Návštěvní kniha


Příspěvek:

Fiona Wolfová 18.5.2021

Ahojky, existuje nějaká přihláška na mazlíčka? Děkuji za odpověď


Sinéad J. MacKenna 16.5.2021

Já myslím, že to klidně můžeš poslat. Ony se ti odpovědné osoby ozvou s dalším postupem :).


(ne)veterán 16.5.2021

Ahoj! Po delší době jsem zase propadla zapálení pro HOCZ a ráda bych se sem vrátila, jelikož jsem si školou ale již prošla ze strany studenta, ráda bych se hlásila na profesora. Má cenu přihlášku posílat už teď, či je lepší vyčkat na prázdniny, až se profesoři (snad) budou shánět? :) Mám už sepsanou postavu, výklad o Bezoáru a vůbec všechno, co je potřeba. :D


Edward T. Frank 21.4.2021

Pro nespokojeného studenta:

Na tvou ostrou kritiku, jsem zareagoval ostrou podporou systému, se kterým jsem spokojený. I protože se řídím tím pořekadlem, na hrubý pytel hrubou záplatu.

Psal jsem podporu profesorům, nikoliv urážení tvé neznámé osoby, ale pokud si chceš vyhledávat informace mezi řádky, tak by sis tam měl vyhledat tu radu, která je mířená tvé osobě. A to, že máš psát sám za sebe, psát o konkrétních případech a v první řadě napsat těm dotyčným osobám. Je to totiž vážně lepší, než to co provádíš tady v návštěvní knize.


Callahan Erst 21.4.2021

Jak řešit problémy, edice kalahan (kdyžtak mě někdo opravte, mluvím z vlastní zkušenosti):

  1. zvolit osobu, která je způsobilá k tomu, aby to vyřešila. (Volitelný krok 0: pokud nevím, která to je, ozvat se jakémukoli profesorovi, který poradí, případně se mi doptá dál, pokud to sám neví.)
  2. Dotyčné osobě napsat konstruktivně (ideálně bez výrazů jako "líní", "neschopní", a podobně - tím neříkám, že jsi je použil, anonyme, ale jsou tací, kteří to dělají, a kvůli tomu to pak schytá i jen o fous ostřejší komentář - a slízne to i s úroky), s čím mám problém. Ideálně zahrnout i možné řešení, s kterým bych byl spokojen.
  3. Prodebatovat návrh, pokusit se dojít ke kompromisu, který by vyhovoval oběma stranám.

Neříkám, že je to nějaký ultimátní návod, který musí vždycky vyjít... ale většinou mi zabral. Ono hlavně to potom odstraní ta nedorozumění ("vyznělo to ostřeji, než jsem chtěl", etc).
Další věc, co se s tím nutně pojí, je to, že i kdyby ti teď někdo chtěl odpovědět privátně a pořešit to s tebou, nemůže. A tím pořešit nemyslím "seřvat tě na tři doby jak psa, co se dovoluješ se ozvat", ale fakt... pořešit. Viz bod 3. Ono se s těma profákama fakt dá docela dobře mluvit, když za nima člověk jde s dobrou vůlí.


Nespokojený student 21.4.2021

Pokud jsem svou stížností ohledně nevyhlášených soutěží někoho urazil - omlouvám se.

Přišel jsem s prostou otázkou, která se týkala toho, zda je na to nějaký systém, zda se to nějak hlídá či nikoliv. Zda má profesor neomezeně času na vyhlášení soutěže. V žádném případě jsem tím nemínil, aby někdo soutěže přestal dělat, aby mu to ublížilo nebo to vyvolalo inspekci toho, zda jsou studenti nebo profesoři důležitější.

