hůlku s hábitem je potřeba projít i Tutorialem. 😉


William Lamberti 16.10.2022

Nestačí se jenom registrovat. Abys mohla do školy nastoupit a být zařazená musíš mít i hůlku a hábit, a to tys asi neměla, tak tě zablokovali.


Katja 21.9.2022

Mohu se zeptat co znamená, když byl můj účet zablokován? Sotva jsem se registrovala a čekala jsem na zápis.


Tarn Wack 17.9.2022

Pravdo, kroť se.
Tohle napadnání ostatních není vhodné.
Bernard má navíc pravdu, fantazie má na hocz spoustu místa a prostoru, kde se může vyřádit. Třeba tvorbou nových kouzel.
Bernard by se zase mohl trochu krotit ve výrazivu, vulgarity na hocz upe nepatří.


Pravda 17.9.2022

Bernard Shaw: nemel o něčem, o čem nic nevíš.


Anonymní myš 17.9.2022

Svět se neustále vyvíjí a to i ten náš, tvořen fantazií a kouzly a nelze zakazovat jeho vývoj. Stejně jako v reálu se neustále vymýšlí a tvoří nové technologie, léčby různých onemocnění a podobně, tady se neustále vyvíjí a vytváří nová kouzla, reálie a další. Nemůžeš zakázat vývoj v žádném z těchto dvou světů. :) Za těch pár let, co tady straším, vznikla hromada nových kouzel a já tady, na veřejném topicu (byť anonymně) tleskám a smekám klobouk, byť žádný nenosím, všem autorům kouzel. Protože jsou skvělí a makají jak fretky, vymýšlejí nové věci a rozvíjejí tak fantazii i ostatním. <3


Bernard Shaw 17.9.2022

jakože... to, že si vymslíš kouzlo, ti změnší uvěřitelnost světa, kde existují kentauři, násilnický stromy a cestování stíny?

Nevím, možná proto, že je to prdel a každý kouzlo musel někdy někdo vymyslet nebo najít, Proč vymýšlet nový technologie na zisk energie, vždyť už jsou daný. Neubírá to světu na skutečnosti? Jak může někdo zkoumat subatomární částice? Nevěděl jsem, že se to dá.