Ovšem dostalo se mi sebeobhajující odpovědi od samotného ředitele, ve které si lízal vlastní rány, a kde sdělení nebylo zcela spojené s pravdou. Bohužel opravdu se dlouho nic nedělo a pak se běhm pár dní všechno stihlo vyhodnotit, ale ta hluchá doba mezitím nebyla vyplněná ani hlasováním, ani ničím jiným. Rozumím, že dotyčný nemá třeba čas, možnosti, ostatně pak stačí jen napsat krátké vyjádření, že z nonrpg důvodů není čas. Můžu se i zeptat o radu, pomoc. Můj návrh na společný soutěžní email byl hlavně z důvodu, aby se mohlo těmto mezerám nějakým způsobem pomoci. Neměl jsem v úmyslu nikoho urazit. Ostatně i z toho důvodu jsem to zmiňoval jako obecný problém, protože to není jeden člověk, jedna soutěž, jeden týden nebo jeden problém. Stalo se to nesčetněkrát a já se pak sám sebe ptal, zda je to vlastně takto normální. Mám se snažit to změnit nebo mlčet?

Nečekal jsem až takové reakce, že by se kvůli někomu, kdo se ozve s nějakou nespokojeností na projektu, ozvou lidi, že už soutěže nebudou, že aktivní hra nebude. Proč tak radikální řešení pro jednu kritiku? Podal jsem i možnosti řešení, když se to nestíhá. Poukázání na všeobecný problém je jedna věc a ač uznávám vlastní chybu v tom, že to nebylo řečené nejjemnějším způsobem, je nutné, aby z druhé strany přišly sebelítostivé obhajoby, uražené komentáře a hraní na city, jak nevidíme, že jsou profesoři aktivní? Nebo pro změnu se do mě pustí student, že jsem nesmírně arogantní a hrdinský, protože jsem anonym? Promiňte, ale kde je v takovém příspěvku nějaká rada, jak problém vyřešit? Kromě zpětného vysloveného urážení mé osoby?

Nikomu jsem nenadával. Vyjádření mé nespokojenosti možná nebylo nejdiplomatičtější a za své nevhodné formulování slov jsem se omluvil.

Promiňte, nemyslím to opravdu teď zle ani v nejmenším, ale pokud jsem opravdu tolik ublížil tím, co jsem řekl, tak je mi to líto. Neshodneme se a to je v pořádku. Na to máme každý právo.

Pokuste se pochopit tu druhou stránku věci, někdo se (ač dobrovolně) snažil něco vytvořit, vydat ze sebe a čeká nějaké ohodnocení, výsledek. V takovém případě, pokud to u mnoha soutěží trvá týdny i měsíce, než se k tomu dopracujeme, si daný zúčastněný opravdu připadá naprosto nedůležitě. Věřím, že ten pocit známe všichni.

Má původní zpráva a myšlenka nebyla míněná jako útok k nikomu konkrétnímu, pouze jsem poukázal na stav, který se poslední měsíce a možná i roky děje. Opravdu to někdy dlouho trvá a některé lidi to pak mrzí. Psát každému jednotlivci zvlášť, když je to všeobecný problém, mi tak nepřišlo jako nejvhodnější řešení.

Rád bych se však nepřel o tom, kdo je lepší. To mi nepřijde jako vhodná debata, protože ten projekt funguje jako celek, jeden bez druhého fungovat nemůže. Jen bychom se měli naučit naslouchat tomu, co kdo říká bez toho, abychom se urazili a házeli si horký brambor.

Jakožto nespokojený student jsem nešel příkladem, přiznávám se a za to se omlouvám. Pokud byl můj příspěvek pochopen až takto násilně, tak vězte, že tak nebyl míněn. Myslím, že je toto téma možné zavřít, pokud s tím všichni souhlasíte. Nechci totiž nikoho dalšího (třebaže omylem) znovu urazit nebo někomu ublížit. Vypadá to, že to nikam nepovede.

Ještě jednou se omlouvám a opravdu jsem tím nechtěl nikomu ublížit a způsobit konec soutěží nebo pocity méněcennosti. Neměl jsem v úmyslu trollit (opravdu jsem to vnímal jako všeobcný problém) a opravdu je mi líto, že to někoho ranilo tímto způsobem.

Pokud jsem v tomto příspěvku někoho urazil znovu, tak je mi líto, už není v mých silách vyjádřit se slušněji.


Callahan Erst 21.4.2021

Při neopravených úkolech a tak se mi vždycky osvědčilo čutnout do profáka osobně - minimálně jsem se aspoň dověděl, co se děje ("mám toho teď moc, řešení odsouvám na x.y., nerefrešuj co hodinu výsledky, určitě se k tomu nedostanu dřív než..." - zažil jsem i přednostně opravenou známku a komentář u úkolu, kde jsem o to dotyčného poprosil, protože jsem to potřeboval ke hře). Pokud nezabere tohle a profák hází ignor, od toho tu jsou tu vedoucí kabinetů a další vyšší instance, žejo. (Protože jasně, jsme tu všichni dobrovolně, ale když už člověk něco slíbil, splnit by to měl, anebo aspoň vysvětlit situaci a celý to nevyghostit.)

Jakože jo, člověk vždycky celej nadšenej, tu zpětnou vazbu chce, a tak, ale přece neni nutný někomu dupat na hřbet... neřikám, že by měl člověk zalízt do díry a nikdy se k ničemu nevyjadřovat, ale když už je potřeba něco řešit, tak je z mojí zkušenosti lepší si zanadávat někde v soukromí a pak to jít řešit konstruktivně s osobama, kterých se to napřímo dotýká, než prostě... jít trollit anonymně do návštěvky. Protože pak to vede přesně k těmhle vyhrocenejm přestřelkám, z kterých odcházej všechny strany naprosto znechucený tím, že si připadaj jako "ti méně důležití, na který se dlabe". A to včetně těch, kterých se ta původní záležitost vůbec netýkala. (Ahojte, profesoři, co máte najednou dojem, že byste měli muckat studentům ruce jen proto, že vám píšou úkoly. Ahojte, studenti, co máte najednou dojem, že byste měli muckat profesorům ruce jen za to, že vám ty úkoly opraví.)


Margarita E. Garza 21.4.2021

Já bych jenom ještě dodala, že profesorování není jenom o zadávání a opravování úkolů. Profesoři pro nás/vás dělají praktické, vymýšlejí nejrůznější questy, podílejí se na technickém a administrativním chodu projektu... Je toho spousta, co běžný student nevidí. A samozřejmě na spoustě těchto činností se podílí i občané a studenti.
Pokud se vám něco nelíbí, běžte a udělejte něco pro to, aby byla situace lepší. Líbí se vám projekt? Rozvíjejte ho. Nečekejte, že to někdo udělá za vás. A už vůbec ne po bezejmenném hejtíčku.


Svetlana Belova 21.4.2021

Člověk by si měl uvědomit, že tenhle projekt je dobrovolný.

Vedení školy, profesoři, StR, Správa a i další, co tu pro hráče tvoří aktivity a reálie to dělají ve svém volném čase a ze své dobré vůle. Nikdo je nenutí vymýšlet akce, herní questy, reálie, soutěže nebo úkoly a nic, kromě dobrého pocitu, z toho nemají.

Většina lidí má i reálný život a kvůli nějakým událostem se nemůžou zrovna plně věnovat hře. Opravovat úkoly včas nezvládají ani placení učitelé, nezazlíval bych to našim neplaceným. Vnímej uzávěrky jako minimální spotřební dobu na jogurtu, prostě po tom datumu to může být nebezpečný. Soutěže jsou v režii zadavatele a jsou ještě o jeden level dobrovolnosti vejš.

My jsme sice hráči a je nás potřeba, ale profáci navíc mají roli někoho, kdo tu hru pro nás tvoří a to jsou stále na stejné úrovni dobrovolnosti a dobré vůle jako my.


Pokračování 21.4.2021

Studenti hrají. Hrají hodně, hrají často. Vždycky to tak bylo. Všimli jste si tohoto podstatného rozdílu? Ne? Vida.

Studenti vedle hraní píšou úkoly a plní kolejní výzvy, soutěže, profesoři vedle hraní píšou výklady a opravují úkoly. Je v režii každého, aby si to zorganizoval, ale jsme na tom poměrně stejně. Máme povinnosti ve hře, na které jsme sice dobrovolně, ale jsme tu, protože tu chceme být a ty výsledky by podle toho měly být patrné.

Tento podepsaný výkřik demotivuje, rozesmutní a znechucuje úplně stejně, jako ten nepodepsaný, protože znevažuje snažení pro změnu druhé strany. Neříkám, že na prosbách o prodloužení je něco špatně, ale student, který plní úkoly v termínu a na svou známku se těší… a ta je mu upřena, protože se čeká na někoho dalšího, kdo tuto morálku včasného uzavření němá.... A odpírá se mu třeba dva týdny, kdy už je po uzávěrce, přestože na vypracování byl dostatečně dlouhý čas. Myslím, že tohle bránění profesorů z vaší strany, z té bílé, akorát dává dojem, že na studentech nikomu nezáleží a jejich práce je zbytečná, když ji profesor ani nedokáže ocenit známkou včas. Nikdo mu nebrání opravovat průběžně (a vím, že je někdo proti tomu, byla bych ráda, kdyby se případná odpověď netočila jen na tomto, jsou tu důležitější věci na odpovězení).

Ono to všechno působí tak, že na profesory bychom měli chodit v rukavičkách a s kolkovanou žádostí, ale… víte, je to spíše naopak. Jsou to studenti, kdo drží tuhle školu v chodu. Když přestanou být studenti, nebude koho učit, pro koho dělat akce a pak nebudou chaty plné nikoho, ani bílých, ani barevných. Možná byste si to měli uvědomit, protože i když to napíšu moc tvrdě (a nejde se někdo, kdo si vytrhne tuhle jednu větu z kontextu), tak jsou to studenti, za které byste měli být vděční a chovat se tak k nim, ne jednat povýšeně ála “já jsem profesor”, to můžete v RPG. Nonkově by tady měla být nějaká symbióza a chuť udržet si nás, nechť každý zváží, co je v jejich silách.


Tess Cont 21.4.2021

A já to zkusím ještě radikálněji

Možná by stálo za to nehrnout úplně všechny ty lidi do jednoho pytle? Protože zatímco jsou tu profáci, kteří hodnotí průběžně, tak brzo, jak jen můžou, a píšou k tomu komentáře, jsou tu i profáci, kteří to vezmou všechno bez jediného písmenka na konci roku.

A zatímco jsou tu studenti, kteří píšou všechno a ještě jsou aktivní v kolejích, tak jsou tu jiní, kteří prochází jenom z létání, do kterého jim ty úkoly napíšou kamarádi.

Co takhle, a tohle bude fakt jako koncept, zkusit místo obecného nadávání v obskurním topicu, napsat jako... přímo tomu člověku, jestli by mohl něco udělat, protože vás zajímá XXX? A pokud něco nedělá dlouhodobě, zeptat se tomu, kdo ho má na starosti? (U studentů rada nebo kolejní, u profáků patřičný VK)
Třeba si pak nikdo nebude připadat uražený a nebude muset přestřelovat obranu, která pak zas otráví někoho jiného a tak si tu budeme na sebe navzájem házet hnůj

nebo tu někdo třetí může začít nadávat, že nic nedělá správa, to už tu taky dlouho nebylo...

(a jo, jsem pasivně agresivní, protože jako právě dostudovaný student, který byl v str, čerstvě začatý profák a ještě k tomu člen správy už jsem z těch keců fakt unavená, a to jich nechytám ani z půlky tolik jako lidi, co jsou fakt i někde vidět)


Pokračování 21.4.2021

Studenti hrají. Hrají hodně, hrají často. Vždycky to tak bylo. Všimli jste si tohoto podstatného rozdílu? Ne? Vida.

Studenti vedle hraní píšou úkoly a plní kolejní výzvy, soutěže, profesoři vedle hraní píšou výklady a opravují úkoly. Je v režii každého, aby si to zorganizoval, ale jsme na tom poměrně stejně. Máme povinnosti ve hře, na které jsme sice dobrovolně, ale jsme tu, protože tu chceme být a ty výsledky by podle toho měly být patrné.

Tento podepsaný výkřik demotivuje, rozesmutní a znechucuje úplně stejně, jako ten nepodepsaný, protože znevažuje snažení pro změnu druhé strany. Neříkám, že na prosbách o prodloužení je něco špatně, ale student, který plní úkoly v termínu a na svou známku se těší… a ta je mu upřena, protože se čeká na někoho dalšího, kdo tuto morálku včasného uzavření němá.... A odpírá se mu třeba dva týdny, kdy už je po uzávěrce, přestože na vypracování byl dostatečně dlouhý čas. Myslím, že tohle bránění profesorů z vaší strany, z té bílé, akorát dává dojem, že na studentech nikomu nezáleží a jejich práce je zbytečná, když ji profesor ani nedokáže ocenit známkou včas. Nikdo mu nebrání opravovat průběžně (a vím, že je někdo proti tomu, byla bych ráda, kdyby se případná odpověď netočila jen na tomto, jsou tu důležitější věci na odpovězení).

Ono to všechno působí tak, že na profesory bychom měli chodit v rukavičkách a s kolkovanou žádostí, ale… víte, je to spíše naopak. Jsou to studenti, kdo drží tuhle školu v chodu. Když přestanou být studenti, nebude koho učit, pro koho dělat akce a pak nebudou chaty plné nikoho, ani bílých, ani barevných. Možná byste si to měli uvědomit, protože i když to napíšu moc tvrdě (a nejde se někdo, kdo si vytrhne tuhle jednu větu z kontextu), tak jsou to studenti, za které byste měli být vděční a chovat se tak k nim, ne jednat povýšeně ála “já jsem profesor”, to můžete v RPG. Nonkově by tady měla být nějaká symbióza a chuť udržet si nás, nechť každý zváží, co je v jejich silách.


Bruce F. Abberfield 20.4.2021

Profesoři hrají. Hrají hodně, hrají často. Dřív to samozřejmostí nebylo. Všimli jste si tohoto drobného detailu? Této časově náročné a neuvěřitelně krásné věci? Ne? Všímáte si soutěží a úkolů, který se zdržely o... dva týdny? To je smutný. Achjo.

Já byla například z minulého roku navyklá uzavírat včas. Letos se mi ještě nestalo, že bych mohla uzavírat na hodinu. Není úkol, pro který by mi nepsali studenti prosby o prodloužení. Je třeba se podívat z druhé strany. Chápu, že vás takové věci trápí... ale druhou stranu takové hluché výkřiky bez autorství mohou třeba demotivovat, rozesmutnit, znechutit.

Nedivila bych se, kdyby se soutěže zasekly úplně. Letos je jich hojně, zkuste se mrknout na předchozí roky. Troufám si říct, že projekt prosperuje a vyvíjí se. Je tu těžko uvěřitelná aktivita, chaty jsou plné. Ale takovými řečmi se brzy dostaneme zpět do dvou zadání za rok a chatů bez bílé. Tess to vlastně vystihla v jedné větě. Možná bychom měli přestat zkoušet. Ono totiž "nic si z toho nedělej" v takových případech úplně funkční nebude.


Odpověď Nespokojenému studentovi 20.4.2021

To mě víc pálí neuzavřené a neoznámkované úkoly, které tady visí třeba tři týdny po uzávěrce a nikoho to nezajímá. Soutěže jsou neuzavřené v tuhle chvíli tři, kdežto takových úkolů jsou desítky.

A Tess, ty si z nich nic nedělej.


Edward T. Frank 20.4.2021

V reakci na nespokojeného studenta:

Jak hrdinské napsat anonymně takovou arogantní stížnost. Podle mého názoru letos soutěže jsou zatím uzavírané v rozumném čase a vůbec se neztotožňuji s tímto názorem. Takže jakožto student chci podpořit profesory, kteří se snaží vyhlašovat soutěže, nenechte se odradit nějakým anonymem, který určitě neví nic o tom, že je to zcela dobrovolná aktivita z vaší strany. Protože určitě nemá ani špetku ponětí o tom, že je naprosto spravedlivé, když si je uzavírate, kdy se vám to hodí. (A hlavně když na to máte čas během svého reálného života, který by vám anonym asi nejraději zcela zakázal.)